444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Duo Tec Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Duo Tec Hata Kodları

Makalemizde sunduğumuz bilgiler Baymak Duo Tec Premix Yoğuşmalı (24-28-33-42-45 kW kapasiteli) kombilerde oluşan arıza kodlarıdır.

 1. E01 Arızası Cihazda başarısız ateşleme kodu olarak bilinir.
 • Çözüm Duo tec kombi kullanıcısı olarak öncelikle dairenize gelen gazı kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenize gazın geldiğinden eminseniz eğer cihazı resetlemeniz gerekir. Reset uygulamasının ardından sorun yine de düzelmez ise yapabileceğiniz işlem yoktur. Duo tec kombide elektronik kart arızası, gaz grubu sorunu ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorunu olabileceğinden Baymak Servisi’ni aramalısınız.
 1. E02 Arızası Hatalı alev oluşumu demektir.
 • Çözüm Bu sorunun birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle de gaz valfinin kapanmayarak ateşlemeye devam etmesi veya anakartta sorun olması gibi durumlarda yaşanır. İyonizasyon elektrodunda da sorun olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.

 1. E03 Arızası Aşırı ısınma sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Limit termostat sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Bu durumda kombiniz kalorifer konumunda ise en az 3 peteğin açık olduğundan emin olun. Açık değilse mutlaka açın. Kombiniz yaz konumunda ise birkaç kez resetleme işlemi uygulayın. Sorun hala düzelmiyor ise işi uzmanına bırakın. Bu gibi durumlarda; kalorifer filtresi tıkalı, pompa sıkışmış, ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E05 Arızası Fan geri besleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Bu sorun için atık gaz sistem sorunu da diyebiliriz. Fanda oluşan aksaklığı belirtir. Yalnız elektronik kartta da sorun olabilmektedir. Sorunun giderilmesi amacı ile cihaza müdahale etmeden mutlaka Baymak Servis ile görüşmelisiniz.
 1. E08 Arızası Ateşleme devresinde sorun olduğunda bu hata kodu yer alır.
 • Çözüm Bu durumda yapabileceğiniz uygulama veya işlem bulunmaz. Teknik açıdan yardımları servisten almalısınız. Ateşleme sisteminde birçok parça yer almaktadır. Bu parçaların birinde ya da birkaçında sorun olabilmektedir. Net tespit ve müdahale için işi uzmanına bırakmalısınız.
 1. E09 Arızası Gaz grubu geri besleme sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Gaz grubu kombilerde gaz armatörü ya da gaz valfi olarak da isimlendirebileceğimiz bir parçadır. Sorun olduğunda ekranda bu hata kodu yer alabilmektedir. Parçanın tamiri olmaz. Arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan yardım alabileceğiniz Baymak Servisi’ni aramalısınız.
 1. E12 Arızası EEPROM hatası anlamına gelir.
 • Çözüm Yazılım sorunu demektir. Bu durumda direk olarak Baymak Duo tec Servisi ile görüşmeli yardım almalısınız.
 1. E21 Arızası Duo tec kombide elektronik kart sorunu olduğunu bildiren arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Sorunun çözümlenmesi kartın tamir ya da değişim işlemini gerektirir. Bu nedenle de yardımları Baymak Servisi’nden almalısınız. Cihaza kendiniz müdahale etmeye çalışmayın.
 1. F13 Arızası Reset kilitlenmesi olarak bilinen arıza kodudur.
 • Çözüm Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuğunuzda ya da olması gerekenden fazla bastığınızda bu sorun karşınıza çıkar. Bu durumda Duo tec kombiye gelen elektrik beslemesini kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Sorun düzelmez ve yine devam eder ise mutlaka servis çağırınız.
 1. F34 Arızası Düşük besleme gerilim sorunu olarak bilinir.
