Viessmann Vitodens OC Arızası

Viessmann Vitodens OC Arıza Kodu Nedir?

Düşük voltaj problemidir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Viessmann Vitodens model kombilerde OC arıza kodu ile karşılaşıldığında cihaz kendini otomatik resetler. Bu sebeple kullanıcı olarak resetleme işlemi yapmamalısınız. Bir süre kadar voltajların düzelmesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca elektrikçi çağırarak konutunuzdaki voltajı ölçtürebilirsiniz. Elektriksel bir sorun varsa elektrikçi gereken müdahaleyi yapar. Fakat genelde elektriksel bir sorun olmadığını ve düşük voltaj sebebi ile kombinin zarar görerek arızalandığını belirtmek isteriz. Viessmann Servisi yardımı almaktan başka çare yoktur.

Arızanın Çözümü

  • Vitodens model kombide anakart arızası Vitodens model kombide düşük voltaj sorunu yaşanıyor ise muhtemelen kart düşük gelen voltaj sebebi ile yanmıştır veya hasar görmüştür. Bu gibi durumlarda öncelikle anakart tamiri yoluna gidilir. Kullanıcı talebi ile veya anakartın arıza durumuna bağlı değişim işlemi de yapılabilir. Anakarta yapılan müdahale sonucunda sorun düzelecektir.

Vitodens model kombide anakarta yapılan tamir ya da değişim uygulamasına Viessmann Servisi hizmeti sunan bir firma olarak garanti vermekteyiz.

Voltaj sorunu bir kez yaşandı ise birçok kez daha tekrar edebilir. Bu olası bir durumdur.  Bu gibi durumlara karşı önlem almak adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanılmalıdır.

Kombi regülatörü Konuta ve kombiye gelen voltajı dengeler. Düşük gelen voltajlarda yükseltir, yüksek gelen voltajları düşürerek 220-230 Voltta dengede tutar. Bu gibi sorunları yaşamamak ya da yaşadıktan ve yaşanılan sorunun düzelmesinden sonra yeniden karşılaşmamak adına mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama