444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Ariston Matis Kombide 40 ve 50 Ledi Yanıyorslogan
down
Paylaş:

Ariston Matis Kombide 40 ve 50 Led Uyarısı Nedir?

Matis kombide önce 40 – 50 ledi ve baca simgesinin bulunduğu ışık yanıp söner. Bu basıncın azaldığını belirtmektedir. Bu durumu fark etmediğinizde ve tesisat su basıncı sıfırlandığında 40 – 50 ledi ve bununla birlikte alev işareti üzerine x işareti olan ışık sadece yanar. Yani tesisat su basıncı düşük olduğu için Matis kombi bloke durumuna geçer, çalışmasını durdurur.

Ariston Matis Kombide 40 ve 50 Ledi Yanıyor ise Çözüm:

  • Matis kombiye su basma Matis model kombinin alt kısmına baktığınızda mavi ve siyah iki renkte musluk göreceksiniz. Sağ alt kısımda yer alan mavi plastik uçlu parça doldurma musluğudur. Orta kısma ve duvara doğru olan siyah musluk boşaltma vanasıdır. Boşaltma vanası ile doldurma musluğunu karıştırmamanızı öneririz. Mavi doldurma musluğunu sola doğru çevirdiğinizde kombiden su sesi geldiğini duyarsınız. Aynı zamanda panelin sol alt köşesinde yer alan bar göstergesine bakarsanız yükselme olduğunu fark edersiniz. Bu değer 1,5 bara geldiğinde mavi doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın. Cihazın düzeldiğini göreceksiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (2 Yorum)

    1. 40-50 ledi yaniyor atesleme ledi yaniyor. Su basincim 2 bar valflerim açık. Resetleme yaptim. Problem devam ediyor.

      1. Merhaba Ercan Bey… Ariston Matis model kombilerde 40-50 LED uyarısı düşük basınç sorunudur. Ancak basınç 2 barı gösteriyorsa ya bar göstergesinde ya da basınç sondasında sorun olabilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir.