444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Eca Eurostar EA Arızasıslogan
down
Paylaş:

Eca Eurostar EA Arıza Kodu Nedir?

Gaz yokluğu ve iyonizasyon sorunudur.

Eca Eurostar EA Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız zaman cihaza reset atabilirsiniz. Resetleme dışında yapabileceğiniz başka bir işlem veya müdahale bulunmamaktadır. Eurostar model kombilerde direk reset düğmesi bulunmaz. Açma-kapama işlemi ile resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme işleminde öncelikle cihazı açma-kapama düğmesine basarak kapatmalısınız. Birkaç saniye sonra yeniden açarsanız eğer resetlemiş olursunuz. Bu uygulamayı birkaç kez uygulamanızı tavsiye ederiz. Sonuç alamadığınız durumlarda mutlaka uzman yardımı alın, yapabileceğiniz başka bir işlem ve uygulama bulunmamaktadır.

Eca Eurostar EA Arızası Nasıl Çözümlenir?

Cihazın ateşleme yapmadığını veya alev algılamadığını belirten bu arıza durumunda resetleme işlemi sonrasında sonuç bulamadıysanız eğer uzman Eca Servisi yardımı almalısınız. Aşağıda sunacağımız bilgiler sizleri sadece bilinçlendirmek amacı iledir. Çözüm için önerimiz uzman yardımı almanızdır. Ayrıca sorun ancak yerinde görülür ise net tespit ve müdahale yapılacaktır.

 • Elektronik kart arızası Kombinin beyni olan parçadır ve hemen her arıza durumunda karşımıza çıkabilmektedir. Eurostar model kombilerde de ateşeme ve iyonizasyon sorunlarında karşımıza çıkabilmektedir. Arıza durumunda parça tamir edilebilir. Kullanıcı talebi olur ise değişimi de yapılabilmektedir. Uygulamalar ile sorun çözümlenir.
 • Gaz grubu arızası Gaz valfi veya gaz armatörü olarak adlandırdığımız önemli parçalardan biridir. Özellikle de ateşleme sisteminde önemlidir. Arızalandığında genelde karşılaşılan sorun ateşleme ve iyonizasyon sorudur. Parça arızalı ise tamiri yapılmamaktadır, değişimi ile sorun çözümlenebilmektedir.
 • İyonizasyon ateşleme elektrodu arızası Ateşleme ve iyonizasyon sorununu meydana getiren durumlardan biri de elektrotlardır. Elektrotların arızalanması halinde veya tıkanması halinde de bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda da yapılması gereken şey parça değişimidir. Uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Evimdee Takılı olan ECA EUROSTAR Kombim var ; Sıcak suyu açtığımızda ateşleme yapmıyor yani sıcak su akmıyor soldaki düğmeye bastığımda ise ateşleme yaparak sıcak su akıyor Fakat aynı anda petekler de ısınıyor ne arızası olabilir. Bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

   1. Merhaba Şaban Bey… Eca Eurostar model kombilerin solunda açma/kapama düğmesi vardır. Sanırım cihazı kapatıp yeniden açtığınızda düzelme oluyor. Ancak sıcak su alınırken petekler de ısınıyor. Bu durumda önce tüm peteklerin ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Kombiye yakın birkaç petek ısınıyorsa sorun yok demektir. Bu her kombinin özelliğidir. Ancak tüm peteklerde ısı oluyorsa eğer üç yollu vanada sorun olabilir. Üç yollu vana ayrıca sıcak su devresinde de çalışır. Yani sıcak su almamanıza da neden olabilir. Yine de arızanın net teşhisi için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırmalısınız.

  2. Merhaba benim eca kombi sıcak suyu fazla ısınıyor derece en dusukte ama yine fazla ısıtıyor birde kombi boş beklerken kendi kendine çalışıyormuş gibi ses yapıyor pompami ne sesi anlamadım neden yapar acaba

   1. Merhaba Necmettin Bey… Havaların sıcak olduğu günlerde şebekeden gelen su da ılık olur. Bu yüzden en düşük derecede bile yüksek verim elde edilebilir. Ancak sıcak suda aşırı bir ısınma oluyorsa cihazla alakalı bir sorun da olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis çağırmanız gerekir. Birçok arıza durumu olabilir.


Warning: include_once(/home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/library/lazy-load.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 710

Warning: include_once(): Failed opening '/home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/library/lazy-load.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 710

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function lazy_load() on null in /home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php:713 Stack trace: #0 [internal function]: WpFastestCacheCreateCache->callback('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/functions.php(4212): ob_end_flush() #2 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/plugin.php(465): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/kombitamircisi/public_html/wp-includes/load.php(788): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/kombitamircisi/public_html/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 713