Baymak Digitech Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Baymak Digitech Hata Kodları

Aşağıda yer alan hata kodları Baymak Digitech 24 Fi model kombiler hakkındadır.

 1. A01 Arızası Başarısız ateşleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Bu durumda kullanıcı olarak dairenizde gazın olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Dairede gaz olduğundan eminseniz kombiyi resetlemelisiniz. Resetleme işlemini 3 kez tekrarlamanız sonrasında sorun hala devam ederse bu durumda yardımları Baymak Servis’inden almalısınız. Bu durumun sebepleri; elektronik kart, gaz grubu, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu olabilir.
 1. A03 Arızası Emniyet termostat sorunu olarak da bilinen hata kodudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz kendini kilitler ve çalışmasını durdurur. Arıza durumunda kombiyi resetlemek, basınç düşük ise su basma işlemi uygulamak, petek ve tesisat vanaları kapalı ise açık konuma getirmek gerekir. İşlemlere rağmen hala sorun devam etmekte ise servis yardımı almak gerekir. Bu arıza durumunda; eşanjör, sensör, kart, üç yollu vana, pompa gibi parçaları ayrıca filtre ve tesisatı kontrol etmek gerekir.

 1. E03 Arızası Hava basınç anahtar sorunu anlamına gelir.
 1. E05 Arızası Çıkış suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu durumla karşılaştığınız zaman Digitech E05 arızası linkini tıklayarak sorun hakkındaki bilgilere ve yapılması gereken işlemlere ulaşabilirsiniz.
 1. E06 Arızası Kullanım suyu sensör problemi.
 • Çözüm Digitech kombide böyle bir sorunu yaz kış yaşayabilirsiniz. Önemli olan arıza durumunda yapılması gerekendir. Kullanıcı olarak sorunun çözümlenmedi adına yapabileceğiniz işlem ya da uygulama bulunmaz. Sıcak su ntc si olarak da adlandırılan parçada sorun olabilir, kablolarda kısa devre ya da kopma olabilir. Ayrıca düşük ihtimalle de olsa sensör borularında nemlenme olabilir. Uzman servis ekiplerinde yerinde tespit ve müdahale gerekeceğinden servisi aramalısınız.
 1. E10 Arızası Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Yani kombide yeterli su bulunmadığından cihaz arızaya geçmiş demektir. Arızanın çözümü adına Digitech kombiye su basmanız gerekmektedir. Digitech model kombilerde bar göstergesi cihazın sağ alt tarafındadır. Digitech kombilerde doldurma musluğu sağ altta mavi renktedir.  Digitech kombiye su basma detayları için mutlaka linki tıklamalısınız.
 1. E26 Arızası Aşırı ısınma sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz bloke olur ve çalışmaz. Öncelikle cihazı resetlemeyi deneyin. Resetleme sonrasında düzelme olmazsa eğer; kalorifer ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Son işlem olarak kombi su basıncı düşük ise su basma işlemi uygulayın. Yine de sorunda düzelme olmuyor ise, servis ekiplerinin yerinde tespiti gerekir. Cihazda aşırı sıcaklık sebebi ile emniyet termostatı devreye girmiştir. Bu durumda; ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, tesisatta tıkanma, kart-sensör arızası, devir daim pompasında sıkışma, üç yollu vanada konum değiştirme ya da arada kalma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Teşhis ve müdahale adına mutlaka Baymak Servisi’nden yardım almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Umut yeşilbag dedi ki:

  Bende baymak digitech kombi bulunmakta kendi kendine kapanıyor ekranda iki yatay çizik bulunuyor ne anlama geliyor yardımınız için teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Umut Bey… Kombi devre dışı kaldığı için arızaya geçiyor. Ekranda “- -” sembolü varsa cihaz kapanıyor devre dışı kalıyor demektir. Bu bir anakart arızası veya sensör arızası olabilir. Sorunu net olarak teşhis etmek adına yerinde görmek gerekir. Bu yüzden bi servis çağırarak kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz.

 2. YASAR ÇEVİK dedi ki:

  kombi çalışıyor kalorıfere su gitmyor

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yaşar Bey… Kalorifer devresinde çalışan birçok parça vardır. Cihaz bir hata kodu veriyorsa resetleme işlemi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Net arıza tespiti için sorunu yerinde görmek gerekir.

Petek Yıkama