ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Baymak Lambert Lx 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı alınız.
 1. A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı arızalı olduğu için yüksek sıcaklıklar algılanamaz ve sorun yaşarsınız. Teknik açıdan müdahale adına servis yardımı alınız.

Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

 1. E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Atık gaz sistem sorunu olarak da bilinir. Cihazın çeşidi hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Tespitin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka Baymak Servisi yardımı alınmalıdır.
 1. E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır.
 1. E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.
 • Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve yine sağ alt tarafta bulunan bar göstergesinde yükselme olur. 1,5 bar değerine kadar su basmalısınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun çözümlenecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise mutlaka servis yardımı alın.
 1. E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (30 Yorum)

  1. gaz ateşleme yaptıtansonra 1-2 dakika sonra kapatıyor.tekrar açıyor ve kapanıyor 01-A kodu yazıyor.

   1. Merhaba efendim… Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombilerde A01 ateşleme sorunudur. Gaz blokaj sorunu olarak bilinir. Cihaz birkaç alev denemesi yapar ancak alev oluşmazsa bu arızayı verir. Dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Dairede gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Dairenizde gaz varsa kombide sorun var demektir. Bu gibi durumlarda; elektrotlarda, elektronik kartta veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Net teşhis için arızanın yerinde görülmesi gerekir.

  2. kombımde devamlı fan calısıyor ekrana baktıgımda ise her hangıbı bır kod numarası yok ekran 5 sanıye ara ıle yanıp sonuyor ve fan devamlı calısıyor kombı ne bır sıcak su nede peteklerı ısıtmıyoır

   1. Merhaba Kenan Bey… Fanın sürekli çalışması normal değildir tabi ki. Ancak kombi sıcak suda ve ısıtmada çalışmıyorsa bu fana da bağlı olabilir farklı parçalara da bağlı olabilir. Ekranda hata kodu belirse hata kodu açıklamasına bağlı tahmini bilgiler sunulabilir, fakat böyle bir durum söz konusu olmadığı için net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almanız gerekiyor.

  3. merhaba
   Baymak lambert lx 24 fi kombide merkezi ısıtma çalışırken ateşlemede yapmadan önce 5sn kadar fan ön süpürme yapıyor bu normal fakat ateşlemeyi kapattıktan sonrada fan süpürme işlemini 1-2 dk arası yapıyor buda sıcak suyun sıcaklığını hızlı bir şekilde düşmesine neden oluyor.Ateşlemeyi kapattıktan sonra fanın çalışmasına gerek varmı? var ise bu süre uzun bu sürenin zamanını ayarlayabilir miyiz?

   1. Merhaba Sezgin Bey… Ateşleme durduktan sonra fan değil pompa çalışmaya devam eder. Bunun sebebi; içindeki kaynar suyu dağıtmak içindir. Duyduğunuz pompa sesi olabilir mi? Pompa ise bu gayet normaldir.

  4. Kombimde A01 hatası var fakat kombim sıcak suyu açıp arka arkaya reset atınca ya da sıcak suyu açmadan arka arkaya reset atınca ateşleme yapıyor ve belirli bir süre çalışıyor. Bir süre sonra A01 veriyor. Sorun nedir onu gördüm ama anakartta gaz valfinde ya da elektrotlarda sorun varsa hiç ateşlememesi gerekmez mi?

   1. Merhaba Atılhan Bey… Kombide ateşleme devresindeki parçalarda sorun var. Makalemizde belirttiğimiz ve sizlerin de belirttiği parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilir. Arıza olduğunda resetleme işlemi ile sorunun düzelebilme ihtimali vardır. Kombiyi resetleyerek bir nevi anakartı resetlemiş oluyorsunuz. Ancak parçalarda aksaklık olduğu için tekrardan arızaya geçiyor. Parçalardaki sorunu belirtir bu, fakat resetleme işlemi de bir süre sonra işe yaramaz. Parçalardaki aksaklık bir süre sonra daha ileri bir boyut alır ve parçalar tamamen bozulur. Bu nedenle de cihazı defalarca resetleseniz dahi sorun düzelmeyecektir. Resetle düzelebilen arızalar ileriki dönemlerde resetle bile düzelmeyen kalıcı arızalardır. Net tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

  5. Kullanma Sıcak suyunu 40 dereceye ayarlamış olmama rağmen kombi ısıtmaya devam edip 70 derecelere kadar çıkmakta. 40 derece örnek 45 felan da fark etmiyor. Sıcak suda modülasyon yapmıyor sanırım. Sadece aşırı su kullanımında sıcaklığı sabit tutmaya çalışıyor. Ne yapmam gerek. Teşekkürler

   1. Merhaba Hasan Bey… Ekranda beliren sizin ayarladığınız sıcaklık derecesi değildir. Kombi içindeki suyun sıcaklığıdır. Bu yüzden ekranda ayarladığınız dereceyi sadece ayar yaptığınız an görüntüleyebilirsiniz. Kombi içindeki suyu her zaman ayarladığınız derecenin üstünde tutar. Çünkü sıcak su borularda gezdiği zaman ısı kaybı olur. Bu ısı kaybını önlemek için her daim ayarladığınız dereceden daha yüksek ısıtma derecesinde çalışır. Bu her kombinin özelliğidir. Yani cihazınızda herhangi bir sorun yok.

    1. Peki 40 dereceye ayarladığım su neden kaynacak şekilde akıyor. El yıkanmaz duş alınmaz.

     1. Merhaba Hasan Bey… Baymak kombilerde 40°C yüksek bir sıcaklık derecesi değildir. Suda aşırı bir sıcaklık varsa eğer sıcak su düğmesinde, elektronik kartta veya üç yollu vanada sorun olabilir. Yine de net teşhis için servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Ahmet bey… Baymak model kullandığınız kombide E03 arıza kodu atık gaz sistemi sorunudur. Yani bu gibi durumlarda cihazınız hermetik olduğu için; fan, prosestat ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Cihazınız garantili ise arızanın temel sebebi yerinde görülerek tespit edilmelidir. Ekipler arıza sebebine göre sizi bilgilendirecektir. Sorunu yerinde görmeden veya arızanın sebebini bilmeden net bilgi veremiyoruz maalesef.

   1. Merhaba Cihan Bey… Cihaz sıcak su vermiyor ancak ekranda sıcak su için bir arıza kodu da belirmiyor. Bu durumda birçok sebep olabileceği için arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

  6. merhaba kombim Lambert LX 24 Fi model . Soğuk su filtresinde su fışkırıyor.Şalterden doğal gazı kapatmamıza rağmen su fıskırtma devam ediyor ve mutfağı su basacak derecede fışkırma szö konusu. sorun ne olabilir.

   1. Merhaba Serhat Bey… Tesisat sorunu yaşıyorsunuz, tesisatçı çağırarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

  7. petekleri açtığımızda sıcak su var fakat çeşmeden sıcak su akmıyor ekranda çeşme işreti yanıp sönüyor.

   acaba arızası nedir.

   1. Merhaba Erkan Bey… Musluk simgesinin yanıp sönüyor olması cihazın o beklentiye yanıt veriyor olduğunu gösterir. Ancak suda ısınma olmuyorsa birçok parçada sorun olabilir. Cihaz sıcak su vermediği zaman ekranda hata kodu olup olmadığına bakın. Hata kodu varsa eğer açıklamasına göre tahmini sebepleri öğrenebilirsiniz. Ancak hiçbir uyarı vermeden suyu ısıtmıyorsa teknik bir sorun var demektir. Net tespit için ise sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için servis yardımı almalısınız.

  8. Lambert kombi yeni taşıdığımız evde çalıştıramadım e10 arıza kodu var su basıyorum derece oynamıyor

   1. Merhaba Tuğçe Hanım… Baymak Lambert model kombilerde E10 arıza kodu düşük basınç uyarısıdır. Kombi altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek kombiye su basmanız gerekir. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi gelmiyorsa parçada sorun vardır, servis yardımı almanız gerekir. Su sesi gelmesine rağmen bar göstergesinde oynama olmuyorsa eğer bar göstergesi ya da basınç sondası arızalı olabilir. Bu durum için de servis yardımı almanız gerekir.

   1. Merhaba Zeki Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize o halde. Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz.

  9. Kombinin kullanim suyu derecesi 37 iken dusta su el degmeyecek kadar sicak oluyor ve kesinlikle ılımıyor.ya tamamen kaynar yada tamamen soguk.istedgim sekilde ayarlama yapamiyorum.

   1. Merhaba Dilara Hanım… Kombiniz en düşük derecede bile en yüksek sıcaklığı veriyor. Bu durum sensör, devir daim pompası, eşanjör, üç yollu vana, elektronik kart gibi önemli parçalara bağlı olabilir. Ancak yine de net teşhis yapmak için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  10. Baymak 24 LX FI kombim var banyo ve ocak da kullanıyoruz evimiz merkezi sistem olduğu için peteklere verilmemişti şuanda merkezi sistemden doğalgaza dönüş yapılıyor bu kombi evi ısıtacak güce sahip mi yani peteklere sıcaklık verirmi birde kombi çalışırken aniden duruyoor aıcak su vermeyi kesiyor kapanıyor problem ne olabilir

   1. Merhaba Burak Bey… Dairenizin büyüklüğünü yazmamışsınız. Daire büyüklüğüne göre kombi kapasitesine göre yeterli olup olmadığı anlaşılabilir. Sıcak su kullanırken cihaz kapanıyorsa devreden çıkıyor demektir. Bu sensör arızası da olabilir, kart arızası da olabilir, farklı arıza durumları da olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız. Hem servis kombinin yeterli gelip gelmeyeceği konusunda da size bilgi aktaracaktır.

  11. Lambert lx 24 fi 1,5 senedir kullanıyorum geçen sene aynı derecede ev iyi derecede ısınıyordu suan ısınmıyor ekranda sürekli Petek işareti yanıp sönüyor herhangi bir arıza kodu göstermiyor ve her 10 saniyede bir kombi kendiliğinden çalışıyor sizce nedir sorun ?

   1. Merhaba Serhat Bey… Kombinin 10 saniyede bir çalışması normal değil. Cihazda bir sorun mevcut. Ekranda petek işaretinin yanıp sönmesi cihazın petek sisteminde çalıştığını yani peteklerin ısındığını ifade eder. Bu petek konumu açık olduğu sürece normal bir durumdur. Ancak cihazın çok sık çalışması ile alakalı servis yardımı almanızı öneririz. Cihazın anakartı gibi birçok parçasında sorun olabilir. Net teşhis için ekiplerin yerinde görmesi gerekir.