Kombide Elektronik Kart Tamiri

Kombi Elektronik Kartının Görevi Nedir?

Kombide beyin olarak adlandırılan, kombide bulunan tüm parçaları yönetmek ve kontrol etmekle görevlendirilmiş bir parçadır. Kombideki en önemli parça da denilebilir.

Kombi Kart Tamiri Yapılabilir mi?

Kombide elektronik kart tamiri yapılabilir. Fakat bu işlem elektronik kartın arıza durumuna bağlı değişmektedir. Bazı arıza durumlarında tamir mümkün olmaz. Bu durumlarda mutlaka temin edilir ise değişimi yapılmaktadır.

Kombi Elektronik Kartı Nasıl Tamir Edilir?

 • Arızalı olan elektronik kart üstündeki tüm elektronik komponentler (kondansatör, diyot, tristör, triyak, direnç, mosfet, entegreler gibi) V/I komponent test cihazı yardımı ile devre üstünde teker teker V/I yani Akım/Gerilim eğrilerinin takibi ile test altına alınır. Arızalı olan bölüm test sonrasında ortaya çıkar ve tamiri mümkün ise tamir uygulaması yapılır. Arızalı olduğundan şüphe duyulan komponent sağlam görünse bile her ihtimale karşı yeni komponent ile karşılaştırılır bu şekilde de tespit yapılarak gereken müdahale yapılabilir.

Devre üstünde sağlam olduğu net olarak tespit edilemeyen komponetler vakumlu sökme havyaları yardımı ile devreden sökülüp, devre dışı bırakılarak test edilebilir.

Neden Elektronik Kart Tamiri Tercih Edilmeli?

 • Fiyat bakımından değişim maliyetinin neredeyse yarısı kadardır.
 • Tamir işlemi için yeni kartta olduğu gibi 1 yıl garanti sunulur.
 • Tamir işlemi ile de yaşanılan sorun çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Hasan katı dedi ki:

  ECA zwe24 kombinin muhtemelen kartı yandı enerji gelmiyor tamir yapılabilir mi 1995 model olmalı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Hasan Bey,
   Arızanın net teşhisi için sorunun yerinde görülmesi gerekir. İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzaman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Petek Yıkama