Eca Eurostar Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Eca Eurostar Hata Kodları

 1. A3 Arızası Davlumbazdaki atık gaz sensöründe kesinti sorunu.
 • Çözüm Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale edemezsiniz. Atık gaz sensöründe sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Net teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı almalısınız. Prosestat, fan, kart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.
 1. A4 Arızası Davlumbazda atık gazın çıkma sorunu.
 • Çözüm Bu hata kodunda atık gaz çıkma sorunu yaşanıyor demektir. Atık gaz sisteminde çalışmakta olan birçok parça vardır. Baca sistemi dahil, fan, kart, prosestat gibi parçalara da bakılması gerekir. Net tespit ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. A7 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Arıza hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Eurostar A7 arızası çözümü sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 1. AC Arızası Dış hava sensörü ile cihaz elektroniği arasında elektrik bağlantısı yok.
 • Çözüm Bir nevi dış hava sensör sorunu diyebiliriz. Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz. Kombinizde var ise arızalı olduğunu belirtir. Yoksa da elektrik bağlantılarında problem olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. Ad Arızası ZE tip cihazda boyler sensör sorunu.
 • Çözüm Bu durumda boyler sensör kablolarında kesinti ya da kısa devre sorunu yaşanıyor demektir. Ekranda bu hata kodu yer aldı ise cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz cihazı resetlemek bile çözüm getirmez. Bu sebeple de yapılması gereken şey Eca Servisi’nden yardım istemenizdir.
 1. b1 Arızası Kod anahtar arızası.
 • Çözüm Bu durumda cihaza müdahale etmeden Eca Kombi Servisi ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. c1 Arızası Prosestat kontağı işletme sırasında açıyor.
 • Çözüm Hermetik cihazın prosestat kontağını işletme sırasında açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun prosestat, elektronik kart veya düşük bir ihtimal ile fanda olabilir. Servis yardımı almanızı öneririz.
 1. c4 Arızası Prosestat kontağı açmıyor.
 • Çözüm Eurostar kombide prosestatın kontağı açmadığını belirtir. Bir aksaklık söz konusudur. Bu nedenle de kullanıcı olarak direkt servisi arayarak yardım istemelisiniz. Prosestatın yanı sıra sorun elektronik kart veya fanda da olabilir.
 1. c6 Arızası Prosestat kontağı açık kalıyor.
 • Çözüm Eca kombide prosestat kontağı açık kaldığı sürece bu hata kodu ekranda belirir. Eurostar kombide parça değişimi gerekebilir. Sorun da prosestat veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. CC Arızası Dış hava sensöründe kesinti sorunu.
 • Çözüm Eca Eurostar kombide bu sorun yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti sorunu vardır yani bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. D1 Arızası Geri bildirim arızası.
 • Çözüm Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. e0 Arızası Anakartta dahili sorun.
 • Çözüm Eurostar kombide beyin görevinde olan elektronik kartta dahili hata olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart sorunu yaşanıyor olduğunu anlamak mümkündür. Karta müdahale edileceği için de mutlaka servisi arayarak yardım istemelisiniz.
 1. e2 Arızası Kalorifer gidiş suyu sensörü sorunu.
 • Çözüm Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı gidiş suyu sensöründe kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi ya da bağlantı kontrolü gerekeceği için cihaza kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz.  Eca Eurostar Kombi Servisi’ni ararsanız sizlere yardımcı olacaklardır.
 1. e9 Arızası Aşırı ısınma sorunu.
 • Çözüm Cihazda aşırı ısınma durumunun meydana gelip aşısı ısı termostatı yani limit termostatının attığını belirten hata kodudur. Bu sorunda önce su basınç kontrolü yapın. Basınç düşük ise sisteme yani kombiye su basın. Sonrasında petek vanalarına bakın, kapalı durumda ise açın. Cihazı son kez resetleyin. Bu uygulama ve kontrollerden sonra yine de sorun düzelmez de devam ederse eğer servis yardımı alın. Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, çalışma sırasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, tesisat tıkanmış, sensör arızalı, kart arızalı, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir. Net tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.
 1. EA Arızası Ateşleme problemi.
 • Çözüm Bu arıza durumu ya dairede gaz kesintisi olduğunu belirtir ya da cihazda yanma olmadığını alev oluşmadığını belirtir. Servis öncesi arıza çözümü için Eurostar EA hata kodu linkini tıklayabilirsiniz.
 1. F7 Arızası Yanlış iyonizasyon sinyali sorunu.
 • Çözüm Eurostar model kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak adlandırılan bu arıza durumunda önce cihaza reset atmalısınız. 3 resetleme uygulaması sonrasında sonuç değişmez ise uzman yardımı almalsıınız. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir. Uzman yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.
 1. FA Arızası Regülasyon kapatmasından sonra iyonizasyon akımı devam ediyor.
 • Çözüm Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Birkaç kez resetleme uygulamasına yapmanıza karşın sorunda düzelme olmaz ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda sorun olduğunda veya anakart arızası olduğunda bu problem yaşanabilir. Net teşhis ve müdahale için uzman Eca Servisi yardımı almalısınız.

Eca Eurostar model kombi düşük su basınç sorunu verir ise sol alt tarafta bulunan L şeklindeki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basabilirsiniz. Panelin sağında yer alan bar göstergesini takip etmeli, bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar kombiye su basmalısınız.

İşlem sonrasında sorununuz çözümlenecektir. Düzelme olmazsa veya işlemi yapamazsanız servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Kerim mirdalı dedi ki:

  Eca eurostar kombim F0 arızası veriyor bu arıza nedir ??ne yapmam gerekiyor ??

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kerim Bey… Basınç düşük olabilir. Cihaz eski model olduğundan net bilgi aktarmamız çok zor. Basınç değeri 1 in altında ise basıncı 1.5 bara kadar yükseltmeyi deneyin. Basınç sonrası cihaz düzelmezse veya basınç ideal değerdeyse kombiyi resetlemeyi deneyin. Birkaç reset işlemi sonrası sorun düzelmezse teknik servis yardımı almanız gerekir.

 2. Namık YILDIRIM dedi ki:

  Merhaba eca fd 470 kombi ilk ateşleme yapıyor sonra fh arızası a geçiyor oldukça eski bir kombi hem petekte hem sıcak suda yapıyor çözümü var mıdır sorun nedir.Tesekkurler iyi çalışmalar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Namık Bey… Eca kombilerde fh arızasına daha öncesinde denk gelmedik maalesef. Cihaz çok eski ise kullanılamaz durumda da olabilir. Cihazı yerinde görüp inceleyerek çözüm konusunda bilgi aktarabilir veya yardımcı olabiliriz.

 3. Bahadir dedi ki:

  Kombi kapili da bile basinci yukselıyor.Sorun ana eşanjöründen mi kaynaklanıyor?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahadır Bey… Kombi kapalı olduğu halde basınç yükselmeye devam ediyorsa sorun eşanjör ve doldurma musluğundan kaynaklıdır.

Petek Yıkama