Protherm Panther Kombide F0 Arızası

Protherm Panther Kombide F0 Arızası Nedir?

Düşük su basınç sorunudur.

Protherm Panther Kombiye Su Basma

Kombi tesisatındaki suyun basıncı azaldığı zaman cihaz bu hatayı verir. Bu durumda servis çağırmaya gerek kalmaksızın, kombi tesisatına ihtiyacı olan su basılır ve sorun düzelir. Aşağıda işlemin detayları da yazmaktadır.

Panther kombide doldurma musluğu sağ alt köşede mavi renktedir. Mavi doldurma musluğunu sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir. Su sesi duyduğunuzda su basımı başlar. Basınç göstergesine bakarsanız yükselme olduğunu da görürsünüz. Bar göstergesi 1 ile 2 arasına geldiği zaman mavi doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatmayı unutmayın.

Su basma işleminden sonra sorun düzelecektir. Sorunda düzelme olmazsa eğer resetleme işlemi yapmalısınız. Panther kombiyi resetleme: Panel üzerinde + düğmesinin sağına baktığınızda “reset” yazan bir düğme olduğunu göreceksiniz. Düğmeye bir kez basmanız neticesinde resetleme işlemini yapmış olursunuz. Resetleme sonrasında düzelme olmaz ise işlemi birkaç kez daha yapabilirsiniz.

Su Basma İşlemi Yapılırken;

  • Doldurma musluğu kırılır elinizde kalırsa parçanın değişmesi gerekir. Servisi aramanızı öneririz.
  • Doldurma musluğu boşa döner su sesi gelmezse parça arızalıdır. Değişimi gerekeceğinden servis yardımı almanızı öneririz.
  • Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi duymanıza rağmen basınç değeri sabit kalıyorsa eğer basınç göstergesi arızalıdır. Parça değişimi adına servisi aramalısınız.
  • İşlemi yaptınız resetleme yapmanıza rağmen ekrandaki F0 arıza kodu devam etmekte ise doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır. Parça değişimi adına servisi aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama