Baymak Baxi Main/Quasar/Falke HT Kombi Kullanımı

Baymak Baxi Main/Quasar/Falke HT Kombi Kullanımı

Önemli Bilgi: Makalemizde anlattığımız bilgiler Baymak Baxi Main 24 Fi/i, Quasar 24 Fi/i ve Falke HT/BT model kombilerin kullanım kılavuzu ile alakalı bilgilerdir.

Baymak Baxi Main/Quasar/Falke HT Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Açma-kapama/yaz-kış konum/reset düğmesi
 3. 2 numaralı LED
 4. Gaz blokaj göstergesi
 5. 3 numaralı LED
 6. Aşırı ısı termostat devresi açık durumda
 7. 4 numaralı LED
 8. Fan blokajı veya baca termostatı devresi açık
 9. 5 numaralı LED
 10. Pompa blokajı veya düşük su basınç durumu
 11. 6 numaralı LED
 12. Kullanım suyu sensör sorunu
 13. 7 numaralı LED
 14. Isıtma devresi sensör sorunu
 15. 8 numaralı LED
 16. Voltaj göstergesi
 17. 9 numaralı LED
 18. Kullanım suyu konumunda çalışma
 19. 10 numaralı LED
 20. Merkezi ısıtma konumunda çalışma
 21. 11 numaralı LED
 22. Alev oluşumu göstergesi
 23. 12 numaralı düğme
 24. Petek sıcaklık ayar düğmesi
 25. 13 numaralı düğme
 26. Sıcak su ayar düğmesi

Bilmenizi İsteriz! LED lerin sadece yanması cihazda sorun olmadığını belirtir. LED lerin yanıp sönmesi arıza durumu belirtisidir.

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

1 numaralı çalışma modu seçim düğmesini “güneş sembolü” olan tarafa çevirdiğinizde kombi yalnızca sıcak su beklentinize karşılık verir. Bu konum yaz konumu olarak adlandırılır. Yaz konumunda kaloriferler ısınmaz. Kalorifer konumu kapatılır. Yaz konumunda 9 numaralı kullanım suyu modunda çalışma LED i yanar. Sıcak su talebiniz olursa yani sıcak su musluğu açarsanız bu LED yanıp söner.

*Sıcak su derecesinin ayarlanması;

13 numarası ile ifade ettiğimiz en üstte yer alan musluk sembollü düğmeyi sağa çevirerek sıcak su derecesini belirleyebilirsiniz. Kullandığınız kombide ekran olmadığı için LED lerin yanma durumuna göre ayarladığınız sıcaklık derecesini takip edebilirsiniz. Düğmeyi kullanarak beklentinize göre ayarı düşürebilir veya yükseltebilirsiniz.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Baymak Baxi Main/Quasar/Falke HT Kombi Kullanımı sırasında 1 numaralı çalışma modu seçim düğmesini “kar sembolü” olan bölüme çevirdiğinizde kış moduna geçmiş olursunuz. Cihaz bu konumda sıcak su ve ısınma talebini karşılar. Yalnız her iki beklentiyi aynı anda karşılayamaz. Sıcak su talebiniz olur ise petek konumunu kapatır, sıcak su talebiniz sona erdiğinde petek konumunu yeniden devreye alır. Kış konumunda kombinin önceliği her zaman sıcak su olmaktadır. Kış modunda 9 ve 10 numaralı musluk ve petek simgeli LED ler yanar. Sıcak su talebi olursa 9 numaralı LED yanıp söner. Sıcak su talebi sona erdiğinde ise 10 numaralı LED yanıp söner.

*Kalorifer derecesinin ayarlanması;

12 numaralı kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek ısıtma ayarı belirleyebilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece sıcaklık derecesinde artış olur, sola çevirdiğinizde düşme olur. LED lerin yanma durumlarına göre ayarladığınız sıcaklık değerini görebilirsiniz. Birkaç saniye sonrasında çıkış suyu sıcaklığına göre LED ler yanacaktır.

Kombiyi Resetleme

Baymak Baxi Main/Quasar/Falke HT Kombi Kullanımı sırasında LED lerin yanıp sönmesi durumu cihazın arızalı olduğunu belirtir. Cihazda farklı şekilde konumlandırılmış LED lere göre arıza durumları söz konusudur. Arıza durumu hangi LED ya da LED ler yanıp sönüyorsa buna bağlı değişir. Arıza durumu açıklamasında resetleme yapın uyarısı varsa eğer 1 numaralı düğmeyi altında görüntülediğiniz “R” konumuna getirin. Birkaç saniye kadar bu şekilde bekleyin ve daha sonra yeniden önceki konumuna (yaz veya kış konumu) getirin. Arızanın düzelmemesi halinde bu uygulamayı birkaç kez daha deneyebilirsiniz. Sorunda yine bir düzelme durumu olmaz ise;

Baymak Baxi Main 24 Fi model cihazlarda; Baymak Baxi Main 24 Fi Arıza Kodları linki tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.
Baymak Quasar 24 Fi model cihazlarda; Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları linki tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.
Baymak Falke HT model cihazlarda; Baymak Falke HT Arıza Kodları linki tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 1. SALİH DOĞAN dedi ki:

  bAYMAK MAXİ MAİN 24 fi modelinde kışın donma koruması var mıdır ? 10 günlük tatilde yaz pozisyonuna alsam elektrik ve doğalgaz açık bıraksam donmaya karşı koruma aktif olur mu ?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Salih Bey… Donmaması için kaloriferde düşük derecede bırakmalısınız veya kombiyi tamamen kapatmalısınız. Yani şalteri ve gaz vanasını da tamamen kapatmalısınız.

 2. İsmail aktaş dedi ki:

  Baymak maixi main24 markası basınç kendi kendine yükseliyor sebebi nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Basıncın yükselmesi genel olarak; genleşme tankı, eşanjör, doldurma musluğu gibi parçalara bağlıdır. Net teşhis için tabi yine de cihazı yerinde görmemiz gerekiyor.

 3. Ali dedi ki:

  Merhaba,
  Baymak baxi main 24 fi Bizim kombi, suyu ısıtıyor ama petekler buz gibi, kışlık moduna almamıza rağmen ve petek led ışığı yanmıyor. Sorun nedir acaba? Be nasıl çözülür?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kaloriferlerin ısınmaması birçok sebebe bağlıdır. https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/radyatorler-calismiyor/ linkinde yapılması gereken işlemler ile arızanın muhtemel sebeplerini paylaştık. Servis talebiniz olursa; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 4. Ahmet Turan dedi ki:

  Kolay gelsin baymak main 24 fi model kombim var. Kombiyi ilk çalıştırdığımda 20 sn çalışıyor ve daha sonra 30….80 kadar bütün ışıklar yanıyor petekler ısınmıyor. Neden olabilir. ( sıcak su da sorun yok)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Tüm ışıklar yanıyorsa eğer kart arızası olabilir. Ancak yine de sensör gibi parçaları da yerinde görüp kontrol etmemiz gerekiyor.

Petek Yıkama