Baymak Eco 24 Fi Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Baymak Eco 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ateşleme problemidir.
 • Çözüm Genelde karşımıza sıklıkla çıkan bir arıza kodudur. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin önerisinde bulunabiliriz. Gaz girişlerini kontrol ettikten sonra dairenize kesin olarak gaz geldiğinden eminseniz cihazınızı birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa eğer Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi arıza durumlarında; gaz valfi, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit için servis yardımı almalısınız.
 1. E02 Arıza Kodu Limit termostat sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda önce kombinizin su basıncını kontrol edin ve düşük ise su basın. Sorunun düzelmediği durumlarda cihazı birkaç kez resetleyin. Bir de kalorifer vanalarının açık durumda olduğundan emin olun. Yine de sorun düzelmez ise servisi arayınız. Eco 24 Fi model kombide; ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı, pompa sıkışmış, kalorifer filtresi tıkanmış, sensör-kart arızalanmış, tesisat tıkanmış olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç sorunudur.
 • Çözüm Bu gibi arıza durumları karşımıza sıklıkla çıkar. Cihaz bir sebeple hava akışı sağlayamazsa bu sorun yaşanır. Eco 24 Fi E03 hatası çözümü için veya yapılması gereken işlemleri öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.

 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer çıkış suyu sensörü olarak da bilinen arızadır. Ancak detaylı bilgi almak için Eco E05 hatası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunda, kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit için servis yardımı almanızı öneririz.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemidir.
 • Çözüm Eco 24 Fi model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında düşük olan su basıncı yükseltmeniz normal seviyeye getirmeniz gerekir. Kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğu ile işlem yapmanız gerekir. Eco 24 Fi kombiye su basma işlemi detayları için linki tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (12 Yorum)

 1. Uğur Bilgin dedi ki:

  Baymak kombim banyo suyu bir sıcak bir soğuk ayarsız akıyor ana esanjör ve ntc sensörünü değiştirmeme rağmen düzelmedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Sudaki dalgalanma durumu sadece banyoda oluyorsa; tesisatınızda, banyo musluk-bataryasında sorun olabilir ya da filtrede tıkanıklık olabilir. Bu durum eğer tüm musluklarda oluyorsa tek sebebi eşanjör ile sensör değildir. Sorunu yerinde görmeden net bilgi vermemiz çok zor. Ancak kullanıcı olarak cihaza arıza durumunda müdahalede de bulunmamanızı öneririz. Can ve mal güvenliği açısından servis yardımı almalısınız.

 2. Pouyan Sharafuddin dedi ki:

  Merhabalar. Ben Digitech 24 Fi Baymak markalı kombi kullanıcısıyım. Benim kombim musluk suyunu ısıtmıyor ama kaloriferi iyice ısıtıyor. İçine gaz geliyor ve yanıyor. Ek olarak göstergede herhangi bir hata (E05 ve E06 gibi) gösterilmiyor.
  Kombiyi bir kaç defa resetledim ve su basıncını da kontrol ettim ama düzelmedi. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

  Saygılarımla,
  Pouyan Sharafuddin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Pouyan Sharafuddin… Kombi bir hata kodu veriyor olsa tahmini de olsa uzaktan bilgi aktarılabilir. Ancak hata kodu vermeyen kombi, arızasını kendi tespit edemeyen kombidir. Yani birçok parçada sorun olabilme ihtimali vardır. Bu yüzden arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almanızı öneririz. Sizin de yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef.

 3. Suleyman hıdır dedi ki:

  Kolay gelsin baymak ECO 24 fi marka kombi hatada 10E yaziyo ama basinc bari 3e yakin ne yapmam gerek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Süleyman Bey… Kombinizin basıncı yüksek olduğu için E10 arızasına geçmiş. Yani yüksek basınç arızası diyebiliriz. Kombiye en yakın petekten su alarak basıncı 1,5 bara kadar düşürebilirsiniz. Ancak basınç yine kendi kendine yükselerek 3 barı geçerse ve cihaz yine bu uyarıyı verirse servis yardımı almanız gerekir.

 4. alaattin gün dedi ki:

  merhabalar benim kombi baymak 24 fi çalışken 07 koduyla hata veriyor resetliyorum gene hata veriyor 96 E hatasıda veriyor

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Alaattin Bey… Cihazınızda muhtemelen anakart arızası var. Ancak yine de sorunu gelip yerince incelemek gerekir. Cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 5. mehmet ali kışlalıoglu dedi ki:

  kombim 24fi. sadece e yazıyor hata olarak ve ne sıcak su var nede kalorifer calisiyor. bu hatayı hiç bir yerde bulamadım. nedeni ne olabilir. tesekkurler

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Ali Bey… E dışında ekranda bir de rakam yanıp sönmesi lazım. Mesela E – 10 gibi… Böyle bir hata kodu vermesi lazım. Cihazı yeniden kontrol edin. Önce E yanıp söner sonra bir rakam yanıp söner. Yanıp sönen arıza koduna bağlı olarak makalemizde arızanın muhtemel sebeplerine ulaşabilirsiniz, veya çağrı merkezimizi arayarak arıza durumu hakkında bilgi ve yardımlar alabilirsiniz.

 6. MEHMET ÖZDEMİR dedi ki:

  Kombim vessen Vx 24Fİ arıza 88 gösteriyor neden acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Bu sorun kombide elektriksel bir sorundur. Yani bağlantı sorunu veya anakart sorunu olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Maksimum 3 resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama