Baymak Eco 24 Fi Kombi Kullanımı

Baymak Eco 24 Fi Kombi Nasıl Kullanılır?

Baymak Eco 24 Fi Kombi Kullanımı

 1. Soldaki düğme
 2. Kullanım suyu ısı ayar/iptal ve servis düğmesi
 3. Sağdaki düğme
 4. Kalorifer ısı ayar/yaz konumu/kapama/reset düğmesi

Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Sağ tarafta yer alan merkezi ısıtma ayar düğmesini güneş sembolüne getirdiğinizde kombiyi sadece yaz konumunda çalıştırmış olursunuz.

Kombide Sıcak Su Ayarı

Sol tarafta yer alan kullanım suyu ayar düğmesini musluk simgesine getirin. LCD ekranda su çıkış sıcaklığı görüntülenir. Düğmesi sağ tarafa doğru çevirdikçe sıcak su ayarı yükselir. Siz düğmeyi çevirdikçe ekranda set ettiğiniz (ayarladığınız) sıcaklık derecesi görüntülenir. Talep ettiğiniz sıcaklığı bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Yaptığınız ayardan birkaç saniye sonra mevcut su çıkış sıcaklığı ekranda görüntülenir.

Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kombiyi sadece ısıtmada yani kış konumunda çalıştırmak isterseniz Kullanım suyu ayar düğmesini musluk üzerine / simgesi olan konuma getirmelisiniz. Bu konuma getirdiğinizde kombi sıcak su konumunu kapatıp sadece kalorifer konumunu açacaktır.

Kombide Kalorifer Ayarı

Sağ tarafta yer alan merkezi ısıtma ayar düğmesini petek simgesine getirin. LCD ekranda su çıkış sıcaklığı görüntülenecektir. Düğmeyi sağa doğru çevirdikçe ısı derecesinde artış olur bu ekranda görüntülenir. Talep ettiğiniz ısı derecesini ekranda görerek ayarlama yapabilirsiniz. Ekranda çok kısa ayarladığınız ısı derecesi belirir, daha sonra mevcut su çıkış sıcaklığı görüntülenir.

Kombiyi Resetleme

Sağ tarafta yer alan merkezi ısıtma ayar düğmesini açma/kapama/R konumuna getirdiğinizde kombiyi resetlemiş olursunuz. Yeniden mevcut konuma getirdiğinizde işlem tamamlanmış olur. Resetleme işlemini ekranda arıza kodu belirdiği zaman uygulayabilirsiniz. Diğer arıza durumlarında resetleme işlemi çözüm getirmeyecektir. Bu gibi durumlarda ise Baymak Eco 24 Fi Arıza Kodları linkini tıklayarak arızalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombiye Su Basma

Baymak Eco 24 Fi Kombi Kullanımı sırasında kombi ekranında “E10” arıza kodu görüntülediğiniz zaman kombinin basıncının düşük olduğunu bilmelisiniz. Baymak Eco 24 Fi model kombilerin altında bulunan “mavi doldurma musluğu” nu sola çevirerek basıncı 1,5 bara yükseltmeniz gerekir. Bu şekilde kombinizin düşük olan basıncını yükseltmiş olursunuz. Arızanın çok sık tekrar ettiği veya işlemin başarılı bir şekilde yapılamadığı her durumda mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (198 Yorum)

 1. Aydın kızıl dedi ki:

  Baymak eco 24 fi su basma musluğu arzalandi değisimi oluyormu maliyeti yüksekmidir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey… Doldurma musluğu değişimi mümkündür. Teknik yardım için bizlere 0850 811 88 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 2. Selım sancak dedi ki:

  Baymak Eco 24 fi hermetik model yaz modunda sıcak su vermiyor ( kombi yeni 2 ay kullanıldı) problemi nedir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Selim Bey… Yaşadığınız sıcak su arızasının temel sebepleri; plaka eşanjör, akış şalteri, conta, ntc, tribün, üç yollu vana gibi parçalardır. Konuyla alakalı ayrıntılı tüm bilgiyi ilgili makalemizden öğrenebilirsiniz; https://kombitamircisi.com.tr/bilgi-servisi/sicak-su-sadece-kaloriferde-geliyor/

Petek Yıkama