Kombide Doldurma Musluğu

Kombide Doldurma Musluğu Nedir?

Kombi tesisat su basıncı azalıp 1 barın altına düştüğünde barı yükseltme görevinde olan parçadır. Bazı model kombilerde otomatik su doldurma fonksiyonu bulunur, bazı model kombilerde ise kombi altında monteli şekilde bulunur.

Doldurma Musluğunun Yeri Neredir?

  • Bu sorunun yanıtı için aslında kombilerin marka modelini bilmek gerekir. Çünkü kombilerin marka modeline göre doldurma muslukları yer, şekil ve renk olarak değişebilmektedir. Fakat montaj yeri her zaman için kombilerin alt kısmıdır. Kombi altına doğru eğildiğinizde çok rahat görebileceğiniz bir parçadır. Tüketicilerimiz genelde kombi altında bulunan borular üzerindeki vanaları doldurma musluğu diye düşünmektedir. Fakat doldurma musluğu borular üzerinde değildir, borular üzerinde bulunan vanalar ise tesisata ait vanalar olmaktadır.

Önerimiz doldurma musluğu diye tesisat borularını çevirmemenizdir. Doldurma musluğunun yerini öğrenmek adına da servisi arayarak telefondan teknik destekler alabilirsiniz.

►►► Doldurma muslukları genelde kombilerin marka modeline göre değişiyor olsa da şekil olarak hemen hemen aynıdır. Genelde çevirmeli musluğa benzer, mavi, siyah, gri olabilmektedir. Bazı kombi çeşitlerinde kırmızı renkte olduğu da görülebilmektedir.

Kombide Doldurma Musluğu Nasıl Açılır?

Doldurma musluğunu açmak için sol tarafa doğru çevirmeniz gerekir. Genel kombi çeşitlerinde sola çevrilerek açılır. Fakat bazı çeşitlerde sağa doğru açıldığı da olabilmektedir. (özellikle de ferroli kombilerde) parçayı çevirmeniz ile su sesi geldiğini duyarsınız. Su sesi sonrasında basınç yükselir ve ne kadar su basıldığını basınç göstergesinden takip edebilirsiniz. Bu sayede cihazınıza eksik ya da fazla su basmamış olursunuz.

Doldurma musluğu arızasında parça tamir edilemez. Değişimi yapılır. Kırıldığı, boşa döndüğü ya da kapanmadığı durumlarda değişim işlemi için bizi arayabilirsiniz. Parça değişimine 1 yıl garanti sunmaktayız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

  1. Taliha Değer dedi ki:

    Doldurma musluğum 1 yıl zarfında kaynamış açmaya çalışınca vidasından kırıldı yenisinin fiyatı ve montaj maliyeti nedir?

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Taliha Değer… Doldurma musluğu değişim fiyatı cihazın marka modeline bağlı değişmektedir. Ortalama fiyatı 130 tl civarıdır.

Petek Yıkama