444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Baymak Eco 24 Fi Arıza Kodlarıslogan
down
Paylaş:

Baymak Eco 24 Fi Hata Kodları

 1. A01 Arıza Kodu Ateşleme problemidir.
 • Çözüm Genelde karşımıza sıklıkla çıkan bir arıza kodudur. Bu durumda önce gaz girişlerini kontrol edin önerisinde bulunabiliriz. Gaz girişlerini kontrol ettikten sonra dairenize kesin olarak gaz geldiğinden eminseniz cihazınızı birkaç kez resetleyin. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa eğer Baymak Servisi’ni arayarak yardım alın. Bu gibi arıza durumlarında; gaz valfi, anakart, iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilmektedir. Net tespit için servisi arayınız.
 1. E02 Arıza Kodu Limit termostat sorunudur.
 • Çözüm Bu arıza durumunda önce kombinizin su basıncını kontrol edin ve düşük ise su basın. Sorunun düzelmediği durumlarda cihazı birkaç kez resetleyin. Bir de cihaz kalorifer konumunda ise en az 3 peteğin kullanıldığından emin olun. Sonrasında da sorun düzelmez ise servisi arayınız. Eco 24 Fi model kombide; ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı, pompa sıkışmış, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Tespit ve müdahale için servisi arayınız.
 1. E03 Arıza Kodu Hava basınç sorunudur.
 • Çözüm Bu gibi arıza durumları karşımıza sıklıkla çıkar. Teknik olarak bacanın yerinden çıkması, fanın arızalı olması, prosestat ya da anakartta sorun olması gibi durumlarda bu arıza kodu karşımıza çıkabilir. Teknik açıdan hangi parçada sorun olduğu yerinde görülmeden bilinemez. Bu nedenle de mutlaka uzman yardımı almanız gerekir. Uzman ekipler tarafından tespit yerinde yapılır, arızalı parça ya da parçalar tespit edilir ve müdahale ona göre yapılır.

 1. E05 Arıza Kodu Çıkış suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Kalorifer sensöründe sorun olduğunu belirten bir arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan servis müdahalesi gerekmektedir. Kalorifer sensöründe sorun olabilir, kablolarda kısa devre olabilir veya kopma olabilir. Tespit ve müdahale için mutlaka servisi aramalısınız.
 1. E06 Arıza Kodu Kullanım suyu sensör sorunudur.
 • Çözüm Sıcak su sorunu yaşayabileceğiniz bir arıza durumudur. Kullanım suyu sensöründe arıza olduğunda, kablolarda kopma durumu ya da kısa devre durumu olduğunda bu sorun yaşanabilmektedir. Tespit için servis yardımı almanızı öneririz.
 1. E10 Arıza Kodu Düşük su basınç problemidir.
 • Çözüm Eco 24 Fi model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza kodudur. Bu gibi arıza durumlarında düşük olan su basıncı yükseltmeniz normal seviyeye getirmeniz gerekir. Kombinin sol altında bulunan mavi doldurma musluğu ile kombiye 1,5 bar kadar su basarsanız problem çözümlenir. İşlem sonrasında sorun düzelmez ise mutlaka cihazı resetlemelisiniz. İşlemi yapamadıysanız ya da işlem sonrasında da sorun çözümlenmiyor ise yardım için Baymak Servisi’ni arayabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (8 Yorum)

   1. Merhaba Mehmet Bey… Bu sorun kombide elektriksel bir sorundur. Yani bağlantı sorunu veya anakart sorunu olabilir. Cihazınıza birkaç kez reset atın. Maksimum 3 resetleme sonrası düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

  1. kombim 24fi. sadece e yazıyor hata olarak ve ne sıcak su var nede kalorifer calisiyor. bu hatayı hiç bir yerde bulamadım. nedeni ne olabilir. tesekkurler

   1. Merhaba Mehmet Ali Bey… E dışında ekranda bir de rakam yanıp sönmesi lazım. Mesela E – 10 gibi… Böyle bir hata kodu vermesi lazım. Cihazı yeniden kontrol edin. Önce E yanıp söner sonra bir rakam yanıp söner. Yanıp sönen arıza koduna bağlı olarak makalemizde arızanın muhtemel sebeplerine ulaşabilirsiniz, veya çağrı merkezimizi arayarak arıza durumu hakkında bilgi ve yardımlar alabilirsiniz.

  2. merhabalar benim kombi baymak 24 fi çalışken 07 koduyla hata veriyor resetliyorum gene hata veriyor 96 E hatasıda veriyor

   1. Merhaba Alaattin Bey… Cihazınızda muhtemelen anakart arızası var. Ancak yine de sorunu gelip yerince incelemek gerekir. Cihazı birkaç kez resetleyin. Resetleme sonrası düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

  3. Kolay gelsin baymak ECO 24 fi marka kombi hatada 10E yaziyo ama basinc bari 3e yakin ne yapmam gerek

   1. Merhaba Süleyman Bey… Kombinizin basıncı yüksek olduğu için E10 arızasına geçmiş. Yani yüksek basınç arızası diyebiliriz. Kombiye en yakın petekten su alarak basıncı 1,5 bara kadar düşürebilirsiniz. Ancak basınç yine kendi kendine yükselerek 3 barı geçerse ve cihaz yine bu uyarıyı verirse servis yardımı almanız gerekir.