Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları

Baymak Quasar 24 Fi Hata Kodları

 1. 30 Ledi Yanıp Sönüyor Gaz blokaj problemi.
 1. 40 Ledi Yanıp Sönüyor Aşırı ısı termostat devresi açık durumda.
 • Çözüm Yani aşırı ısınma sebebi ile limit termostat açılmış ve cihaz bloke konumda demektir. Aşırı ısınma durumunun yaşanması birçok etmene bağlı olabilmektedir. Servis öncesi düğmeyi R konumuna getirerek reset uygulaması yapmalısınız. Resetlemeden sonra sorun düzelir ise kullanıma devam edebilirsiniz. Fakat arızada düzelme olmuyor ise; ana eşanjör, pompa ve üç yollu vana, sensör, kart gibi önemli parçalarda sorun olabiliyorken, kalorifer filtresinde tıkanma ya da tesisatta tıkanıklık gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. Teknik açıdan arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi adına uzman yardımı almanız gerekmektedir.

Baymak Quasar 24 Fi Arıza Kodları

 1. 50 Ledi Yanıp Sönüyor Atık gaz sistem sorunu.
 • Çözüm Baymak Quasar model kombilerin 24 fi ve i çeşitleri bulunmaktadır. Quasar 24 Fi modeller hermetik, Quasar 24 i model kombiler bacalıdır. Her iki çeşitte hava akışı yani atık gaz sistemi aynı değildir. Quasar 50 led arızası çözümü için linki tıklayabilirsiniz.
 1. 60 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma devresindeki su eksik.
 • Çözüm Kombi tesisatında su olmadığını belirten ve genelde çok sık yaşanan arıza durumudur. Tesisat suyu azaldığı için cihaz arızaya geçer. Bu durumda tesisata su basmak gerekir. Quasar 24 Fi/i model kombinin altında monteli durumda olan doldurma musluğunu yavaşça sola doğru çevirin. Su sesini duyduğunuzda su basma işlemi başlar. Arıza ledinin yanıp sönmesi durana kadar su basmaya devam edin. Sorun düzelir ise işlemi sonlandırın ve doldurma musluğunu kapatmayı unutmayın. Arıza düzelmezse düğmeyi R konumuna getirerek resetleme işlemi yapabilirsiniz. Arıza düzelmezse, işlem yapılamıyorsa veya bu sorunu çok sık yaşamaya başladıysanız mutlaka Baymak Servisi yardımı almalısınız.
 1. 70 Ledi Yanıp Sönüyor Kullanım suyu probu sorunu.
 • Çözüm Sıcak su sensör arızası denilebilir. Sıcak su sorunu yaşarsınız ve kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmaz. Sıcak su sensörünün arızalı olması, sensör bağlantılarında sorun olması veya sensör borularının nemlenmesi sebebi ile yaşanabilir. Arızanın teşhis edilerek onarılması açısından uzman desteği almanız gerekmektedir.
 1. 80 Ledi Yanıp Sönüyor Isıtma probu sorunu.
 • Çözüm Yani kalorifer sensörü arızası denilebilir. Kalorifer sensörü arızasının yanı sıra borularda nem durumu ya da bağlantılarda kopma-kısa devre durumu söz konusu da olabilmektedir. Bu arıza durumunda teknik açıdan arızanın tespit edilerek onarılması açısından uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 1. 70-80 Ledi Yanıp Sönüyor Kireçlenme başlamış.
 • Çözüm Bu arıza durumunda cihazın bakıma ihtiyacı var demektir. Kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamanızı öneririz. Her iki led de aynı anda yanıp sönüyor ise; sistemde yani tesisatta hava olabilir, tesisat tıkanmış olabilir veya pompada sorun olabilir. Arızanın net teşhis edilerek çözümlenmesi açısından Baymak Servisi yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Halil Çolak dedi ki:

  Merhaba, Baymak Quasar 24 fi kombi kullanicisiyim. Şuan kombi kış modunda çalışiyor. Fakat dakika da bir veyahut üç dakika da bir devreye giriyor. Suyumu ısıtıyor yoksa sicaksuyumu devirdaim ediyor bilemiyorum. Bahsettiğim dakikalar arasinda çalışıp duruyor herhangibir hata vermiyor Acaba bu kombinin çalışma sistemi bumu yoksa başka bir problemmi var. Şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Halil Bey… Kombinin devreye girme, dinlenme ve yeniden devreye girme döngüsü; ayarlanan sıcaklığa, ısı kayıplarına, tesisatın ve kombinin bakım durumuna bağlıdır. Ayrıca kombilerde her şey otomatiktir. Kombi tesisatta düşük sıcaklık algılarsa devreye girer. Ntc sensör düşük sıcaklık algılıyordur ki kombi bu kadar sık çalışsın. Kombiyi kısık derecede kullanıyorsanız kombinin eski olması sebebiyle de verim düşüklüğü olur ve kombi bu sebeple de çok sık çalışabilir. Tabi yine de sorun var yok? uzaktan net bilgi aktarmamız çok zor. İncelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

Petek Yıkama