Viessmann Vitodens OC Arızası

Viessmann Vitodens OC Arıza Kodu Nedir?

Düşük voltaj problemidir.

Kullanıcı Ne Yapabilir?

Viessmann Vitodens model kombilerde OC arıza kodu ile karşılaşıldığında cihaz kendini otomatik resetler. Bu sebeple kullanıcı olarak resetleme işlemi yapmamalısınız. Bir süre kadar voltajların düzelmesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca elektrikçi çağırarak konutunuzdaki voltajı ölçtürebilirsiniz. Elektriksel bir sorun varsa elektrikçi gereken müdahaleyi yapar. Fakat genelde elektriksel bir sorun olmadığını ve düşük voltaj sebebi ile kombinin zarar görerek arızalandığını belirtmek isteriz. Viessmann Servisi yardımı almaktan başka çare yoktur.

Arızanın Çözümü

  • Vitodens model kombide anakart arızası Vitodens model kombide düşük voltaj sorunu yaşanıyor ise muhtemelen kart düşük gelen voltaj sebebi ile yanmıştır veya hasar görmüştür. Bu gibi durumlarda öncelikle anakart tamiri yoluna gidilir. Kullanıcı talebi ile veya anakartın arıza durumuna bağlı değişim işlemi de yapılabilir. Anakarta yapılan müdahale sonucunda sorun düzelecektir.

Vitodens model kombide anakarta yapılan tamir ya da değişim uygulamasına Viessmann Servisi hizmeti sunan bir firma olarak garanti vermekteyiz.

Voltaj sorunu bir kez yaşandı ise birçok kez daha tekrar edebilir. Bu olası bir durumdur.  Bu gibi durumlara karşı önlem almak adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanılmalıdır.

Kombi regülatörü Konuta ve kombiye gelen voltajı dengeler. Düşük gelen voltajlarda yükseltir, yüksek gelen voltajları düşürerek 220-230 Voltta dengede tutar. Bu gibi sorunları yaşamamak ya da yaşadıktan ve yaşanılan sorunun düzelmesinden sonra yeniden karşılaşmamak adına mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Bora azyer dedi ki:

    Merhaba viesman 6 ay önce almış olduğum kombi 050 20k kombi de dereceyi 40 veya 45 ayarladigim da belli bir saat sonra set eddimiz derece belli bir saat sonra 24 dereceye düşüyor ve kombi devreye girmiyor ama sıcak su ayarın da bir sorun yok o ayarladigim ayarda durmaktadır kombi değişti yeni kombi geldi aynı sorun bundada yaşanmaktadır servis mudale edilmişti diye ekran kartını soketleri çıkarmadan yerinden çıkardılar dışa doru cikardilar ve bu şekil de 1 hafta çalıştı arkadaş ekran kartını yerine yaktıktan sonra aynı şekilde yine yapmaya başladı ve busafer siz buna mudale ediyorsunuz dendi satan evim 110 m neden mudale edelim ederim sanki 70 yakiyorumda ayarıyla oynucagimizi söyledim sizce bundaki sorun ne olabilir acaba

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Bora Bey… Bize kalırsa hem kombiyi hem tesisatı kontrol etmek gerekir. Tesisatta bir tıkanıklık veya filtre tıkanıklığı olabilir. Çünkü kombi değiştiği halde aynı durum söz konusu olmuş. Tabi kombideki kartı ve sensörü ayrıca gaz ayarlarını da kontrol etmek gerekiyor.

Petek Yıkama