Vaillant F62 Arızası

Vaillant F62 Hatası Çözümü

Sayfamızda bulunan bilgiler ecoTEC Pro/Plus model tam yoğuşmalı kombiler, atmoTEC-turboTEC model kombiler için geçerli olan “Gaz valfinin ventillerini kapatmada geciktiğini belirten hata kodudur.”

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

 • Bu arıza durumunda kombiye yapabileceğiniz tek müdahale resetleme işlemidir. Vaillant markalı kombinizi resetlemek için “alev üzerine x işareti olan düğme” ye birkaç saniye kadar basılı tutmanız gerekmektedir. Düğmeye basılı tuttuğunuzda cihaz resetlenmiş olur. Arızada düzelme olmadığı taktirde uygulamayı birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

İşlem sonrası arızanın düzelme olasılığı düşüktür. Olur da düzelme olursa cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sorunda düzelme olmazsa eğer arıza tespit ve çözümü için Vaillant Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Arızanın Çözümü

Net arıza teşhisi yapılması açısından mutlaka servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Gökhan Çelebi dedi ki:

  Merhaba kombimde f33 ve f62 hatası aynı anda alıyorum yetkili servis gelene kadar kombiyi kapalımı tutmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey… İki arıza durumu da farklıdır aslında. Ancak ortak bir parçada sorun olma olasılığı da söz konusu. Bu durumda cihazı kapatmanız daha sağlıklı olur.

 2. özkan örük dedi ki:

  vailant kombim f62 arıaza kodu veriyor. resetledikten sonra 12 saat gibi çalışıyor tekrar aynı kodu gostererek dururuyor. arıza mahiyeti ve masrafı ne olur….
  teşekkürler,kolay gelsin.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özkan Bey… Bu arıza durumunda genelde makalemizde belirttiğimiz gaz valfi, kart sorunları karşımıza çıkıyor. Ancak parçaları yerinde görmeden ve kombi modelini bilmeden maliyet konusunda net bilgi vermek çok zor. Yine de tahmini bilgi almak isterseniz 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 3. murat akpınar dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin kombim f62 arıza kodunu verdi.Resetleme yaptım arıza kodu silindi ve şu an çalışıyor.Yalnız şöyle bi sıkıntı var sanki ateşlemeyi tam yapamıyor gibi alev işareti düşük gösteriyor.Önceden daha iyi ısıtıyor gibiydi şimdi biraz geç ısıtıyor sanki.
  Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi günler kolay gelsin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Vaillant kombilerde F62 arıza kodu makalemizde de yer aldığı gibi gaz valfinin ventillerini kapatmakta geciktiğini belirtir. Cihazı resetlediğinizde düzelme olduysa sorun yok ancak çalışma performansında düşme varsa eğer bu durum yine makalemizde de belirttiğimiz gibi gaz valfi, anakart gibi parçalara bağlı olabilir. Bu parçaların teste alınarak incelenmesi gerekir. Ancak bu durum kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir uygulama gerektirmez. Bu yüzden uzman yardımı almanız gerekir. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Bu konuda size firma olarak biz de yardımcı olabiliriz. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Petek Yıkama