 • Çözüm Yani bu arıza ile alakalı bir nevi voltaj sorunudur diyebiliriz. Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Cihaz bu durumda otomatik resetlenecektir. Bu durumda sorun bir süre beklemeniz sonrasında düzelebilir. Yine de bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis çağırınız. Bu sorunun düzelmediği durumlarda düşük voltaj sebebi ile genelde karşımıza anakart sorunu çıkmaktadır. Anakart düşük gelen voltaj sebebi ile yanmış veya hasar görmüş olabilir. Bu sorundan kurtulmak adına anakarta müdahale gerekir. Bu nedenle servis yardımı alınız. Anakarta yapılan müdahale sonrasında sorun çözümlenir fakat tekrar da edebilir. Sorunun bir kez daha yaşanılmaması ve müdahale edilen anakartın garantiye girmesi adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanmanızı öneririz.
 1. F35 Arızası Merkezi ısıtma sensör sorunudur.
 • Çözüm Bu sorunda kalorifer sensörü arızalı denilebilir. Sensörün yanı sıra sensör kablolarında kopma-kısa devre durumu veya borularda nemlenme olabilmektedir. Tespit ve müdahale için servisi aramanız gerekmektedir.
 1. F37 Arızası Su basıncının düşük olduğu anlamına gelen arıza kodudur.
 • Çözüm Duo tec kombilerde sık karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalı yani cihaza su basmalısınız. Duotec model kombilerin basınç göstergesi sağ alttadır. Doldurma musluğu da basınç göstergesinin hemen yanında mavi renkte bir parçadır. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi gelir. Basıncı takip edin. Yükselmeler olur. 1.5 değerine gelince doldurma musluğunu sağa çevirerek mutlaka kapatın. Ekrandaki F37 Arızası silinecek yerine AP yazısı belirecektir. “R” konumlu reset düğmesine bir kez basarsanız sorun düzelecek ekranda derece belirerek cihaz çalışmaya kaldığı yerden devam edecektir.
 1. F39 Arızası Dış hava sensör sorunu olduğunu bildirir.
 • Çözüm Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Parçanın görevi ise dışarıdaki ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmaktır. Bazen kombilerde dış hava sensörü olmadan da bu arıza durumu yaşanabilmektedir. Bu durumda da muhtemel sebep elektrik ile alakalı olmaktadır. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi arayınız.
 1. F50 Arızası Sıcak su boyler sensöründe sorun olduğunu belirtir.
 • Çözüm Kullanıcı olarak hiçbir müdahalede bulunamazsınız. Yardımları da mutlaka Baymak Servisi’nden almalısınız.
 1. F51 Arızası PT1000 sensör sorunu demektir.
 • Çözüm Yardım amacı ile servisi aramanızı tavsiye ederiz.
 1. F52 Arızası Kullanım suyu sensör sorunu olarak anlayabileceğimiz arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda sıcak su alamazsınız ve sorun yaşarsınız. Sorunun tek sebebi sıcak su ntc si de değildir. Bu gibi durumlarda sensör kablolarında; temas durumu, kısa devre veya kopma da olabilmektedir. Ayrıca borularda nemlenme olabilmektedir. Teşhis ve müdahale için mutlaka uzman yardımı alınız.
 1. F53 Arızası Termal sigortanın kapalı olduğu anlamını taşıyan bir arıza kodudur.
 • Çözüm Bu durumda yapılması gereken şey kullanıcı olarak Baymak Kombi Servis yardımı almaktır. Cihaza müdahale etmeye kalkışmayın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

  1. yoğuşma borusundan su geliyor basınç düşüyor kombi arıza veriyor su basınca çalışıyor ama bir müddet sonra tekrar basınç düşüyor sebebi ne olabilir

   1. Merhaba Murat Bey… Kombinizde su akıntısı sorunu olduğu için basınç düşer. Basınç düştüğü için de kombi düşük su basınç arızasına geçiyor. Su akıntısı olduğu sürece basınç düşmeye ve kombi arızaya geçmeye devam eder. Su akıntısı sorununun çözümlenmesi gerekir. Bunun için de servis çağırmalısınız.

