Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Lambert Lx 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işlemine karşın sorun düzelmezse; petek ve tesisat vanalarına bakıp, vanaların açık olduğundan emin olun. Son işlem olarak kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de sonuç alamıyorsanız; tesisatın ve filtrenin, ayrıca kombide; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.

 1. E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 1. E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Arızanın sebeplerini öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Uzman servis görüşerek yardım almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.
 • Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi kombiye su basma linkini tıklayarak işlem detaylarını öğrenebilir sorunu servis çağırmadan da çözümleyebilirsiniz.
 1. E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası, sensör veya kart arızası, tesisatta tıkanıklık gibi durumlar söz konusu olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (124 Yorum)

 1. Seyit Ahmet Uzun dedi ki:

  Resetleme tuşunu göremedim. Ne altında ne sağında ne de solunda. Reserlemek için ne yapmalıyım?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Seyit Bey… Kombiniz Lambert Lx 24 Fi modeli ise; bu modellerde 2 düğme bulunur. Sağda yer alan kalorifer ısı ayar ve konum seçme düğmesine bakacak olursanız eğer güneş sembolünün biraz üstünde off/reset konumu var. Düğmeyi bu konuma getirip birkaç saniye bekledikten sonra düğmeyi bir önceki konumuna getirirseniz cihazı bu şekilde resetlemiş olursunuz.

 2. Ahmet koçdemir dedi ki:

  Kombiyi açtığım zaman ne sıcak su nede kombi çalışıyo A harfi çıkıyo sebebi nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Makalemizde de açıkladığımız gibi kombi tek başına A uyarısı vermez. Önce A harfi belirir A harfi söndükten sonra ekrana bir rakam veya sayı yansır. Mesela A 01 gibi. Bu şekilde net arıza kodunu belirtebilirseniz size yardımcı olmaya çalışırız.

 3. Ahmet Sevim dedi ki:

  Slm lambertlx24fi a09 arizasi neden olur, çözüm nedir. İyi calismalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Arıza durumunda kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Birkaç reset işlemi ile sorun düzelmezse; gaz valfi, kart arızası olabilir. Ancak yine de net teşhis için sorunu yerinde görmemiz gerekiyor.

 4. Ilhan yyksel dedi ki:

  Kombi kapandıktan sonra baca içindeki fan çalışmaya devam ediyor problem ana kart mı yoksa baca sensörü olabilirmi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İlhan Bey… Kombi yanma işlemi sonrası atık gazı fan ile dışarı gönderir. Bu aşamada fanın çalışması normaldir. Ancak durmadan çalışıyor diyorsanız veya fan ses yapıyorsa cihazı yerinde incelemek gerekir. Bu durum fan, kart, prosestat gibi birçok parçadan kaynaklı olabilir. Sorunu yerinde görmeden net bilgi vermek çok zor maalesef.

 5. Hilal pasaoglu dedi ki:

  Kombimiz 88 hatasi veriyor ne anlama geliyor yardimci olursaniz cok teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hilal Hanım… Kombilerde 88 arızası genel olarak elektriksel sorunlardır. Kablo bağlantıları ile kombi kartının kontrol edilmesi gerekir. Bu aşamada kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Birkaç kez arka arkaya kombiyi resetlemeyi deneyin. Sonuç alamıyorsanız birkaç kez kombiyi kapatıp yeniden açın. Kombi düzelirse sorun yok. Ancak düzelmez de arıza devam ederse servis yardımı almalısınız.

 6. Ahmet Tuncel dedi ki:

  Merhaba kombi sıcak suyu açınca ateşleme yapmıyor sebebi nedir arıza olarak herhangi bir kod göstermiyor ilk açılışta 03 yazıyor sedefe kaloriferi açınca ateşleme açılıyor sorun nedir yardımcı olabilir misiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… 03 yazıyorsa muhtemelen bu bir hata kodudur. Yani uyarıdır. Cihazın atık gaz devresinde sorun olabilir. Ancak kombi kalorifer konumunda çalıştığı için harici bir durum da söz konusu olabilir. Kombi net sabit bir hata kodu vermediği için resetleme işlemi de işe yaramaz. Ancak yine de kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis müdahalesi gerekiyor.

 7. Erkan demir dedi ki:

  Peteklerden bazıları ısınmıyor.kombinin içinden vuv diye ses geliyor bazen sanki su çekmeye çalışıyor yada hava çekiyor içine neden olabilir .az çekiyor sonra ateşleme yapıyor vuv diye su sesi geliyor:))

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey… Kombi içine hava çekmez. Kombide dışarıdan yanmak için temiz havayı içeri alan fandır. Ancak fan ses yapıyorsa da bu da bir sorundur. Cihaz ses yapıyorsa bakımsızlıktan olabilir. Parçalarda teknik sorunlar olabilir. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 8. Cüneyt demir dedi ki:

  Kombi atesleme yapmıyor. Tekerleme de yaptım ama sesleniyor. Gaz da geliyor. Sorun ne acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cüneyt Bey… Dairenizde gaz kesintisi yoksa, kombiye de gaz geldiğinden eminseniz, kombiyi resetlemenize rağmen düzelmiyorsa ateşleme devresini yerinde incelemek gerekir. Kart, gaz valfi, elektrotları kontrol etmek gerekir.

 9. Filiz Çınar dedi ki:

  Merhaba..Ekranda tüm semboller yanıp sönüyor, off konumuna getirince de ekran kapanmıyor.Şalteri kapatıp açtım fark etmedi.Kombi çalışmadı.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Filiz Hanım… Elektronik bir sorun olabilir. Bir kart arızası gibi. Yine de sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 10. Mustafa gökcegöz dedi ki:

  E 9 arzası veriyor bu arza kodunu internette bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Baymak kombilerin birçok modelinde E9 arızası limit kapanmasıdır. Bu sorunda petek vanalarına ve tesisat vanalarına bakın, vanaların açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Cihaz düzelmezse kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Yine de sonuç alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekir. Bu durumda hem tesisata hem de kombiye bakmak gerekir. Tesisat veya filtrede tıkanıklık olabilir. Kombi parçalarını da yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Bu konuda hizmet yardımı almak isterseniz 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 11. Uğur ARI dedi ki:

  Kombi e23 hatası veriyor anlamı nedemek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Kombiye bağlı bir dış hava sensörü kullanılıyorsa bu parçada veya bağlantısında sorun olabilir. Ancak böyle bir parça kullanmıyorsanız muhtemelen elektriksel bir sorun vardır. Elektronik kartta veya bağlantılarda sorun olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 12. Gözde baran özdemir dedi ki:

  Lambert LX 34 Fİ model kombimiz. Ekranda E 23 ibaresi var. Nedir acaba?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gözde Hanım… Lambert LX model kombilerde E23 arızası dış hava sensörü sorunudur. Kombiye monteli, kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir sensör monteliyse eğer bu sensörde veya sensör bağlantılarında sorun olabilir. Ancak böyle bir sensör yoksa yaşanan problem elektriksel olabilir. Yani bir kablo bağlantı veya kart sorunu olabilir. Tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 13. Enes Can dedi ki:

  Merhaba, lambert lx 24 fi kullanıyorum. Kombinin içinden su damlatiyor (tahliye yerinden değil) sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Enes Bey… Kombinin nereden su akıttığını, hangi parçadan su geldiğini uzaktan bilemeyiz. Yani sorunu yerinde görmemiz gerekir ki sorunlu parçayı bilelim, size bilgi aktaralım veya soruna müdahale edelim. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

   1. Enes Can dedi ki:

    Merhaba, servis çağırdım sorunun cartridge’de (kartuş) olduğunu söyledi ve değiştirdi. Bu parçanın bozulma sebebi nedir? Su kaçağı bu parçadan dolayı idi.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Enes Bey… Parçayı ve parçadaki sorunu yerinde görmeden net bilgi aktarmak çok zor. Ancak kartuş dediğiniz parça üç yollu vanaya ait bir parçadır. Birçok sebeple arızalanabilir. Arızayı tespit eden firmaya sorarsanız daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.

 14. fatih aslan dedi ki:

  lambert lx fi kombi sıcak su 50 dereceye ayarlı normal ateşleme yapıyor fakak su ılık geliyor ne yapmam gerekir,tşk

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Tüm musluklarda aynı şikayetiniz oluyorsa eğer yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Sıcak su arızalarında kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan arıza hakkında tahmini de olsa bilgi bile aktaramıyoruz. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor. Yani sorunun yerinde görülmesi gerekiyor.

 15. TAYFUN dedi ki:

  MERABALAR BAYMAK LAMBERT LX 24 Fİ CİHAZDA E 13 ARIZA KODU BULUNMAKTADIR SEBEB NE OLABİLİR ACABA İYİ ÇALIŞMALAR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tayfun Bey… Kombi arızaya geçtiğinde maksimum 3 kez resetlenmelidir. Kombiyi arka arkaya 3 kereden fazla resetlerseniz elektronik kart kilitlenir. Kilitlendiği için de ekrana fazla reset sebebiyle E13 kodu yansır. Cihazı şalterinden kapatıp yeniden açın E13 arızası muhtemelen düzelecektir. Ancak öncesinde yaşadığınız sorun neyse yani cihazı asıl resetleme sebebiniz neyse o durum için servis yardımı almalısınız. Belli ki kombi resetle düzelebilir bir arıza kodu vermiyor ve bu yüzden çok fazla resetleme işlemi uygulama gereği duymuşsunuz.

 16. ergin tekeli dedi ki:

  Baymak Lambert LX24 Fİ model kombi A 01 arıza veriyor.Servis geldi bakım yaptı.Resetleyip sıcak su ve kalorifer derecelerini ayarlayıp gitti.Bir müddet sonra yine aynı A01 verdi.Yeniden restleyip ayarları yaptım.başlıyor 21 den 27 dereceye geliyor ve tekrar arızaya geçiyor. Gaz var.Ana kart mı arızalı.Yenisi ne kadar.Tamiri ne kadar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ergin Bey… Kombiniz gaz yokluğu-ateşleme arızası veriyor. Yani brülördeki alev bir sebeple sönüyor. Bu durumda; fan, kart, prosestat, gaz valfi, iyon elektrodu ve ateşleme elektrodu gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Direk kart arızası denilemez ve sorunu yerinde görmeden fiyat bilgisi maalesef ki verilemez. Servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmelisiniz.

 17. Hamiyet dedi ki:

  Kombime su basmak için vanasını açamıyorum takılıp kaldı servis çağırdım plastık parça zorlarsam kırılır dedi ellemedi basıncı sınırda düşerse nasıl yükseltebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hamiyet Hanım… Parça uzun süre kullanılmamaya bağlı veya daireniz gelen yüksek tazyiğe bağlı sıkışmış olabilir. Dönmüyorsa veya döndürüldüğünde kırılacak gibiyse yenisiyle değiştirme işlemi dışında yapılabilecek başka bir işlem yok maalesef. Yani kombide basıncı yükselten tek parça doldurma musluğudur.

 18. ÖMER al dedi ki:

  Kolay gelsin kombim lambert lx 24 fi ayarı 40 dereceye aliyoruz sıcaklık 45 dereceye yükseliyor ve 35 dereceye kadar alçalıyor ama kombi çok sık devreye giriyor ne yapmaliyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey… Kombide ayar yapılmadığı sürece ekranda beliren sıcaklık değerleri kombi içinde dolaşan suyun sıcaklığıdır. Bu yüzden ekrandaki derecelere aldanmayın. Ancak kombi çok sık devreye giriyor diyorsanız kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Bu konuda uzman yardımı almalısınız. Sensör, kart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekiyor.

 19. SELAMİ DAMAR dedi ki:

  Evimde baymak lambert lx 24 fi var. Akşam ekranı yanıp sönmeye başladı. Fan sürekli çalışıyor. Ekranda herhangi bir arız kodu yok. Yardımcı olabilirmisiniz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selami Bey… Ekran yanıp sönüyor derken derece mi yanıp sönüyordu acaba? Bir hata kodu yoksa uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Ancak fan sürekli çalışıyor diyorsanız cihaz da sürekli çalışıyordur yani dinlenmeden yakıt tüketimi yapıyor olabilir. Kart veya sensör arızası olabilir. Yine de tabi sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 20. Cemile koç dedi ki:

  Merhaba kombimiz çok sık devreye giriyor. Sıcaklığı 36 ya ayarlıyoruz ama 45 şere kadar çıkıyor. Ne yapmamız gerekiyor?
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemile Hanım… Kombi eğer kalorifer konumunda 36°C de ayarlıysa hem verim düşük olur hem de kombi çok sık devreye girer. Çünkü ayarladığınız sıcaklık çok düşük. Ayrıca kombi devreye girdiği zaman yani ısıtma sırasında her zaman ayarlanan sıcaklığın üstüne çıkar. Bunun sebebi de tesisattaki ısı kaybını önlemek içindir. Kombiyi yüksek dereceye alın, mesela 50°C gibi. Bi deneme yapın. Yine çok sık devreye girip çıkıyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 21. tuba erdal dedi ki:

  kombim 2dk ara ile ateşleme yaparak çalışıyor yani dinlenmeye geçtiği süre 2 dk su ve ısınmada sorun yok ama sürekli çalışıyor sadece 2 dk ara veriyor sorun ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuba Hanım… Sıcaklık derecesi düşükse eğer bu yüzden kombi kısa sürede ayarlanan sıcaklığa ulaşıp kısa sürede yeniden devreye girebilir. Yani dinlenme aralığı kısa sürebilir. Kombi sıcaklık derecesini biraz yüksek tutarak bi deneme yapın. Yine aynı durum olursa sensör, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

  2. MÜNİR YAVUZ dedi ki:

   Merhabalar benim kombi çalıştırma derecem 35.38 arasıdır ve evin içi normal ısıdadır yanlız bana yüksek fatura gelmiş bunun sebebi ne olabilir igdaşı aradım sayaç okuma dogru diyorlar ne yapmalıyım bu konuda 1aylık faturam 315tl gelmiş ve sabah evden çıkarken 38den 35e indiriyorum dereceyi nasıl yardımcı olursunuz bizlere saygılar hepinize

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Münir Bey… Düşük sıcaklık düşük fatura gibi görünüyor olsa da düşük sıcaklıkta kombi sürekli devreye girerek yakıt tüketimini artırır. Isı size ideal gelebilir ancak 35°C sıcaklık açısından düşüktür. Kombinizin modeline göre sıcaklık zaten 30°C den başlamaktadır. Bu yüzden faturanız yüksek gelmiş olabilir. Ancak yine de sorun sadece düşük derece denilemez. Yani cihazda sorun da olabilir. Sorunu gelip yerinde incelememiz gerekiyor.

 22. Ali kalay dedi ki:

  Lambert kombiye tablolu termostat nasil baglanir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Firma olarak oda termostatı hizmeti sunmuyoruz maalesef. Bu alanda hizmet sunan firmalardan veya servislerden yardım alabilirsiniz.

 23. Ömer Faruk Çiçek dedi ki:

  Merhaba benim kombi modelim lambert lx 24, kombimde E10 hasar kodu görülüyor. Kombi resetlememe rağmen çalışmadı kod ne anlama geliyor ve nasıl bir yöntem izlersem sorunu çözebilirim.
  Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Faruk Bey… Lambert LX 24 Fi model kombilerde E10 arıza kodu makalemizde de açıkladığımız gibi düşük basınç hatasıdır. Yani kombi basıncı düşük, sisteme su basmanız gerekiyor. Kombi altına eğilip bakın yuvarlak bir bar saati göreceksiniz. “0 (sıfır)” değerine yakın olan basıncı kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirip 1,5 bara çıkarmanız gerekir. Bu mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelir, basınç yükselir. Basınç belirttiğimiz değere gelince doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın. Sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız, çok sık yapmak zorunda kalırsanız servis yardımı almanız gerekir.

 24. metin şıkkan dedi ki:

  slm . arıza A 09 yazıyor . nedir sebebi. saygılar .

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Kullanım kılavuzunda yer alan bir hata kodu değildir. Kullanım sensörüne veya karta bağlı bir sorun olabilir. Tabi bu tahmini bir bilgidir. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekir.

 25. Kurtuluş çelik dedi ki:

  Merhaba benim kombimE23 hastası veriyor çözüm öneriniz nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kurtuluş Bey… Bu sorun bir dış hava sensörüne bağlıdır. Kombinize monteli dış hava sensörü varsa, sensör ya da bağlantılarında sorun olabilme ihtimali yüksek. Ancak böyle bir sensör yoksa eğer elektriksel bir arıza vardır. Yani kart arızası olabilme ihtimali yüksek. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 26. erol şencan dedi ki:

  sorunum lambert lx 24 fi kombimde hiç elektirik gelmiyor kartın sigortası ve dirençler sağlam ama ekranda hiç görüntü yokbeni aydılatırsanız minnettar kalırım size

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erol Bey… Kombilerde ekrana ışık, elektrik gelmiyorsa bu direk kart sorunudur. Anakartın hangi işlemcisinde sorun var bunu parçayı görmeden bilemeyiz. Cam sigortası ve dirençleri sağlamsa eğer diğer aksamlarında sorun olabilir. Ancak parçayı yerinde görüp incelemeden size bilgi aktaramıyoruz maalesef.

 27. Tan Serhat Ulaş dedi ki:

  Merhaba
  Baymak Lambert 24 Fi Marka Kombi ateşleme yaptıktan kısa süre sonra E5 ardından hızla E2 arıza koduna geçiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tan Bey… Belirttiğiniz model kombilerde E2 arızası yok maalesef. E25 arızası olabilir mi acaba bahsettiğiniz? E25 arızası ise aşırı ısınma sorunudur. Yani cihaz içerisindeki suyun sıcaklığı maksimum değeri geçtiği zaman bu sorun yaşanır. E5 arızası hava akışı yani atık gaz yoluyla alakalı bir sorundur. Yani az önce bahsettiğimiz arıza durumu ile bir alakası yoktur. Her iki durumda da cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekiyor. Resetleme sonrası cihazda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

  2. Adnan Polat dedi ki:

   Merhaba kombi A01 arıza kodu yanıyordu resetledim gitti sonra E13 yanmaya başladı sebebi nedir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Adnan Bey… Öncelikle kombiniz gaz yokluğu-ateşleme arızası (A01 arızası) vermiş. Sanırım kombiyi kısa sürede birçok kez resetlediniz ki akabinde sorun E13 arızasına (elektronik kilitlenme) geçmiş. Yani kısa sürede fazla resetleme işlemi sebebiyle kombi kilitlenmiş. Öncelikle E13 arızasından kurtulmak için cihazı şalterinden kapatıp birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Yine de A01 arızası devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

 28. Erkan Çağlın dedi ki:

  Lambert fx24fi E23 arızası neden verir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey… Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombilerde E23 arızası dış hava sensörü sorunudur. Dış hava sensörü kombiye takılarak kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Kombinizde böyle bir parça takılı ise bu parçada ya da bağlantılarında sorun olduğunu belirtir. Kombide böyle bir parça yoksa eğer elektriksel bir sorundur. Yani anakart arızası olabilir. Yine de tabi net teşhis için sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz. Size bu konuda firma olarak biz de yardımcı olabiliriz.

 29. Abdulkadir Pak dedi ki:

  Lambert LX 24 Fi kombimde az önce A07 kodlu arıza belirdi resetledim fakat şimdi E 13 kodu veriyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdulkadir Bey… Lambert LX 24 Fİ model kombilerde A07 arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Harici bir problem olabilir. Harici sorunlarda genelde karşımıza anakart veya sensör arızası çıkıyor. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Resetleme işlemini kısa sürede 3 kereden fazla yaptıysanız eğer reset kilitlenmesi olur ve cihaz E13 arızasına geçer. Muhtemelen arıza düzelsin diye resetleme işlemini kısa sürede birçok kez denediniz. Cihazı şalterinden kapatıp açarsanız E13 arıza kodu silinir. Olur da A07 arıza kodu devam ederse cihaza reset atmadan servis yardımı almanız gerekir. Bunun için de bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

  2. Gökhan arslan dedi ki:

   Lanbert lx24 fi marka e 23 arıza sinyali veriyo ne yapamamız gerekiyo arızayı kendimiz giderebilirmiyiz

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Gökhan Bey… Kombinizde dış hava sensörü arızası var. Kombinize takılı böyle bir sensör varsa eğer arızalı olabilir, bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa eğer bu durumda elektriksel bir arıza var demektir. Bağlantılarda veya anakartta sorun olabilir. Cihazı yerinde incelemek lazım. Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 30. Beşir Kaya dedi ki:

  Kombi musluk suyunda yanıyor petek konumunda yanmıyor arıza koduda vermiyor neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Beşir Bey… Kombi arıza kodu vermediği için bu konuda net bilgiler sunmak çok zor. Arıza kodu veriyor olsa bilgi sunmamız da kolaylaşır. Petekler neden yanmaz? Kalorifer sensörü, anakart, pompa arızası varsa yanmaz. Bu durumların yanı sıra tesisat tıkalı olabilir, filtre tıkalı olabilir. Yani sorunu net olarak yerinde görmemiz gerekir. Çağrı merkezimizi arayarak bu konuda bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

 31. Serhat erzi dedi ki:

  Merhaba LX 24 Fi sürekli sıcak su kullanımın da A03 ve ardından 01 arızası veriyor reset yapıp tekrar çalıştırıyorum fakat yine A03 veriyor sadece sıcak su kullanırken yapıyor sıkıntılı bir durum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serhat Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi Lambert LX 24 Fi model kombilerde A03 aşırı ısınma sorunudur. 01 dediğiniz basınç değeri olabilir. Yani 0.1 bar gibi. Basınç düşük olduğu zaman da cihaz tesisatta dolaştıracak yeterli basınçta su olmadığı için aşırı ısınma arızasına geçebilir. Kombinizin sağ alt kısmında yuvarlak bir saat göreceksiniz. Bu tesisat su basınç göstergesi yani manometredir. Manometredeki değer 1 barın altını gösteriyorsa manometreye yakın olan mavi renkteki musluğu sola çevirerek basıncı 1.5 bara çıkarın. İşlem sonrası mavi doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın. Sorun eğer işlem sonrası düzelirse sıkıntı yok, cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun düzelmezse veya basınç değeri normal görünüyorsa birkaç kez resetleme işlemi deneyin, yine de sorunda değişiklik olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Bunun için de 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 32. Muhammed dedi ki:

  Merhaba lambert kombimde ekranda bütün semboller yanıp sonuyor