Baymak Baxi Main 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Baxi Main 24 Fi/24 İ Hata Kodları

Baxi Main 24 Fi model kombiler hermetik kombilerdir. Baxi Main 24 İ model kombiler bacalı kombilerdir.

 1. 30 Ledi Yanıp Sönüyor Gaz blokaj (ateşleme) sorunudur.
 • Çözüm 30 ledi yanıp sönüyor ise cihazınızın bir sebeple ateşleme yapmadığını ve bu sebeple arızaya geçip çalışmadığını anlayabilirsiniz. Baxi Main 24 Fi 30 led arızası hakkındaki tüm bilgileri öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. 40 Ledi Yanıp Sönüyor Emniyet termostatı (aşırı ısı limit termostatı) sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz aşırı ısınmadan dolayı emniyete alınmıştır. Öncelikle cihazın su basıncını kontrol etmelisiniz. Düşük ise su basmalısınız. Cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Bir de cihaz kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarına bakarak kapalı ise açmalısınız. En azından 3 petek vanasının açık olması şarttır. Cihazı birkaç kez resetleyin. Sorun hala düzelmediyse ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, sensör veya kart arızası olabilir, tesisat tıkanıklığı olabilir veya pompa sıkışmış olabilir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 1. 50 Ledi Yanıp Sönüyor Hava akış (atık gaz sistem) sorunudur.
 1. 60 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresinde su yetersizliği sorunudur.
 • Çözüm Yani Baxi Main 24 Fi/İ kombinin basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza su basmanız gerekir. Baxi Main 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli yine sağ altta yer alan basınç göstergesi (manometre) 1,5 a gelene kadar su basmalısınız. İşlem bitiminde doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Su basma işlemi sonrasında arıza durumu devam ederse resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da sorunun düzelmediği durumlarda veya işlemi yapamadığınız durumlarda Baymak Servisi ile görüşebilirsiniz.
 1. 70 Ledi Yanıp Sönüyor Kullanım suyu (sıcak su) sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su sensöründe sorun olduğu zaman bu led yanıp söner. Bu durumda sadece sıcak su sensöründe sorun var da denilemez. Kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilir. Hem tespit hem de müdahale için servisi aramalısınız.
 1. 80 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma (kalorifer) sensör sorunudur.
 • Çözüm Isıtma devresindeki kalorifer sensöründe sorun olduğu zaman ya da kablolarda kısa devre kopma olduğu zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalısınız.

DİP NOTLAR:

 • Ledler sadece yanarsa cihazda sorun yok demektir. Mesela 50 ledine kadar yanarsa bu cihazın içindeki suyun sıcaklığının 50° olduğu anlamına gelir. Ledler yanıp sönüyor ise sorun var demektir.
 • 70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise bu durumda cihazda kireçlenme başladı demektir. Cihazın bakımı gerekir. Bakım için Baymak Servisi ile görüşmeniz gerekir. Kombi yeni devreye alındığından kısa süre sonrasında yaşandı ise bu durumda sistem hava yapmış olabilir, tesisatta pislik olması nedeni ile tıkanma ya da kesit daralması olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (38 Yorum)

 1. Oğuz dedi ki:

  Kombim bir süredir 70 ve 80 ledler yanıp sönüyor. Ayrıca şu anda tüm ledler yanmaya başladı. Ve petekler ısınmıyor..

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oğuz Bey… Makalemizde belirtildiği üzere, 70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise bu durumda cihazda kireçlenme başladı demektir. Kombi yeni devreye alındığından kısa süre sonrasında yaşandı ise bu durumda sistem hava yapmış olabilir, tesisatta pislik olması nedeni ile tıkanma ya da kesit daralması olabilir. Sorunun tespiti ve çözümü için teknik destek almalısınız.

 2. Mustafa aslan dedi ki:

  İyi günler kombimin 30 let ışığı yanıpsönüyor kombi ateşlemiyor resetliyorum çalışıyor gün içinde 1 2 sefer aynı arızayı veriyor ama resetleyince tekrar çalışıyor bilgi alabilirmiyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… 30 led uyarısı hakkındaki bilgiler detaylı olarak makalemizde yazmaktadır. Cihaz resetlendiğinde düzeliyor ancak ara sıra yine aynı arızaya geçiyorsa; ateşleme sistemi dahil baca sistemini de kontrol etmek gerekir. Alevin sönmesindeki sebep ne ise yerinde kontrol edilmelidir. Yani bu konuda uzman yardımı almanız gerekiyor.

Petek Yıkama