Eca Eurostar EA Arızası

Eca Eurostar EA Arıza Kodu Nedir?

Gaz yokluğu ve iyonizasyon sorunudur.

Bu Sorunda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız zaman önce dairenizdeki gaz vanalarını kontrol ederek vanaların açık olduğundan emin olun. Gaz vanası nasıl açıktır? merak ediyorsanız linki tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Dairenizde gaz kesintisi varsa bölgenizin doğalgaz firmasını arayarak bilgi ve yardımları almalısınız. Ancak gaz kesintisi yoksa, ocağınız yanıyorsa cihaza reset atabilirsiniz.

Resetleme dışında yapabileceğiniz başka bir işlem veya müdahale bulunmamaktadır. Eurostar model kombilerde direk reset düğmesi bulunmaz. Açma-kapama işlemi ile resetleme uygulaması yapabilirsiniz. Resetleme işleminde öncelikle cihazı açma-kapama düğmesine basarak kapatmalısınız. Birkaç saniye sonra yeniden açarsanız eğer resetlemiş olursunuz. Bu uygulamayı birkaç kez uygulamanızı tavsiye ederiz. Sonuç alamadığınız durumlarda mutlaka uzman yardımı alın, yapabileceğiniz başka bir işlem ve uygulama bulunmamaktadır.

Muhtemel Sebepler Nelerdir?

 • Elektronik kart arızası Kombinin beyni olan parçadır ve hemen her arıza durumunda karşımıza çıkabilmektedir. Eurostar model kombilerde de ateşleme ve iyonizasyon sorunlarında karşımıza çıkabilmektedir. Arıza durumunda elektronik kart tamiri yapılır. Kullanıcı talebi olur ise değişimi de yapılabilmektedir. Uygulamalar ile sorun çözümlenir.
 • Gaz grubu arızası Gaz valfi veya gaz armatörü olarak adlandırdığımız önemli parçalardan biridir. Özellikle de ateşleme sisteminde önemlidir. Arızalandığında genelde karşılaşılan sorun ateşleme ve iyonizasyon sorudur. Parça arızalı ise tamiri yapılmamaktadır, değişimi ile sorun çözümlenebilmektedir.
 • İyonizasyon ateşleme elektrodu arızası Ateşleme elektrodu ve iyonizasyon elektrodu arızası olabilir. Elektrotların arızalanması halinde veya tıkanması halinde de bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda da yapılması gereken şey parça değişimidir. Uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

 1. Mustafa aktaş dedi ki:

  Kombi kapalı veya 1 alınca sureklı ateşlemeye çalışıyor tık tık ses yapıyor 2de çalışıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Eca Eurostar model kombiler biraz eskidir. Bu modellerde kalorifer simgeli düğmeyi güneş sembolüne getirdiğiniz zaman kaloriferlerin kapanması gerekir. Kaloriferler kapanmıyor veya açıkmış gibi kombi ateşlemeye zorluyorsa kart, sensör, üç yollu vana gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 2. Osman BATAL dedi ki:

  Merhaba eca kombimiz EA hatası veriyor sıcak su alamıyoruz 4-5 defa reset yapmak için cihazı açıp kapattık arıza düzelmedi bize yol gösterirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Osman Bey… Eca kombilerde EA arızası gaz yokluğu sorunudur. Dairenizde gaz kesintisi olma ihtimaline karşı gaz vanalarını kontrol edin, dairenizde gaz kesintisi olmadığından, gaz olduğundan emin olun. Gaz vanaları açık ve dairenizde gaz varsa eğer kombiyi birkaç kez arka arkaya resetleyin. Kombinizde “R” tuşu varsa bu tuşa basarak cihazı resetleyin. Yine de sorunda düzelme olmazsa eğer kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekir.

 3. Necmettin caliskan dedi ki:

  Merhaba benim eca kombi sıcak suyu fazla ısınıyor derece en dusukte ama yine fazla ısıtıyor birde kombi boş beklerken kendi kendine çalışıyormuş gibi ses yapıyor pompami ne sesi anlamadım neden yapar acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Necmettin Bey… Havaların sıcak olduğu günlerde şebekeden gelen su da ılık olur. Bu yüzden en düşük derecede bile yüksek verim elde edilebilir. Ancak sıcak suda aşırı bir ısınma oluyorsa cihazla alakalı bir sorun da olabilir. Arızanın teşhisi ve çözümü için servis çağırmanız gerekir. Birçok arıza durumu olabilir.

 4. Şaban Yangın dedi ki:

  Evimdee Takılı olan ECA EUROSTAR Kombim var ; Sıcak suyu açtığımızda ateşleme yapmıyor yani sıcak su akmıyor soldaki düğmeye bastığımda ise ateşleme yaparak sıcak su akıyor Fakat aynı anda petekler de ısınıyor ne arızası olabilir. Bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şaban Bey… Eca Eurostar model kombilerin solunda açma/kapama düğmesi vardır. Sanırım cihazı kapatıp yeniden açtığınızda düzelme oluyor. Ancak sıcak su alınırken petekler de ısınıyor. Bu durumda önce tüm peteklerin ısınıp ısınmadığını kontrol edin. Kombiye yakın birkaç petek ısınıyorsa sorun yok demektir. Bu her kombinin özelliğidir. Ancak tüm peteklerde ısı oluyorsa eğer üç yollu vanada sorun olabilir. Üç yollu vana ayrıca sıcak su devresinde de çalışır. Yani sıcak su almamanıza da neden olabilir. Yine de arızanın net teşhisi için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis çağırmalısınız.

Petek Yıkama