Baymak Duotec/Luna Avant Kombi Kullanımı

Baymak Duotec/Luna Avant Kombi Nasıl Kullanılır?

Önemli Bilgi: Makalemizde yer alan bilgiler Baymak Duotec, Luna Avant 24 Fi model kombilerin kullanım kılavuzu ile alakalı bilgilerdir.

Baymak Duotec/Luna Avant Kombi Kullanımı

 1. K1 düğmesi
 2. Resetleme düğmesi
 3. K2 düğmesi
 4. Açma-kapama/konum seçme düğmesi
 5. K3 düğmesi
 6. Kalorifer sistemi sıcaklık ayarını düşürme (-)
 7. K4 düğmesi
 8. Kalorifer sistemi sıcaklık ayarını yükseltme (+)
 9. K5 düğmesi
 10. Sıcak su sistemi sıcaklık ayarını düşürme (-)
 11. K6 düğmesi
 12. Sıcak su sistemi sıcaklık ayarını yükseltme (+)

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Açma/kapama (K2) butonuna basın. Ekranda musluk sembolü belirdiğinde sıcak su konumunu (yaz konumunu) açmış olursunuz. İsteğe bağlı olarak Musluk sembolü + (K6) düğmesi ile sıcak su derecesini artırabilir. Musluk sembolü – (K5) düğmesi ile sıcak su derecesini düşürebilirsiniz. Ekranda birkaç saniye kadar set edilen (ayarlanan) ısı derecesi belirecek daha sonrasında kombi içindeki suyun sıcaklık derecesi görüntülenecektir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Açma/kapama (K2) butonuna basın. Ekranda musluk ve petek simgesi belirdiğinde kış konumunu (kalorifer konumunu) açmış olursunuz. İsteğe bağlı olarak Petek sembolü + (K4) düğmesi ile petek ısı derecesini artırabilir. Petek sembolü – (K3) düğmesi ile petek ısı derecesini düşürebilirsiniz. Ekranda birkaç saniye kadar set edilen (ayarlanan) petek ısı derecesi yer alacak sonrasında tesisata giden suyun sıcaklık derecesi görüntülenecektir.

Kombiyi Resetleme

Baymak Duotec/Luna Avant Kombi Kullanımı sırasında arızayla karşılaşırsanız eğer “Reset” yazan (K1) düğmesine birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz. Ekranda bir arıza kodu belirdiğinde resetleme işlemini uygulamalısınız. Onun dışında meydana gelen arıza durumlarında resetleme işlemi bir işe yaramayacaktır. Bu gibi durumlarda ise;

Baymak Duotec modeller için; Baymak Duotec Arıza Kodları linki tıklayarak bilgi alabilirsiniz.
Baymak Luna Avant modeller için; Baymak Luna Avant Arıza Kodları linki tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (20 Yorum)

 1. Mehmet Sarıyar dedi ki:

  Baymak duratec kombi kış konumuna gelmiyor ve duş pozisyonunda sıcak su vermiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Cihazın konum düğmesinde sorun olabilir. Yaşadığınız sıcak su arızasının temel sebepleri ise; plaka eşanjör, akış şalteri, conta, ntc, tribün, üç yollu vana gibi parçalardır. Arıza tespiti için teknik destek almalısınız.

 2. Süleyman özkaya dedi ki:

  Baymak lunaavant kombim var ilk defa kullanıyorum sıcak su 60° olmasına rağmen suyu açtığımız zaman 33-34ü geçmiyor. Doğal olarak sıcak suda problem Yaşıyoruz. Uzun süre su açık kalınca anca 3dkda falan ısınıyor sebebi nedendir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Süleyman Bey… Kombi tüm musluklarda bu şekilse sorun çıkarıyorsa arıza durumu kombiye bağlıdır. Ancak bu sorun birden çok sebebe bağlı olabileceği için, cihazı yerinde görmeden tahmini de olsa bilgi aktaramıyoruz maalesef. Bu sorunu tek bir muslukta yaşıyorsanız (mesela sadece banyoda veya sadece mutfakta) bu durumda; tesisat sorunu, filtrede tıkanıklık durumu veya batarya-musluk sorunu olabilir.

 3. Mehmet ŞEYHOĞLU dedi ki:

  Soğuk havalarda petek ısıtma ayarı kaç derece olmalı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Kombi ısı ayarları kullanıcı beklentisine, evin ve dairenin yalıtımına, dairenin bulunduğu kata göre değişir. Kombiyi beklentinize yanıt bulacak sıcaklıkta kapatmadan sürekli çalıştırmalısınız.

 4. Gökhan bahadır dedi ki:

  İyi günler baymak duotect kombim var petek ısını 36 yapıyorum gösterge ekranında gündüz 38 gösteriyor akşam 40 gösteriyor ama petek ısı ayarına bakıyorum 36 bu normal mi kombinin kendi termostatı felan mı var veya başka bir sorunu var kombiyi ağustos ayında aldım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey… Kombiler içinde ayrı bir termostat olmaz. Ancak kombi ısı ayarlamasından birkaç saniye sonra ekrana tesisatta ölçtüğü suyun sıcaklığını yansıtır. Bu sıcaklık da kombi devreye girdiğinde yükselir, kombi dinlenmeye geçtiğinde düşer. Bu her kombi için normal bir durumdur yani arıza değildir.

Petek Yıkama