Baymak Brötje Energy Digit 240 Fi Arıza Kodları

Baymak Brötje Energy Digit 240 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizdeki gaz girişlerini kontrol edin ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Gaz vanaları açık ise kombinizi resetleyin. Birkaç kez resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmiyorsa eğer cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı alın. Anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Servis ekipleri tarafından net tespit yapılır ve hangi parça arızalı ise ona göre müdahale edilir.

 1. E02 Arıza Kodu Emniyet sensörü arızasıdır.
 • Çözüm Bu arıza durumunda öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasına düzelme olmuyor ise petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de sorun düzelmiyorsa; emniyet termostatında (aşırı ısı limit termostatta) sorun olabilir. Ayrıca eşanjör, pompa, üç yollu vana, kart gibi parçalar ile filtre ile tesisatı kontrol etmek gerekir. Net arıza tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunudur.
 • Çözüm Bu hata kodu atık gaz sisteminde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Bu sorunu servis çağırmadan çözümlemek veya arızalı parçalar konusunda bilinçli olmak için Brötje Energy Digit 240 Fi E03 arızası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sistemi sensör sorunudur.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelmez olmaz ise sıcak su sensöründe (ntc sinde) sorun olabilir. Kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilir. Tespit ve müdahale için uzman yardımı almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm  Brötje Energy Digit 240 Fi model kombide en çok karşılaştığımız arıza kodudur. Basıncın düşük olduğunu ve kombinin suya ihtiyacı olduğunu belirtir. İşlemi uygulamak ve sorunu çözümlemek adına Brötje Energy Digit 240 Fi kombiye su basma linkini tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (10 Yorum)

 1. Serkan yücel dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin iyi çalışmalar diliyorum.
  Energy 240 fi kombi alttan şu damlatıyor be yapmamız gerekiyor?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey… Kombi yüksek basınç halinde veya parçalarda arıza, delinme, kırılma, çatlama varsa su akıtır. Ancak bu gibi durumlarda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor. Su akıtan parçanın veya aksamın yerinde kontrol edilmesi lazım.

 2. Hüseyin Kanış dedi ki:

  Merhabalar hocam benim kombi baymak energy digit 07 hatası alıyorum sebebi nedir çözümü nasil?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Baymak Energy Digit model kombilerde 07 arıza kodu yoktur. Arıza kodları Baymak kombilerde genellikle E, A veya F harfi ile başlamaktadır. Başında bir harf yoksa eğer 0.7 bar yani düşük basınç durumu söz konusu olabilir. Basınç ideal değerde ise 07 harici bir problem olabilir. Cihazı bu aşamada birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekebilir.

 3. Hikmet Özkaya dedi ki:

  Baymak Energy Digit 240 Fi Model kombim var herhangi bi arza kodu yok ama çok sık devreye giriyor ve çok uzun yanmaya devam ediyor ne yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hikmet Bey… Cihaz çok sık devreye girip uzun süreli çalışıyorsa; anakart, gaz valfi, elektrot arızası olabilir. Ayrıca kombiye gaz ayarı gerekebilir. Tesisatı ve filtreyi de kontrol etmemiz gerekiyor. Bu aşamada sizi yönlendirebileceğimiz bir işlem olmadığı için servis yardımı almanız gerekiyor.

 4. Mustafa Kenar dedi ki:

  Merhaba. Baymak energy digit kombi A82 arızası veriyor. Resetledim ancak geçmedi. Kombi bir türlü ateşleme yapmıyor. Ateşleme yağıyor gibi oluyor ancak devamı yok.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombiniz harici bir sorun veriyor. Bu sorun genelde elektronik karta bağlıdır. Ancak yine de sorunu yerinde görmeden net bilgi aktarmak çok zor. Bu konuda servis yardımı almalısınız

 5. Ahmet Turgut dedi ki:

  Az önce kombi a 06 hatası verdi nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey… Kullanım kılavuzunda A06 arıza kodu belirtilmemiş ve bizim de daha öncesinde karşılaştığımız bir arıza kodu değil maalesef. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama