Baymak Duo Tec Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Baymak Duo Tec Hata Kodları

Makalemizde sunduğumuz bilgiler Baymak Duo Tec Premix Yoğuşmalı (24-28-33-42-45 kW kapasiteli) kombilerde oluşan arıza kodlarıdır.

 1. E01 Arızası Cihazda başarısız ateşleme kodu olarak bilinir.
 • Çözüm Duo tec kombilerde gaz yokluğu-ateşleme sorunudur. Arıza durumunda servis öncesi işlem yapmak için Duotec E01 arızası çözüm detaylarını öğrenebilirsiniz.
 1. E02 Arızası Hatalı alev oluşumu demektir.
 • Çözüm Bu sorunun birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle de gaz valfinin kapanmayarak ateşlemeye devam etmesi veya anakartta sorun olması gibi durumlarda yaşanır. İyonizasyon elektrodunda da sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 1. E03 Arızası Aşırı ısınma sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Duo Tec E03 hata kodu çözümü için veya arıza hakkında bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arızası Fan geri besleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Bu sorun için atık gaz sistem sorunu da diyebiliriz. Duotec E05 hatası ve hatanın çözümü konusundaki bilgileri linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.
 1. E08 Arızası Ateşleme devresinde sorun olduğunda bu hata kodu yer alır.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi servis öncesi resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemine karşın arıza hala devam etmekte ise servis yardımı almalısınız. Arıza durumunda; kart, iyon elektrodu, gaz valfi gibi parçaları kontrol etmek gerekir.
 1. E09 Arızası Gaz grubu geri besleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Gaz grubu kombilerde gaz armatörü ya da gaz valfi olarak da isimlendirebileceğimiz bir parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya bir kart arızası olduğunda ekranda bu hata kodu yer alabilmektedir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.
 1. E12 Arızası EEPROM hatası anlamına gelir.
 • Çözüm Yazılım sorunu demektir. Bu durumda direk olarak Baymak Duo tec Servisi ile görüşmeli, yardım almalısınız. Elektronik sistemin kontrol edilmesi gerekir.
 1. E21 Arızası Elektronik kart sorunu olduğunu bildiren arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz çalışmaz. Sorunun çözümlenmesi kartın tamir ya da değişim işlemini gerektirir. Bu nedenle de yardımları Baymak Servisi’nden almalısınız.
 1. F13 Arızası Reset kilitlenmesi olarak bilinen arıza kodudur.
 • Çözüm Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda ya da olması gerekenden fazla bastığınızda bu sorun karşınıza çıkar. Bu durumda Duo tec kombiye gelen elektrik beslemesini kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Sorun düzelmez ve yine devam eder ise mutlaka servis çağırmalısınız.
 1. F34 Arızası Düşük besleme gerilim sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Yani bu arıza ile alakalı bir nevi voltaj sorunudur diyebiliriz. Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Cihaz bu durumda otomatik resetlenecektir. Bu durumda sorun bir süre beklemeniz sonrasında düzelebilir. Yine de bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis çağırınız. Bu sorunun düzelmediği durumlarda düşük voltaj sebebi ile genelde karşımıza anakart sorunu çıkmaktadır. Anakart düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış veya hasar görmüş olabilir. Bu sorundan kurtulmak adına anakarta müdahale gerekir. Bu nedenle servis yardımı alınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında sorun çözümlenir fakat tekrar da edebilir. Sorunun bir kez daha yaşanılmaması ve müdahale edilen anakartın garantiye girmesi adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanmanızı öneririz.
 1. F35 Arızası Merkezi ısıtma sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu sorunda kalorifer sensörü arızalı denilebilir. Sensörün yanı sıra sensör kablolarında kopma-kısa devre durumu veya borularda nemlenme olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. F37 Arızası Su basıncının düşük olduğu anlamına gelen arıza kodudur.
 • Çözüm Duo tec kombilerde sık karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalı yani cihaza su basmalısınız. Duotec model kombilerin basınç göstergesi sağ alttadır. Doldurma musluğu da basınç göstergesinin hemen yanında mavi renkte bir parçadır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir. Basıncı takip edin. Yükselmeler olur. 1.5 değerine gelince doldurma musluğunu sağa çevirerek mutlaka kapatın. Ekrandaki F37 Arızası silinecek yerine AP yazısı belirecektir. Duo Tec kombi AP uyarısı için linki tıklayabilirsiniz.
 1. F39 Arızası Dış hava sensör sorunu olduğunu bildirir.
 • Çözüm Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Parçanın görevi ise dışarıdaki ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmaktır. Bazen kombilerde dış hava sensörü olmadan da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu durumda da muhtemel sebep elektrik ile alakalı olmaktadır. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. F50 Arızası Sıcak su boyler sensöründe sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Kullanıcı olarak hiçbir müdahalede bulunamazsınız. Yardımları da mutlaka Baymak Servisi’nden almalısınız.
 1. F51 Arızası PT1000 sensör sorunu demektir.
 • Çözüm Yardım amacı ile servisi aramanızı tavsiye ederiz.
 1. F52 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu olarak anlayabileceğimiz arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su alamazsınız ve sorun yaşarsınız. Sorunun tek sebebi sıcak su ntc si de değildir. Bu gibi durumlarda sensör kablolarında; temas durumu, kısa devre veya kopma da olabilmektedir. Ayrıca borularda nemlenme olabilmektedir. Teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F53 Arızası Termal sigortanın kapalı olduğu anlamını taşıyan bir arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (32 Yorum)

 1. Zeki Ataman dedi ki:

  Baymak duotec f37 arızası var, ama su basılmıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zeki Bey… Doğru parçayı çevirdiğinizden eminseniz, tesisat vanaları açıksa, dairede su kesintisi yoksa ve parçayı sola çevirdiğinizde su sesi gelmiyorsa parça bozuktur ve değişimi gerekir. Su sesi geldiği halde basınç yükselmiyorsa basınç sensörü, manometre, pompa arızası olabilir. Her iki durum için de servis yardımı almalısınız.

 2. Mehmet AŞIKGARİP dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin;
  Binada gaz kesintisi oldu tadilatdan dolayı gaz geri tesisata verildi ocagi biraz açtık hava çıkıp gaz geldi ocağın dördünüde yaktık kombi kullanım suyunu açınca ateşleyip duruyor hata koduda vermiyor ne yapmalıyız, birkaç defa açtım kapadım resetledim ama düzelmedi.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Gaz kesintisine bağlı bir sorun olabilir. Gaz kesintisi durumunda boru içerisindeki gaz özelliğini yitirir. Kombi açıldığında direk özelliğini yitiren gazı algıladığı için bazen arızaya geçer, bazen de arıza kodu vermeden direk çalışmaz. Bir süre kadar kombiyi açık bırakın ve bekleyin. Ardından cihazı resetlemeyi deneyin. Yine de bir sonuç alamıyorsanız servis yardımı almalısınız.

 3. TAYFUN dedi ki:

  MERABALAR BAYMAK DUA TECH KOMBİ E1 68 ARIZA KODU VERİYOR 3=4 DEFA KART DEĞİŞTİ AMA SORUN ÇÖZÜLMEDİ PROBLEM NEDİR ACABA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ???

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tayfun Bey… E1 68 arıza kodu genellikle voltaj dalgalanmalarına bağlıdır. 3-4 kez kart değiştiyse kartı değiştiren firmaların veya servislerin sizi regülatör konusunda uyarması gerekirdi. Yine bu sorunla karşılaştıysanız yine kartta sorun olabilme ihtimali var. Tabi bu sorun bir de fana bağlı olabiliyor. Fanın da kontrol edilmesi gerekir. Kontrol neticesinde kart sorunu çıkarsa, karta müdahale edilir ancak regülatör cihazı kullanmazsanız sorun yine tekrar edebilir. Bu sorununuzda yardım almak için bize 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 4. Mehmet Polatkan dedi ki:

  İyi çalışmalar. Kombimiz sürekli F37 hatası veriyor su eksilmesi olduğunu sizden öğrendikten sonra su bastım 1,5 bar ama 10 dakika sonra tekrar hata kodu verdi ve bu sürekli olmaya başladı su basıncı hemen sıfırlıyor servisi aradım yapacağımız bir şey yok dediler ne yapabilirim? Teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Evet F37 arızası düşük basınç sorunudur. Ancak kombi 10 dakika da bir suyu eksiltemez. Eksiltiyorsa da mutlaka bir kaçak durumu vardır. Kombide, peteklerde veya tesisatınızda su kaçağı olup olmadığına bakın. Petek veya tesisatta su kaçağı varsa tesisatçıdan, kombide su kaçağı varsa kombi servisinden yardım almalısınız. Gözle görülür bir kaçak yok diyorsanız tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz. Yüksek ihtimalle sıva altı kaçağı olabilir.

