444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Kombide Elektronik Kart Tamirislogan
down
Paylaş:

Kombi Elektronik Kartının Görevi Nedir?

Kombide beyin görevinde olup kombide bulunan tüm parçaları yönetmek ve kontrol etmek olan bir parçadır. Kombilerde en önemli parçadır diyebiliriz. Kombide oluşan hemen her sorunda elektronik kart arızasına rast gelinebilir.

Kombi Kart Tamiri Yapılabilir mi?

Kombide elektronik kart tamiri yapılabilir. Fakat bu işlem elektronik kartın arıza durumuna bağlı değişmektedir. Bazı arıza durumlarında tamir mümkün olmaz. Bu durumlarda mutlaka temin edilir ise değişimi yapılmaktadır.

Kombi Elektronik Kart Tamirinde Hangi Uygulamalar Yapılır?

  • Arızalı olan elektronik kart üstündeki tüm elektronik komponentler (kondansatör, diyot, tristör, triyak, direnç, mosfet, entegreler gibi) V/I komponent test cihazı yardımı ile devre üstünde teker teker V/I yani Akım/Gerilim eğrilerinin takibi ile test altına alınır. Arızalı olan bölüm test sonrasında ortaya çıkar ve tamiri mümkün ise tamir uygulaması yapılır. Arızalı olduğundan şüphe duyulan komponent sağlam görünse bile her ihtimale karşı yeni komponent ile karşılaştırılır bu şekilde de tespit yapılarak gereken müdahale yapılabilir.

Devre üstünde sağlam olduğu net olarak tespit edilemeyen komponetler vakumlu sökme havyaları yardımı ile devreden sökülüp, devre dışı bırakılarak test edilebilir.

Neden Elektronik Kart Tamiri Tercih Edilmeli?

  1. Fiyat bakımından değişim maliyetinin neredeyse yarısı kadardır.
  2. Tamir işlemi için yeni kartta olduğu gibi 1 yıl garanti sunulur.
  3. Tamir işlemi ile de yaşanılan sorun çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.