ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Demirdöküm Atron F04 Arızasıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Demirdöküm Atron F04 Arıza Kodu Nedir?

Brülörde yanma olmadığını ve Atron kombinin ateşleme yapmadığını belirten arıza kodudur.

Demirdöküm Atron F04 Arızası nda Tüketici Ne Yapabilir?

 • Gaz Kontrolü Yapın Dairenizde gaz olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Mesela ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırarak gaz olup olmadığını deneyebilirsiniz. Ocağınız çalışır durumda ise dairenize gaz geliyordur. Bu durumda Atron kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Ocağınız da çalışmıyorsa ana vanaya (kapı dışında olan vanaya) bakın, kapalı ise açın. Vana açık ocak ve Atron kombi çalışmıyorsa bölgede gaz kesintisi olabilir. Doğalgaz dağıtım şirketinden yardım alın.
 • Resetleme Yapın Atron kombide karşınıza çıkan F04 Arıza kodunda cihazı resetlemeyi deneyin. Ekranın hemen alt kısmında eco/comfort/reset düğmesi yer alır. Bu düğme hem eco/comfort ayarının yapılmasına hem de resetlemeye yarar. Arıza durumunda bir kez basmanız halinde cihazı resetlemiş olursunuz. Arıza düzelmiyorsa eğer resetlemeyi birkaç kez daha tekrarlayın.

Atron F04 Arızası durumunda kullanıcı olarak bu kontrol ve işlemleri yapın. İşlemler sonucunda sorun düzelir ise cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun düzelmediğinde ise başka bir işlem veya uygulama yapmayın. Demirdöküm Servisi arayarak yardım talebinde bulunun.

Demirdöküm Atron F04 Arızası nın Çözümü:

 • Gaz valfi arızası Atron kombinin ateşleme sistemindeki en önemli parçadır. Gazı şebekeden alarak gazın bir kısmını brülöre yollar ve yanma oluşmasına katkıda bulunur. Arızalandığı zaman gazı şebekeden alamaz ve brülörde yanma oluşumu olmaz. Bu durumda parçanın değişimi gerekmektedir.
 • Anakart arızası Atron kombinin beynidir. En önemli parçadır. Tüm parçaların çalışması emrini veren parçadır. Arıza durumunda ateşleme başta olmak üzere birçok sorun yaşanabilir. Genelde kombilerde çalışmama sorunu ile karşılaşılır. Arızalı olduğu durumda yani ekranda F04 arıza kodu yer aldığında tamir veya değişim uygulaması ile sorun çözümlenebilir.
 • İyonizasyon ateşleme elektrodu arızası Brülörde elektrotlar yer almaktadır. Elektrotlar ateşlemeye ve alev algılamaya yardımcıdır. Bu parçalarda sorun olduğunda da ateşleme sorunu ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Parça genelde tıkanır veya arızalanır. Bu gibi durumlarda değişimi ile sorun çözümlenmiş olur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Bilgi vericiydi, fakat her arıza için ayrı bir harf olsa daha iyi. F4 gaz gelmediğinden mi ana karttan mı muamma

   1. Merhaba Turan Bey… Maalesef kombide her arıza için tek bir sebep olmuyor. F4 veya F04 arıza kodları için de aynı durum geçerli. Gaz yokluğu sorunu olarak bilinir. Gaz yokluğunun muhtemel sebepleri de makalemizde sıraladığımız gibidir. Direk anakart, elektrot veya gaz valfi arızası demek mümkün değildir. Ancak servis ekiplerince sorun yerinde görülürse net teşhis yapılabilir. Biz de firma olarak muhtemel arıza sebepleri hakkında bilinçli olun düşüncesiyle bu bilgileri makalelerimizle paylaşıyoruz.

  2. merhabalar sürekli Demirdöküm markalı kombimde f04 hatası veriyor sürekli resetliyorum ama aynı hata meydana geliyor

   1. Merhaba Arda Bey… Makalemizde belirtmiş olduğumuz gibi öncelikle gaz vanalarını kontrol edin, dairede gaz olduğundan ve kombiye gaz geldiğinden emin olun. Birkaç resetleme işlemine rağmen sorunda düzelme olmuyorsa yine makalemizde belirtmiş olduğumuz gibi; anakart, iyon ve ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis çağırmalısınız.