Ferroli Domicondens Arıza Kodları

Ferroli Domicondens Hata Kodları

Sayfamızda sunacağımız bilgiler Ferroli Domicondens F24/F28 yoğuşmalı kombi modelinde geçerlidir.

 1. A01 Arızası Ateşleme yok.

 1. A02 Arızası Brülör kapalı iken alev var.
 • Çözüm Bu durumda öncelikle kombiyi resetleyin. Maksimum 3 resetleme işlemi yapın. Sorunun düzelmediği durumda servis yardımı almalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz grubunda sorun olabilir. Net teşhis ancak yerinde yapılacağından servis çağırmanızı öneriyoruz.
 1. A03 Arızası Aşırı sıcaklık koruması devrede.
 • Çözüm Bu arıza durumunda önce cihaz petek konumunda ise petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. Kombi altındaki kalorifer gidiş-dönüş boruları üzerindeki vanaların açık olduğundan emin olun. Cihazı birkaç kez resetleyin. Müdahale sonrasında da sorun yaşanıyor ise servis yardımı alın. Ana eşanjörde, üç yollu vanada, sirkülasyon pompasında sorun olabilir, sensör veya kart arızası olabilir, tesisat tıkalı veya kalorifer dönüş borusu içindeki filtre tıkalı olabilir. Net teşhis ve çözüm için Ferroli Servisi yardımı almalısınız.
 1. F05 Arızası Prosestat sorunu.
 • Çözüm Bu durum hava basınç swich (prosestat) kontağının açık olduğunu gösterir. Fanı açmasına rağmen 20 saniye boyunca kontaklarını kapatmadığını belirtir. Fan, prosestat veya anakart arızalı olabilir. Servis yardımı alınmalıdır.
 1. A06 Arızası Ateşleme sonrasında alev yetersizliği.
 • Çözüm Cihazın ateşleme yapmasının hemen sonrasında alevin yeterli gelmediğini belirten arıza kodudur.  Arıza çözümü için Domicondens A06 hatası çözümü linkini tıklayabilir ve belirtilen işlemleri yapabilirsiniz.
 1. F10 Arızası Çıkış sensörü 1 sorunu.
 • Çözüm Sensör arızası olarak da bilinebilir. Kablolarda kısa devre olması ya da kablolarda kopmanın olma durumu da bu sorunu meydana getirebilir. Ayrıca borularda nemlenme olması da sorunu yaşattırır. Bu durum karşısında mutlaka servisi aramalısınız.
 1. F11 Arızası Sıcak su devresi sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza kodudur. Bu durumda sıcak su sensörü arızalı olabilir. Sensör sorununun yanı sıra cihazın kablolarında kopma veya kablolarında kısa devre durumu da olabilir. Borularda nemlenme olduğu zaman da bu sorun yaşanabilir. Hem kesin tespit hem de çözüm için servis yardımı almalısınız.
 1. F14 Arızası Çıkış sensörü 2 sorunu.
 • Çözüm Sensörün kablo tesisatında sorun var ise yani kablolarında kopma ya da kısa devre durumu söz konusu ise bu sorun yaşanır. Veya sensör arızası da meydana gelmiş olabilir. Çözüm istiyorsanız bu sorundan kurtulmak adına servisi aramalısınız.
 1. F34 Arızası Besleme gerilim sorunu.
 • Çözüm Bu durumda cihaza gelen şebeke voltajının 170 V dan az olduğunu belirtir. Yani düşük gelen voltaj sebebi ile cihaz çalışmıyordur. Kısa süreliğine beklemelisiniz. Bu bekleme sonrasında eğer düzelme olmadı ise mutlaka servis yardımı almalısınız. Cihazın elektronik kart gibi önemli olan bir parçası hasar görmüş ya da arızalanmış olabilir. Servis talep ederseniz bu sorun çözümlenebilir. Fakat yine de bu sorunu bir kez daha yaşamamak adına kombi regülatörü cihazı kullanmalısınız.
 1. F35 Arızası Şebeke frekansı normal değil.
 • Çözüm Elektrik şebekesinde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Ferroli Servisi’ni arayarak yardım almalısınız. Cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz. Elektrik sistemi kontrol edilmeli ve sorun çözümlenmelidir.
 1. F37 Arızası Sistem su basıncı düşük.
 • Çözüm Kombide yetersiz su basıncı anlamını taşıyan arıza kodudur. Domicondens model kombiye su basmak için sağ alt kısımda yer alan mavi uzun parçayı sağa çevirmelisiniz. Bu parça doldurma musluğudur. Sağa çevirdiğiniz an su sesi gelir ve su dolumu başlar. Ekrandaki F37 arıza kodu silinene kadar su basmaya devam edin. Ekranda derece belirdiğinde doldurma musluğunu yeniden sola çevirerek kapatın. Sorun düzelmiş olacaktır. İşlemi yapamadıysanız veya ekrandaki F37 arıza kodu silinmiyor ise mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. A41 Arızası Sensörlerin konumlandırılması sorunu.
 • Çözüm Çıkış sensörünün ya da sıcak su sensörünün boru ile bağlantısının olmadığını yani bağlantısının kesildiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör doğru konumlandırılmamış ya da arızalı ve bu sebeple düzgün çalışmıyor olabilir. Servis müdahalesi gerekeceği için mutlaka Ferroli Servis’ini arayarak yardım almalısınız.
 1. F42 Arızası Isıtma sensöründe anormallik.
 • Çözüm Bir nevi sensör sorunu olarak adlandırabiliriz. Bu durumda sensör arızalı olduğunu için parça değişimi gerekmektedir. Sensör arızasının yanı sıra sensör borularının nemlenmesi, sensör kablolarında kopukluk olması, kısa devre olması durumlarında da bu sorun yaşanabilir. Net tespit için sorunu yerinde görmek gerekir. Uzman yardımı almalısınız.
 1. F43 Arızası Eşanjör koruması devrede.
 • Çözüm Sistemdeki suyun devir daim olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda bir nevi kombinin sirkülasyon yapmadığını belirtebiliriz. Pompa arızası olarak adlandırmak da mümkün olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için servis talebinde bulunmalısınız.
 1. F50 Arızası Modureg sorunu.
 • Çözüm Kablo tesisatında sorun olabileceğini anlatan arıza kodudur. Bu durumda kablolarda kopma durumu meydana gelmiş olabileceği için servis müdahalesi gerekmektedir. Ferroli Servisi’ni arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 1. Fatih bilen dedi ki:

  A 41 arızası verdi sebebini bulamadım musluk işareti yanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhabalar Fatih Bey,
   Çıkış sensörünün ya da sıcak su sensörünün boru ile bağlantısının olmadığını yani bağlantısının kesildiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda sensör doğru konumlandırılmamış ya da arızalı ve bu sebeple düzgün çalışmıyor olabilir. Sorunun net tespiti ve çözümü için uzman teknik servis ekiplerimizi aramanızı öneririz.

 2. Ihsan bayri dedi ki:

  Ferroli kombi.sicaklik ayari 25 alti nda olsada petekler cok isinjyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İhsan Bey… Peteklerin aşırı ısınıyor olması genel olarak; kart, sensör, üç yollu vana gibi parçalara bağlıdır. Ancak yine de kombiyi yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 3. AYDIN ÖZTEKİN dedi ki:

  Mrb ferroli domitech f24 kombi ilk açılmada 55 dereceye kadar çalışıyor peteklerde guzel ısınıyor ama ikinci çalışmada 45 dereceye geldiginde cihaz f43 arizasina geçiyor bunu sürekli yapiyor ama uzun süre beklendiğinden ilk acilmada gayet güzel calisiyor acaba ariza nedeni ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Kombiniz eşanjör koruması hatası veriyor. Yani bu durum cihazın su dolaşımına-devir daimine bağlıdır. Tesisata-filtrede tıkanıklık olabilir, sensör, kart, üç yollu vana, eşanjör, pompa gibi parçalarda harici sorun olabilir. Cihazı ve tesisatı yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

 4. Muhammet Acar dedi ki:

  Merhaba ferroli econcept tech 25 kombim var sürekli arızalar veriyor FH arızası H36 arızası f16 arızası her reset attığımda hatalar değişiyor su basıncı 1.5 barda yardımcı olur musunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Ferroli kombilerde FH kodu bir arıza kodu değildir. Kombiye su bastıktan sonra ekrana yansır. Otomatik hava atma modunun açık olduğunu belirtir. Yaklaşık 2 dakika kadar ekranda belirir sonra kaybolur. Bu aşamada cihaza müdahale etmemek gerekir. F16; gaz valfi sorunudur. Ancak bu durum anakarttan kaynaklı da olabilmektedir. H36 kullanım kılavuzunda yer almadığı için net bilgi aktaramıyoruz. Yine de tabi cihazı yerinde incelememiz gerekiyor. Bu konuda teknik yardım almak isterseniz bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama