444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Bosch Classic Condense F7 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Bosch Classic Condense F7 Arıza Kodu Çözümü

Classic Condense model kombinin kapalı olduğu halde veya kullanılmadığı halde alevin algılandığını belirten arıza kodudur.

Bosch Classic Condense F7 Arızası nda Tüketici Ne Yapabilir?

  • Classic Condense Kombiyi Resetleme Classic Condense model kombilerde aşağı doğru çekilen panel bulunur. Paneli açtığınızda sağ üst kısma doğru bakın. Köşede basınç göstergesi (manometre) yer alacaktır. Basınç göstergesinin hafif sol tarafında doğru baktığınızda “reset” yazan bir buton göreceksiniz. Resetleme işlemi için bu butona bir kez basmanız yeterlidir. Resetleme işlemi bu şekilde yapılabilir.

1 resetleme uygulaması sonrasında sorunun devam ettiğini gördüğünüzde işlemi maksimum 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. Sonuç aynı ise resetleme işlemini bırakarak Bosch Servisi yardımı almalısınız. Çünkü bu arıza durumunda yapabileceğiniz başka bir işlem veya müdahale bulunmamaktadır.

Bosch Classic Condense F7 Arızası nın Çözümü:

  • Elektrotlarda sorun olabilir Classic Condense model kombilerin brülöründe elektrotlar yer alır. İyonizasyon ateşleme elektrodu olarak adlandırdığımız bu parçalarda tıkanma olduğunda ya da sorun olduğunda alev algılanmaya devam eder ve bu sorun oluşur. Parça tıkalı ise tıkanıklık giderilir, arızalı durumda ise değişimi gerekir.
  • Atık gaz yolu kapalı olabilir Atık gaz sistemi kontrol edilmelidir. Buna bağlı birçok parça vardır ve hangi parçada sorun olduğu ancak yerinde görülür ise tespit yapılabilir. Uzman yardımı alırsanız sorun net tespit edilerek sorun çözümlenebilir.
  • Gaz valfinde sorun olabilir Gaz valfi ateşleme sisteminde önemli bir parçadır ve arıza yaptığı zaman birçok sorun yaşanabilir. Cihazın kapalı olmasına karşın alevin hala algılandığı durumlarda gaz valfi arızalı olabilir. Arızalı durumda ise değişimi yapılır ve sorun çözümlenir.
  • Elektronik kart arızalı olabilir veya nemlenmiş olabilir Cihazın kapalı olduğu halde alevin algılanmaya devam ettiği durumlarda muhtemel sebeplerin başında elektronik kart sorunu yer alır. Bu durumda elektronik kartın arızalanması veya nemlenmesi durumları söz konusu olabileceğinden elektronik kart uzman ekipler tarafından kontrol edilir. Bir sorun görülür ise kart tamir edilecek arızada ise tamiri yapılır değilse veya kullanıcı değişimini talep ederse değişimi ile sorun çözümlenmiş olur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.