Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Lambert Lx 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işlemine karşın sorun düzelmezse; petek ve tesisat vanalarına bakıp, vanaların açık olduğundan emin olun. Son işlem olarak kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de sonuç alamıyorsanız; tesisatın ve filtrenin, ayrıca kombide; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.

 1. E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 1. E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Arızanın sebeplerini öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Uzman servis görüşerek yardım almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.
 • Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi kombiye su basma linkini tıklayarak işlem detaylarını öğrenebilir sorunu servis çağırmadan da çözümleyebilirsiniz.
 1. E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası, sensör veya kart arızası, tesisatta tıkanıklık gibi durumlar söz konusu olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (172 Yorum)

 1. Aydın durmaz dedi ki:

  Merhaba lambert kombi ekranında set işareti çıkıyor ve yüksek dereceye getirinceisitiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Yüksek derece haricinde ısıtma yapmıyor veya verimde ciddi bir düşüş var ise tesisatta, filtrede tıkanıklık olabilir. Harici olarak parça sorunu da olabilir. Bu durumda cihazı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 2. Kubilay dedi ki:

  Sıcak suyu actığımzaman derece sürekli yükseliyor ayar düğmesini hareket ettirdiğimde ayarladığım derece görünüyor ama sıcak suyu acınca derece 60 a kadar yükseliyor ve yükses ses geliyor problemi nedir Teşekkür ederim şimdiden

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kubilay Bey… Kombilerin bir çalışma sistemi vardır. Bu çalışma sistemine göre kombiyi bir ısıya ayarladıktan sonra sıcak su musluğu açıldığında veya petekler devreye girip ısıtma yaptığında kombi ekranda içinde ölçülen suyun sıcaklığını gösterir. Bu sıcaklık ortalama 20°C kadar yukarıya çıkabilir veya talebe göre düşebilir. Yani sıcak su devresi 40°C ye ayarlı bir kombi sıcak su kullanıldığı esnada ekranda 60-65°C leri gösterebilir. Bu bir arıza değildir. Aynı durum kalorifer devresinde de olur. Çünkü kombiler en yakındaki musluk ile en uzaktaki musluğu, en yakındaki petek ile en uzaktaki peteği aynı sıcaklıkta ısıtmaya çalışır. Isı kaybını önlemek için de sıcaklığı yükseltir. Bu durum haricinde kombi yüksek seste çalışıyorsa bakımsız kalmış olabilir. Harici olarak parça arızası da olabilir. Bu aşamada sesi yerinde dinleyerek bi tespit yapmamız gerekiyor.

 3. Mustafa timuçin dedi ki:

  Arıza kodu vermiyor.sıcak su sensöründen su akıtıyor nedeni.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Sensör su akıtan bir parça değildir. Kombide su akıntısı durumu sensöre bağlı değildir. Kombinizde su akıtma durumu varsa eğer suyun nereden, hangi parçadan geldiğine bakmak yani arızayı yerinde görüp incelemek gerekir.

 4. Ahmet dedi ki:

  lambert lx24 fi markalı kombide sıcak sadece suyu çok açınca çalışıyor.biraz kisinca çalışmayı durduruyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Ahmet Bey,
   Plakalı eşanjör kireçlenmiş olabilir, üç yollu vana da arıza olabilir. Arızanın net tespiti için sorunun yerinde görülmesi gerekir. İletişim sayfamızdan çağrı merkezimize ulaşarak kaydınızı bırakabilir, uzman teknik servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

 5. Gökmen er dedi ki:

  Sa ustam kombim buharla birlikte su fıslatıyo sıcak suyu açtığım da bunun nedeni ne olabilir iyi geceler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Gökmen Bey,
   https://kombitamircisi.com.tr/kombi/su-damlatiyor/ yukarıda bıraktığımız linkten ayrıntılı bilgiye ulaşabilirisiniz.

Petek Yıkama