Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Lambert Lx 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işlemine karşın sorun düzelmezse; petek ve tesisat vanalarına bakıp, vanaların açık olduğundan emin olun. Son işlem olarak kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de sonuç alamıyorsanız; tesisatın ve filtrenin, ayrıca kombide; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.

 1. E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 1. E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Arızanın sebeplerini öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Uzman servis görüşerek yardım almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.
 • Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi kombiye su basma linkini tıklayarak işlem detaylarını öğrenebilir sorunu servis çağırmadan da çözümleyebilirsiniz.
 1. E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası, sensör veya kart arızası, tesisatta tıkanıklık gibi durumlar söz konusu olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (160 Yorum)

 1. Faruk Furkan dedi ki:

  Kullanmakta olduğum lambert lx24 fi markalı kombim , Defalarca her sıcaklık kademesinde kronometre ile deneme yaptım hangi sıcaklık olursa olsun 3 dk bekleme yapıyor sonra ateşleme yapıyor . Ateşleme süresi değişiyor ama bekleme süresi asla şaşmadı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Furkan Bey… Kombilerin dinlenip yeniden devreye girmesi; ısı kayıplarına, ayarlanan ısıya, ntc sensöre veya brülör bekleme süresine bağlıdır. Tesisatınızda veya kombide kart, sensör gibi parçalarda sorun olabilir. Yine de tabi cihazı yerinde görüp bi inceleme yapmak gerekir.

 2. Faruk Furkan dedi ki:

  Lambert lx 24 fi marka kombim 45 derece de çalışırken ateşleme kesildiği anda aniden ekrandaki sıcaklık değeri düşmeye başlıyor ve 31 dereceye kadar düşüyor , dolasıyla en uzak noktadaki peteklerim ısınmıyor bile ılık oluyor , daha önce bu kadar düşmüyordu sıcaklık 40 derecelerde kalıyordu şimdi 30 a kadar düşüyor sonra çalışıyor , basıncı normal peteklerde hava yok sizce bir sorun mu var? Çıkış sıcaklığının bu kadar düşmesi normal mi ? Hava soğuk değil güneşli günde de düşüyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Faruk Bey… Bu durum bir arıza da olabilir, tesisattaki tıkanıklık gibi durumlara da bağlı olabilir. Tabi bir sorun olmayabilir de… Çünkü kombiler tesisatta düşük sıcaklık algılamadan devreye girmez. Düşük sıcaklık algılaması da belirtilen durumlara bağlı olabilir. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 3. Esra poyraz dedi ki:

  Fan motorunu söküp geri taktım bi seferde ateşleme yapmiyor E harfi ters çıkıyor harhangi bir ariza koydu çık.iyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Esra Hanım… Cihaz çalışmıyorsa ve ekranda makalemizde belirtilen arıza kodlarından biri de belirmiyorsa teknik servis yardımı almalısınız. Can ve mal güvenliğiniz açısından cihaza müdahale etmemenizi öneririz.

 4. Ethem Uğur Çakıroğlu dedi ki:

  Düzeltiyorum, yaz konumunda herhangi bir musluk açık olmadığı halde kombi sürekli çalışıyor ve hata kodu olarak da E görünüyor ve derece kendi kendine düşüyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ethem Bey… E harfi ile birlikte makalemizde de açıkladığımız gibi bir rakam-sayı olması gerekir. Tek başına E harfi çıkıyorsa harici bir sorun olabilir. Musluk açık olmadığı halde, petek konumu da açık olmadığı halde kombide kendi kendine çalışma durumu varsa eğer; sensör, kart gibi birçok parçayı kontrol etmemiz gerekiyor.

Petek Yıkama