Protherm Panther Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Protherm Panther Hata Kodları

 1. F0 Arıza Kodu Su basıncı düşük.
 • Çözüm Kombi su basıncının 0,6 barın altında olduğunu gösterir. Bu arıza durumunda ekranın üstünde bulunan en baştaki led de yanıp sönecektir. Basıncı görüntülemek için “MODE” tuşuna bir kez basmanız yeterlidir. Basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Panther kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 1. F1 Arıza Kodu Alev oluşmama sorunu.
 • Çözüm Cihazda ateşleme sorunu olduğu belirten F1 arıza kodu ekranda belirdiği sırada kombiye gaz girişi olup olmadığına bakınız. Eğer gaz girişi mevcut ise (yani gaz vanaları açık durumda ise, kombiye de gaz geldiğinden eminseniz) cihazı resetleyiniz. “RESET” düğmesine bir kez basmanız yeterlidir. Resetten sonrada kombi düzelmez ise işlemi birkaç kez daha deneyin. Yine sonuç alamıyorsanız servis çağırmanız gerekir. Gaz valfinde, ateşleme-iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartında sorun olabilir. Tespit gereklidir. Protherm Servisi’ni aramanız gerekir.

 1. F2 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı.
 • Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında nemlenme olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda bu sorun yaşanır. Net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. F3 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemi.
 1. F5 Arıza Kodu Dış hava sensör arızası.
 • Çözüm Yalnızca dış hava sıcaklığına göre kombiyi çalıştıran bu sensörde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda dış hava sensörü olup olmadığı kontrol edilmelidir. Varsa eğer sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilir. Yoksa da elektrik aksağında problem olabilir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi için Protherm Servisi ile görüşmelisiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Miyase Kılıç dedi ki:

  Kalorifer musluk ve bar ayarları normal.arıza kodlarından hiçbiri ekranda yok.ama petek simgesinin ışığı yanıp sönüyor.ateşleme düğmesi yanmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Miyase Hanım… Sadece petek simgeli ledin yanıp sönmesi cihazın petek konumunda olduğunu belirtir. Ancak ısıtma durumu yoksa teknik müdahale gerekir. Yani bu konuda servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama