444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Viessmann Vitodens OC Arızasıslogan
down
Paylaş:

Viessmann Vitodens OC Arıza Kodu Nedir?

Viessmann Vitodens kombilerde OC hata kodu düşük voltaj problemidir. Genelde kış dönemlerinde daha sık karşılaşılan sorunlardan biridir.

Viessmann Vitodens OC Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Viessmann Vitodens model kombilerde OC arıza kodu ile karşılaşıldığında cihaz kendini otomatik resetler. Bu sebeple kullanıcı olarak resetleme işlemi yapmamalısınız. Bir süre kadar voltajların düzelmesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca elektrikçi çağırarak konutunuzdaki voltajı ölçtürebilirsiniz. Elektriksel bir sorun varsa elektrikçi gereken müdahaleyi yapar. Fakat genelde elektriksel bir sorun olmadığını ve düşük voltaj sebebi ile kombinin zarar görerek arızalandığını belirtmek isteriz. Viessmann Servisi yardımı almaktan başka çare yoktur.

Viessmann Vitodens OC Arızası nın Çözümü

  • Vitodens model kombide anakart arızası Vitodens model kombide düşük voltaj sorunu yaşanıyor ise muhtemelen kart düşük gelen voltaj sebebi ile yanmıştır veya hasar görmüştür. Bu gibi durumlarda öncelikle tamir yoluna gidilir. Kullanıcı talebi ile veya anakartın arıza durumuna bağlı değişim işlemi de yapılabilir. Anakarta yapılan müdahale sonucunda sorun düzelecektir.

Vitodens model kombide anakarta yapılan tamir ya da değişim uygulamasına Viessmann Servisi hizmeti sunan bir firma olarak garanti vermekteyiz. Fakat voltaj sorunları yeniden tekrar edebilir. Bu olası bir durumdur. Bu gibi durumlarda ise biz dahil hiçbir firma yaptığı işleme garanti vermemektedir. Çünkü arızanın tekrarlama olasılığı vardır ve bir kez değil birkaç kez daha yaşanılabilir. Bu gibi durumlarda önerilen ise KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanımıdır.

Kombi regülatörü Konuta ve Vitodens kombiye gelen voltajı dengeler. Düşük gelen voltajlarda yükseltir, yüksek gelen voltajları düşürerek 220 Voltta dengede tutar. Bu gibi sorunları yaşamamak ya da yaşadıktan ve yaşanılan sorunun düzelmesinden sonra yeniden karşılaşmamak adına mutlaka kombi regülatörü kullanın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.