Baymak 50 LED Arızası

Baymak 50 LED Hatası Çözümü

Sayfamızda yer alan bilgiler Baymak markalı Quasar 24 Fi/i, Baxi Nuvola 240 Fi/i, Falke HT/BT, Baxi Main 24 Fi/i, Baxi Luna 240 Fi/i model kombilerde geçerlidir.

Bilmenizi İsteriz: Quasar 24 Fi, Baxi Nuvola 240 Fi, Falke HT, Baxi Main 24 Fi, Baxi Luna 240 Fi model kombiler hermetik, Quasar 24 i, Baxi Nuvola 240 i, Falke BT, Baxi Main 24 i, Baxi Luna 240 i model kombiler bacalıdır.

Baymak Kombide 50 Ledi Yanıp Sönüyorsa;

Hava akış sorunu (atık gaz sistem sorunu) var demektir.

Baymak kombi çeşidine göre arıza durumu değişmektedir. Hermetik ve bacalı modellerde farklı arıza durumları söz konusu olabilmektedir.

Arıza Çözümü

 1. Baymak Hermetik Kombilerde;

*Fan arızalanmış olabilir,

*Elektronik kartta problem olabilir,

*Prosestat arızalanmış olabilir,

*Dışarı doğru uzanan hava akım borusu yerine oturtulmamış olabilir,

*Hava akım borusu ebatı standart ölçüde olmayabilir.

 1. Baymak Bacalı Kombilerde;

*Baca çekmiyor olabilir,

*Baca tıkanmış olabilir,

*Baca sensöründe problem olabilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Şevki Baştürk dedi ki:

  Baymak quasar 24 fi markalı kombi mevcut aktif kullanıyoruz ancak bugün hava – derecelere düştüğü için mi bilmiyorum ama kombi 50 ışığı yanıp sönüyor arıza sebebi baca tıkalı olabilir diyor ama buzlanma olaylarında böyle birşey olabilir mi? Acil yardım eder misiniz?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şevki Bey… Kombi donmaya maruz kaldığında veya donduğunda böyle bir arıza uyarısı vermez. Baca uyarısı yani atık gaz devresi uyarısı veriyorsa eğer (kombiniz hermetik olduğu için) kart, prosestat, fan gibi parçaları ayrıca baca sistemini kontrol etmemiz gerekiyor.

 2. UMUT AKKOÇ dedi ki:

  Baymak baxi main 24 fi kombim var. Sıcak suyu açtığımda su biraz ısınıyor sonra 50 derece ışığı yanıp sönüyor ve su geri soğuyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Umut Bey… Makalemizi incelediyseniz eğer kombiniz baca sistemi hatası veriyor. Yani atık gaz devresi sorunu diyebiliriz. Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir. Kombiniz hermetik olduğu için baca sistemi dahil, fan, kart, prosestat gibi parçaları kontrol etmemiz gerekiyor.

 3. Şule Özkaya dedi ki:

  50 derece ışığı yanıyor rüzgar çıkmış tı ondan sonra çalışmadı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şule Hanım… Rüzgara bağlı bir sorun olabilir. Çünkü kombiniz hava akış sorunu veriyor. Yani baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı için arızaya geçmiş. Rüzgar olmamasına karşın düzelme olmuyor ve yine cihaz aynı arızayı veriyorsa; cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Yine sonuç alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekir.

 4. Yusuf dedi ki:

  Su isitmiyor derece 80 gösteriyor ve ateşleme yapmıyor ne olabilir petekler ısınıyor. Saygılar

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yusuf Bey… Kombiniz 80°C led uyarısı mı veriyor? Yani bu led mi yanıp sönüyor? Öyle bir durum varsa eğer ısıtma sensöründe sorun olabilir. Ancak kombinizde ekran var, ekrandaki sıcaklık 80°C yi göstermesine rağmen yine de petekler ısınmıyorsa kombide aşırı ısınma sorunu olabilir. Her şekilde ekip müdahalesi gerekir.

 5. Mehmet Küçükkökten dedi ki:

  Benim baymak baxi kombim var baymak 50 arıza gösteriyor 4 defa özel servis geldi.hala arıza giderilmedi anakartı tamir etti hava çekiş vantilatör yerlerini değiştirdi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Makalemizde de belirttiğimiz gibi Baymak kombilerde 50 led arızası; hava akış sorunudur. Bu sorunda; fan, prosestat, anakart gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Baca içi tıkanmış olabilir, baca çok rüzgar alan bir yerde ise çok rüzgarlı havalarda yeterli hava akışı olmadığı için cihaz arızaya geçiyor olabilir, baca yerinden çıkmış olabilir, baca ebatı uzun olabilir. Yani birçok sebebi vardır. Sorunu yerinde görüp incelememiz gerekiyor.

Petek Yıkama