Baymak Duo Tec Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Baymak Duo Tec Hata Kodları

Makalemizde sunduğumuz bilgiler Baymak Duo Tec Premix Yoğuşmalı (24-28-33-42-45 kW kapasiteli) kombilerde oluşan arıza kodlarıdır.

 1. E01 Arızası Cihazda başarısız ateşleme kodu olarak bilinir.
 • Çözüm Duo tec kombilerde gaz yokluğu-ateşleme sorunudur. Arıza durumunda servis öncesi işlem yapmak için Duotec E01 arızası çözüm detaylarını öğrenebilirsiniz.
 1. E02 Arızası Hatalı alev oluşumu demektir.
 • Çözüm Bu sorunun birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle de gaz valfinin kapanmayarak ateşlemeye devam etmesi veya anakartta sorun olması gibi durumlarda yaşanır. İyonizasyon elektrodunda da sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 1. E03 Arızası Aşırı ısınma sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Duo Tec E03 hata kodu çözümü için veya arıza hakkında bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arızası Fan geri besleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Bu sorun için atık gaz sistem sorunu da diyebiliriz. Duotec E05 hatası ve hatanın çözümü konusundaki bilgileri linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.
 1. E08 Arızası Ateşleme devresinde sorun olduğunda bu hata kodu yer alır.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi servis öncesi resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemine karşın arıza hala devam etmekte ise servis yardımı almalısınız. Arıza durumunda; kart, iyon elektrodu, gaz valfi gibi parçaları kontrol etmek gerekir.
 1. E09 Arızası Gaz grubu geri besleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Gaz grubu kombilerde gaz armatörü ya da gaz valfi olarak da isimlendirebileceğimiz bir parçadır. Bu parçada sorun olduğunda veya bir kart arızası olduğunda ekranda bu hata kodu yer alabilmektedir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.
 1. E12 Arızası EEPROM hatası anlamına gelir.
 • Çözüm Yazılım sorunu demektir. Bu durumda direkt olarak Baymak Duo tec Servisi ile görüşmeli, yardım almalısınız. Elektronik sistemin kontrol edilmesi gerekir.
 1. E21 Arızası Elektronik kart sorunu olduğunu bildiren arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz çalışmaz. Sorunun çözümlenmesi kartın tamir ya da değişim işlemini gerektirir. Bu nedenle de yardımları Baymak Servisi’nden almalısınız.
 1. F13 Arızası Reset kilitlenmesi olarak bilinen arıza kodudur.
 • Çözüm Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda ya da olması gerekenden fazla bastığınızda bu sorun karşınıza çıkar. Bu durumda Duo tec kombiye gelen elektrik beslemesini kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Sorun düzelmez ve yine devam eder ise mutlaka servis çağırmalısınız.
 1. F34 Arızası Düşük besleme gerilim sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Yani bu arıza ile alakalı bir nevi voltaj sorunudur diyebiliriz. Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Cihaz bu durumda otomatik resetlenecektir. Bu durumda sorun bir süre beklemeniz sonrasında düzelebilir. Yine de bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis çağırınız. Bu sorunun düzelmediği durumlarda düşük voltaj sebebi ile genelde karşımıza anakart sorunu çıkmaktadır. Anakart düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış veya hasar görmüş olabilir. Bu sorundan kurtulmak adına anakarta müdahale gerekir. Bu nedenle servis yardımı alınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında sorun çözümlenir fakat tekrar da edebilir. Sorunun bir kez daha yaşanılmaması ve müdahale edilen anakartın garantiye girmesi adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanmanızı öneririz.
 1. F35 Arızası Merkezi ısıtma sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu sorunda kalorifer sensörü arızalı denilebilir. Sensörün yanı sıra sensör kablolarında kopma-kısa devre durumu veya borularda nemlenme olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. F37 Arızası Su basıncının düşük olduğu anlamına gelen arıza kodudur.
 • Çözüm Duo tec kombilerde sık karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalı yani cihaza su basmalısınız. Duotec model kombilerin basınç göstergesi sağ alttadır. Doldurma musluğu da basınç göstergesinin hemen yanında mavi renkte bir parçadır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir. Basıncı takip edin. Yükselmeler olur. 1.5 değerine gelince doldurma musluğunu sağa çevirerek mutlaka kapatın. Ekrandaki F37 Arızası silinecek yerine AP yazısı belirecektir. Duo Tec kombi AP uyarısı için linki tıklayabilirsiniz.
 1. F39 Arızası Dış hava sensör sorunu olduğunu bildirir.
 • Çözüm Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Parçanın görevi ise dışarıdaki ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmaktır. Bazen kombilerde dış hava sensörü olmadan da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu durumda da muhtemel sebep elektrik ile alakalı olmaktadır. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. F50 Arızası Sıcak su boyler sensöründe sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Kullanıcı olarak hiçbir müdahalede bulunamazsınız. Yardımları da mutlaka Baymak Servisi’nden almalısınız.
 1. F51 Arızası PT1000 sensör sorunu demektir.
 • Çözüm Yardım amacı ile servisi aramanızı tavsiye ederiz.
 1. F52 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu olarak anlayabileceğimiz arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su alamazsınız ve sorun yaşarsınız. Sorunun tek sebebi sıcak su ntc si de değildir. Bu gibi durumlarda sensör kablolarında; temas durumu, kısa devre veya kopma da olabilmektedir. Ayrıca borularda nemlenme olabilmektedir. Teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F53 Arızası Termal sigortanın kapalı olduğu anlamını taşıyan bir arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (46 Yorum)

 1. Nasıf kozan dedi ki:

  Baymak duotec Compact Kombi arızası E01 F13 veriyor arıza nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nasif Bey… E01 makalemizde açıkladığımız gibi ateşleme sorunudur. Dairenizde gaz kesintisi yoksa ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemeniz gerekiyor. Ancak siz cihazı fazla resetlemişsiniz ki cihaz akabinde F13 reset kilitlenmesi arızasına geçmiş. F13 arızasından kurtulmak için cihazı şalterinden kapatıp açabilirsiniz. Ancak E01 gaz yokluğu-ateşleme arızası için mutlaka servis yardımı almalısınız.

 2. Muhammed Yılmaz dedi ki:

  Kolay gelsin. Baymak luna 3 duo-tec kombi A8 ve A9 arızası veriyor. Sorun nedir acaba. Teşekkürler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammed Bey… Kombinizde böyle bir arıza kodu yok. Düğmeleri çevirerek parametre ayarlarına giriş yapmışsınız. A8 ve A9 kombinin üretim bilgileridir. Bu menüden çıkarak cihaza can ve mal güvenliğiniz açısından müdahale etmemelisiniz.

Petek Yıkama