444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Ferroli Domicondens A06 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Ferroli Domicondens A06 Arıza Kodu Nedir?

Ateşleme işlemi sonrasında alev yetersizliği demektir.

Ferroli Domicondens A06 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapmalı?

Ferroli Domicondes model kombide bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman yapmanız gereken tek uygulama resetlemedir. Domicondens kombinizi resetlemek için; Ekranın sağında yer alan “reset” yazan düğmeye basmanız gerekir. Düğmeye bir kez basarak resetleme işlemini yapmış olursunuz. Arıza düzelmediği ve devam ettiği sürece işlemi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Sonuç değişmiyorsa Ferroli Servisi’nden yardım almanız gerekir.

Ferroli Domicondens A06 Arızası nın Çözümü

  • Anakartta sorun olabilir Anakart arızası sebebi ile alev yokluğu sorunu yaşanabilmektedir. Anakart Domicondens model kombilerde en önemli parçadır. Parçalar çalışmak adına komut alır ve komut sunulur ise çalışma yapar. Anakart arızalı ise parçaları çalıştırmaz ve buna benzer daha birçok sorun yaşanabilir. Anakartta arıza durumu tespit edilir ise tamiri veya değişimi ile sorun çözümlenebilir.
  • Gaz grubunda sorun olabilir Gaz grubu da Domicondens model kombilerde ateşleme sisteminde görev alan en önemli parçalardan biridir. Arıza yapması halinde alev algılanmayabilir ve bu sorun yaşanabilir. Bu durumda parçanın tamiri olmaz, değişimi ile sorun giderilebilir.
  • İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir İyon çubuğu olarak da adlandırdığımız ufak fakat görevi büyük olan parçalardan biridir. Yanma odasında yer alır. Alev algılama görevindedir. Arızalandığı zaman veya tıkandığı zaman alev algılanmaz ve ateşleme sonrasında alev yetersizliği sorunu yaşanabilir. Bu durumda parça değişimi ile sorun çözümlenmiş olur.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.