Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Quasar 24 Fi Hata Kodları

 1. 30 Ledi Yanıp Sönüyor Gaz blokaj problemi.
 1. 40 Ledi Yanıp Sönüyor Aşırı ısı termostat devresi açık durumda.
 • Çözüm Yani aşırı ısınma sebebi ile limit termostat açılmış ve cihaz bloke konumda demektir. Aşırı ısınma durumunun yaşanması birçok etmene bağlı olabilmektedir. Servis öncesi düğmeyi R konumuna getirerek reset uygulaması yapmalısınız. Resetlemeden sonra sorun düzelir ise kullanıma devam edebilirsiniz. Fakat arızada düzelme olmuyor ise; ana eşanjör, pompa ve üç yollu vana, sensör, kart gibi önemli parçalarda sorun olabiliyorken, kalorifer filtresinde tıkanma ya da tesisatta tıkanıklık gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. Teknik açıdan arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları

 1. 50 Ledi Yanıp Sönüyor Atık gaz sistem sorunu.
 • Çözüm Baymak Quasar model kombilerin 24 fi ve i çeşitleri bulunmaktadır. Quasar 24 Fi modeller hermetik, Quasar 24 i model kombiler bacalıdır. Her iki çeşitte hava akışı yani atık gaz sistemi aynı değildir. Quasar 50 led arızası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. 60 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresindeki su eksik.
 • Çözüm Kombi tesisatında su olmadığını belirten ve genelde çok sık yaşanan arıza durumudur. Tesisat suyu azaldığı için cihaz arızaya geçer. Bu durumda tesisata su basmak gerekir. Quasar 24 Fi/i model kombinin altında monteli durumda olan doldurma musluğunu yavaşça sola doğru çevirin. Su sesini duyduğunuzda su basma işlemi başlar. Arıza ledinin yanıp sönmesi durana kadar su basmaya devam edin. Sorun düzelir ise işlemi sonlandırın ve doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Arıza düzelmezse düğmeyi R konumuna getirerek resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza düzelmezse, işlem yapılamıyorsa veya bu sorunu çok sık yaşamaya başladıysanız mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.
 1. 70 Ledi Yanıp Sönüyor Kullanım suyu probu sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sensör arızası denilebilir. Sıcak su sorunu yaşarsınız ve kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörünün arızalı olması, sensör bağlantılarında sorun olması veya sensör borularının nemlenmesi sebebi ile yaşanabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman desteği almanız gerekmektedir.
 1. 80 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma probu sorunu.
 • Çözüm Yani kalorifer sensörü arızası denilebilir. Kalorifer sensörü arızasının yanı sıra borularda nem durumu ya da bağlantılarda kopma-kısa devre durumu söz konusu da olabilmektedir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arızanın tespit edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. 70-80 Ledi Yanıp Sönüyor Kireçlenme başlamış.
 • Çözüm Bu arıza durumunda cihazın bakıma ihtiyacı var demektir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamanızı öneririz. Her iki led de aynı anda yanıp sönüyor ise; sistemde yani tesisatta hava olabilir, tesisat tıkanmış olabilir veya pompada sorun olabilir. Arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi açısından Baymak Servisi yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. irem tanyel dedi ki:

  Merhaba. Kombime su basarken ilk uzunca bir süre su gelmedi sonra birden su dolmaya başladı ve su taştı. şimdi kombim çalışmıyor. çalışır pozisyona getirdiğimde sol kısımdaki ışıkların hiçbiri yanmıyor. ne yapmam gerekir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İrem Hanım… Kombiye fazla su basıldığı zaman kombi fazla suyu tahliye etmek ister ve ventilden su akıtır yani fazla suyu dışarı aktarır. Ancak bu durum cihazın çalışmasını etkilemez. Yani kombi düşük basınç halinde çalışmaz ancak yüksek basınçta çalışması etkilenmez. Sadece su akıtabilir. Kombinizin çalışmaması muhtemelen su basıncına bağlı bir problem değil gibi görünüyor. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Hiçbir değişiklik olmazsa servis çağırmanız gerekiyor.

 2. Melisa yürük dedi ki:

  Merhabalar bizim kombimiz 60da yanıp sönüyor vanayı sola çeviriyorum ama su dolmuyor resetledim ama yine düzelmedi 🙁

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Melisa Hanım… Dairenizde su kesintisi yok ve kombi altındaki tesisat vanaları açıksa, doldurma musluğunu çevirdiğiniz halde su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu bozuktur yani boşa dönüyordur ve değişimi gerekir. Su sesi duyduğunuz halde basınç ilerlemiyorsa manometre, basınç ölçer gibi parçalarda sorun olabilir. Bu konuda servis yardımı almanız gerekiyor.

 3. Recep avcıl dedi ki:

  Kombi suları hepsini ısıtıyor ancak duş suyunu sadece 40derece kadar ısıtabiliyor. 40 yazıyor ama duş suyu hala ılık çok geç ısınıyor… Nasıl çözebiliriz.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Recep Bey… Duş başlığında, muslukta sorun olabilir, tesisatınızda veya filtrede tıkanma olabilir. Bu durum için uzman bir tesisatçıdan yardım almanızı öneririz.

 4. Serkan Güngör dedi ki:

  Quasar 24 Fİ 30-40-50-60-70-80 tüm ışıklar sürekli yanık durumda. tesisat suyu açıldığında problem yok, cihaz çalışıyor ve ısıtma normal. ancak petekler açıldığında cihaz çalışmıyor.

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Kombinizde aşırı ısınma sorunu olabilir. Normalde cihaz arızayı tek bir led uyarısı ile belli eder. Örneğin sadece 50 ledi yanıp sönerse bu bir arıza durumudur. Ancak tüm ledler yanıyorsa cihaz içerisindeki su sıcaklığının 80°C den fazla yani maksimum değerden fazla olduğunu gösterir. Bu durumda cihaz emniyet termostatı tarafından bloke edilir ve çalışma olmaz. Cihaz içerisindeki suyun maksimum değeri aşması birçok sebebe bağlıdır. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririm.

 5. Mehmet Saraç dedi ki:

  quasar 24 fi model kombiye suyu basamıyoruz altında kırmızı vana var ama sürekli diş atlıyor yalama olmuş gibi suyu nasıl ve nerden basabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Baymak Quasar 24 Fi model kombilerde doldurma musluğu mavi veya kırmızı renktedir. Parçayı çevirdiğiniz zaman su sesi gelmesi lazım. Su sesi gelmiyorsa ve parça boşa dönüyorsa doldurma musluğu arızalı demektir. Kombide tesisata su basmaya yarayan tek parça doldurma musluğudur. Arızalıysa eğer değişimi gerekir, yani servis çağırmanız gerekir. Kombi tesisatına başka şekilde su basamazsınız.

Petek Yıkama