444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Bosch Zwa EA Arızasıslogan
down
Paylaş:

Bosch Zwa EA Arıza Kodu Nedir?

Çoğu Bosch markalı kombilerde ateşleme sorunu olarak adlandırdığımız arızadır.

Bosch Zwa EA Arızası nda Kullanıcı Ne Yapmalı?

Bu arıza durumunda direk servisi aramayın. Servis gelmeden önce birkaç uygulama hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bu uygulamaları mutlaka yapmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Kombiye gaz geldiğinden emin olun Bunun için gaz vanalarını kontrol etmenizi öneriyoruz. Mesela ocağınız da doğalgazlı ise ocağın çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz. Ocağınız çalışmıyorsa ya kapı dışındaki gaz vanası kapalıdır ya da bölgede çalışma vardır ve gaz kesintisi söz konusudur. Gaz vanalarına bakın kapalı durumda ise açın. Açık olmasına rağmen ocak ve kombide çalışma durumu yok ise doğalgaz dağıtım şirketinden yardım alın. Ocak çalışıyor ise sorun kombidedir.
  • Kombiyi resetleyin Bosch Zwa model kombiye reset atın. Panele bakacak olursanız eğer “reset” yazan buton olmalıdır. Butona basarak kombinizi resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmaz ise işlemi birkaç kez daha tekrar edin. Yine de sonuç aynı ise resetleme işlemini durdurun.

Bosch Zwa EA Arızası Nasıl Çözümlenir?

  • Anakarta müdahale gerekebilir Ateşleme sorunlarının başında anakart arızası gelmektedir. Tabi sorun sadece anakart ile alakalı değildir. Bu arıza durumunda anakart kontrolü de yapılır. Sorun görülür ise tamiri veya değişimi ile sorun kısa sürede çözümlenir.
  • Gaz valfine müdahale gerekebilir Gaz valfi gaz yolunda önemli parçalardan biridir. Arıza durumunda ateşleme ve buna benzer daha birçok sorun yaşanabilir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almak gerekir. Gaz valfi tamiri olmaz, değişimi ile ancak sorun çözümlenebilir.
  • Elektrotlara müdahale gerekebilir Bosch Zwa model kombilerde elektrotlar yer alır. Bu elektrotlar ateşleme ve alev algılama görevindedir. Elektrotlar, iyonizasyon ve ateşleme olarak adlandırılır. Arıza meydana geldiği zaman cihaz ateşleme yapmaz ve bu sorun yaşanabilir. Arıza durumunda parça değişimi ile sorun çözümlenir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.