444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Eca Eurostar Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Eca Eurostar Hata Kodları

 1. A3 Arızası Davlumbazdaki atık gaz sensöründe kesinti sorunu.
 • Çözüm Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale edemezsiniz. Atık gaz sensöründe sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Net teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alın.
 1. A4 Arızası Davlumbazda atık gazın çıkma sorunu.
 • Çözüm Bu hata kodunda atık gaz çıkma sorunu yaşanıyor demektir. Atık gaz sisteminde çalışmakta olan birçok parça vardır. Net tespit ve çözüm için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. A7 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Veya sensör borularında nemlenme olabilir. Mutlaka servis yardımı alınız.

 1. AC Arızası Dış hava sensörü ile cihaz elektroniği arasında elektrik bağlantısı yok.
 • Çözüm Bir nevi dış hava sensör sorunu diyebiliriz. Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz. Kombinizde var ise arızalı olduğunu belirtir. Yoksa da elektrik bağlantılarında problem olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. Ad Arızası ZE tip cihazda boyler sensör sorunu.
 • Çözüm Bu durumda boyler sensör kablolarında kesinti ya da kısa devre sorunu yaşanıyor demektir. Ekranda bu hata kodu yer aldı ise cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz cihazı resetlemek bile çözüm getirmez. Bu sebeple de yapılması gereken şey Eca Servisi’nden yardım istemenizdir.
 1. b1 Arızası Kod anahtar arızası.
 • Çözüm Bu durumda cihaza müdahale etmeden Eca Kombi Servisi ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisi arayın.
 1. c1 Arızası Prosestat kontağı işletme sırasında açıyor.
 • Çözüm Hermetik cihazın prosestat kontağını işletme sırasında açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun prosestat, elektronik kart veya düşük bir ihtimal ile fanda olabilir. Servis yardımı almanızı öneririz.
 1. c4 Arızası Prosestat kontağı açmıyor.
 • Çözüm Eurostar kombide prosestatın kontağı açmadığını belirtir. Bir aksaklık söz konusudur. Bu nedenle de kullanıcı olarak direk servisi arayarak yardım istemelisiniz. Prosestatın yanı sıra sorun elektronik kart veya fanda da olabilir.
 1. c6 Arızası Prosestat kontağı açık kalıyor.
 • Çözüm Eca kombide prosestat kontağı açık kaldığı sürece bu hata kodu ekranda belirir. Eurostar kombide parça değişimi gerekebilir. Sorun da prosestat veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. CC Arızası Dış hava sensöründe kesinti sorunu.
 • Çözüm Eca Eurostar kombide bu sorun yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti sorunu vardır yani bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksağında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. D1 Arızası Geri bildirim arızası.
 • Çözüm Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. e0 Arızası Ana kartta dahili sorun.
 • Çözüm Eurostar kombide beyin görevinde olan elektronik kartta dahili hata olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart sorunu yaşanıyor olduğunu anlamak mümkündür. Karta müdahale edileceği için de mutlaka servisi arayarak yardım istemelisiniz.
 1. e2 Arızası Kalorifer gidiş suyu sensörü sorunu.
 • Çözüm Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı gidiş suyu sensöründe kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi ya da bağlantı kontrolü gerekeceği için cihaza kullanıcı olarak müdahale edemezsiniz.  Eca Eurostar Kombi Servisi’ni ararsanız sizlere yardımcı olacaklardır.
 1. e9 Arızası Aşırı ısınma sorunu.
 • Çözüm Cihazda aşırı ısınma durumunun meydana gelip aşısı ısı termostatı yani limit termostatının attığını belirten hata kodudur. Bu sorunda önce su basınç kontrolü yapın. Basınç düşük ise sisteme yani kombiye su basın. Sonrasında petek vanalarına bakın, kapalı durumda ise açın. Cihazı son kez resetleyin. Bu uygulama ve kontrollerden sonra yine de sorun düzelmez de devam ederse eğer servis yardımı alın. Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, çalışma sırasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, tesisat tıkanmış, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir. Net tespiti yapacak olan uzman Eca Servisi ekibidir. Bu sebeple işi uzmanına bırakın deriz.
 1. EA Arızası Ateşleme problemi.
 • Çözüm Bu arıza durumu ile karşılaştığınız an yapmanız gereken kontrol gaz kontrolü olsun. Çünkü dairenizde gaz yoksa bu sorun yaşanabilir. Bu sebeple gaz vanalarına bakmalı ve kapalı olmadığından kesinlikle emin olmalısınız. Konutunuzda gaz var ve Eurostar model kombinize gaz geliyor ise bu durumda birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Maksimum 3 resetleme işlemi yaptınız, dairenizde gaz var ve buna rağmen sorun devam ediyor ise servisi aramaktan başka çare yok diyebiliriz. Çünkü bu durumda; elektronik kart, iyonizasyon-ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalarda sorun olabilmektedir. Hangi parçada sorun olduğunu ancak uzman servis ekibi bulabilir. Bunun için de arızayı yerinde görmek ve yerinde müdahale etmek gerekir. İşi uzmanına bırakmalı cihaza müdahalede bulunmamalısınız.
 1. F7 Arızası Yanlış iyonizasyon sinyali sorunu.
 • Çözüm Eurostar model kombide yanlış iyonizasyon sinyali olarak adlandırılan bu arıza durumunda önce cihaza reset atmalısınız. 3 resetleme uygulaması sonrasında sonuç değişmez ise uzman yardımı almalsıınız. İyonizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya sorun elektronik kart ile alakalı olabilir. Uzman yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.
 1. FA Arızası Regülasyon kapatmasından sonra iyonizasyon akımı devam ediyor.
 • Çözüm Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Birkaç kez resetleme uygulamasına yapmanıza karşın sorunda düzelme olmaz ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda sorun olduğunda veya anakart arızası olduğunda bu problem yaşanabilir. Net teşhis ve müdahale için uzman Eca Servisi yardımı almalısınız.

Eca Eurostar model kombi düşük su basınç sorunu verir ise sol alt tarafta bulunan L şeklindeki siyah doldurma musluğunu sola çevirerek su basabilirsiniz. Panelin sağında yer alan bar göstergesini takip etmeli, bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına gelene kadar kombiye su basmalısınız.

İşlem sonrasında sorununuz çözümlenecektir. Düzelme olmazsa veya işlemi yapamazsanız Eca Servisi arayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

  1. EUROSTAR ES9500 PUNTUNUN UNİVERSAL KODU KACDİR KENDİ PUNTU YOK UNİVERSAL PUNT TANİTDİRMAK İSDERİM

   1. Merhaba Nicat Bey… Kullandığınız cihaz Eurostar ES9500 Uydu Alıcısı… Biz kombi servisiyiz. Size yardımcı olamıyoruz maalesef.

   1. Merhaba Efendim… Kombinizin basıncı yüksek. Normalde 1 ile 2 bar arası olması gerekiyor. Ancak tesisat su basıncı ancak düşük olursa peteklerde ısı olmayabilir veya kombi su ısıtmayabilir. Petekleriniz ısınmıyorsa cihazla alakalı bir sorun vardır. Birçok parçada sorun olabileceği için net teşhis için arızayı yerinde görmek gerekir. Bunun için de servis yardımı almalısınız.

  2. Merhaba,

   Kombimi yazlık moda alıyorum (e.c.a eurostar soldaki düğmeyi güneşli bölgeye çeviriyorum 0 konumuna) musluk düğmesini ise en sağa çeviriyorum fakat musluk suları ısınmıyor.
   Fakat yazlık moddan çıkartıp soldaki düğmeyi 3 e getirirsem musluk suları + petekler ısınıyor.
   Su 1.5 bar civarı

   Ne yapmalıyım ?

   1. Merhaba Zekai Bey… Kombinizde sıcak su sorunu yaşıyorsunuz. Kaloriferleri kullandığınızda yani kış konumuna geçtiğinizde ısınan su tesisata gönderildiği için muslukları açtığınızda kısa süreli sıcak su alabilirsiniz. Bu kaloriferler için ısınan suyun sıcak su tesisatına aktarılması sayesinde olur. Kombinizde sıcak su arızası olduğu için bu durumda yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

  3. selam.
   Benim kombim ECA eurostar.Benim sorunum banyoya gelen sıcak su bir süre sonra soğuyor tekrar ısınması zaman alıyor.herhangi bir arıza lambasıda yanmıyor.hata göstermiyor. Sorun nedir.?Ne yapabilirim.?

   1. Merhaba İrfan Bey… Kombiniz Eca markasının en eski kombilerinden. Sıcak su kullanımında bir sorun yaşıyorsunuz. Suyun soğuması durumu birçok etmene bağlıdır. Çünkü kombide bulunan neredeyse her parça sıcak suda görev alır. Cihaz bu durumda bir arıza led uyarısı vermiyorsa arızanın net teşhisi için soruna yerinde bakmak gerekir. Yapabileceğiniz tek işlem cihazın su basıncını kontrol etmektir. Basınç eğer 1 bar altında ise cihaza su basarak kullanmaya devam edin. Ancak basınç ideal seviyedeyse eğer başka bir işlem uygulamadan direk servis çağırmanız gerekir.

  4. hayırlı günler benim kombim eca eurostar karorifer düğmesini bir ve iki konumuna getirdiğimde
   bir çalışıyor bir stop ediyor böyle olunca düğmeyi üç konumuna getiriyorum sonra normalegeçiyor. saygılrımla

   1. Merhaba Şevki Bey… Kombiler en düşük ayarda çok sık devreye girip çıkar. Düşük sıcaklıkta çalışma sistemi bu şekildedir. Biraz orta ve yüksek sıcaklığa alındığında daha geç devreye girip çıkar. Bu yüzden 3 konumuna getirdiğinizde normal çalışıyor, 1-2 konumda daha sık devreye girip çıkıyor.