ÜCRETSİZ KOMBİ BAKIMI KAZANMAK İSTER MİSİNİZ ? DETAYLAR »
444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Klima Çalışmıyorslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:

Klima Neden Çalışmaz?

Klima Çalışmıyor ise servis öncesi kullanıcı olarak yapılması gereken işlemler şu şekildedir:

 • Dairesinde elektrik olduğundan emin olmalıdır. Bu nedenle de elektrikle çalışan bir cihazını çalıştırıp kontrol etmeli ya da lambayı yakarak dairesinde elektrik olduğundan emin olmalıdır. Elektrik yok ise elektrikler gelene kadar beklemekten başka çare yoktur. Elektrik varsa da farklı durumlar söz konusu olabilir.
 • Doğru konum seçtiğinden emin olmalıdır Yaz döneminde ısıtma ayarı, kış döneminde soğutma ayarı seçiliyor ise bu sebeple de cihaz çalışmıyor olabilir. Bu durumda doğru konumu seçtiğinizden mutlaka emin olmalıdır. Yaz döneminde soğutma modu için kar simgesi belirmelidir. Kış döneminde ısıtma için ise güneş simgesi belirmelidir. Tam tersi oluyor ise cihaz yaz döneminde ısıtır, kış döneminde soğutur. Bu sebeple de çalışma yapmaz.
 • Fan hızının iyi ayarlandığından emin olmalıdır Fan hızı genelde otomatik olarak ayarlanır. Fakat kullanıcı ani ısıtma ya da soğutma için fan hızını kendi değiştirebilir. Bu ayarın doğru şekilde yapıldığından emin olun. Aksi durumda doğru hızı seçerek yeniden deneme sağlayın.

Klimanın çalışmadığı durumlarda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlemleri bu şekilde sıralayabiliriz. Bu kontrolleri yapmanız neticesinde eğer sonuç değişmiyor ise kullanıcı olarak cihaza daha fazla müdahale etmeye çalışmayın ve teknik açıdan çözüm bulmak adına mutlaka işi uzmanına bırakın. Bu sorunda yapmak istediğiniz her müdahale sonucunda sonuç alamayacağınız gibi büyük sorunlar da yaşayabilirsiniz.

Klima Çalışmıyor

Klimanın Çalışmama Sebepleri

 1. Cihazın bağlı olduğu elektrik kablosunda kopukluk vardır,
 2. Elektrik kablosunun takılı durumda olduğu priz ve sigortaya elektrik gelmiyordur,
 3. Klimanın ana kartında sorun vardır,
 4. Klimanın kumandası arızalıdır,
 5. Kumanda pili bitmiş olabilir,
 6. On-off anahtarı, sigortası arızalıdır,
 7. Sensör, display kartı sorunludur,
 8. Ya da klimanın gazı bitmiştir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

   1. Merhaba Nadir Bey… Klimada yaz modu yani soğutma modu “COOL” konumudur. Klimanızın kumandasında mutlaka “MODE” düğmesi vardır. Bu düğmeye kumanda ekranında “COOL” yazana kadar veya “KAR SEMBOLÜ” belirene kadar basın. Sonra soğutma ayarı yani derecesini ayarlayın. Ardından fan hızı belirlerseniz klima birkaç dakika sonra soğutmaya başlayacaktır.

  1. Klimamızın açma tuşuna basıyoruz fakat ses çıkarıyor ve açılmıyor birçok kez tekrarladık hepsinde uyarı sesi gibi ses çıkarıyor ve hiç çalışmıyor

   1. Merhaba Kübra Hanım… Klimanızın kumandasında sorun yok. Sorun olsaydı tuşlara basarken sinyal sesi çıkarmazdı. Klimanız kumanda sinyalini algılamıyor. Bu yüzden de çalışmıyor. Bu durum için servis yardımı almalısınız.

  2. merhaba.eve geldiğimde ışığı açmak için düğmeye bastım klimadan bib sesi geldi daha öncede başıma gelmişti kaqrtı yanmış diyip tamir edip takmışlar sorun çözülmüştü.3 ay geçti aynı şey oldu klima açılıyor hiçbir şey olmadan tekrar kapanıyor.ne yapmalıyım.teşekkürler

   1. Merhaba Sevim Hanım… Cihaz anladığım kadarıyla kendi kendine devreye girip açılıyor ve kapanıyor. Yine kart sorunu olabilir ancak net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Daha yeni işlem yapılmış, işlem yaptırdığınız firmayla yeniden görüşün, kartta sorun görülürse garantiden işlem yaparlar. Farklı bir sorun varsa da en azından tespiti yapılmış olur.