444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Lambert Lx 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı alınız.
 1. A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı arızalı olduğu için yüksek sıcaklıklar algılanamaz ve sorun yaşarsınız. Teknik açıdan müdahale adına servis yardımı alınız.

 1. E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 • Çözüm Atık gaz sistem sorunu olarak da bilinir. Cihazın çeşidi hermetik olduğu için, bu arıza durumunda baca yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, anakartta sorun olabilir ya da prosestat arızalı olabilir. Tespitin yapılıp sorunun çözümlenmesi adına mutlaka Baymak Servisi yardımı alınmalıdır.
 1. E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Kalorifer sensörü olarak bilinen parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya sensör kablolarında sorun olduğunda arıza yaşanır. Bu arıza durumunda net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır.
 1. E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.
 • Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi model kombide doldurma musluğu sağ alt tarafta mavi renktedir. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir ve yine sağ alt tarafta bulunan bar göstergesinde yükselme olur. 1,5 bar değerine kadar su basmalısınız. Bu değere geldikten sonra doldurma musluğunu kapatın. Sorun çözümlenecektir. Sorun hala devam etmekte ise resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza yine de düzelmiyor ise mutlaka servis yardımı alın.
 1. E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (64 Yorum)

  1. gaz ateşleme yaptıtansonra 1-2 dakika sonra kapatıyor.tekrar açıyor ve kapanıyor 01-A kodu yazıyor.

   1. Merhaba efendim… Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombilerde A01 ateşleme sorunudur. Gaz blokaj sorunu olarak bilinir. Cihaz birkaç alev denemesi yapar ancak alev oluşmazsa bu arızayı verir. Dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Dairede gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Dairenizde gaz varsa kombide sorun var demektir. Bu gibi durumlarda; elektrotlarda, elektronik kartta veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Net teşhis için arızanın yerinde görülmesi gerekir.

  2. kombımde devamlı fan calısıyor ekrana baktıgımda ise her hangıbı bır kod numarası yok ekran 5 sanıye ara ıle yanıp sonuyor ve fan devamlı calısıyor kombı ne bır sıcak su nede peteklerı ısıtmıyoır

   1. Merhaba Kenan Bey… Fanın sürekli çalışması normal değildir tabi ki. Ancak kombi sıcak suda ve ısıtmada çalışmıyorsa bu fana da bağlı olabilir farklı parçalara da bağlı olabilir. Ekranda hata kodu belirse hata kodu açıklamasına bağlı tahmini bilgiler sunulabilir, fakat böyle bir durum söz konusu olmadığı için net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almanız gerekiyor.

    1. Merhaba Ayşe Nur Hanım… Baymak kombilerde E23 dış hava sensörü sorunudur. Kombiye bağlantılı bir dış hava sensörü varsa, sensörde, bağlantı kısımlarında sorun olabilir. Böyle bir sensör yoksa elektriksel bir problem olabilir. Mesela anakart arızası gibi. Yine de tabi sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Kombiyi birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor.

  3. merhaba
   Baymak lambert lx 24 fi kombide merkezi ısıtma çalışırken ateşlemede yapmadan önce 5sn kadar fan ön süpürme yapıyor bu normal fakat ateşlemeyi kapattıktan sonrada fan süpürme işlemini 1-2 dk arası yapıyor buda sıcak suyun sıcaklığını hızlı bir şekilde düşmesine neden oluyor.Ateşlemeyi kapattıktan sonra fanın çalışmasına gerek varmı? var ise bu süre uzun bu sürenin zamanını ayarlayabilir miyiz?

   1. Merhaba Sezgin Bey… Ateşleme durduktan sonra fan değil pompa çalışmaya devam eder. Bunun sebebi; içindeki kaynar suyu dağıtmak içindir. Duyduğunuz pompa sesi olabilir mi? Pompa ise bu gayet normaldir.

   2. LAmber lx 24 fi marka kombi de ateşleme yok.arıza kodu.gözükmüyor. dairede.gaz var suyu actigim da ateşleme yapmıyor

    1. Merhaba Kadir Bey… Kombi ekranda bir arıza kodu veriyor olsa arıza durumu hakkında daha net ve açıklayıcı bilgiler sunulabilir. Ancak sıcak suda çalışmıyorsa birçok sebebe bağlıdır. Cihazı kontrol etmek gerekir. Yerinde bakıp bir arıza tespiti yapmak gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

  4. Kombimde A01 hatası var fakat kombim sıcak suyu açıp arka arkaya reset atınca ya da sıcak suyu açmadan arka arkaya reset atınca ateşleme yapıyor ve belirli bir süre çalışıyor. Bir süre sonra A01 veriyor. Sorun nedir onu gördüm ama anakartta gaz valfinde ya da elektrotlarda sorun varsa hiç ateşlememesi gerekmez mi?

   1. Merhaba Atılhan Bey… Kombide ateşleme devresindeki parçalarda sorun var. Makalemizde belirttiğimiz ve sizlerin de belirttiği parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilir. Arıza olduğunda resetleme işlemi ile sorunun düzelebilme ihtimali vardır. Kombiyi resetleyerek bir nevi anakartı resetlemiş oluyorsunuz. Ancak parçalarda aksaklık olduğu için tekrardan arızaya geçiyor. Parçalardaki sorunu belirtir bu, fakat resetleme işlemi de bir süre sonra işe yaramaz. Parçalardaki aksaklık bir süre sonra daha ileri bir boyut alır ve parçalar tamamen bozulur. Bu nedenle de cihazı defalarca resetleseniz dahi sorun düzelmeyecektir. Resetle düzelebilen arızalar ileriki dönemlerde resetle bile düzelmeyen kalıcı arızalardır. Net tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

  5. Kullanma Sıcak suyunu 40 dereceye ayarlamış olmama rağmen kombi ısıtmaya devam edip 70 derecelere kadar çıkmakta. 40 derece örnek 45 felan da fark etmiyor. Sıcak suda modülasyon yapmıyor sanırım. Sadece aşırı su kullanımında sıcaklığı sabit tutmaya çalışıyor. Ne yapmam gerek. Teşekkürler

   1. Merhaba Hasan Bey… Ekranda beliren sizin ayarladığınız sıcaklık derecesi değildir. Kombi içindeki suyun sıcaklığıdır. Bu yüzden ekranda ayarladığınız dereceyi sadece ayar yaptığınız an görüntüleyebilirsiniz. Kombi içindeki suyu her zaman ayarladığınız derecenin üstünde tutar. Çünkü sıcak su borularda gezdiği zaman ısı kaybı olur. Bu ısı kaybını önlemek için her daim ayarladığınız dereceden daha yüksek ısıtma derecesinde çalışır. Bu her kombinin özelliğidir. Yani cihazınızda herhangi bir sorun yok.

    1. Peki 40 dereceye ayarladığım su neden kaynacak şekilde akıyor. El yıkanmaz duş alınmaz.

     1. Merhaba Hasan Bey… Baymak kombilerde 40°C yüksek bir sıcaklık derecesi değildir. Suda aşırı bir sıcaklık varsa eğer sıcak su düğmesinde, elektronik kartta veya üç yollu vanada sorun olabilir. Yine de net teşhis için servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Ahmet bey… Baymak model kullandığınız kombide E03 arıza kodu atık gaz sistemi sorunudur. Yani bu gibi durumlarda cihazınız hermetik olduğu için; fan, prosestat ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Cihazınız garantili ise arızanın temel sebebi yerinde görülerek tespit edilmelidir. Ekipler arıza sebebine göre sizi bilgilendirecektir. Sorunu yerinde görmeden veya arızanın sebebini bilmeden net bilgi veremiyoruz maalesef.

   1. Merhaba Cihan Bey… Cihaz sıcak su vermiyor ancak ekranda sıcak su için bir arıza kodu da belirmiyor. Bu durumda birçok sebep olabileceği için arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

  6. merhaba kombim Lambert LX 24 Fi model . Soğuk su filtresinde su fışkırıyor.Şalterden doğal gazı kapatmamıza rağmen su fıskırtma devam ediyor ve mutfağı su basacak derecede fışkırma szö konusu. sorun ne olabilir.

   1. Merhaba Serhat Bey… Tesisat sorunu yaşıyorsunuz, tesisatçı çağırarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

  7. petekleri açtığımızda sıcak su var fakat çeşmeden sıcak su akmıyor ekranda çeşme işreti yanıp sönüyor.

   acaba arızası nedir.

   1. Merhaba Erkan Bey… Musluk simgesinin yanıp sönüyor olması cihazın o beklentiye yanıt veriyor olduğunu gösterir. Ancak suda ısınma olmuyorsa birçok parçada sorun olabilir. Cihaz sıcak su vermediği zaman ekranda hata kodu olup olmadığına bakın. Hata kodu varsa eğer açıklamasına göre tahmini sebepleri öğrenebilirsiniz. Ancak hiçbir uyarı vermeden suyu ısıtmıyorsa teknik bir sorun var demektir. Net tespit için ise sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için servis yardımı almalısınız.

  8. Lambert kombi yeni taşıdığımız evde çalıştıramadım e10 arıza kodu var su basıyorum derece oynamıyor

   1. Merhaba Tuğçe Hanım… Baymak Lambert model kombilerde E10 arıza kodu düşük basınç uyarısıdır. Kombi altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek kombiye su basmanız gerekir. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi gelmiyorsa parçada sorun vardır, servis yardımı almanız gerekir. Su sesi gelmesine rağmen bar göstergesinde oynama olmuyorsa eğer bar göstergesi ya da basınç sondası arızalı olabilir. Bu durum için de servis yardımı almanız gerekir.

   1. Merhaba Zeki Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize o halde. Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz.

  9. Kombinin kullanim suyu derecesi 37 iken dusta su el degmeyecek kadar sicak oluyor ve kesinlikle ılımıyor.ya tamamen kaynar yada tamamen soguk.istedgim sekilde ayarlama yapamiyorum.

   1. Merhaba Dilara Hanım… Kombiniz en düşük derecede bile en yüksek sıcaklığı veriyor. Bu durum sensör, devir daim pompası, eşanjör, üç yollu vana, elektronik kart gibi önemli parçalara bağlı olabilir. Ancak yine de net teşhis yapmak için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  10. Baymak 24 LX FI kombim var banyo ve ocak da kullanıyoruz evimiz merkezi sistem olduğu için peteklere verilmemişti şuanda merkezi sistemden doğalgaza dönüş yapılıyor bu kombi evi ısıtacak güce sahip mi yani peteklere sıcaklık verirmi birde kombi çalışırken aniden duruyoor aıcak su vermeyi kesiyor kapanıyor problem ne olabilir

   1. Merhaba Burak Bey… Dairenizin büyüklüğünü yazmamışsınız. Daire büyüklüğüne göre kombi kapasitesine göre yeterli olup olmadığı anlaşılabilir. Sıcak su kullanırken cihaz kapanıyorsa devreden çıkıyor demektir. Bu sensör arızası da olabilir, kart arızası da olabilir, farklı arıza durumları da olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız. Hem servis kombinin yeterli gelip gelmeyeceği konusunda da size bilgi aktaracaktır.

  11. Lambert lx 24 fi 1,5 senedir kullanıyorum geçen sene aynı derecede ev iyi derecede ısınıyordu suan ısınmıyor ekranda sürekli Petek işareti yanıp sönüyor herhangi bir arıza kodu göstermiyor ve her 10 saniyede bir kombi kendiliğinden çalışıyor sizce nedir sorun ?

   1. Merhaba Serhat Bey… Kombinin 10 saniyede bir çalışması normal değil. Cihazda bir sorun mevcut. Ekranda petek işaretinin yanıp sönmesi cihazın petek sisteminde çalıştığını yani peteklerin ısındığını ifade eder. Bu petek konumu açık olduğu sürece normal bir durumdur. Ancak cihazın çok sık çalışması ile alakalı servis yardımı almanızı öneririz. Cihazın anakartı gibi birçok parçasında sorun olabilir. Net teşhis için ekiplerin yerinde görmesi gerekir.

  12. Merhaba

   Kombi musluk suyu ısıtıyor ama petek konumu geçmiyor düğmeyi çevirdiğimde ekran da değişiklik olmuyor

   1. Merhaba Medet Bey… Kalorifer simgeli düğmeyi çevirdiğinizde kombi direk kalorifer konumunu açmaz. Kombiyi öncelikle kalorifer konumuna aldığınızdan emin olun. Ekranda petek simgesi belirmiyorsa kombiyi kış konumuna almadığınızı belirtir. Bu yüzden petekler devreye girmiyor olabilir. Bu konuda yardım için 444 1 837 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz veya cihazınızın marka modelini belirtebilirseniz size buradan yardımcı olmaya çalışalım.

    1. Merhaba Ali Bey… Kombinize bağlı bir dış hava sensörü (kombiyi dış ortam sıcaklığına bağlı çalıştıran sensör) varsa eğer bu parçanın arızalı olduğunu veya bağlantı-kablo sorunu olduğunu belirtir. Kombinizde dış hava sensörü yoksa eğer elektriksel bir arıza durumudur. Yani bağlantılarda veya elektronik kartta sorun olabilir. Servis yardımı almanız gereken bir arıza durumudur.

  13. Merhaba. Lambert kombimde petekler açık ve sıcakken bir süre sonra bayağı bir soğuyup elranda petek ikonu yanıp sönüyor. Sorun ne olabilir?

   1. Merhaba Eren Bey… Brülör yandığında cihaz devreye girer ısıtmayı ayarlanan dereceye gelene dek yapar. Ayarlanan dereceye geldiğinde brülörde yanma durur ve pompa devir daim yapmaya devam eder. Pompa devir daim yaptığında yani brülör söndüğünde ekranda petek sembolü yanıp söner. Petek sembolünün sabit yanması cihazın petekleri ısıtma aşamasında olduğunu belirtir, petek sembolünün yanıp sönmesi ise brülörün söndüğünü, yakıt tüketiminin durduğunu ancak pompanın bir süre kadar daha devir daime devam ettiğini belirtir. Bu bir arıza durumu değildir.

  14. Merhaba kombi yanıyor 60 dereceye ayarlıyorum kısa bi süre sonra ekrandaki sıcaklık göstergesi düşüyor ve petekler soğumaya başlıyor yardımcı olursanız sevinirim

   1. Merhaba Altay Bey… Kombi 60°C de çok iyi ve uzun süreli ısıtma yapması gerekir. Isıtmayı yapmadan direk devreden çıkıyor anladığım kadarıyla. Bu durumda; pompa, anakart, sensör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Sorunu ancak yerinde inceleyebilirsek daha net bilgiler sunabiliriz. Bu yüzden bu durum için bi servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Merhaba Önder Bey… Baymak kombilerde A82 harici sorundur. Muhtemel sebebi anakart arızasıdır. Yine de cihazı yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almalısınız.

  15. Merhaba, baymak lambert lx a 24 fi kombim var. Cihaz her uç dkda bir çalışıp duruyor. Eskiden bu kadar sık aralıkla çalışmıyodu gibi sanki. Aynı ayarda yanıyo sürekli (7/24) havaların soğukluğumu etkiliyor yoksa arızamı anlayamadım. Hata kodu falanda çıkmıyo

   1. Merhaba Mehmet Bey… Kombilerin ortam sıcaklığına bağlı olarak çalışma süreleri de değişir. Ortam ne kadar soğuk olursa ya da ne kadar ısı kaybı olursa cihaz o kadar sık devreye girip çıkar. Dereceyi yükselterek bi deneme yapın. Yüksek sıcaklıklarda da yine 3 dk. da bir devreye girip çıkarsa eğer kalorifer sensörü, anakart gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Yüksek derecelerde çalışma süresi uzuyorsa eğer düşük derecede kullandığınız için cihaz bu yüzden çık sık devreye girip çıkıyor olabilir. Bu da bir arıza durumu değildir.

   1. Merhaba Muhammed Bey… Ekran kartı ya da anakartında sorun olabilme ihtimali var. Yine de soruna yerinde bakmak lazım. Bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmelisiniz.

  16. Merhaba LX 24 Fi sürekli sıcak su kullanımın da A03 ve ardından 01 arızası veriyor reset yapıp tekrar çalıştırıyorum fakat yine A03 veriyor sadece sıcak su kullanırken yapıyor sıkıntılı bir durum

   1. Merhaba Serhat Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi Lambert LX 24 Fi model kombilerde A03 aşırı ısınma sorunudur. 01 dediğiniz basınç değeri olabilir. Yani 0.1 bar gibi. Basınç düşük olduğu zaman da cihaz tesisatta dolaştıracak yeterli basınçta su olmadığı için aşırı ısınma arızasına geçebilir. Kombinizin sağ alt kısmında yuvarlak bir saat göreceksiniz. Bu tesisat su basınç göstergesi yani manometredir. Manometredeki değer 1 barın altını gösteriyorsa manometreye yakın olan mavi renkteki musluğu sola çevirerek basıncı 1.5 bara çıkarın. İşlem sonrası mavi doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın. Sorun eğer işlem sonrası düzelirse sıkıntı yok, cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun düzelmezse veya basınç değeri normal görünüyorsa birkaç kez resetleme işlemi deneyin, yine de sorunda değişiklik olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Bunun için de 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

   1. Merhaba Beşir Bey… Kombi arıza kodu vermediği için bu konuda net bilgiler sunmak çok zor. Arıza kodu veriyor olsa bilgi sunmamız da kolaylaşır. Petekler neden yanmaz? Kalorifer sensörü, anakart, pompa arızası varsa yanmaz. Bu durumların yanı sıra tesisat tıkalı olabilir, filtre tıkalı olabilir. Yani sorunu net olarak yerinde görmemiz gerekir. Çağrı merkezimizi arayarak bu konuda bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

  17. Lambert LX 24 Fi kombimde az önce A07 kodlu arıza belirdi resetledim fakat şimdi E 13 kodu veriyor yardımcı olursanız sevinirim

   1. Merhaba Abdulkadir Bey… Lambert LX 24 Fİ model kombilerde A07 arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Harici bir problem olabilir. Harici sorunlarda genelde karşımıza anakart veya sensör arızası çıkıyor. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Resetleme işlemini kısa sürede 3 kereden fazla yaptıysanız eğer reset kilitlenmesi olur ve cihaz E13 arızasına geçer. Muhtemelen arıza düzelsin diye resetleme işlemini kısa sürede birçok kez denediniz. Cihazı şalterinden kapatıp açarsanız E13 arıza kodu silinir. Olur da A07 arıza kodu devam ederse cihaza reset atmadan servis yardımı almanız gerekir. Bunun için de bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

   2. Lanbert lx24 fi marka e 23 arıza sinyali veriyo ne yapamamız gerekiyo arızayı kendimiz giderebilirmiyiz

    1. Merhaba Gökhan Bey… Kombinizde dış hava sensörü arızası var. Kombinize takılı böyle bir sensör varsa eğer arızalı olabilir, bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa eğer bu durumda elektriksel bir arıza var demektir. Bağlantılarda veya anakartta sorun olabilir. Cihazı yerinde incelemek lazım. Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

   1. Merhaba Erkan Bey… Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombilerde E23 arızası dış hava sensörü sorunudur. Dış hava sensörü kombiye takılarak kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Kombinizde böyle bir parça takılı ise bu parçada ya da bağlantılarında sorun olduğunu belirtir. Kombide böyle bir parça yoksa eğer elektriksel bir sorundur. Yani anakart arızası olabilir. Yine de tabi net teşhis için sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz. Size bu konuda firma olarak biz de yardımcı olabiliriz.

  18. Merhaba
   Baymak Lambert 24 Fi Marka Kombi ateşleme yaptıktan kısa süre sonra E5 ardından hızla E2 arıza koduna geçiyor.

   1. Merhaba Tan Bey… Belirttiğiniz model kombilerde E2 arızası yok maalesef. E25 arızası olabilir mi acaba bahsettiğiniz? E25 arızası ise aşırı ısınma sorunudur. Yani cihaz içerisindeki suyun sıcaklığı maksimum değeri geçtiği zaman bu sorun yaşanır. E5 arızası hava akışı yani atık gaz yoluyla alakalı bir sorundur. Yani az önce bahsettiğimiz arıza durumu ile bir alakası yoktur. Her iki durumda da cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekiyor. Resetleme sonrası cihazda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

  19. sorunum lambert lx 24 fi kombimde hiç elektirik gelmiyor kartın sigortası ve dirençler sağlam ama ekranda hiç görüntü yokbeni aydılatırsanız minnettar kalırım size

   1. Merhaba Erol Bey… Kombilerde ekrana ışık, elektrik gelmiyorsa bu direk kart sorunudur. Anakartın hangi işlemcisinde sorun var bunu parçayı görmeden bilemeyiz. Cam sigortası ve dirençleri sağlamsa eğer diğer aksamlarında sorun olabilir. Ancak parçayı yerinde görüp incelemeden size bilgi aktaramıyoruz maalesef.