Baymak Baxi Luna Kombide E97 Arızası

Baymak Baxi Luna E97 Arıza Kodu Nedir?

Düşük voltaj problemidir.

Arıza Durumunda Servis Öncesi Yapılacaklar

Baxi Luna kombinizde E97 hata kodu ile karşılaştığınız zaman cihazı resetlemenize gerek bile yoktur. Çünkü otomatik resetleme işlemini kombiniz kendi yapacaktır. Bu arıza durumunda yapmanız gereken tek şey elektrikçiden yardım talep ederek dairenize ve kombinize gelen voltajı ölçtürmektir. Voltaj düşük ya da yüksek çıktığında size ona göre öneriler sunulur. Yapılması gerekenler sunularak bilinçlendirilirsiniz. Ölçüm neticesinde voltajlar normal çıktı ise bu durumda düşük voltaj sebebi ile kombiniz hasar görmüş demektir. Bu durumda yardımları ancak Baymak Servisi ekibinden alabilirsiniz.

Arızanın Çözümü

Baxi Luna model kombiler tek bir şaltere veya prize bağlanarak çalışır. Şebekeden elektriği alır ve anakart kombi içinde bulunan parçalara talebe göre komut vererek çalışma sağlar. Voltaj düşük veya yüksek gelirse bu durumda etkilenecek olan parça elektronik karttır. Yani elektronik kart sorunu yaşıyorsunuz diyebiliriz.

  • Baxi Luna E97 Arızasında elektronik kart tamiri veya değişimi gerekebilir. Bu uygulamayı kullanıcı olarak yapmamalı mutlaka uzman yardımı almalısınız. Elektronik karta yapılan müdahale sonrasında ancak sorun düzelecektir.

Kombi kullanılan konut içerisinde böyle bir sorun yaşandı ise yeniden yaşanma yani sorunun tekrar etme durumu söz konusudur. Bu duruma bağlı olarak, sorunun bu sebeple tekrar etmemesi adına KOMBİ REGÜLATÖRÜ kullanımını öneriyoruz.

Kombi regülatörü Baxi Luna kombiye bağlandığı zaman düşük veya yüksek gelen voltajı düzenlemektedir. Bu sayede düşük veya yüksek gelen voltaj sebebi ile oluşabilecek kombi sorunlarının önüne geçmektedir. Bu cihazı kullanmadığınız durumlarda voltaj sorunlarını özellikle de kış aylarında sıkça yaşarsınız.

►►► Daha öncesinde elektronik karta bu sebeple müdahale edildi ve kombi regülatörü kullanmıyorsanız eğer aynı sorun tekrar ettiğinde elektronik kart yine hasar görebilir ve uygulama garantiye girmeyeceğinden yeniden ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple de mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız!

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama