Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı alınız.
 1. A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı arızalı olduğu için yüksek sıcaklıklar algılanamaz ve sorun yaşarsınız. Teknik açıdan müdahale adına servis yardımı alınız.

Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

 1. E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Atık gaz sistem sorunu olarak da bilinir. Cihazın çeşidi hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Tespitin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka Baymak Servisi yardımı alınmalıdır.
 1. E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır.
 1. E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.
 • Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve yine sağ alt tarafta bulunan bar göstergesinde yükselme olur. 1,5 bar değerine kadar su basmalısınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun çözümlenecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise mutlaka servis yardımı alın.
 1. E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

Yorumlar (6 Yorum)

 • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

  gaz ateşleme yaptıtansonra 1-2 dakika sonra kapatıyor.tekrar açıyor ve kapanıyor 01-A kodu yazıyor.

  s.hikmet hezer

  • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

   Merhaba efendim… Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombilerde A01 ateşleme sorunudur. Gaz blokaj sorunu olarak bilinir. Cihaz birkaç alev denemesi yapar ancak alev oluşmazsa bu arızayı verir. Dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Dairede gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Dairenizde gaz varsa kombide sorun var demektir. Bu gibi durumlarda; elektrotlarda, elektronik kartta veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Net teşhis için arızanın yerinde görülmesi gerekir.

   Kombi Tamircisi

 • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

  kombımde devamlı fan calısıyor ekrana baktıgımda ise her hangıbı bır kod numarası yok ekran 5 sanıye ara ıle yanıp sonuyor ve fan devamlı calısıyor kombı ne bır sıcak su nede peteklerı ısıtmıyoır

  • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

   Merhaba Kenan Bey… Fanın sürekli çalışması normal değildir tabi ki. Ancak kombi sıcak suda ve ısıtmada çalışmıyorsa bu fana da bağlı olabilir farklı parçalara da bağlı olabilir. Ekranda hata kodu belirse hata kodu açıklamasına bağlı tahmini bilgiler sunulabilir, fakat böyle bir durum söz konusu olmadığı için net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almanız gerekiyor.

   Kombi Tamircisi

 • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

  merhaba
  Baymak lambert lx 24 fi kombide merkezi ısıtma çalışırken ateşlemede yapmadan önce 5sn kadar fan ön süpürme yapıyor bu normal fakat ateşlemeyi kapattıktan sonrada fan süpürme işlemini 1-2 dk arası yapıyor buda sıcak suyun sıcaklığını hızlı bir şekilde düşmesine neden oluyor.Ateşlemeyi kapattıktan sonra fanın çalışmasına gerek varmı? var ise bu süre uzun bu sürenin zamanını ayarlayabilir miyiz?

  • Kombi Tamircisi Kombi Tamircisi

   Merhaba Sezgin Bey… Ateşleme durduktan sonra fan değil pompa çalışmaya devam eder. Bunun sebebi; içindeki kaynar suyu dağıtmak içindir. Duyduğunuz pompa sesi olabilir mi? Pompa ise bu gayet normaldir.

   Kombi Tamircisi

Uzmanına Sor / Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Faydalı Olabilir

Arızanı Çöz Pratik Bilgiler

Anketimize Katılın

Hangi Marka Kombi Kullanıyorsunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Görüşleriniz

Sitemiz Hakkında Görüşleriniz

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Ödeme Kolaylığı

Kredi Kartı ile Ödme

Benzer Yazılar