Baymak Baxi Main 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Baxi Main 24 Fi/24 İ Hata Kodları

Baxi Main 24 Fi model kombiler hermetik kombilerdir. Baxi Main 24 İ model kombiler bacalı kombilerdir.

 1. 30 Ledi Yanıp Sönüyor Gaz blokaj (ateşleme) sorunudur.
 • Çözüm 30 ledi yanıp sönüyor ise cihazınızın bir sebeple ateşleme yapmadığını ve bu sebeple arızaya geçip çalışmadığını anlayabilirsiniz. Baxi Main 24 Fi 30 led arızası hakkındaki tüm bilgileri öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. 40 Ledi Yanıp Sönüyor Emniyet termostatı (aşırı ısı limit termostatı) sorunudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz aşırı ısınmadan dolayı emniyete alınmıştır. Öncelikle cihazın su basıncını kontrol etmelisiniz. Düşük ise su basmalısınız. Cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Bir de cihaz kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarına bakarak kapalı ise açmalısınız. En azından 3 petek vanasının açık olması şarttır. Cihazı birkaç kez resetleyin. Sorun hala düzelmediyse ana eşanjör kireçlenmiş olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir ya da pompa sıkışmış olabilir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.

 1. 50 Ledi Yanıp Sönüyor Hava akış (atık gaz sistem) sorunudur.
 1. 60 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresinde su yetersizliği sorunudur.
 • Çözüm Yani Baxi Main 24 Fi/İ kombinin basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza su basmanız gerekir. Baxi Main 24 Fi/i model kombinin sağ altındaki siyah doldurma musluğunu sola çevirmeli yine sağ altta yer alan basınç göstergesi (manometre) 1,5 a gelene kadar su basmalısınız. İşlem bitiminde doldurma musluğunu mutlaka kapatın. Su basma işlemi sonrasında arıza durumu devam ederse resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme sonrasında da sorunun düzelmediği durumlarda veya işlemi yapamadığınız durumlarda Baymak Servisi ile görüşebilirsiniz.
 1. 70 Ledi Yanıp Sönüyor Kullanım suyu (sıcak su) sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su sensöründe sorun olduğu zaman bu led yanıp söner. Bu durumda sadece sıcak su sensöründe sorun var da denilemez. Kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilir. Hem tespit hem de müdahale için servisi aramalısınız.
 1. 80 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma (kalorifer) sensör sorunudur.
 • Çözüm Isıtma devresindeki kalorifer sensöründe sorun olduğu zaman ya da kablolarda kısa devre kopma olduğu zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalısınız.

DİP NOTLAR:

 • Ledler sadece yanarsa cihazda sorun yok demektir. Mesela 50 ledine kadar yanarsa bu cihazın içindeki suyun sıcaklığının 50° olduğu anlamına gelir. Ledler yanıp sönüyor ise sorun var demektir.
 • 70 ve 80 ledi aynı anda yanıp sönüyor ise bu durumda cihazda kireçlenme başladı demektir. Cihazın bakımı gerekir. Bakım için Baymak Servisi ile görüşmeniz gerekir. Kombi yeni devreye alındığından kısa süre sonrasında yaşandı ise bu durumda sistem hava yapmış olabilir, tesisatta pislik olması nedeni ile tıkanma ya da kesit daralması olabilir. Servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (22 Yorum)

 1. merhaba kolay gelsin baymak maxi main 24fi cihazda tüm kırmısı uyarı ışıkları yanıyor sorun tam olarak ne olabilir 10-80 arası hepsi kesintisiz yanıyor?????

  1. Merhaba Mustafa Bey… Tüm ışıklar sabit yanıyorsa eğer genel olarak kart arızası olur. Yani karşımıza anakart arızası çıkar. Ancak yine de sorunu yerinde incelemeden net bilgi vermek çok zor. 444 1 837 numaralı hattımızdan yardım alabilirsiniz.

  1. Merhaba Melek Hanım… Kombiniz çalışmıyorsa herhangi bir uyarı kodu ya da uyarı ledi veriyor mu diye bakın. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Su basıncının 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Basınç 1 barın altındaysa cihaza 1.5 bara kadar su basmak gerekir. İşlemi uygulayın. Cihazı birkaç kez resetleyin. Yine de çözüm alamadıysanız veya bu işlemleri yapamıyorsanız çözüm konusunda yardım ve destek almak için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 2. Banyo veya mutfak da suyu açtığımız zaman su ısınmaya başladığında elektrik cekiyor su ısındıkça elektrik voltajı yükseliyor

  1. Merhaba Ali Bey… Elektrikle suyun bir bağlantısı yoktur. Su ısındıkça kombideki sıcaklık ayarı yükselir. Bu durum voltajı etkilemez. Voltaj şebeke voltajıdır. Yani sıcak su kullanımı şebekeden gelen elektrik dalgalanmalarını etkilemez. Dairenize bir elektrikçi çağırarak voltajı kontrol ettirebilir, gerekirse bir kombi regülatörü cihazı kullanabilirsiniz.

 3. hem petek hemde yaz ayarında tam kombi devreye girecekken tekrar başa dönüyor yani sadece start ışıgı yeşil ışık yanıyor petek ayarına aldığımızda tam baca fanı devreye girecekken tekrar durup tekrar kendi kendine devreye giriyor tekrar duruyor

  1. Merhaba Barış Bey… O halde kombiniz kalorifer devresinde, devreye girmeden direk devre dışı kalıyor. Kendiliğinden devreye girip yeniden devreden çıkıyor. Bu durumda; sıcaklık sensörü, anakart, fan, pompa gibi birçok parçada sorun olabilir. Cihazı yerinde görerek arıza tespiti yapmamız gerekir. Bunun için çağrı merkezimizi arayarak bilgi ve yardım alabilirsiniz.

 4. İyi günler sayın yetkili baymak bazı 24 kombimde 30 40 50 50 70 80 ışıkları sürekli yanıyor ne anlama gelmektedir yardımınız için teşekkürler

  1. Merhaba Selçuk Bey… Kullandığınız kombide tüm ledler yanıyor anladığım kadarıyla. Ledlerin hepsi aynı anda sabit bir şekilde yanıyorsa kombiyi yüksek derecede kullandığınızdan olabilir. Örneğin 60-70°C civarında ayarladıysanız bu yüzden tüm ledler yanabilir. Ledlerin sabit yanması arıza değildir, yanıp sönmesi arızadır. Tüm ledler yanıyorsa kalorifer sıcaklık derecesini biraz düşürmeniz gerekir. Aksi halde kombide aşırı ısınma sorunu yaşanabilir. Bu yüksek sıcaklık kombi parçalarına zarar verebilir. Derece düşük olduğu halde yine de 30 dan 80°C ye kadar olan tüm ledler yanıyorsa kombide anakart veya sensör gibi parçalarda sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir.

  1. Merhaba Mehmet Bey… 80°C ledi sürekli yanıp sönüyorsa kalorifer sensörü ya da anakart arızası var diyebiliriz. Ancak 80°C ledine kadar olan tüm ledler aynı anda yanıyorsa kombinizde aşırı ısınma sorunu vardır. Bu iki durumda da kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Resetleme işleminden sonra da düzelme durumu olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 5. S.a hayirli isleriniz olsun bizim cihazi 30 ve 40 sabit yaniyo 40 ta yandiktan sonra ateslemeyi kesiyo bu kac derede yanmis oluyo abi gecen ay 40 ve 50 arasinda yaniyodu 50 de biraz yandiktan sonra stop ediyodu simdi 30 ve 40 lambasi dirak yaniyo 50 ye cikniyo biraz kistim ben 466 tl fatura geldi diye simdiki yanma derecesi 40 lambasi yaniyo tam dereceyi tutturamadim suan ayarini tam cozemedim abim ya suan 30 ile 40

  1. Merhaba Mami Can Bey… Teşekkür ederiz değerli görüşünüz için… Kombinizde sıcaklık dereceleri 30-80°C arasıdır. Kombinizde ekran olmadığı için ayarladığınız dereceyi direk olarak görüntüleyemezsiniz ancak ledlerin yanma durumuna göre tahmin edilebilir. Örneğin; 30 ve 40°C ledi yanıyorsa ortalama 40°C civarına ayarlamış oluyorsunuz. Kombi içindeki su ısındıkça bu değer 50°C ye kadar çıkabilir, kombi içindeki su soğumaya başladıkça yeniden 30°C lere kadar düşebilir. Bu değeri sabit bir ayarda tutmanız imkansız. Çünkü yanan ledler kombi içindeki bulunan suyun sıcaklık derecesi olarak ayarlanmıştır. Kombiyi ortalama 40°C civarına ayarlarsanız ideal bir sıcaklık derecesi olur. Ledlerin yanma durumuna aldanmayın. O sadece kombi içindeki suyun sıcaklığını gösterir.

 6. Merhaba. Baymak baxi main 24 fi sıcaklık 40 dereceye kadar gelip duruyor. Kapatıp açınca düzeliyor ama kısa zaman sonra 40 derecede duruyor ve petekler buz kesiyor. 30 ve 40 ve sağdaki iki teşil ışık yanıp sönüyordu. Kapayıp açtım durdu şimdilik. Yapmam gereken. Birşey varmı? İstediğim ısıda nasıl sabitleyebilirim? Yardımlarınızı rica ediyorum.

  1. Merhaba Yaşar Bey… Kombi ayarladığınız derecenin aksine 40°C ye geldikten sonra duruyorsa devreden çıkıyor demektir. 30-40°C ledi cihaz içinde bulunan suyun sıcaklığını ifade eder. Yani ayarlanan sıcaklık veya kombi içindeki suyun sıcaklığı ortalama 40°C civarı diyebiliriz. Yan kısımda bulunan ledler cihaz aktif olduğunda yanıp söner. Bir arıza durumu değildir. Ancak cihazı devreden çıkaran bir durum var. Cihaz şuanlık çalışıyorsa yani sıcak suda veya ısıtmada bir sorun yoksa cihazı kullanmaya devam edin. Sorun varsa da servis çağırmanız gerekir. Durum hakkında net bilgi vermek adına arızayı yerinde görmek gerekir.

  1. Merhaba Ahmet Bey… Baymak Baxi Main kombinizdeki tüm ışıklar yanıyor derken sabit mi yanıyor yoksa yanıp sönüyor mu? 30-80 arasındaki tüm ledler yanıyorsa cihazda aşırı sıcaklık sorunu olabilir. Yüksek derecede kullanmayın cihazı. Sıcaklık derecesini düşürerek yeniden deneme yapın. Yine de aynı sorun varsa servis müdahalesi gerekir, yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur.

   1. Baymak baxi main 24 fi kapalı konumdada petekleri ısıtıyor yaz konummundada direk alev alıyor

    1. Merhaba Turgay Bey… Peteklerin hepsi ısınıyorsa eğer anakart ya da üç yollu vana arızası olabilir. Yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Servis yardımı almalısınız.

    1. Merhaba Şehnaz Hanım… Kombi su akıtıyorsa; ya parçalarda delinme, kırılma, çatlama gibi bir durum vardır ya da kombi basıncı yükseliyordur, yüksek basınç sebebiyle su akıntısı durumu vardır. Yani aslına bakılırsa her iki durumda da bu bir sorundur. Kombide su akıntısını durdurabileceğiniz bir durum söz konusu değildir. Su akıntısı durumu varsa da her şekilde servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama