444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Demirdöküm Aden F4 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Demirdöküm Aden F4 Arıza Kodu Nedir?

Gaz yokluğu sorunudur. (ateşleme sorunu). Aden Dijital modellerde karşılaşılan arıza kodlarından biridir. Ledli kombilerde ekran yoktur.

Demirdöküm Aden F4 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

 • Öncelikle gaz vanalarını kontrol edin Dairenize veya Aden kombinize gaz gelmiyorsa eğer bu sebeple ateşleme yapmıyor olabilir. Gaz vanalarını bu sebeple kontrol etmelisiniz. Dairenizde eğer ocağınız da doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırarak çalışıp çalışmama durumuna bağlı olarak dairenizde gaz olup olmadığından emin olabilirsiniz. Ocağınız çalışıyor ise dairenizde gaz vardır, ocağınız çalışmıyor ise gaz yok veya ana vana kapalı demektir. Tüm vanalara bakın ve açık olduğundan emin olun. Vanalar kapalı ise açın. Vanalar açık olmasına karşın ocak ve Aden kombide çalışma yok ise doğalgaz dağıtım şirketini arayarak konu hakkındaki bilgileri alabilirsiniz.

 • Aden kombiye reset atın Aden kombinizde reset tuşu yoktur. Bu sebeple de resetleme işlemini açma-kapama düğmesinden yapabilirsiniz. Öncelikle Aden kombinizi “0” konumuna getirin. Birkaç saniye sonra “1” konumuna getirin yani açın. Bu işlemi sorun düzelmediği sürece birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Demirdöküm Aden F4 Arızası nın Sebepleri Nelerdir?

 • Elektronik kartta problem olabilir
 • İyonizasyon elektrodunda problem olabilir
 • Ateşleme elektrodunda problem olabilir
 • Gaz valfinde problem olabilir

Aden Kombide F4 Uyarısı ile karşılaşıldığında genelde sıraladığımız bu parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilmektedir. Hangi parçada net sorun olduğunu bilmek adına arıza durumunu yerinde görmek gerekir. Bu gibi durumlarda yerinde tespit ve uzman yardımı önemlidir. Demirdöküm Servisi ile görüşerek bu konuda yardım talep etmelisiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. DEMİR DÖKÜM SARGON CONDENSE _CM MODELİ iyi günler f4 arızası var reset attım çalışıyor tahmini yaaım saaat sonrası devreye giriyor ateşleme yapıyor yanıyorr stop ediyor f 4 yanıyor tekrar reset yine devrede son raki stop aynı işlem böyle devam ediyor kolay gelsin iyi günler..

   1. Merhaba Recai Bey… F4 uyarısı ateşleme ve iyonizasyon sorunudur. Brülörde yanma olmadığında veya alev algılanmadığında bu sorun yaşanır. Dairenizde gaz olduğundan emin olun. 3 reset sonrası düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. İyon-ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde ya da elektronik kartta sorun olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir.