Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Lambert Lx 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Emniyet termostatı arızalı olduğu için yüksek sıcaklıklar algılanamaz ve sorun yaşarsınız. Teknik açıdan müdahale adına servis yardımı almalısınız.

 1. E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 1. E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Arızanın sebeplerini öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Uzman servis görüşerek yardım almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.
 • Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi kombiye su basma linkini tıklayarak işlem detaylarını öğrenebilir sorunu servis çağırmadan da çözümleyebilirsiniz.
 1. E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası gibi durumlar söz konusu olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (106 Yorum)

 1. Mustafa gökcegöz dedi ki:

  E 9 arzası veriyor bu arza kodunu internette bulamadım yardımcı olabilirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Baymak kombilerin birçok modelinde E9 arızası limit kapanmasıdır. Bu sorunda petek vanalarına ve tesisat vanalarına bakın, vanaların açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Cihaz düzelmezse kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Yine de sonuç alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekir. Bu durumda hem tesisata hem de kombiye bakmak gerekir. Tesisat veya filtrede tıkanıklık olabilir. Kombi parçalarını da yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Bu konuda hizmet yardımı almak isterseniz 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 2. Uğur ARI dedi ki:

  Kombi e23 hatası veriyor anlamı nedemek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Kombiye bağlı bir dış hava sensörü kullanılıyorsa bu parçada veya bağlantısında sorun olabilir. Ancak böyle bir parça kullanmıyorsanız muhtemelen elektriksel bir sorun vardır. Elektronik kartta veya bağlantılarda sorun olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 3. Gözde baran özdemir dedi ki:

  Lambert LX 34 Fİ model kombimiz. Ekranda E 23 ibaresi var. Nedir acaba?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gözde Hanım… Lambert LX model kombilerde E23 arızası dış hava sensörü sorunudur. Kombiye monteli, kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir sensör monteliyse eğer bu sensörde veya sensör bağlantılarında sorun olabilir. Ancak böyle bir sensör yoksa yaşanan problem elektriksel olabilir. Yani bir kablo bağlantı veya kart sorunu olabilir. Tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

 4. Enes Can dedi ki:

  Merhaba, lambert lx 24 fi kullanıyorum. Kombinin içinden su damlatiyor (tahliye yerinden değil) sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Enes Bey… Kombinin nereden su akıttığını, hangi parçadan su geldiğini uzaktan bilemeyiz. Yani sorunu yerinde görmemiz gerekir ki sorunlu parçayı bilelim, size bilgi aktaralım veya soruna müdahale edelim. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

   1. Enes Can dedi ki:

    Merhaba, servis çağırdım sorunun cartridge’de (kartuş) olduğunu söyledi ve değiştirdi. Bu parçanın bozulma sebebi nedir? Su kaçağı bu parçadan dolayı idi.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Enes Bey… Parçayı ve parçadaki sorunu yerinde görmeden net bilgi aktarmak çok zor. Ancak kartuş dediğiniz parça üç yollu vanaya ait bir parçadır. Birçok sebeple arızalanabilir. Arızayı tespit eden firmaya sorarsanız daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.

 5. fatih aslan dedi ki:

  lambert lx fi kombi sıcak su 50 dereceye ayarlı normal ateşleme yapıyor fakak su ılık geliyor ne yapmam gerekir,tşk

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey… Tüm musluklarda aynı şikayetiniz oluyorsa eğer yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Sıcak su arızalarında kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan arıza hakkında tahmini de olsa bilgi bile aktaramıyoruz. Bu yüzden servis yardımı almanız gerekiyor. Yani sorunun yerinde görülmesi gerekiyor.

 6. TAYFUN dedi ki:

  MERABALAR BAYMAK LAMBERT LX 24 Fİ CİHAZDA E 13 ARIZA KODU BULUNMAKTADIR SEBEB NE OLABİLİR ACABA İYİ ÇALIŞMALAR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tayfun Bey… Kombi arızaya geçtiğinde maksimum 3 kez resetlenmelidir. Kombiyi arka arkaya 3 kereden fazla resetlerseniz elektronik kart kilitlenir. Kilitlendiği için de ekrana fazla reset sebebiyle E13 kodu yansır. Cihazı şalterinden kapatıp yeniden açın E13 arızası muhtemelen düzelecektir. Ancak öncesinde yaşadığınız sorun neyse yani cihazı asıl resetleme sebebiniz neyse o durum için servis yardımı almalısınız. Belli ki kombi resetle düzelebilir bir arıza kodu vermiyor ve bu yüzden çok fazla resetleme işlemi uygulama gereği duymuşsunuz.

 7. ergin tekeli dedi ki:

  Baymak Lambert LX24 Fİ model kombi A 01 arıza veriyor.Servis geldi bakım yaptı.Resetleyip sıcak su ve kalorifer derecelerini ayarlayıp gitti.Bir müddet sonra yine aynı A01 verdi.Yeniden restleyip ayarları yaptım.başlıyor 21 den 27 dereceye geliyor ve tekrar arızaya geçiyor. Gaz var.Ana kart mı arızalı.Yenisi ne kadar.Tamiri ne kadar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ergin Bey… Kombiniz gaz yokluğu-ateşleme arızası veriyor. Yani brülördeki alev bir sebeple sönüyor. Bu durumda; fan, kart, prosestat, gaz valfi, iyon elektrodu ve ateşleme elektrodu gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Direk kart arızası denilemez ve sorunu yerinde görmeden fiyat bilgisi maalesef ki verilemez. Servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmelisiniz.

 8. Hamiyet dedi ki:

  Kombime su basmak için vanasını açamıyorum takılıp kaldı servis çağırdım plastık parça zorlarsam kırılır dedi ellemedi basıncı sınırda düşerse nasıl yükseltebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hamiyet Hanım… Parça uzun süre kullanılmamaya bağlı veya daireniz gelen yüksek tazyiğe bağlı sıkışmış olabilir. Dönmüyorsa veya döndürüldüğünde kırılacak gibiyse yenisiyle değiştirme işlemi dışında yapılabilecek başka bir işlem yok maalesef. Yani kombide basıncı yükselten tek parça doldurma musluğudur.

 9. ÖMER al dedi ki:

  Kolay gelsin kombim lambert lx 24 fi ayarı 40 dereceye aliyoruz sıcaklık 45 dereceye yükseliyor ve 35 dereceye kadar alçalıyor ama kombi çok sık devreye giriyor ne yapmaliyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Bey… Kombide ayar yapılmadığı sürece ekranda beliren sıcaklık değerleri kombi içinde dolaşan suyun sıcaklığıdır. Bu yüzden ekrandaki derecelere aldanmayın. Ancak kombi çok sık devreye giriyor diyorsanız kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Bu konuda uzman yardımı almalısınız. Sensör, kart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekiyor.

 10. SELAMİ DAMAR dedi ki:

  Evimde baymak lambert lx 24 fi var. Akşam ekranı yanıp sönmeye başladı. Fan sürekli çalışıyor. Ekranda herhangi bir arız kodu yok. Yardımcı olabilirmisiniz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selami Bey… Ekran yanıp sönüyor derken derece mi yanıp sönüyordu acaba? Bir hata kodu yoksa uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Ancak fan sürekli çalışıyor diyorsanız cihaz da sürekli çalışıyordur yani dinlenmeden yakıt tüketimi yapıyor olabilir. Kart veya sensör arızası olabilir. Yine de tabi sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

 11. Cemile koç dedi ki:

  Merhaba kombimiz çok sık devreye giriyor. Sıcaklığı 36 ya ayarlıyoruz ama 45 şere kadar çıkıyor. Ne yapmamız gerekiyor?
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemile Hanım… Kombi eğer kalorifer konumunda 36°C de ayarlıysa hem verim düşük olur hem de kombi çok sık devreye girer. Çünkü ayarladığınız sıcaklık çok düşük. Ayrıca kombi devreye girdiği zaman yani ısıtma sırasında her zaman ayarlanan sıcaklığın üstüne çıkar. Bunun sebebi de tesisattaki ısı kaybını önlemek içindir. Kombiyi yüksek dereceye alın, mesela 50°C gibi. Bi deneme yapın. Yine çok sık devreye girip çıkıyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 12. tuba erdal dedi ki:

  kombim 2dk ara ile ateşleme yaparak çalışıyor yani dinlenmeye geçtiği süre 2 dk su ve ısınmada sorun yok ama sürekli çalışıyor sadece 2 dk ara veriyor sorun ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuba Hanım… Sıcaklık derecesi düşükse eğer bu yüzden kombi kısa sürede ayarlanan sıcaklığa ulaşıp kısa sürede yeniden devreye girebilir. Yani dinlenme aralığı kısa sürebilir. Kombi sıcaklık derecesini biraz yüksek tutarak bi deneme yapın. Yine aynı durum olursa sensör, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

  2. MÜNİR YAVUZ dedi ki:

   Merhabalar benim kombi çalıştırma derecem 35.38 arasıdır ve evin içi normal ısıdadır yanlız bana yüksek fatura gelmiş bunun sebebi ne olabilir igdaşı aradım sayaç okuma dogru diyorlar ne yapmalıyım bu konuda 1aylık faturam 315tl gelmiş ve sabah evden çıkarken 38den 35e indiriyorum dereceyi nasıl yardımcı olursunuz bizlere saygılar hepinize

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Münir Bey… Düşük sıcaklık düşük fatura gibi görünüyor olsa da düşük sıcaklıkta kombi sürekli devreye girerek yakıt tüketimini artırır. Isı size ideal gelebilir ancak 35°C sıcaklık açısından düşüktür. Kombinizin modeline göre sıcaklık zaten 30°C den başlamaktadır. Bu yüzden faturanız yüksek gelmiş olabilir. Ancak yine de sorun sadece düşük derece denilemez. Yani cihazda sorun da olabilir. Sorunu gelip yerinde incelememiz gerekiyor.

 13. Ali kalay dedi ki:

  Lambert kombiye tablolu termostat nasil baglanir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Firma olarak oda termostatı hizmeti sunmuyoruz maalesef. Bu alanda hizmet sunan firmalardan veya servislerden yardım alabilirsiniz.

 14. Ömer Faruk Çiçek dedi ki:

  Merhaba benim kombi modelim lambert lx 24, kombimde E10 hasar kodu görülüyor. Kombi resetlememe rağmen çalışmadı kod ne anlama geliyor ve nasıl bir yöntem izlersem sorunu çözebilirim.
  Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ömer Faruk Bey… Lambert LX 24 Fi model kombilerde E10 arıza kodu makalemizde de açıkladığımız gibi düşük basınç hatasıdır. Yani kombi basıncı düşük, sisteme su basmanız gerekiyor. Kombi altına eğilip bakın yuvarlak bir bar saati göreceksiniz. “0 (sıfır)” değerine yakın olan basıncı kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirip 1,5 bara çıkarmanız gerekir. Bu mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğinizde su sesi gelir, basınç yükselir. Basınç belirttiğimiz değere gelince doldurma musluğunu sağa çevirip kapatın. Sorun düzelecektir. İşlemi yapamazsanız, çok sık yapmak zorunda kalırsanız servis yardımı almanız gerekir.

 15. metin şıkkan dedi ki:

  slm . arıza A 09 yazıyor . nedir sebebi. saygılar .

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Metin Bey… Kullanım kılavuzunda yer alan bir hata kodu değildir. Kullanım sensörüne veya karta bağlı bir sorun olabilir. Tabi bu tahmini bir bilgidir. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekir.

 16. Kurtuluş çelik dedi ki:

  Merhaba benim kombimE23 hastası veriyor çözüm öneriniz nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kurtuluş Bey… Bu sorun bir dış hava sensörüne bağlıdır. Kombinize monteli dış hava sensörü varsa, sensör ya da bağlantılarında sorun olabilme ihtimali yüksek. Ancak böyle bir sensör yoksa eğer elektriksel bir arıza vardır. Yani kart arızası olabilme ihtimali yüksek. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 17. erol şencan dedi ki:

  sorunum lambert lx 24 fi kombimde hiç elektirik gelmiyor kartın sigortası ve dirençler sağlam ama ekranda hiç görüntü yokbeni aydılatırsanız minnettar kalırım size

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erol Bey… Kombilerde ekrana ışık, elektrik gelmiyorsa bu direk kart sorunudur. Anakartın hangi işlemcisinde sorun var bunu parçayı görmeden bilemeyiz. Cam sigortası ve dirençleri sağlamsa eğer diğer aksamlarında sorun olabilir. Ancak parçayı yerinde görüp incelemeden size bilgi aktaramıyoruz maalesef.

 18. Tan Serhat Ulaş dedi ki:

  Merhaba
  Baymak Lambert 24 Fi Marka Kombi ateşleme yaptıktan kısa süre sonra E5 ardından hızla E2 arıza koduna geçiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tan Bey… Belirttiğiniz model kombilerde E2 arızası yok maalesef. E25 arızası olabilir mi acaba bahsettiğiniz? E25 arızası ise aşırı ısınma sorunudur. Yani cihaz içerisindeki suyun sıcaklığı maksimum değeri geçtiği zaman bu sorun yaşanır. E5 arızası hava akışı yani atık gaz yoluyla alakalı bir sorundur. Yani az önce bahsettiğimiz arıza durumu ile bir alakası yoktur. Her iki durumda da cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekiyor. Resetleme sonrası cihazda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

  2. Adnan Polat dedi ki:

   Merhaba kombi A01 arıza kodu yanıyordu resetledim gitti sonra E13 yanmaya başladı sebebi nedir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Adnan Bey… Öncelikle kombiniz gaz yokluğu-ateşleme arızası (A01 arızası) vermiş. Sanırım kombiyi kısa sürede birçok kez resetlediniz ki akabinde sorun E13 arızasına (elektronik kilitlenme) geçmiş. Yani kısa sürede fazla resetleme işlemi sebebiyle kombi kilitlenmiş. Öncelikle E13 arızasından kurtulmak için cihazı şalterinden kapatıp birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açın. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından, kombiye gaz geldiğinden emin olun. Yine de A01 arızası devam ederse servis yardımı almanız gerekir.

 19. Erkan Çağlın dedi ki:

  Lambert fx24fi E23 arızası neden verir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey… Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombilerde E23 arızası dış hava sensörü sorunudur. Dış hava sensörü kombiye takılarak kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Kombinizde böyle bir parça takılı ise bu parçada ya da bağlantılarında sorun olduğunu belirtir. Kombide böyle bir parça yoksa eğer elektriksel bir sorundur. Yani anakart arızası olabilir. Yine de tabi net teşhis için sorunu yerinde incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz. Size bu konuda firma olarak biz de yardımcı olabiliriz.

 20. Abdulkadir Pak dedi ki:

  Lambert LX 24 Fi kombimde az önce A07 kodlu arıza belirdi resetledim fakat şimdi E 13 kodu veriyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdulkadir Bey… Lambert LX 24 Fİ model kombilerde A07 arıza kodu kullanım kılavuzunda yer almıyor. Harici bir problem olabilir. Harici sorunlarda genelde karşımıza anakart veya sensör arızası çıkıyor. Yine de sorunu yerinde incelemek gerekir. Resetleme işlemini kısa sürede 3 kereden fazla yaptıysanız eğer reset kilitlenmesi olur ve cihaz E13 arızasına geçer. Muhtemelen arıza düzelsin diye resetleme işlemini kısa sürede birçok kez denediniz. Cihazı şalterinden kapatıp açarsanız E13 arıza kodu silinir. Olur da A07 arıza kodu devam ederse cihaza reset atmadan servis yardımı almanız gerekir. Bunun için de bizi 444 1 837 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

  2. Gökhan arslan dedi ki:

   Lanbert lx24 fi marka e 23 arıza sinyali veriyo ne yapamamız gerekiyo arızayı kendimiz giderebilirmiyiz

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Gökhan Bey… Kombinizde dış hava sensörü arızası var. Kombinize takılı böyle bir sensör varsa eğer arızalı olabilir, bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa eğer bu durumda elektriksel bir arıza var demektir. Bağlantılarda veya anakartta sorun olabilir. Cihazı yerinde incelemek lazım. Ancak kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 21. Beşir Kaya dedi ki:

  Kombi musluk suyunda yanıyor petek konumunda yanmıyor arıza koduda vermiyor neden olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Beşir Bey… Kombi arıza kodu vermediği için bu konuda net bilgiler sunmak çok zor. Arıza kodu veriyor olsa bilgi sunmamız da kolaylaşır. Petekler neden yanmaz? Kalorifer sensörü, anakart, pompa arızası varsa yanmaz. Bu durumların yanı sıra tesisat tıkalı olabilir, filtre tıkalı olabilir. Yani sorunu net olarak yerinde görmemiz gerekir. Çağrı merkezimizi arayarak bu konuda bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

 22. Serhat erzi dedi ki:

  Merhaba LX 24 Fi sürekli sıcak su kullanımın da A03 ve ardından 01 arızası veriyor reset yapıp tekrar çalıştırıyorum fakat yine A03 veriyor sadece sıcak su kullanırken yapıyor sıkıntılı bir durum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serhat Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi Lambert LX 24 Fi model kombilerde A03 aşırı ısınma sorunudur. 01 dediğiniz basınç değeri olabilir. Yani 0.1 bar gibi. Basınç düşük olduğu zaman da cihaz tesisatta dolaştıracak yeterli basınçta su olmadığı için aşırı ısınma arızasına geçebilir. Kombinizin sağ alt kısmında yuvarlak bir saat göreceksiniz. Bu tesisat su basınç göstergesi yani manometredir. Manometredeki değer 1 barın altını gösteriyorsa manometreye yakın olan mavi renkteki musluğu sola çevirerek basıncı 1.5 bara çıkarın. İşlem sonrası mavi doldurma musluğunu mutlaka kapatın, açık kalmasın. Sorun eğer işlem sonrası düzelirse sıkıntı yok, cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorun düzelmezse veya basınç değeri normal görünüyorsa birkaç kez resetleme işlemi deneyin, yine de sorunda değişiklik olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Bunun için de 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 23. Muhammed dedi ki:

  Merhaba lambert kombimde ekranda bütün semboller yanıp sonuyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammed Bey… Ekran kartı ya da anakartında sorun olabilme ihtimali var. Yine de soruna yerinde bakmak lazım. Bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmelisiniz.

   1. Gönül eser dedi ki:

    Petek temizligi yaptik butun pislikler gidip temiz su gelince basinc sogql olarak sifirlandir simdi 1,5 bara cikmiyor hic su basmiyor sebebi nedir su an bar 0.5 herhabgi bir ariza koduda yok ekranda ama sicak su veriyor kombiyi çalıştırmıyor bar 0.5 oldugu icin nasil duzektebilirim

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Gönül Hanım… Öncelikle doğru parçayı çevirdiğinizden emin olun. Kombi altındaki tesisat vanaları kapalıysa (boruyla aynı hizada değilse), vanaları mutlaka açın. Yine de parça sola açıldığında su sesi gelmiyorsa parça değişimi gerekebilir. Parçanın sola dönerken yani açıldığı zaman su sesi çıkarması lazım. Su sesi duymuyorsanız zaten basınç da yükselmez. Bu konuda servis yardımı almanızı öneririz.

 24. Mehmet dedi ki:

  Merhaba, baymak lambert lx a 24 fi kombim var. Cihaz her uç dkda bir çalışıp duruyor. Eskiden bu kadar sık aralıkla çalışmıyodu gibi sanki. Aynı ayarda yanıyo sürekli (7/24) havaların soğukluğumu etkiliyor yoksa arızamı anlayamadım. Hata kodu falanda çıkmıyo

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombilerin ortam sıcaklığına bağlı olarak çalışma süreleri de değişir. Ortam ne kadar soğuk olursa ya da ne kadar ısı kaybı olursa cihaz o kadar sık devreye girip çıkar. Dereceyi yükselterek bi deneme yapın. Yüksek sıcaklıklarda da yine 3 dk. da bir devreye girip çıkarsa eğer kalorifer sensörü, anakart gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Yüksek derecelerde çalışma süresi uzuyorsa eğer düşük derecede kullandığınız için cihaz bu yüzden çık sık devreye girip çıkıyor olabilir. Bu da bir arıza durumu değildir.

   1. Mehmet dedi ki:

    Teşekkür ederim

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Biz teşekkür ederiz Mehmet Bey…

 25. Önder dolunay dedi ki:

  Lambert lx 24 fi kombi A82 arıza verdi ne anlama geliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Önder Bey… Baymak kombilerde A82 harici sorundur. Muhtemel sebebi anakart arızasıdır. Yine de cihazı yerinde görüp incelemek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almalısınız.

 26. ALTAY kahraman dedi ki:

  Merhaba kombi yanıyor 60 dereceye ayarlıyorum kısa bi süre sonra ekrandaki sıcaklık göstergesi düşüyor ve petekler soğumaya başlıyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Altay Bey… Kombi 60°C de çok iyi ve uzun süreli ısıtma yapması gerekir. Isıtmayı yapmadan direk devreden çıkıyor anladığım kadarıyla. Bu durumda; pompa, anakart, sensör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Sorunu ancak yerinde inceleyebilirsek daha net bilgiler sunabiliriz. Bu yüzden bu durum için bi servis yardımı almanızı öneririz.

 27. Erem Kartal dedi ki:

  Merhaba. Lambert kombimde petekler açık ve sıcakken bir süre sonra bayağı bir soğuyup elranda petek ikonu yanıp sönüyor. Sorun ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eren Bey… Brülör yandığında cihaz devreye girer ısıtmayı ayarlanan dereceye gelene dek yapar. Ayarlanan dereceye geldiğinde brülörde yanma durur ve pompa devir daim yapmaya devam eder. Pompa devir daim yaptığında yani brülör söndüğünde ekranda petek sembolü yanıp söner. Petek sembolünün sabit yanması cihazın petekleri ısıtma aşamasında olduğunu belirtir, petek sembolünün yanıp sönmesi ise brülörün söndüğünü, yakıt tüketiminin durduğunu ancak pompanın bir süre kadar daha devir daime devam ettiğini belirtir. Bu bir arıza durumu değildir.

 28. Medet ozan dedi ki:

  Merhaba

  Kombi musluk suyu ısıtıyor ama petek konumu geçmiyor düğmeyi çevirdiğimde ekran da değişiklik olmuyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Medet Bey… Kalorifer simgeli düğmeyi çevirdiğinizde kombi direk kalorifer konumunu açmaz. Kombiyi öncelikle kalorifer konumuna aldığınızdan emin olun. Ekranda petek simgesi belirmiyorsa kombiyi kış konumuna almadığınızı belirtir. Bu yüzden petekler devreye girmiyor olabilir. Bu konuda yardım için 444 1 837 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz veya cihazınızın marka modelini belirtebilirseniz size buradan yardımcı olmaya çalışalım.

  2. Ali arslan dedi ki:

   E23 arızası nedir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Ali Bey… Kombinize bağlı bir dış hava sensörü (kombiyi dış ortam sıcaklığına bağlı çalıştıran sensör) varsa eğer bu parçanın arızalı olduğunu veya bağlantı-kablo sorunu olduğunu belirtir. Kombinizde dış hava sensörü yoksa eğer elektriksel bir arıza durumudur. Yani bağlantılarda veya elektronik kartta sorun olabilir. Servis yardımı almanız gereken bir arıza durumudur.

 29. Serhat dedi ki:

  Lambert lx 24 fi 1,5 senedir kullanıyorum geçen sene aynı derecede ev iyi derecede ısınıyordu suan ısınmıyor ekranda sürekli Petek işareti yanıp sönüyor herhangi bir arıza kodu göstermiyor ve her 10 saniyede bir kombi kendiliğinden çalışıyor sizce nedir sorun ?

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serhat Bey… Kombinin 10 saniyede bir çalışması normal değil. Cihazda bir sorun mevcut. Ekranda petek işaretinin yanıp sönmesi cihazın petek sisteminde çalıştığını yani peteklerin ısındığını ifade eder. Bu petek konumu açık olduğu sürece normal bir durumdur. Ancak cihazın çok sık çalışması ile alakalı servis yardımı almanızı öneririz. Cihazın anakartı gibi birçok parçasında sorun olabilir. Net teşhis için ekiplerin yerinde görmesi gerekir.

 30. Burak acar dedi ki:

  Baymak 24 LX FI kombim var banyo ve ocak da kullanıyoruz evimiz merkezi sistem olduğu için peteklere verilmemişti şuanda merkezi sistemden doğalgaza dönüş yapılıyor bu kombi evi ısıtacak güce sahip mi yani peteklere sıcaklık verirmi birde kombi çalışırken aniden duruyoor aıcak su vermeyi kesiyor kapanıyor problem ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Burak Bey… Dairenizin büyüklüğünü yazmamışsınız. Daire büyüklüğüne göre kombi kapasitesine göre yeterli olup olmadığı anlaşılabilir. Sıcak su kullanırken cihaz kapanıyorsa devreden çıkıyor demektir. Bu sensör arızası da olabilir, kart arızası da olabilir, farklı arıza durumları da olabilir. Net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız. Hem servis kombinin yeterli gelip gelmeyeceği konusunda da size bilgi aktaracaktır.

 31. Dilara Diker dedi ki:

  Kombinin kullanim suyu derecesi 37 iken dusta su el degmeyecek kadar sicak oluyor ve kesinlikle ılımıyor.ya tamamen kaynar yada tamamen soguk.istedgim sekilde ayarlama yapamiyorum.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Dilara Hanım… Kombiniz en düşük derecede bile en yüksek sıcaklığı veriyor. Bu durum sensör, devir daim pompası, eşanjör, üç yollu vana, elektronik kart gibi önemli parçalara bağlı olabilir. Ancak yine de net teşhis yapmak için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 32. Zeki karakuş dedi ki:

  Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. E 10 sorunumu çözdüm.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zeki Bey… Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize o halde. Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz.

 33. Tuğçe dedi ki:

  Lambert kombi yeni taşıdığımız evde çalıştıramadım e10 arıza kodu var su basıyorum derece oynamıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tuğçe Hanım… Baymak Lambert model kombilerde E10 arıza kodu düşük basınç uyarısıdır. Kombi altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek kombiye su basmanız gerekir. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi gelmiyorsa parçada sorun vardır, servis yardımı almanız gerekir. Su sesi gelmesine rağmen bar göstergesinde oynama olmuyorsa eğer bar göstergesi ya da basınç sondası arızalı olabilir. Bu durum için de servis yardımı almanız gerekir.

 34. erkan yıldırım dedi ki:

  petekleri açtığımızda sıcak su var fakat çeşmeden sıcak su akmıyor ekranda çeşme işreti yanıp sönüyor.

  acaba arızası nedir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erkan Bey… Musluk simgesinin yanıp sönüyor olması cihazın o beklentiye yanıt veriyor olduğunu gösterir. Ancak suda ısınma olmuyorsa birçok parçada sorun olabilir. Cihaz sıcak su vermediği zaman ekranda hata kodu olup olmadığına bakın. Hata kodu varsa eğer açıklamasına göre tahmini sebepleri öğrenebilirsiniz. Ancak hiçbir uyarı vermeden suyu ısıtmıyorsa teknik bir sorun var demektir. Net tespit için ise sorunu yerinde görmek gerekir. Bunun için servis yardımı almalısınız.

 35. serhat dedi ki:

  merhaba kombim Lambert LX 24 Fi model . Soğuk su filtresinde su fışkırıyor.Şalterden doğal gazı kapatmamıza rağmen su fıskırtma devam ediyor ve mutfağı su basacak derecede fışkırma szö konusu. sorun ne olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serhat Bey… Tesisat sorunu yaşıyorsunuz, tesisatçı çağırarak bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

 36. cihan dedi ki:

  lx fi 24 göstergede 45 derece ayarlı olmasına rağmen sıcak su gelmiyor dairede doğalgaz var

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cihan Bey… Cihaz sıcak su vermiyor ancak ekranda sıcak su için bir arıza kodu da belirmiyor. Bu durumda birçok sebep olabileceği için arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

 37. ahmet kozcu dedi ki:

  e03 arızası garanti kapsamına girermi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey… Baymak model kullandığınız kombide E03 arıza kodu atık gaz sistemi sorunudur. Yani bu gibi durumlarda cihazınız hermetik olduğu için; fan, prosestat ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilme ihtimali var. Cihazınız garantili ise arızanın temel sebebi yerinde görülerek tespit edilmelidir. Ekipler arıza sebebine göre sizi bilgilendirecektir. Sorunu yerinde görmeden veya arızanın sebebini bilmeden net bilgi veremiyoruz maalesef.

 38. Hasan Kılıç dedi ki:

  Kullanma Sıcak suyunu 40 dereceye ayarlamış olmama rağmen kombi ısıtmaya devam edip 70 derecelere kadar çıkmakta. 40 derece örnek 45 felan da fark etmiyor. Sıcak suda modülasyon yapmıyor sanırım. Sadece aşırı su kullanımında sıcaklığı sabit tutmaya çalışıyor. Ne yapmam gerek. Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Ekranda beliren sizin ayarladığınız sıcaklık derecesi değildir. Kombi içindeki suyun sıcaklığıdır. Bu yüzden ekranda ayarladığınız dereceyi sadece ayar yaptığınız an görüntüleyebilirsiniz. Kombi içindeki suyu her zaman ayarladığınız derecenin üstünde tutar. Çünkü sıcak su borularda gezdiği zaman ısı kaybı olur. Bu ısı kaybını önlemek için her daim ayarladığınız dereceden daha yüksek ısıtma derecesinde çalışır. Bu her kombinin özelliğidir. Yani cihazınızda herhangi bir sorun yok.

   1. Hasan Kılıö dedi ki:

    Peki 40 dereceye ayarladığım su neden kaynacak şekilde akıyor. El yıkanmaz duş alınmaz.

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Hasan Bey… Baymak kombilerde 40°C yüksek bir sıcaklık derecesi değildir. Suda aşırı bir sıcaklık varsa eğer sıcak su düğmesinde, elektronik kartta veya üç yollu vanada sorun olabilir. Yine de net teşhis için servis yardımı almalısınız.

 39. Atılhan Yıldızlar dedi ki:

  Kombimde A01 hatası var fakat kombim sıcak suyu açıp arka arkaya reset atınca ya da sıcak suyu açmadan arka arkaya reset atınca ateşleme yapıyor ve belirli bir süre çalışıyor. Bir süre sonra A01 veriyor. Sorun nedir onu gördüm ama anakartta gaz valfinde ya da elektrotlarda sorun varsa hiç ateşlememesi gerekmez mi?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Atılhan Bey… Kombide ateşleme devresindeki parçalarda sorun var. Makalemizde belirttiğimiz ve sizlerin de belirttiği parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilir. Arıza olduğunda resetleme işlemi ile sorunun düzelebilme ihtimali vardır. Kombiyi resetleyerek bir nevi anakartı resetlemiş oluyorsunuz. Ancak parçalarda aksaklık olduğu için tekrardan arızaya geçiyor. Parçalardaki sorunu belirtir bu, fakat resetleme işlemi de bir süre sonra işe yaramaz. Parçalardaki aksaklık bir süre sonra daha ileri bir boyut alır ve parçalar tamamen bozulur. Bu nedenle de cihazı defalarca resetleseniz dahi sorun düzelmeyecektir. Resetle düzelebilen arızalar ileriki dönemlerde resetle bile düzelmeyen kalıcı arızalardır. Net tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

 40. sezgin soylu dedi ki:

  merhaba
  Baymak lambert lx 24 fi kombide merkezi ısıtma çalışırken ateşlemede yapmadan önce 5sn kadar fan ön süpürme yapıyor bu normal fakat ateşlemeyi kapattıktan sonrada fan süpürme işlemini 1-2 dk arası yapıyor buda sıcak suyun sıcaklığını hızlı bir şekilde düşmesine neden oluyor.Ateşlemeyi kapattıktan sonra fanın çalışmasına gerek varmı? var ise bu süre uzun bu sürenin zamanını ayarlayabilir miyiz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sezgin Bey… Ateşleme durduktan sonra fan değil pompa çalışmaya devam eder. Bunun sebebi; içindeki kaynar suyu dağıtmak içindir. Duyduğunuz pompa sesi olabilir mi? Pompa ise bu gayet normaldir.

  2. Kadir Arslan dedi ki:

   LAmber lx 24 fi marka kombi de ateşleme yok.arıza kodu.gözükmüyor. dairede.gaz var suyu actigim da ateşleme yapmıyor

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Kadir Bey… Kombi ekranda bir arıza kodu veriyor olsa arıza durumu hakkında daha net ve açıklayıcı bilgiler sunulabilir. Ancak sıcak suda çalışmıyorsa birçok sebebe bağlıdır. Cihazı kontrol etmek gerekir. Yerinde bakıp bir arıza tespiti yapmak gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

 41. kenan alkan dedi ki:

  kombımde devamlı fan calısıyor ekrana baktıgımda ise her hangıbı bır kod numarası yok ekran 5 sanıye ara ıle yanıp sonuyor ve fan devamlı calısıyor kombı ne bır sıcak su nede peteklerı ısıtmıyoır

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kenan Bey… Fanın sürekli çalışması normal değildir tabi ki. Ancak kombi sıcak suda ve ısıtmada çalışmıyorsa bu fana da bağlı olabilir farklı parçalara da bağlı olabilir. Ekranda hata kodu belirse hata kodu açıklamasına bağlı tahmini bilgiler sunulabilir, fakat böyle bir durum söz konusu olmadığı için net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almanız gerekiyor.

  2. Ayşe Nur Şahin dedi ki:

   Merhaba kombimde ki arıza sorunu E 23 olarak görünüyor. Hatanın sebebi ne olabilir?

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Ayşe Nur Hanım… Baymak kombilerde E23 dış hava sensörü sorunudur. Kombiye bağlantılı bir dış hava sensörü varsa, sensörde, bağlantı kısımlarında sorun olabilir. Böyle bir sensör yoksa elektriksel bir problem olabilir. Mesela anakart arızası gibi. Yine de tabi sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Kombiyi birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekiyor.

 42. s.hikmet hezer dedi ki:

  gaz ateşleme yaptıtansonra 1-2 dakika sonra kapatıyor.tekrar açıyor ve kapanıyor 01-A kodu yazıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba efendim… Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombilerde A01 ateşleme sorunudur. Gaz blokaj sorunu olarak bilinir. Cihaz birkaç alev denemesi yapar ancak alev oluşmazsa bu arızayı verir. Dairenizde gaz olup olmadığına bakın. Dairede gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden bilgi ve yardımları alabilirsiniz. Dairenizde gaz varsa kombide sorun var demektir. Bu gibi durumlarda; elektrotlarda, elektronik kartta veya gaz valfinde sorun olabilmektedir. Net teşhis için arızanın yerinde görülmesi gerekir.

  2. İsmet dedi ki:

   Merhaba E05 arıza veriyor sebebi ne olabilir

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba İsmet Bey… Makalemizde E05 arızası hakkında bilgi yer alıyor. Çıkış suyu sensör arızası. Servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama