Protherm Panther Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Protherm Panther Hata Kodları

 1. F0 Arıza Kodu Su basıncı düşük.
 • Çözüm Kombi su basıncının 0,6 barın altında olduğunu gösterir. Bu arıza durumunda ekranın üstünde bulunan en baştaki led de yanıp sönecektir. Basıncı görüntülemek için “MODE” tuşuna bir kez basmanız yeterlidir. Basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Panther kombiye su basma linkini tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 1. F1 Arıza Kodu Alev oluşmama sorunu.
 • Çözüm Cihazda ateşleme sorunu olduğu belirten F1 arıza kodu ekranda belirdiği sırada kombiye gaz girişi olup olmadığına bakınız. Eğer gaz girişi mevcut ise (yani gaz vanaları açık durumda ise, kombiye de gaz geldiğinden eminseniz) cihazı resetleyiniz. “RESET” düğmesine bir kez basmanız yeterlidir. Resetten sonrada kombi düzelmez ise işlemi birkaç kez daha deneyin. Yine sonuç alamıyorsanız servis çağırmanız gerekir. Gaz valfinde, ateşleme-iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartında sorun olabilir. Tespit gereklidir. Protherm Servisi’ni aramanız gerekir.

 1. F2 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı.
 • Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında nemlenme olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda bu sorun yaşanır. Net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. F3 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemi.
 1. F5 Arıza Kodu Dış hava sensör arızası.
 • Çözüm Yalnızca dış hava sıcaklığına göre kombiyi çalıştıran bu sensörde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda dış hava sensörü olup olmadığı kontrol edilmelidir. Varsa eğer sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilir. Yoksa da elektrik aksağında problem olabilir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi için Protherm Servisi ile görüşmelisiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. erhan ipek dedi ki:

  protherm panter kombi f 24 arızası veriyor ne arzası olmuş olabilir yardımcı olurmusunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Erhan Bey… Kullanım kılavuzunda belirttiğiniz hata kodu yer almıyor. Kombiyi birkaç kez kapatıp yeniden açmayı deneyin. Düzelme olmuyorsa servis çağırmanız gerekir.

 2. Salih Çelik dedi ki:

  F.72 arızası veriyor suyu var gaz var sıcak su vermiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Salih Bey… Sıcaklık sensöründe, sensör kablo bağlantılarında, elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Uzaktan tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Harici bir sorun olduğu için yerinde görmek gerekir. Bu yüzden bi servis yardımı almanızı öneririz.

 3. Bünyamin güneş dedi ki:

  protherm panter model kombi su dolum musluğu değiştiği halde çalışırken basınc yükseliyor 3,0–3,1 kadar çıkmakta genleşme tankındaki havasıda normal 0,5 ne yapmalıyız.plak esanşör veya ana esanjör tamir oluyormu

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bünyamin Bey… Kombi çalışsa da çalışmasa da basınç yükseliyorsa bu durum eşanjör ve doldurma musluğuna bağlıdır. Sadece çalıştığı zaman örneğin; petekler ısındığı zaman basınç yükseliyorsa bu bir genleşme tankı arızasıdır. Genleşme tankının havasının 0,75 mbar olması gerekir. Cihazı detaylı inceleyerek arıza tespiti yapmak gerekir. Eşanjör arızalı ise sıfırı ile değiştirilmesi gerekir. Eşanjörün tamiri olmaz.

 4. Ramazan dedi ki:

  Meraba f1 hatası veriyor ateşleme yapıyor gaz açık su var ne yapabilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ramazan Bey… Kombiniz gaz yokluğu hatası veriyor. Yani ateşleme yapmama sorunu. Dairenizde gaz varsa kombiyi kapatıp açmayı yani resetlemeyi deneyin. Sorun düzelmezse birkaç resetleme işlemi uygulayın. Ona rağmen sorun düzelmez de devam ederse servis yardımı almanız gerekir. Yapabileceğiniz başka bir işlem yok maalesef.

 5. mıuzaffer hıdır dedi ki:

  evi yani satın aldım üzerinde panther marka combi takılı olup combi yi fazla tanımıyorum düne kadar çalışıyordu Sstemde elektrik ve gaz olmasına bu gün çalışmıyor.combide tık yok ne olabilir.Hiç çalışmıyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muzaffer Bey… Kombi çalışmıyorsa birçok parçada sorun olabilir. Bu gibi durumlarda genelde elektronik kartta sorun olabiliyor ancak yine de teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu durum için servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama