444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Protherm Panther F3 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Protherm Panther F3 Arıza Kodu Nedir?

Aşırı ısınma sorunudur. Limit termosat aşırı ısınma sebebi ile devreye girerek kombiyi bloke etmiştir.

Protherm Panther F3 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

 • Panther kombiyi resetleyin Panther model kombilerde direk resetleme tuşu bulunmaz. Panelin üst kısmında açma-kapama düğmesi bulunur. Kombiyi kapatın ve birkaç saniye sonrasında yeniden açın. Düzelme olmaz ise işlemi birkaç kez daha tekrarlayın.
 • Panther kombi kış konumunda ise kalorifer vanalarını kontrol edin Panther kombi kış konumunda iken bu sorunu yaşattırdı ise kalorifer vanaları kapalı olabilir. Vanaları kontrol ederek kapalı ise açabilirsiniz. En azından 3 kalorifer vanası mutlaka açık olmalıdır. Değilse de açarak yeniden bir kullanma deneyin ve kombiyi yine resetleyin.

Uygulamalardan sonra da sorunun devam ettiğini gördüyseniz mutlaka uzman yardımı alın. Çünkü cihaza çözüm odaklı yapabileceğiniz başka bir işlem veya müdahale bulunmamaktadır. Uzman Protherm Servisi yardımı almanızı önermekteyiz.

Protherm Panther F3 Arızası nın Çözümü

 1. Ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir
 2. Üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir
 3. Üç yollu vana çalışma sırasında ortada kalıyor olabilir
 4. Devir daim pompası sıkışmış olabilir
 5. Kalorifer pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir
 6. Tesisat tıkalı olabilir

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

  1. Merhaba,
   Kombimi 80 dereceye ayarladığım zaman yaklaşık 30 saniye içerisinde 35 dereceden 80 derecenin üstüne çıkıyor ve sonra durarak tekrar 35 dereceye düşüyor. Dolayısıyla en yakın petek dışındaki petekleri ısıtmamış oluyor. Hele hele 50 derece yaptığımızda en yakınındakini dahi ısıtamıyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce.
   Teşekkür ederim

   1. Merhaba Erdi Bey… Kalorifer devresinde bir sorun var. Normalde 80°C yüksek bir sıcaklık derecesi. Kombi bu derecede çalıştırıldığı zaman kaloriferlere el bile değmemesi gerekir. Yani aşırı sıcak olması gerekir. Tesisatta tıkanıklık olabilir, kalorifer sensöründe sorun olabilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, petek temizliği gerekebilir, anakart veya devir daim pompası arızası olabilir. Buna benzer durumlar söz konusu olabileceğinden sorunun yerinde görülmesi ve tespit yapılması gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

  2. Sıcak suyu açtığımız zaman devir dayim yapıyor hemen F 3 çe geçiyor 1 dakika bekliyoruz normale geçiyor suyu açtığımız zaman yine F 3 çe geçiyor ne yapmamız lazım acaba

   1. Merhaba Medine Hanım… Protherm kombilerde F3 aşırı ısınma sorunudur. Yani cihaz içerisindeki suyun maksimum sıcaklığı geçtiğini belirtir. Kombi su basıncına bakın, 1 bar altındaysa kombiye su basın. Petek vanalarına bakarak açık olduğundan emin olun. Kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, açık olduğundan emin olun. En son işlem olarak cihazı resetleyin. Ancak bu kontrol ve işlemlerden sonra sorun düzelmezse eğer servis yardımı almanız gerekir. Yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur. Arızanın teşhisi için de sorunu yerinde görmek gerekir.