Baymak Lambert Attivo Arıza Kodları

Baymak Lambert Attivo Hata Kodları

Makalemizde sunacağımız bilgiler Baymak Lambert Attivo 240 Fi/ 310 Fi model yoğuşmalı kombiler içindir.

 1. E01 Hatası Ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Dairenizdeki gaz kesintisi olduğunda veya brülörde alev oluşmadığında bu sorun yaşanır. Arıza hakkında servis öncesi yapılacakları öğrenmek ve uygulamak için Lambert Attivo E01 arızası çözüm videosu linkini tıklayabilirsiniz. Arızanın düzelmediği durumlarda mutlaka servis yardımı almanız gerekir.
 1. E02-F02 Hatası Hatalı alev oluşum sorunudur.
 • Çözüm Brülörde yanma olmasına rağmen alevin oluşmadığını belirtir. Bu arıza durumunda önce cihazı resetlemelisiniz. R konumlu düğmeye bir kez basın ve arıza durumu düzelmezse eğer işlemi birkaç kez daha tekrar edin. Uygulama sonrasında sorun hala düzelmez ise iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde ya da anakartta sorun olabilir. Servisi arayarak yardım almalısınız.
 1. E03 Hatası Aşırı ısınma problemidir.
 • Çözüm Bu sorun birçok sebeple yaşanır. Bazen servis öncesi yapılacaklar işlemler sorunu çözümler bazen de direkt servis gerektirebilir. Lambert Attivo E03 hatası hakkındaki tüm bilgiler için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E04-E05-E06-F23 Hatası Prosestat arızasıdır.
 • Çözüm Ekranda beliren bu 4 arıza kodu hemen hemen aynı anlama gelmektedir. Cihaz yeterli hava akışı sağlayamazsa bu sorun yaşanabilir. Arızanın tüm detaylarını ve yapılması gerekenleri öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.
 1. E08 Hatası Anakart ve iyonizasyon sorunudur.
 • Çözüm Alev sisteminde sorun olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sorun iyonizasyon elektrodunda veya anakartta olabilmektedir. Arızanın yerinde görülmesi ve tespit yapılması gerekmektedir. Bu yüzden mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E09 Hatası Gaz valfi geri besleme problemidir.
 • Çözüm Gaz valfi ile alakalı bir arıza durumudur. Gaz valfinin yanı sıra sorun anakartta da olabileceğinden net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. E12-E21-F25 Hatası Elektronik kart sorunudur.
 • Çözüm Lambert Attivo model kombilerde bu 3 arıza kodunun da anlamı aynıdır. Elektronik kartta sorun olabileceğini belirtir. Bu gibi arıza durumlarında teknik açıdan soruna müdahale etmeden mutlaka servisi aramalı yardım almalısınız.
 1. F13 Hatası Reset kilitlenmesidir.
 • Çözüm “R” konumlu reset düğmesine kısa sürede maksimum seviyede basıldığında bu sorun yaşanır. Reset kilitlenmesi olarak adlandırdığımız bu arıza durumunda cihazı şalterinden kapatıp birkaç saniye sonra açarsanız eğer sorun düzelecektir.
 1. F22 Hatası Düşük voltaj problemidir.
 • Çözüm Bir süre kadar beklemenizi öneririz. Voltajlar düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Düzelme olmaz ise resetleme işlemi uygulamayın, çünkü cihaz otomatik resetlenir. Uzun süre beklediniz ama sonuç yine de değişmiyorsa mutlaka servis yardımı alın. Anakart arızalı olabilir. Anakart müdahalesi olsun ya da olmasın “kombi regülatörü” kullanırsanız bu gibi sorunları yaşamak zorunda kalmazsınız.
 1. F31 Hatası Kalorifer sensör problemidir.
 • Çözüm Kalorifer sensörü arızalandığında, sensör kablolarında kopma ya da kısa devre olduğunda veya sensör boruları nemlendiği zaman bu sorun yaşanabilir. Böyle bir durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.
 1. F32 Hatası Dış hava sensör problemidir.
 • Çözüm Dış hava sensörü dış ortamın sıcaklık durumuna göre kombiyi çalıştıran sensördür. Her kombide yer almaz. Lambert Attivo model kombinizde dış hava sensörü var ise arızalı olduğunu belirtir, yoksa elektrik aksağında problem olabilir. Servis yardımı alırsanız net tespit yapılarak sorun çözümlenecektir.
 1. F33 Hatası Sıcak su sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su ntc sinde sorun olduğunda, kablolarında kısa devre ya da kopma olduğunda veya sensör boruları nem yaptığında bu sorun yaşanabilir. Tespit ve müdahale için Baymak Servisini aramalısınız.
 1. F37 Hatası Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda sistem basıncının düşük olduğunu anlayabiliriz. Yani cihazın suya ihtiyacı vardır su basımı gerekir. Lambert Attivo kombiye su basma videosu nu izleyerek işlemi uygulayabilir ve sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. F59 Hatası Gaz grubu sorunudur.
 • Çözüm Lambert Attivo model kombilerde gaz valfi veya gaz armatörü olarak adlandırabileceğimiz bu parçada sorun olduğunu belirtir. Cihaz bu arıza durumunda ateşleme yapmaz. Arızanın tespiti ve çözümü için de mutlaka Baymak Servisini aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Doğuş dedi ki:

  Mrb kolay gelsin kombimiz arzalandi E05 yaziyo ekranda markasi lambert baymak nedir acaba sorunu rahatsızlık veriyorum özür dilerim size zahmet bilgi vere bilirmisin iz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Doğuş Bey… Kombinizin tam olarak modeli makalemizde açıkladığımız gibi Lambert Attivo modeli ise açıklamalarda E05 arızası hakkındaki detaylar yazmaktadır. Bu arıza durumu genel olarak baca sistemine cihazın hava akışına bağlıdır. Cihaz yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arızayı verir. İncelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

 2. Hakan çiçek dedi ki:

  Sıcak su sürekli ısınıp soğuyor sıcaklık bir yükselip bir iniyor sürekli bu hatayı verıyor duş almak mümkün değil en sonunda da F31 diyor sorun ne olabılır?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Yaşadığınız sorun kullanım suyu ile alakalı ancak kombiniz F31 yani kalorifer devesi sensör hatası veriyor. Bu sorunu sadece duş sırasında yaşıyorsanız yani mutfak musluğunda bu şekilde bir sorun olmuyorsa; banyo batarya-musluğu bozuk olabilir, tesisatınızda bir sorun da olabilir. Hem mutfak hem de banyoda bu sorun varsa (yani tüm musluklarda sıcak su dalgalanması varsa) kombide sensör dahil birçok parçayı yerinde incelememiz, kontrol etmemiz gerekiyor.

 3. ali ali dedi ki:

  590 diye bir kod çıkıyor ve altında servis kelimesi var ne yapmam gerekiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Bey… Kombiniz Baymak ise, Baymak kombilerde 590 diye bir hata veya bilgi kodu yok. Genel olarak kodlar; E, A veya F harfi ile başlamaktadır. Servis yazısı varsa teknik servis müdahalesi gerektiren bir durum söz konusu olabilir. Bu aşamada cihaza müdahale etmeden servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama