Baymak Eco 24 Fi Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Baymak Eco 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ateşleme problemidir.
 • Çözüm Genelde karşımıza sıklıkla çıkan bir arıza kodudur. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin önerisinde bulunabiliriz. Gaz girişlerini kontrol ettikten sonra dairenize kesin olarak gaz geldiğinden eminseniz cihazınızı birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa eğer Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi arıza durumlarında; gaz valfi, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit için servis yardımı almalısınız.
 1. E02 Arıza Kodu Limit termostat sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda önce kombinizin su basıncını kontrol edin ve düşük ise su basın. Sorunun düzelmediği durumlarda cihazı birkaç kez resetleyin. Bir de kalorifer vanalarının açık durumda olduğundan emin olun. Yine de sorun düzelmez ise servisi arayınız. Eco 24 Fi model kombide; ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı, pompa sıkışmış, kalorifer filtresi tıkanmış, sensör-kart arızalanmış, tesisat tıkanmış olabilir. Tespit ve müdahale için servisi aramalısınız.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç sorunudur.
 • Çözüm Bu gibi arıza durumları karşımıza sıklıkla çıkar. Cihaz bir sebeple hava akışı sağlayamazsa bu sorun yaşanır. Eco 24 Fi E03 hatası çözümü için veya yapılması gereken işlemleri öğrenmek için linki tıklayabilirsiniz.

 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer çıkış suyu sensörü olarak da bilinen arızadır. Ancak detaylı bilgi almak için Eco E05 hatası linkini tıklayabilirsiniz.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunda, kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit için servis yardımı almanızı öneririz.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemidir.
 • Çözüm Eco 24 Fi model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında düşük olan su basıncı yükseltmeniz normal seviyeye getirmeniz gerekir. Kombinin sol altındaki mavi doldurma musluğu ile işlem yapmanız gerekir. Eco 24 Fi kombiye su basma işlemi detayları için linki tıklayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (18 Yorum)

 1. Nilüfer Sabitkulova dedi ki:

  Merhaba baymak eco 24 fi kombi kulanıyoruz arıza çiktı heç öyle birşey olmamıştı E10 arızası gösteriyor arıza koduna baktık bizde basınç duşmiyor 1,5 normalde hala duruyor yardımcı olurmusınız

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Yeniden Merhaba Nilüfer Hanım… E10 düşük basınç uyarısıdır. Basınç değeri 1.5 ise normaldir. Ancak cihaz yine de bu uyarıyı veriyorsa cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Reset işlemi ile de sorun düzelmiyorsa basınç sondasında veya pompada problem olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

 2. Nilüfer Sabitkulova dedi ki:

  Merhaba baymak eco24 fi kombi arızalandı ekrandaki yazı E10 böyle nasıl düzaltabıliriz yardımçı olurmusınız

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nilüfer Hanım… Makalemizin son satırına bakarsanız eğer E10 arızası hakkındaki detaylar yazmaktadır. Kombi tesisat basıncı düşmüş, su basma işlemi uygulamanız gerekiyor. İşlem detayları yazıyor ancak yine de teknik destek almak istiyorsanız bize; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 3. Gökhan Taşdelen dedi ki:

  Merhabalar, baymak eco 24fi model kullanıcısıyım. Kombim çalışırken normalden fazla ses çıkarıyor. Niçin yüksek ses çıkarır kombi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gökhan Bey… Kombinin ses yapması birçok sebebe bağlıdır. https://kombitamircisi.com.tr/kombi/ses-yapiyor/ linkini tıklayarak arızanın muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Teknik yardım için de; 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 4. Uğur Bilgin dedi ki:

  Baymak kombim banyo suyu bir sıcak bir soğuk ayarsız akıyor ana esanjör ve ntc sensörünü değiştirmeme rağmen düzelmedi

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Sudaki dalgalanma durumu sadece banyoda oluyorsa; tesisatınızda, banyo musluk-bataryasında sorun olabilir ya da filtrede tıkanıklık olabilir. Bu durum eğer tüm musluklarda oluyorsa tek sebebi eşanjör ile sensör değildir. Sorunu yerinde görmeden net bilgi vermemiz çok zor. Ancak kullanıcı olarak cihaza arıza durumunda müdahalede de bulunmamanızı öneririz. Can ve mal güvenliği açısından servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama