444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Protherm Panther Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Protherm Panther Hata Kodları

 1. F0 Arıza Kodu Su basıncı düşük.
 • Çözüm Kombi su basıncının 0,6 barın altında olduğunu gösterir. Bu arıza durumunda ekranın üstünde bulunan en baştaki led de yanıp sönecektir. Basıncı görüntülemek için “MODE” tuşuna bir kez basmanız yeterlidir. Basıncın 1 barın altında olduğunu göreceksiniz. Panther kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sol tarafa çevirerek basıncı 1,5 değerine kadar çıkarmalısınız. Bu değere geldiğinde yanıp sönen led duracaktır. Ekrandaki F0 arıza kodu da çözümlenecek derece belirecektir. İşlem sonrasında sorunda düzelme olmaz ise “RESET” butonuna bir kez basabilirsiniz. İşlemi yapamazsanız veya yapmanıza rağmen arıza devam ederse bu durumda mutlaka servisi arayın.
 1. F1 Arıza Kodu Alev oluşmama sorunu.
 • Çözüm Cihazda ateşleme sorunu olduğu belirten F1 arıza kodu ekranda belirdiği sırada kombiye gaz girişi olup olmadığına bakınız. Eğer gaz girişi mevcut ise (yani gaz vanaları açık durumda ise, kombiye de gaz geldiğinden eminseniz) cihazı resetleyiniz. “RESET” düğmesine bir kez basmanız yeterlidir. Resetten sonrada kombi düzelmez ise işlemi birkaç kez daha deneyin. Yine sonuç alamıyorsanız servis çağırmanız gerekir. Gaz valfinde, ateşleme-iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartında sorun olabilir. Tespit gereklidir. Protherm Servisi’ni aramanız gerekir.
 1. F2 Arıza Kodu Kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı.
 • Çözüm Kalorifer gidiş suyu sensörü arızalı olduğunda, sensör borularında nemlenme olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda bu sorun yaşanır. Net tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. F3 Arıza Kodu Aşırı ısınma problemi.
 • Çözüm Kombi su sıcaklığının maksimum seviyeyi de aştığını belirtir. Su sıcaklık ayarı yüksek ise düşürün, kombi altındaki tesisat vanaları kapalı ise açın. Kombi kış modunda ise petek vanalarını açın ve en az 3 peteğin kullanılır durumda olmasına özen gösterin. Buna rağmen sorun devam etmekte ise birkaç kez “RESET” butonuna basarak resetleme işlemi uygulayın. Sonuç aynı ise; pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, kalorifer tesisatında tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir. Tespitin yerinde yapılması gerekir. Bu yüzden Protherm Servisi’ni arayabilirsiniz.
 1. F5 Arıza Kodu Dış hava sensör arızası.
 • Çözüm Yalnızca dış hava sıcaklığına göre kombiyi çalıştıran bu sensörde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda dış hava sensörü olup olmadığı kontrol edilmelidir. Varsa eğer sensörde ya da bağlantılarında sorun olabilir. Yoksa da elektrik aksağında problem olabilir. Tespit yapılması ve sorunun çözümlenmesi için Protherm Servisi ile görüşmelisiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

  1. evi yani satın aldım üzerinde panther marka combi takılı olup combi yi fazla tanımıyorum düne kadar çalışıyordu Sstemde elektrik ve gaz olmasına bu gün çalışmıyor.combide tık yok ne olabilir.Hiç çalışmıyor.

   1. Merhaba Muzaffer Bey… Kombi çalışmıyorsa birçok parçada sorun olabilir. Bu gibi durumlarda genelde elektronik kartta sorun olabiliyor ancak yine de teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu durum için servis yardımı almalısınız.

   1. Merhaba Ramazan Bey… Kombiniz gaz yokluğu hatası veriyor. Yani ateşleme yapmama sorunu. Dairenizde gaz varsa kombiyi kapatıp açmayı yani resetlemeyi deneyin. Sorun düzelmezse birkaç resetleme işlemi uygulayın. Ona rağmen sorun düzelmez de devam ederse servis yardımı almanız gerekir. Yapabileceğiniz başka bir işlem yok maalesef.

  2. protherm panter model kombi su dolum musluğu değiştiği halde çalışırken basınc yükseliyor 3,0–3,1 kadar çıkmakta genleşme tankındaki havasıda normal 0,5 ne yapmalıyız.plak esanşör veya ana esanjör tamir oluyormu

   1. Merhaba Bünyamin Bey… Kombi çalışsa da çalışmasa da basınç yükseliyorsa bu durum eşanjör ve doldurma musluğuna bağlıdır. Sadece çalıştığı zaman örneğin; petekler ısındığı zaman basınç yükseliyorsa bu bir genleşme tankı arızasıdır. Genleşme tankının havasının 0,75 mbar olması gerekir. Cihazı detaylı inceleyerek arıza tespiti yapmak gerekir. Eşanjör arızalı ise sıfırı ile değiştirilmesi gerekir. Eşanjörün tamiri olmaz.