Daikin Kombi 11-64 Arızası

Daikin Kombide 11-64 Arızası Nedir?

Brülörde alev oluşmuyor.

Bilmenizi İsteriz: Bu sorun genellikle Daikin Premix VZ ve Daikin Premix NDJ model kombilerde karşımıza çıkmaktadır.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

  • Doğalgaz kesintisi kontrolü

Daire veya konut içerisinde ocak gibi doğalgazlı cihazlar varsa eğer çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Ocak da çalışmıyorsa gaz kesintisi olabilir veya vanalar kapalı olabilir.

  • Doğalgaz vanası kontrolü

Kapınızın dışında, ocak kullanıyorsanız ve ocağınız doğalgazlıysa ocağın yanında ayrıca kombinin yanında doğalgaz vanası olması gerekir. Gaz vanaları boru ile aynı hizada olduğu zaman açık demektir. Vanaları kontrol ederek açık konumda olduğundan emin olmanız gerekir. Vanalar kapalı konumda ise açık konuma doğru çevirmeniz gerekir.

  • Resetleme işlemi

Dairenizde gaz kesintisi yok, ocağınız yanıyor ve gaz vanalarının hepsi de açık konumdaysa buna rağmen sorun devam ediyorsa kombiyi resetlemeniz gerekir. Tek bir resetleme işlemi sonrası sorun düzelmezse bu işlemi maksimum arka arkaya 3 kez tekrar edebilirsiniz.

Uygulanan bu işlemlere rağmen sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir.

Arızanın Çözümü

Genel olarak bu arıza durumunda belirtilen durumlar söz konusu olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde görmek ve arızayı da yerinde tespit etmek gerekir. Tabi bu durumlarda çözüm için uzman servis yardımı almanız gerekmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama