Baymak Lambert Lx 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Lambert Lx 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ne Demek? Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu sorun hemen her an karşınıza çıkabilir. Sıklıkla yaşanılan arıza durumlarından biri olmaktadır. Bu gibi durumlarda gaz girişlerini kontrol ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. resetleme ardından sorunda düzelme olmaz ve dairenizde gaz olduğundan eminseniz Baymak Servisi’ni aramalısınız. Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir. Net teşhis kadar müdahale ede önemlidir. Mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. A03 Arıza Kodu Ne Demek? Emniyet termostat problemidir.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işlemine karşın sorun düzelmezse; petek ve tesisat vanalarına bakıp, vanaların açık olduğundan emin olun. Son işlem olarak kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de sonuç alamıyorsanız; tesisatın ve filtrenin, ayrıca kombide; sensör, kart, üç yollu vana, pompa, eşanjör gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.

 1. E03 Arıza Kodu Ne Demek? Hava basınç anahtarı sorunudur.
 1. E05 Arıza Kodu Ne Demek? Çıkış suyu sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Arızanın sebeplerini öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Ne Demek? Sıcak su sensöründeki sorunu belirtir.
 • Çözüm Sıcak su problemi yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Sıcak su sensöründe ya da kablolarda sorun olduğunda yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken uzman yardımı almaktır. Uzman servis görüşerek yardım almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Ne Demek? Düşük tesisat su basıncı arızasıdır.
 • Çözüm Lambert Lx 24 Fi model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda teknik olarak cihaza su basmanız gerekir. Lambert LX 24 Fi kombiye su basma linkini tıklayarak işlem detaylarını öğrenebilir sorunu servis çağırmadan da çözümleyebilirsiniz.
 1. E26 Arıza Kodu Ne Demek? Aşırı ısınma-maksimum sıcaklık uyarısıdır.
 • Çözüm Yüksek sıcaklık sebebi ile karşılaşılan bir arıza durumudur. Kombi içindeki suyun yüksek sıcaklığa ulaştığını ve limit termostatın devreye girdiğini belirtir. Cihaz bu durumda çalışmayacaktır. Su basıncına bakabilir düşük ise yükseltebilirsiniz. Cihazı resetleyebilirsiniz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemler bunlardır. Yine de sorunda düzelme olmaz ise Baymak Servisi’ni aramalı ve yardım almalısınız. Aşırı ısınma sorununda; ana eşanjörde kireçlenme, devir daim pompasında sıkışma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vana arızası, sensör veya kart arızası, tesisatta tıkanıklık gibi durumlar söz konusu olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (200 Yorum)

 1. anıl acan dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin böyle bir makale açtığınız için teşekkür ederim kombimle ilgili bir problemim var kombi modeli Lambert lx 24 fi sorunum şöyle atık gaz tahliye pompası sürekli çalışıyor 1 gün açık kaldı o süreç boyu hiç durmadı çalıştı ateşleme ve sıcak su petek çalışmamasına rağmen cihazı yaz moduna aldım sıcak su ihtiyacım olduğunda sıcak suyu vermiyor ve belilrli bir süre sonra ‘E’ hatası veriyor sadece ‘E’ yazıyor yanında her hangi bir raham veya harf yok atık gaz tahliye pompasını söktüm boruyu gözle kontrol ettim tıkanıklığa sebebieyet verecek bir durum yok anakartı söktüm baktım deforme olmuş bir yer gözükmüyor yanık izi veya kokusu da yok erişilebilir tüm kablo bağlantılarına baktım problem gözükmüyor ve bu arada resetleme yapmak istediğimde sağdaki ayar tekerini resetin üzerine getirim 1-2 dakika beklemem yetiyor mu çünkü her hangi bir yazıyla falan tepki vermiyor şimdiden teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Anıl Bey… Değerli yorum ve görüşünüz için öncelikle teşekkür ederiz. Yaşadığınız sorun elektronik karta bağlı olabilir. Ancak yine de sorunu yerinde incelemeden uzaktan bir yönlendirme yapamıyoruz maalesef.

 2. Yücel TANRIKULU dedi ki:

  Değerli vaktinizi ayırıp bilgilerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim işlerinizde bol kazançlar kolaylıklar diliyorum sağlıcakla

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Rica ederiz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu…

 3. Yücel TANRIKULU dedi ki:

  Kolay gelsin iyi çalışmalar lam ert lx 24 fi kullanıcısının kombi herhangi arıza kodu vermiyor fakat çok kısa yaklaşık 10 saniye çalışıp devre dışı kalıyor doğal olarak ta ısıtmıyor ne yapabilirim ilginize ve bilginize teşekkür ederim işinizde kolaylıklar diliyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yücel Bey… Bu gibi durumlarda; anakart, pompa, sensör, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Sorunun tespit edilmesi için cihazın yerinde incelenmesi gerekiyor. Servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 4. Gürkan fırat dedi ki:

  Lambert lx 24 fi kullanıcısıyım kombimde petek işareti sürekli yanıp sönüo ama sıcak suda peteklerde calışıyor normalmi bu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gürkan Bey… Kombi ekranında petek simgesinin yanıp sönmesi cihazın ısıtma talebini gerçekleştirip istenen sıcaklığa ulaştığını belirtir. Bu bir arıza durumu değildir. Kombi ekranında petek simgesi yanıp söndüğü halde veya sabit yandığı halde peteklerde ısı olmuyorsa bu bir arıza durumudur. Ancak siz öyle bir durum yaşamıyorsunuz.

Petek Yıkama