Baymak Brötje Energy Digit 240 Fi Arıza Kodları

Baymak Brötje Energy Digit 240 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Başarısız ateşleme sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle dairenizdeki gaz girişlerini kontrol edin ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Gaz vanaları açık ise kombinizi resetleyin. Birkaç kez resetleme işlemi yapın. Resetleme işlemi sonrasında sorun düzelmiyorsa eğer cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı alın. Anakart, gaz valfi, iyonizasyon ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Servis ekipleri tarafından net tespit yapılır ve hangi parça arızalı ise ona göre müdahale edilir.

 1. E02 Arıza Kodu Emniyet sensörü arızasıdır.
 • Çözüm Bu arıza durumunda öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme sonrasına düzelme olmuyor ise petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Yine de sorun düzelmiyorsa; emniyet termostatında (aşırı ısı limit termostatta) sorun olabilir. Ayrıca eşanjör, pompa, üç yollu vana, kart gibi parçalar ile filtre ile tesisatı kontrol etmek gerekir. Net arıza tespiti ve çözümü için servisi aramalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç anahtar sorunudur.
 • Çözüm Bu hata kodu atık gaz sisteminde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Bu sorunu servis çağırmadan çözümlemek veya arızalı parçalar konusunda bilinçli olmak için Brötje Energy Digit 240 Fi E03 arızası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arıza Kodu Merkezi ısıtma sistemi sensör sorunudur.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelmez olmaz ise sıcak su sensöründe (ntc sinde) sorun olabilir. Kablolarda kısa devre ya da kopma da olabilir. Tespit ve müdahale için uzman yardımı almalısınız.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç sorunudur.
 • Çözüm  Brötje Energy Digit 240 Fi model kombide en çok karşılaştığımız arıza kodudur. Basıncın düşük olduğunu ve kombinin suya ihtiyacı olduğunu belirtir. İşlemi uygulamak ve sorunu çözümlemek adına Brötje Energy Digit 240 Fi kombiye su basma linkini tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (16 Yorum)

 1. Ufuk Kahraman dedi ki:

  Selamlar baymak energy digit 240fi kombi hakkında danışıcaktım banyoda sıcak su sorunu yaşıyoruz yıkanırken su ısınıp soğuyor mutfak kısmında sorun olmuyor sadece yıkanırken oluyor ntc sensörü değişimi oldu bu sorun neden kaynaklı olabilir akış türbininden kaynaklı olabilirmi yardımcı olabilirseniz sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ufuk Bey… Sadece banyoda sorun yaşanıyorsa ya musluğunuzda yani bataryada bir sorun vardır ya da banyoya giden tesisatınızda bir tıkanıklık durumu vardır. Bu durumda tesisatçı çağırmalısınız.

 2. Ismail zengin dedi ki:

  Yaz ayarinda kalorifer çalışıyor. Çözüm nedir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba İsmail Bey… Kaloriferlerin hepsi ısınıyorsa; üç yollu vana, sensör, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Bu konuda teknik servis yardımı almanız gerekir. Ancak tek bir kalorifer ya da kombiye yakın birkaç kaloriferde ısı oluyorsa bir sorun değildir.

 3. Kenan Güler dedi ki:

  Merhaba baymak brotje markalı kombim R07 hatası verdi bu ne anlama geliyor.ne yapmam gerekiyor.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kenan Bey… Arıza kodlarında R07 kodu yer almıyor. Harici bir sorun veya durum söz konusu olabilir. Cihazın çalışmasını etkiliyorsa arızadır teknik yardım almalısınız. Cihazın çalışmasını etkilemiyorsa arıza değil durum modu olabilir. Bu durumda bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Petek Yıkama