  2. Selamin aleykum benim baymak duotec yogusmali kombim var ariza kodu e05 arizasi veriyo servis geldi fani kontrol etti fan calisiyo kombiyi topladi kombi calisti bir hafta sonra tkrar ayni arizayi verdi bu sefer sorun kartda diye kardan fana giden kontagi degistirdi ama iki gunsonra kombi tekrar ayni arizayi verdi busefer pompa arizali deyim pompayi degistirdi ve iki gun sonra kombi tekrar e05 arizasi verdi ne yapmaliyim bana bi yardimci olabilirmisiniz

   1. Aleyküm selam Yusuf Bey… Baymak Duotec model kombilerde E05 arıza kodu fan geri besleme sorunudur. Bu arıza durumunda genelde fan veya elektronik kart arızası görülür. Ancak bu parçaların yanı sıra devir daim pompası da değiştirilmiş bir sonuca varılmamış. Cihazınız eğer bir dış hava sensörüne bağlıysa bu yüzden de çalışmıyor arızaya geçiyor olabilir. Bu parça varsa eğer bağlantıları ile kontrol edilmesi gerekir. Dış hava sensörü yoksa da muhtemel sebep kart arızası gibi görünüyor. Tabi yine de net teşhis için sorunu yerinde görmek gerekir. Farklı bir servis yardımı almanızı öneririz.

  3. Baymak duo tec 33 kombi bağlattım 45 dereceye ayarladım fakat kombinin üstündeki derecede 45 gösterdiği halde gaz göstergesi hiç sönmüyor sürekli saat dönüyor nedenini ögrenebilirmiyim

   1. Merhaba Ahmet bey. Kombi ayarladığınız derecenin bir kaç derece üzerine çıkınca kapatır bir kaç derece düşünce çalışır. Bu neden ile 45 olunca kapanmıyor.

  4. Kombim yanıyor su ısıtıyor fakat petekler e sıcak su göndermiyor.. Mesela 42 derece gösteriyor ve yanındaki petek amblemi yanıp sönüyor sorun ne anlayamadım

   1. Merhaba Zeynel Bey… Ekranda derece ve petek sembolü yanıp sönüyorsa veya sabit yanıyorsa kombi kış konumunda çalışıyor gibi görünüyor ancak peteklere sıcaklık göndermiyor. Petek vanalarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca kombi altındaki tesisat vanaları da açık şekilde olmalıdır. Kombi tesisat basıncının da 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Yine de petekleriniz ısınmazsa eğer yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekir. Parçalarda sorun olabilme ihtimali yüksek. Net teşhis için de sorunu yerinde görmemiz gerekir.

  5. s.aduo tec konbimizin .cak .soğuk su kariştirma sorunu var bir an önce yapilmasini istiyorum

   1. Merhaba Oruçbey… Sıcak soğuk su karıştırma sorunu var derken? Sıcak su kullanımında su bir soğuyup bir ısınıyor sanırım. Cihaz bir ikaz vermiyorsa sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Çözüm için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Ekiplerimiz size bu konuda yardımcı olacaktır.

  6. Salam bende baymak duo tec 45 kombisi var.Evim 2 katlıdır.Ben elave pompa koyarken 2 ci katın petekleri ısınıyor .Acaba bu kombinin parametre ayarlarında bir sorunmu var?Kombinin suyu saf su iledir.peteklerimde pislik yokdur rıca ederim mümkünse bana bu parametre ayarlarını yollarsanız cok sevinirim .
   Sayqıyla
   Azerbaycandan Namaz Suleymanov

   1. Merhaba Namaz Bey… İlave pompa konulduğunda ısınmayan peteklerde ısı oluyorsa eğer kombi kapasite açısından yeterli gelmiyor demektir. Bu durum parametre ayarları ile düzelmez. Büyük dairelerde bazı kombiler yetersiz kalır. Bulunduğu kattaki petekleri ısınırken uzakta kalan petekleri ısıtmaz. Harici bir pompa gerekir. Harici pompa yani ilave pompa ile peteklerde ısı oluyorsa o pompayı kullanmaya devam etmeniz gerekir.

     1. Merhaba Namaz Bey… Parametre ayarlarını biz yapmıyoruz maalesef. O yüzden bilgileri bizde bulunmuyor.

   1. Merhaba Cafer Bey… Anladığım kadarıyla kombi bir arıza kodu da vermiyor. Arıza kodu veriyor olsaydı arıza durumu hakkında bilgi vermemiz de kolaylaşırdı. Ancak bu durumda tahmini de olsa bilgi sunmak çok zor. Çünkü kombide sıcak su devresinde çalışan birçok parça var. Bi servis yardımı alarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.