444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Lambert Attivo Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Lambert Attivo Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Baymak Lambert Attivo 240 Fi/ 310 Fi model yoğuşmalı kombiler içindir.

 1. E01 Hatası Ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Dairenizdeki gaz vanalarına bakın kapalı durumda ise açın. Gaz vanalarının açık olduğundan eminseniz eğer kombiyi resetleyin. Yani “R” konumlu düğmeye bir kez basın. Resetleme sonrasında hala sonuç alamadıysanız servisi arayarak yardım alın. Anakart, gaz armatörü, ateşleme ve iyonizasyon çubuklarında sorun olabilir. Net tespit ve müdahale sonrasında sorun düzelecektir.
 1. E02-F02 Hatası Hatalı alev oluşum sorunudur.
 • Çözüm Brülörde yanma olmasına rağmen alevin oluşmadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce cihazı resetlemelisiniz. “R” konumlu düğmeye bir kez basın ve arıza durumu düzelmezse eğer işlemi birkaç kez daha tekrar edin. Uygulama sonrasında sorun hala düzelmez ise iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.
 1. E03 Hatası Aşırı ısınma problemidir.
 • Çözüm Bu sorunda en az 3 petek vanasının açık olduğundan emin olun. Değilse mutlaka açın. Kombi altındaki tesisat vanalarına bakın, kapalı ise açın. Vanalar açıksa; “R” konumlu düğmeye basarak resetleme işlemi uygulayın. Uygulama sonrasında eğer sorunda düzelme olmaz ise; kalorifer filtresi tıkalı olabilir, pompa sıkışıklığı olabilir, ana eşanjörde kireçlenme-tıkanma olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir ya da kalorifer tesisatı tıkalı olabilir. Net tespit ve çözüm için Baymak Servisi’ni arayabilirsiniz.
 1. E04-E05-E06-F23 Hatası Prosestat arızasıdır.
 • Çözüm Ekranda beliren bu 4 arıza kodu hemen hemen aynı anlama gelmektedir. Prosestat yani diferansiyel hava basınç anahtarında sorun olabileceğini belirtir. Bu durumda prosestat açılmıyor veya açık kalıp kapanmıyor olabilir. Teknik olarak bir arıza durumu da söz konusu olabilir. Hatta bu durumda anakart veya fan arızası ile de karşılaşabilmekteyiz. Bu yüzden net tespit ve çözüm için servis yardımı alın önerisinde bulunuyoruz.
 1. E08 Hatası Anakart ve iyonizasyon sorunudur.
 • Çözüm Alev sisteminde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun iyonizasyon elektrodunda veya anakartta olabilmektedir. Arızanın yerinde görülmesi ve tespit yapılması gerekmektedir. Bu yüzden mutlaka uzman yardımı alın.
 1. E09 Hatası Gaz valfi geri besleme problemidir.
 • Çözüm Gaz valfi ile alakalı bir arıza durumudur. Gaz valfinin yanı sıra sorun anakartta da olabileceğinden net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. E12-E21-F25 Hatası Elektronik kart sorunudur.
 • Çözüm Lambert Attivo model kombilerde bu 3 arıza kodunun da anlamı aynıdır. Elektronik kartta sorun olabileceğini belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan soruna müdahale etmeden mutlaka servisi aramalı yardım almalısınız.
 1. F13 Hatası Reset kilitlenmesidir.
 • Çözüm “R” konumlu reset düğmesine kısa sürede maksimum seviyede basıldığında bu sorun yaşanır. Reset kilitlenmesi olarak adlandırdığımız bu arıza durumunda cihazı şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra açarsanız eğer sorun düzelecektir.
 1. F22 Hatası Düşük voltaj problemidir.
 • Çözüm Bir süre kadar beklemenizi öneririz. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulamayın, çünkü cihaz otomatik resetlenir. Uzun süre beklediniz ama sonuç yine de değişmiyorsa mutlaka servis yardımı alın. Anakart arızalı olabilir. Anakart müdahalesi olsun ya da olmasın “kombi regülatörü” kullanırsanız bu gibi sorunları yaşamak zorunda kalmazsınız.
 1. F31 Hatası Kalorifer sensör problemidir.
 • Çözüm Kalorifer sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olduğunda veya sensör boruları nemlendiği zaman bu sorun yaşanabilir. Böyle bir durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. F32 Hatası Dış hava sensör problemidir.
 • Çözüm Dış hava sensörü dış ortamın sıcaklık durumuna göre kombiyi çalıştıran sensördür. Her kombide yer almaz. Lambert Attivo model kombinizde dış hava sensörü var ise arızalı olduğunu belirtir, yoksa elektrik aksağında problem olabilir. Servis yardımı alırsanız net tespit yapılarak sorun çözümlenecektir.
 1. F33 Hatası Sıcak su sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda, kablolarında kısa devre ya da kopma olduğunda veya sensör boruları nem yaptığında bu sorun yaşanabilir. Tespit ve müdahale için Baymak Servisi’ni arayınız.
 1. F37 Hatası Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda sistem basıncının düşük olduğunu anlayabiliriz. Yani cihazın suya ihtiyacı vardır su basımı gerekir. Sağ alt kısımda yer alan bar göstergesine bakarsanız sıfıra yakındır. Baymak Lambert Attivo kombinin sol alt kısımda yer alan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı bar göstergesi 1 ile 2 arasına gelene kadar su basılmalıdır. İşlemin sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmadığı taktirde birkaç kez resetleme işlemi yapın. Sorunun çözümlendiğini göreceksiniz. Sonuç değişmiyorsa ya da işlemi yapamıyorsanız mutlaka servis yardımı alın.
 1. F59 Hatası Gaz grubu sorunudur.
 • Çözüm Lambert Attivo model kombilerde gaz valfi veya gaz armatörü olarak adlandırabileceğimiz bu parçada sorun olduğunu belirtir. Cihaz bu arıza durumunda ateşleme yapmaz. Arızanın tespiti ve çözümü için de mutlaka Baymak Servisi’ni aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.