Baymak Energy Kombide E03 Arızası

Baymak Energy Kombide E03 Arızası Nedir?

Hava akış sorunudur. Atık gaz sisteminde sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Arızanın Sebepleri Nelerdir?

Baymak Energy model kombiler günümüzde bacalı ve hermetik olarak yer alır. Baymak Energy Kombide E03 Arızası durumunda da sebepler cihazın çeşidine bağlı değişmektedir. Sizlere detaylı olarak hangi çeşitte hangi parçalarda sorun olabileceği konusunda bilinçlendireceğiz. Yazımızı incelemeye devam ediniz.

Bacalı Energy Kombide E03 Arızası

 • Baca tıkalı olabilir Energy model bacalı kombiler bina bacasına bağlı olarak çalışmaktadır. Bacanın tıkalı olduğu ya da çekmediği durumlarda atık gaz sistem sorunu yani bu sorun yaşanabilmektedir. Baca tıkalı veya çekmiyor ise baca temizliği gerekir. Baca temizliğini bazı bayilikler yapmaktadır. Veya bu durumla alakalı itfaiyeden yardım almalısınız. Çoğu kombi servisi işlemi yapmamaktadır.
 • Baca sensörü arızalı olabilir Baca sensörü Bacalı Energy model kombilerde atık gaz sistemini takip eder. Elektronik karta atık gaz sisteminde sorun olup olmadığını bildirir ve cihazı bu şekilde çalıştırır. Baca sensörü arızalı ise cihazı çalıştırmaz ve ekranda bu hata kodu yer alır. Parça değişimi yapılarak sorun çözümlenir. Bu konuda mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

Hermetik Energy Kombide E03 Arızası

 • Baca yerinden çıkmış olabilir Hermetik Energy model kombiler dışarı hava akım borusu ile uzantılıdır. Hava akım borusu yani bacası yerinden çıkmış ise bu sebeple hava akış sorunu yaşattırabilir. Bu durumda baca yerine oturtulur ve sorun çözümlenir.
 • Baca olması gerekenden uzun olabilir Hermetik kombilerde baca mesafesinin uzun olması sebebi ile de bu sorun yaşanır. Kombi yeri değiştirildiğinde ek bir baca gerektiğinde genelde uzun baca veya olması gerekenden fazla dirsek kullanıldığında da bu sorun yaşanır. Bu durumda eklenen baca yerinden çıkarılmalı daha kısa baca mesafesi tercih edilmelidir.
 • Fan arızalı olabilir Hermetik Energy model kombileri bacalı kombilerden ayıran en önemli özellik fandır. Fan hava akışına yardımcı olan ve kombide önemi büyük olan parçalardan biridir. Fan zamanla bakımsızlıktan arızalanabilir veya çeşitli sebeplerle arızalanabilir. Arızalı durumda ise hava akışı sağlanmaz ve atık gaz sistem sorunu yani bu sorun yaşanabilir. Bu durumda fan tamiri veya değişimi ile sorun çözümlenir.
 • Elektronik kart arızalı olabilir Baymak Energy model kombilerde beyin görevinde olan en önemli parçadır. Arızalandığı zaman cihaz hiçbir konumda çalışmaz ve çeşitli sorunlar yaşattırabilir. Atık gaz sistem sorununda da karşımıza arızalı olarak çıkabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken elektronik kart tamiri veya değişimidir. İşlem konusundaki yardımları uzman servis ekibinden almalısınız.
 • Prosestat arızalı olabilir Prosestat da sadece hermetik ve yoğuşmalı kombilerde yer alan parçadır. Fanın alt kısmındadır ve fanın bekçisi gibidir. Yani fandan aldığı + basınç ile atık gaz sisteminde sorun var mı yok mu diye elektronik karta bildirir. Elektronik karttan aldığı emir ile cihazı çalıştırır. Arızalı durumda ise atık gaz sistemini denetleyemez ve bu sorunu yaşattırır. Bu durumda prosestat değişimi ile sorun çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

 1. sinan ketenci dedi ki:

  baymak enerji pulus kombim e03 arzası veriyor sorun nedir kesinlile servismi çağırmalıyım resetledim hem ısıtmada hemde sıcak suda busorun oldu kombiyi açıyorum devreye girip sonra e03 arzaya geçiyor bilgi olarak dönerseniz sevinirim teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sinan Bey… Baymak kombilerde E03 arıza kodu atık gaz sorunudur. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemktir. Ancak resetleme sonrası da düzelme olmuyorsa eğer parça arızası olduğundan servis çağırmanız gerekir. Bu durumda cihazın anakartında, prosestatında veya fanında sorun olabilme ihtimali yüksektir.

Petek Yıkama