Baymak 30 LED Arızası

Baymak 30 LED Hatası Çözümü

Makalemizde sunduğumuz bilgiler yalnızca Baymak; Baxi Nuvola 240 Fi, Baxi Luna 240 Fi/i, Quasar 24 Fi, Falke HT, Baxi Main 24 Fi model kombiler için geçerli olan gaz yokluğu-ateşleme sorunudur.

Baymak 30 LED Arızası

Servis Gelmeden Önce Yapmanız Gerekenler

 • Gaz kontrolü yapmalısınız. Yani dairenizde gaz kesintisi var mı? Ocağınız da doğalgazlıysa eğer ocağınız yanıyor mu? Gaz vanaları açık mı kapalı mı? Gaz vanası nasıl açık olur? bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz. Tüm bu kontrolleri yaparak dairenizde gaz kesintisi olmadığından, gaz vanalarının açık olduğundan ve kombinize gaz geldiğinden emin olun. Kombiye gaz geldiğinden eminseniz ve buna rağmen bu sorun yaşanıyorsa sorun kombidedir. Ancak dairenizde gaz kesintisi varsa mutlaka bölgenizin doğalgaz firmasını arayarak onlardan bilgi ve yardımlar almalısınız.
 • Kombinizi resetlemelisiniz. Belirtilen model Baymak kombilerde genel olarak “R” konumuna çevrilebilen bir düğme vardır. Düğmeyi önce “R” konumuna çevirmeli birkaç saniye bekledikten sonra yeniden bir önceki konumuna çevilmelisiniz. Cihaz bu şekilde resetlenmiş olur. Tek bir resetleme işlemiyle sorun düzelmiyorsa bu işlem arka arkaya en fazla 3 kez uygulanmalıdır.

İşlemlerden sonra arızanın düzelmeyip devam ettiği durumlarda mutlaka Baymak Servisi çağırın.

Arıza Çözümü

Belirtilen durumlar dışında harici sorunlar da söz konusu olabilir. Bu yüzden arızanın net teşhis edilerek sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almanızı öneririz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Engin kurt dedi ki:

  Benim ürün QUASAR 24 F ..30 Derece lambası yanıp sönüyor resetleme yapıyorum çalışıyor 5-10 dakka sonra tekrar yanıp sönüyor tekrar resetliyorum yine çalışıyor tekrar aynı şekilde devam..sorun nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Engin Bey… Cihaz ateşleme hatası veriyor. Makalemizde belirtilen servis öncesi yapılması gereken maddeleri uygulayın; eğer cihaz normale dönmezse teknik destek almalısınız.

 2. TonyVera dedi ki:

  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Değerli yorum ve görüşünüz için biz teşekkür ederiz…

Petek Yıkama