 5. Okyanus dedi ki:

  Ocakta, Sıcak Su’da çalışıyor.
  Baymak duo tec kombim ateşlemiyor, resetledik ama halen çalşmıyr?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammed Bey… Kombi sadece kalorifer konumunda çalışmıyor anladığım kadarıyla. Ateşleme problemi olsa kombi sıcak su da vermez. Sıcak su alabiliyorsanız sadece kalorifer devresinde sorun vardır. Ancak kombi bir hata kodu vermediği sürece uzaktan arıza durumuyla alakalı bilgi vermek çok zor. Kombi bir hata kodu vermediği için kombiyi resetlemeniz de bir işe yaramaz. Bu yüzden servis yardımı almalısınız. Kalorifer devresinde çalışan; pompa, sensör, kart, üç yollu vana, eşanjör gibi birçok parçada sorun olabilir.

 6. Hakan Korkmaz dedi ki:

  Sabah ana hat gaz kesildi sonra geldi fakat F51 arızası veriyor bir türlü devreye girmiyor servis de cevap vermiyor bu durumda nereye müracaat etcez

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Öncelikle kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Arızada bir değişiklik olmazsa servis yardımı almanız gerekiyor.

 7. şahin sever dedi ki:

  kombi merkezi ısıtma yaparken,kullanım suyu giriş vanasını kapatıp,güneş enerjisinden faydalanabilirmiyim?kombide sorun çıkarmı?teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şahin Bey… Güneş enerji sistemi kullanıyorsanız eğer tabi ki kombi vanalarını kapatıp, güneş enerji sistemi vanalarını açarak sıcak su kullanabilirsiniz.

 8. Servet Ekinci dedi ki:

  Baymak bröje model kombim 26-e hatası veriyor. Resetlediğim halde düzelmiyor. E26 hatayı okuduğumda, pompa sıkışması veya Elektrik valfi geri besleme uyarısı olduğu yazılmış. Hangisi? Ne yapabilirim. Kolay birşey ise, kendim yapmak istiyorum. Elektronikçiyim. Slm.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Servet Bey… E26 hatası evet pompa blokaj arızasıdır. Genel olarak pompa sıkışıklığına bağlıdır ancak harici bir sorun olma ihtimali de var. Bu durum için servis yardımı almalısınız. Maalesef size buradan yapılacak işlemleri tarif edemeyiz. Böyle bir hizmetimiz yok. Dilerseniz kayıt oluştururuz servis ekiplerimiz gelip arıza tespiti ve çözümü konusunda size yardımcı olur.

 9. CAFER AKDAĞ dedi ki:

  ISITMANTESİSATI ÇALIŞIYOR SICAK SU SICAK AKMIYOR. SU BASINCI NORMALDİR.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cafer Bey… Anladığım kadarıyla kombi bir arıza kodu da vermiyor. Arıza kodu veriyor olsaydı arıza durumu hakkında bilgi vermemiz de kolaylaşırdı. Ancak bu durumda tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Çünkü kombide sıcak su devresinde çalışan birçok parça var. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 10. Namaz dedi ki:

  Salam bende baymak duo tec 45 kombisi var.Evim 2 katlıdır.Ben elave pompa koyarken 2 ci katın petekleri ısınıyor .Acaba bu kombinin parametre ayarlarında bir sorunmu var?Kombinin suyu saf su iledir.peteklerimde pislik yokdur rıca ederim mümkünse bana bu parametre ayarlarını yollarsanız cok sevinirim .
  Sayqıyla
  Azerbaycandan Namaz Suleymanov

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Namaz Bey… İlave pompa konulduğunda ısınmayan peteklerde ısı oluyorsa eğer kombi kapasite açısından yeterli gelmiyor demektir. Bu durum parametre ayarları ile düzelmez. Büyük dairelerde bazı kombiler yetersiz kalır. Bulunduğu kattaki petekleri ısınırken uzakta kalan petekleri ısıtmaz. Harici bir pompa gerekir. Harici pompa yani ilave pompa ile peteklerde ısı oluyorsa o pompayı kullanmaya devam etmeniz gerekir.

   1. Namaz dedi ki:

    Ustam sizde baymak duo tec 45 parametre ayarlari varsa bana yollayiniz lutfen.Rica ederim

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Namaz Bey… Parametre ayarlarını biz yapmıyoruz maalesef. O yüzden bilgileri bizde bulunmuyor.

 11. oruçbey Alp dedi ki:

  s.aduo tec konbimizin .cak .soğuk su kariştirma sorunu var bir an önce yapilmasini istiyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Oruçbey… Sıcak soğuk su karıştırma sorunu var derken? Sıcak su kullanımında su bir soğuyup bir ısınıyor sanırım. Cihaz bir ikaz vermiyorsa sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Çözüm için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Ekiplerimiz size bu konuda yardımcı olacaktır.

 12. Zeynel Abidin dedi ki:

  Kombim yanıyor su ısıtıyor fakat petekler e sıcak su göndermiyor.. Mesela 42 derece gösteriyor ve yanındaki petek amblemi yanıp sönüyor sorun ne anlayamadım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Zeynel Bey… Ekranda derece ve petek sembolü yanıp sönüyorsa veya sabit yanıyorsa kombi kış konumunda çalışıyor gibi görünüyor ancak peteklere sıcaklık göndermiyor. Petek vanalarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca kombi altındaki tesisat vanaları da açık şekilde olmalıdır. Kombi tesisat basıncının da 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Yine de petekleriniz ısınmazsa eğer yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekir. Parçalarda sorun olabilme ihtimali yüksek. Net teşhis için de sorunu yerinde görmemiz gerekir.

 13. Ahmet direk dedi ki:

  Baymak duo tec 33 kombi bağlattım 45 dereceye ayarladım fakat kombinin üstündeki derecede 45 gösterdiği halde gaz göstergesi hiç sönmüyor sürekli saat dönüyor nedenini ögrenebilirmiyim

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet bey. Kombi ayarladığınız derecenin bir kaç derece üzerine çıkınca kapatır bir kaç derece düşünce çalışır. Bu neden ile 45 olunca kapanmıyor.

 14. Yusuf zur dedi ki:

  Selamin aleykum benim baymak duotec yogusmali kombim var ariza kodu e05 arizasi veriyo servis geldi fani kontrol etti fan calisiyo kombiyi topladi kombi calisti bir hafta sonra tkrar ayni arizayi verdi bu sefer sorun kartda diye kardan fana giden kontagi degistirdi ama iki gunsonra kombi tekrar ayni arizayi verdi busefer pompa arizali deyim pompayi degistirdi ve iki gun sonra kombi tekrar e05 arizasi verdi ne yapmaliyim bana bi yardimci olabilirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Aleyküm selam Yusuf Bey… Baymak Duotec model kombilerde E05 arıza kodu fan geri besleme sorunudur. Bu arıza durumunda genelde fan veya elektronik kart arızası görülür. Ancak bu parçaların yanı sıra devir daim pompası da değiştirilmiş bir sonuca varılmamış. Cihazınız eğer bir dış hava sensörüne bağlıysa bu yüzden de çalışmıyor arızaya geçiyor olabilir. Bu parça varsa eğer bağlantıları ile kontrol edilmesi gerekir. Dış hava sensörü yoksa da muhtemel sebep kart arızası gibi görünüyor. Tabi yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Farklı bir servis yardımı almanızı öneririz.

 15. murat topal dedi ki:

  yoğuşma borusundan su geliyor basınç düşüyor kombi arıza veriyor su basınca çalışıyor ama bir müddet sonra tekrar basınç düşüyor sebebi ne olabilir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombinizde su akıntısı sorunu olduğu için basınç düşer. Basınç düştüğü için de kombi düşük su basınç arızasına geçiyor. Su akıntısı olduğu sürece basınç düşmeye ve kombi arızaya geçmeye devam eder. Su akıntısı sorununun çözümlenmesi gerekir. Bunun için de servis çağırmalısınız.

Petek Yıkama