Ariston Egis Arıza Kodları

Konu Başlıkları

Ariston Egis Hata Kodları

Yazımızda sunacağımız bilgiler Ariston Egis 24 FF ve 24 CF model ledli kombiler için geçerlidir. Ariston Egis model kombiler ledlidir. Panele bakacak olursanız 40 dan başlayarak 90 a kadar devam eden ledler bulunur. Bu ledlerin sadece yanıyor olması cihazın içindeki su sıcaklığının derecesini ifade eder. (Örneğin 50 ledine kadar yanıyor ise cihazın su sıcaklığının 50° civarında olduğunu belirtir) Ledler yanıp sönüyor ise bu bir arıza durumudur.

On/off ve reset düğmesinin altına bakarsanız eğer 3 led daha olduğunu göreceksiniz.

 • ► 1.led açma-kapama ledi (yeşil ışık sabit yanar)
 • ► 2.led duman sensörü ledi (sarı led yanar veya yanıp söner)
 • ► 3.led ateşleme arızası (kilitlenme) ledi (kırmızı led yanar veya yanıp söner)

Aşağıdaki yazımızda bu ledleri renklerine göre adlandıracağız. Ona göre arızanın sebebi veya sebepleri hakkında sizi bilinçlendirmiş olacağız.

 1. 90 ledi + kırmızı led yanıyor ise Aşırı ısınma problemidir.
 • Çözüm Genelde sık karşılaşılan arıza durumlarından biridir. Bu arıza durumunda kombi altındaki vanaların ve petek vanalarının kapalı olmadığından emin olun. Vanalar kapalı şekilde ise mutlaka açın. Daha sonrasında panelde yer alan “reset” düğmesine basmalısınız. Resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise bu durumda başka bir müdahalede bulunmadan direk servisi arayın. Üç yollu vananın konum değiştirmesi-ortada kalması, ana eşanjörde tıkanma olması veya kireçlenmesi, devir daim pompasında sıkışma olması, sensör arızası, kart arızası, kalorifer filtresinin tıkanması veya kalorifer tesisatında tıkanma olması gibi durumlar sebebi ile bu sorun yaşanabilir. Önemli olan sorunu yerinde görmek, tespit sonrası müdahale etmektir. Bunun için de mutlaka Ariston Servisi’ni aramalısınız.
 1. 50 ve 60 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise Yetersiz su basıncı.
 • Çözüm Kombi tesisatında yeterli basınçta su olmadığı için cihaz bu arızayı veriyor. Egis kombiye su basma linkini tıklayarak sorunu çözümleyebilirsiniz.
 1. 60  ve 70 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise Kalorifer sensörü arızası.
 • Çözüm Merkezi ısıtma sensörü veya ntc si olarak adlandırabileceğimiz bu parçada sorun olduğunda karşımıza çıkan arıza durumudur. Bu sorunda kalorifer sensörü arızasının yanı sıra sensör kablolarında ya da borularında da problem olabilmektedir. Arızanın kesin tespiti ve çözümü için de mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 50 ve 70 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise Sıcak su sensörü arızası.
 • Çözüm Kulanım suyu sensörü ya da ntc si olarak adlandırabileceğimiz parçada problem olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Sıcak su sensörünün yanı sıra sensör kablolarında veya borularında sorun olabilir. Tespitin yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 70 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise Eeprom sorunu.
 • Çözüm Elektronik kartın üzerinde bulunan entegrede sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeyin. Servisi arayarak mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 80 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise Anakart-kumanda panosu iletişim sorunu.
 • Çözüm Pano elektronik karta bilgi yollayamıyor veya bilgi yollasa da kart bunu algılayamıyor. Hangisinde sorun meydana geldiğini anlayabilmek için Ariston Servisi tarafından teşhis gerekir. Cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 40, 50, 60, 70 ve 80 ledi + sarı led yanıp sönüyor Maksimum reset sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumu reset düğmesine 15 dakika içerisinde birçok kez basıldığında yani kombi 15 dakika içerisinde olması gerekenden fazla resetlendiği zaman oluşur. Bir süre kadar bekleyin. Düzelme olmaz ise cihazı şalterinden kapatıp açın. Düzelme olacaktır.
 1. 70 ledi yanıp sönüyor + kırmızı led yanıyor Dahili elektronik kart sorunu.
 • Çözüm Elektronik kartta bir sorun olduğunu ve bu sebeple cihazın bloke durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda cihaz çalışmayacaktır. Sorunun tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. Sadece kırmızı led yanıyor ise Alev algılanmıyor.
 • Çözüm Ateşleme sorunu olarak bilinir. Bu arıza durumunda önce konutunuzdaki gazı kontrol edin. Gaz vanaları kapalı şekilde ise mutlaka açın. Gaz vanaları açık durumda ise yani dairenize gaz gelmekte ise kombiye de gaz geldiğinden emin olun. Egis kombi yanındaki gaz vanası kapalı ise mutlaka açın. Vanalar açık durumda ve buna rağmen sorun yaşanıyor ise kombiye reset atın. Egis kombiyi resetleme işlemi için link tıklayabilirsiniz. Sorun yine de düzelmiyorsa Egis model kombinizin; ateşleme iyonizasyon elektrodunda, anakartıda veya gaz valfinde sorun olabilir. Tespit ve çözüm için işi uzmanına bırakmalısınız.
 1. 50, 60 ve 70 ledi + sarı led yanıp sönüyor Gaz valfi kapalı ama alev var.
 • Çözüm Gaz valfinin kapalı olmasına rağmen alevin algılanmaya devam ettiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda gaz valfinde, anakartta ya da iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Net tespit ve arızanın çözümlenmesi amacı ile Ariston Servisi’ni aramalısınız.
 1. 60, 70 ve 80 ledi + sarı led yanıp sönüyor ise Cihaz çalışırken alev sönüyor.
 • Çözüm Bu arıza durumunda önce “reset” düğmesine bir kez basarak resetleme işlemi uygulayın. Resetleme işlemini arıza devam ederse 3 kez tekrar edebilirsiniz. Uygulama neticesinde sonuç alamıyorsanız eğer mutlaka uzman yardımı alın. Elektrotlarda, elektronik karta, gaz armatöründe problem olabilir.
 1. Sadece sarı led yanıyor ise Atık gazı tahliye sorunu.
 • Çözüm Bu durumda cihaz hava tahliyesi yapamıyor demektir. Yani atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda teknik açıdan yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Bacalı Egis model kombilerde; baca sensöründe sorun olması, bacanın tıkalı olması, bacanın çekmiyor olması gibi durumlarda bu sorun yaşanabilir. Hermetik Egis model kombilerde ise; hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir, fan arızalı olabilir, prosestatta sorun olabilir ya da anakart arızalı olabilir. Tespit ve müdahale için Ariston Servisi’ni aramalısınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (87 Yorum)

 1. Kadir dedi ki:

  Merhabalar, bi kaç günlüğüne evden çıkarken ocağa giden gazı kesip, egis model kombinin sigortasını kapatmıştım şu anda su yok ışığı aralıksız şekilde yanıyor ve kombi sıcak su vermiyor. Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey… Kombi tesisat basıncı düştüğü için su yok arızası yani düşük basınç arızası veriyordur. Egis kombiye su basmak için https://kombitamircisi.com.tr/ariston/egis-su-basma/ linkini inceleyerek burada belirtilen işlemi uygulayabilir, sorunu çözümleyebilirsiniz.

 2. bahri şahin dedi ki:

  hayırlı günler
  ariston egıs kombi baca ışığı sarı yanıyordu luan güç düğmesi yanıp sönüyor.aralıklı olarak bazen sıcak su alıyor bazen alamıyorduk.Şuan sıcak su alamıyoruz güç düğmesi yanıp sönmesi neye işarettir ? hayırlı işler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bahri Bey… Enerji ledi kombiye enerji geldiği sürece sabit yanar. Cihazdaki beklentiye göre de yanıp sönebilir. Buradaki sorun enerji ledinin yanması veya yanıp sönmesi değil. Baca ışığının yani sarı ledin yanması. Bu da baca sisteminde-atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. Arıza durumunda sadece kombiyi resetlemelisiniz. Ancak birkaç reset denemesi sonrası da sorun düzelmezse servis yardımı almalısınız. Bu aşamada; fan, kart, prosestat gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

 3. Fehmi Harar dedi ki:

  Selam usta 80 hatası veriyor ne demek

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Fehmi Bey… Egis kombiler sadece 80 led uyarısı vermez. 80 ledi ile birlikte sarı led de yanıyorsa kart arızası olabilme ihtimali yüksek. Arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemeli, düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız.

 4. Mesut Sağlam dedi ki:

  Merhaba. Ariston kombi kullnıyorum. Kombi açınca petekler normal çalışıyor.banyo sıcak suyu açtığımda 10 saniye çalıştıktan sonra baca işareti yanıp sönüyor ve su soğuyor. Petekler de aynı sorun yaşanmıyor. Sıkıntı nedir acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mesut Bey… Cihaz baca uyarısı veriyorsa yeterli hava akışı sağlayamadığı içindir. Bu durumu; prosestat, fan veya kart sebebiyle yapabilir. Sorunu net olarak tespit etmek adına yerinde görmemiz gerekiyor.

 5. Mustafa narin dedi ki:

  Merhaba iyi günler.
  Ben de Ariston Egis kullanıyorum problemim şu
  40 ve 50 sarı ışık olarak yanıp sönüyor ve damla işareti olan led ışık(musluklardan akan sıcak su lambası) kırmızı yanıp sönüyor. Problem nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Muhtemelen basınç düşük. Yuvarlak bar saati 1 barın aşağısını gösteriyorsa eğer basınç düşüktür, cihaz bu yüzden arızaya geçmiştir. Basınç 1 barın altındaysa eğer https://kombitamircisi.com.tr/ariston/egis-su-basma/ linkimizdeki videoyu izleyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Basınç düşük değilse cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis müdahalesi gerekir.

 6. Musa dedi ki:

  Ariston EGIS premium mini ekranlı SP 1,2,3-501-502 veriyor.

  Reset düğmesine 10 sn ye basınca Petek ve musluk işaretini ayrı ayrı seçebildiğim ekran geldi burada 233 ve 234 yazılıydı bu rakamlar değiştirilemiyor ama tuşlara basınca 0 dan 100 kadar değiştirebildiğimiz bir ekran geldi ve 13 yazıyordu musluk içinde Petek içinde bunu 50 ye sabitledim kombi hiç bir arıza vermiyor Petek sıcak su iyi şekilde çalışıyor ancak Petek 50-51 arası hiç kapanmadan yanıyor 55 yapsamda 50- 51 in üstüne çıkmıyor ısı sabitlenmiş gibi bu ara yüzde ki değerler nedir be kaçta olmaları gerekmektedir.
  Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Musa Bey… Kombiniz gaz yokluğu-ateşleme arızası vermiş. Ancak sonrasında cihaza müdahale ederken parametre ayarlarını değiştirmişsiniz. Cihaz o yüzden durmadan çalışıyor. Reset düğmesine bir kez basmak veya birkaç saniye kadar (maksimum 3 saniye) basılı tutmak yeterlidir. Daha uzun süre basılı tutulduğunda bu gibi ayarlara geçiş yapılabilir ve kullanıcı açısından bu ayarların yapılması tehlikelidir. Bu ayarların yeniden bir önceki haline dönüştürülmesi gerekir. Bunun için de servis yardımı almanız gerekir.

 7. Mücahit dedi ki:

  Bizim de Ariston ama 35-85 led. Yani eski bir kombi. Gece yarısı kalktım baktım petekler soğuk. Kombiye baktım su damlası figürlü kırmızı ışık yanıyor. Ama ledler kapalı sadece açma kapama ve bu kırmızı ışık yanıyor. Nedeni ne olabilir? Ayrıca reset attım ve kapatıp tekrar açtım. Bu sefer kombi çalıştı ama yine korkuyorum bişey olacak diye.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mücahit Bey… Kombide su damlası sembolü genelde düşük basıncı temsil eder. Kombinizin su basıncını kontrol edin. Basınç 1 barın altındaysa eğer su basıncını 1.5 bara kadar çıkarmanız gerekir. Basınç değeri ideal seviyedeyse cihaz farklı bir hata da veriyor olabilir. Şuanda kombi çalışıyorsa bir sorun yok. Ancak yeniden arızaya geçer veya çalışmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 8. Əmin Raşodov dedi ki:

  Salamaleykum. Kombide 40 50 və baca yanıb sönüyor. Bunun səbəbi nədir?
  Bir də başqa kombidə 90 və qaz ledi yanır. Bunun səbəbi nə olar. Sağ olun…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Emin Bey… 40-50 ve baca ledi uyarısı düşük basınç hatasıdır. Kombi basıncı 1 barın altında olduğu için bu hatayı veriyor. Basıncı 1.5 bara kadar yükseltmeniz gerekiyor. Diğer bir sorun 90 ve kırmızı ateşleme ledi uyarısı aşırı ısınma sorunudur. Dairede en az 3 petek mutlaka açık olsun. Su basıncı düşükse bu kombiye de 1.5 bar kadar su basılsın. Cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir.

 9. Altemur Atakan dedi ki:

  Merhabalar. Ben de Ariston Egis kombi kullanıyorum. 2 haftadır evde yoktum ve evden ayrılırken kombi gayet normal çalışıyordu. Eve geldiğimde, kombiyi açtığım zaman;
  1- 90 derece ışığı kırmızı yanıyor
  2- Ateşlenme LED ışığı kırmızı yanıyor
  3- Bar ibresi 4′ ü geçmiş durumda buluyorum.
  Çalışma sesi geliyor, sonra da duruyor tabi ve sıcak su kesinlikle yok. Evde toplam 4 petek var, 2′ sini hep kullanırım. O kullandığım peteklerin de suyunu ve havasını boşaltayım dedin. İlk yaptığım petekten yaklaşık 3 litre su çıktı yani baya fazla. Diğer petekten hiç su çıkmadı. Diğer petekleri de deneyeyim mi? Ya da kombinin altındaki tahliye vanasını açıp du gelip gelmediğini kontrol edeyim mi?

  Dipnot: İlk petekten bayağı du çıktığını söylemiştim. Ama suyu boşalttıktan sonra halen bar göstergesindeki ibre 4′ ü geçik durumda sabit kaldı.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Atakan Bey… Ariston Egis model kombilerde 90°C ledi ile birlikte kırmızı ateşleme ledi de yanıyorsa bu aşırı ısınma sorunudur. Tesisat suyu sıcaklığı yüksek ölçüldüğü için cihaz devre dışı kalmış ve muhtemelen sıcaklık yüksek olduğu için bu duruma bağlı basınç da yükselmiş 4 barı geçmiş. Dairede en az 3 petek mutlaka açık olmalıdır. 2 petek her zaman için sağlıklı kullanım ve kombiye zarar vermemek için yeterli değildir. Bu yüzden hermetik kombi kullanılan dairelerde en az 3 petek kullanın önerisinde bulunuruz. Petekten aldığınız 3 litre su baya fazla. Hiç su çıkmıyorsa ayrıca tesisattaki su basıncının “0” olması gerekirdi. Ancak basınçta herhangi bir değişiklik olmamış. Yani düşme durumu olmamış. Bu durumda basınç göstergesinin bozuk olma ihtimali çok yüksek. Diğer peteklerden su almanıza gerek yok. Kombiniz aşırı ısınma hatasına geçmiş ve basınç göstergesi de ayrıca bozulmuş. Yani her şekilde bi servis yardımı almanız gerekiyor.

 10. Gözde Altay dedi ki:

  Merhaba reset dugmesinin sag altindaki uzerinde Alev ve carpi isareti olan İsik kirizi yaniyor reset dugmesine basiyorum duzeliyor 10 dk Sonra tekrar ayni sey oluyor su ve isi dugmesiyle oynadigimda sonuyor sonra tekrar ayni napmaliyim?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Gözde Hanım… Kombiniz gaz yokluğu-ateşleme arızası veriyor. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından, kombinize gaz geldiğinden emin olmanız gerekiyor. Kombinize gaz geldiğinden eminseniz yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Resetleme işlemini maksimum 3 kez uygulamanıza rağmen yine de kombi bu hatayı veriyorsa servis çağırmanız gerekiyor.

 11. Hacı tas dedi ki:

  Benım açma kapama ışığım yaniyo yeşil ne yapmam lazim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hacı Bey… Açma/kapama ışığının yanması normaldir. Kombi açık olduğu sürece sabit yanar. Aksine yanmazsa kombiye enerji gelmiyor demektir yani kombi bozuk demektir.

 12. Ekrem Şahin dedi ki:

  Selamın Aleyküm Ariston Egis Marka Kombim Derece Let Işıkları(40derece)let Işığı Cihaz Ateşleme Yaptığında 1 Dakika Kadar Bir SüreYanıyor Sonrasında Sönüyor Mutfaktan Sıcak Suyu Açtığım Zaman (40derece) leti yanıp Sönüyor Sorun Ne Olabilir Teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ekrem Bey… Kombinizde sıcaklık dereceleri yaklaşık 40°C ile 90°C arasıdır. 40°C ledinin sıcak su kullanımında yanıp sönmesi demek; cihaz yaklaşık 40°C de musluğa sıcak su verecek demektir. Yani ntc sensörün ölçtüğü sıcaklıktır bu. Cihaz ayarladığınız sıcaklığa göre ısıtma yapar ve üst kısımda beliren ledlerin yanma durumlarına göre hem arıza olup olmadığı hem de cihaz içerisindeki sıcaklık derecesi anlaşılır. Kombinizde bir sorun yok. 40°C civarına yani düşük sıcaklığa ayarlı olduğu için 40°C ledi yanıp sönüyor. Sıcaklık derecesini biraz daha artırın ve cihazı deneyin. Bu sefer de 40°C ile birlikte 50°C ve yaptığınız sıcaklık ayarına göre diğer ledler de yanabilir. Kısacası cihazınızda bir sorun yok.

 13. S. KARATAŞ dedi ki:

  İyi günler benim ariston marka kombimiz var sık sık baca işareti gösteren Led ışık yanıyor ve o ışık yanmaya başlayınca kombi ateşlemeyi kesiyor ve yanmıyor. Bu ışık tamamen sönünce yanmaya başlıyor. Ve bu kombinin su basıncı en az ve en fazla ne kadar olması lazım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba S.Karataş… Kombi baca işareti veriyorsa eğer yeterli hava akışı sağlayamıyor demektir. Yani baca sisteminin kontrol edilmesi gerekir. Fan, prosestat, anakart gibi parçalara bakılması gerekiyor. Kombi sık sık bu hatayı veriyorsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Kombilerde ideal basınç değeri 1,5 bardır. 0,8 bar aşağısı düşük, 2,5 bar üstü yüksektir.

 14. Murat Gani Yörük dedi ki:

  yok arkadaş doğru düzgün gelip ilgilenen yok. fırsatı bulduklarında kiracı ev sahibi dinlemeyip dünyanın parasını istiyorlar. benim ariston egis kombi var petekler çalışıyor sıcak su ateşleme yapmıyor. çıldıracağımç gelen servisciler parasını alıyor geçiçi cözüm üretiyor tekrar çağırdıgımda para istiyor 🙁

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Egis model kombilerde ekran olmadığı için arıza durumları ledlerin yanma durumlarına bağlıdır. Bir led yanıp sönüyorsa bu ledi bize belirtin. Örneğin 90°C ledi yanıp sönüyor, kırmızı ışık yanıyor veya sarı ışık yanıyor gibi… Böyle bir durum varsa bize belirtin, uzaktan da olsa tahmini bilgi aktarmaya çalışalım. Ancak cihazda böyle bir led yoksa ve cihaz normal çalışır gibi görünüyorsa bu teknik bir sorundur ve sorunu yerinde görmeden arıza durumunun sebeplerini de bilemeyiz, çözüm konusunda sizi de bilgilendiremeyiz.

 15. Mustafaguler dedi ki:

  Baca sensörü sürekli yanıyor neyapmam gerekir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombiyi birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Baca led uyarısı yanıyorsa cihaz hava akışı sağlayamıyor demektir. Yani baca sisteminde sorun olduğunu belirtebiliriz. Bu durumda fan, prosestat, anakart gibi parçaları ayrıca bacayı kontrol etmek gerekir. Servis çağırmanızı öneririz.

  2. Erhan Emre İstanbul dedi ki:

   Merhaba, Ariston egis premium kombiyi kullanmaktayım. Son 1 haftadır sıcak suyu kullandıktan bir süre sonra ekranda err 501 ateşleme uyarısı veriyor, haliyle petekler de kapanıyor. Resetliyoruz tekrar aynı şeyi yapıyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız seviniriz. Teşekkürler.

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Erhan Bey… Ariston kombilerin genel modellerinde 501 arızası gaz yokluğu-ateşleme arızasıdır. Brülörde alev oluşmadığı zaman veya alev bir sebeple söndüğü zaman bu sorun yaşanır. Arıza durumunda dairenizde gaz kesintisi olmuyorsa, kombiye gaz geldiğinden eminseniz, buna rağmen yine de kombi arızaya geçiyorsa, resetlendiğinde düzeliyor ancak çok sık bu uyarıyı veriyorsa; gaz valfi, kart, elektrotlar, fan gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz tek işlem kombiyi sadece resetlemektir.

 16. Işıl Mercimek dedi ki:

  Merhaba, Egis plus kombimiz sp3 arızası veriyor ve bu kodu verdiginde sıcak su gelmiyor, ocakta ise bir problem yok. Bu sorunun nedeni nedir ve çözümü nasıl olabilir acaba?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Işıl Hanım… Ariston Egis Plus ekranlı kombilerde sp3 arıza kodu cihazın 3 alev denemesi yapmasına karşın brülörde alevin oluşmadığını belirtir. Cihazı resetlerseniz ya düzelir ya da 501 yani gaz yokluğu arızasına geçer. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olmanız gerekir. Gaz kesintisi yoksa yani gaz vanaları açık ve ocağınız yanıyorsa kombide sorun var demektir. Anakart, elektrotlar, gaz valfi gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Yani servis çağırmanız gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak servis talep edebilirsiniz.

 17. UĞUR DEMİR dedi ki:

  80 DERECE IŞIGI VE KIRMIZI IŞIK YANIYOR ATEŞLEME YAPMIYOR

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Uğur Bey… Öncelikle dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Daha sonrasına kombiyi birkaç kez “Reset” tuşuna basarak resetleyin. Sorunda düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Anakart, gaz valfi, elektrotlarda sorun olabilir. Yardım için 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

 18. Özcan çiftçi dedi ki:

  Kolay gelsin benim ariston agis kombim var. dönem dönem şu aralar çok sık arıza yapıyor. Kombiyi çalıştırmak istediğimde çalışıyor ateşleme 5/6 saniye sürüyor sonrasında sönüyor 40.60.80 ve sarı ışık yanıyor. Bu olay 3 defa tekrar edip sonunda çalışmadığı için kırmızı ışık yanıp arıza veriyor. Bu durumda ne yapabilirim. İyi çalışmalar dilerim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Özcan Bey… Kullanım kılavuzunda 40-60-80 ledi ile birlikte sarı ışık led uyarısına dair herhangi bir bilgi yer almıyor. Yani harici bir sorun olabilir. Çünkü cihaz sonrasında kırmızı ışığa geçiyor. Sensör, kart gibi birçok parçada sorun olabilir. Tabi net arıza teşhisi için sorunu yerinde görmemiz gerekiyor. Bu yüzden çağrı merkezimize ulaşarak arıza hakkında bilgi ve yardımlar alabilirsiniz.

 19. Kemal Çağa dedi ki:

  Ariston egis kombim var çok düşük seviyede (2.kademe)
  yakmama rağmen aşırı gaz yakıyor sizce nedendir.
  Teşşekürler , iyi çalışmalar.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Kemal Bey… Kombi düşük derecelerde yakıt tüketimini her zaman daha çok yapar. Çünkü daha sık devreye girip çıkar. Kombi her devreye girdiğinde de yakıt tüketimi yapar. Düşük derecelerde yakıt tüketimi az olur gibi düşünülse de, kombiler yüksek derecelerde daha geç aralıklarla devreye gireceği için yakıt tüketimi de daha az olur. Tabi bu her zaman için kombide bir sorun olmadığı anlamına gelmez. Kombi ve petek bakımı gerekebilir, kalorifer filtresi tıkalı olabilir, eşanjör kireçlenmesi, pompa sıkışması, kart veya sensör arızası olabilir. Bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz. Bu konuda firma olarak biz de size yardımcı olmak isteriz. Servis talebi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 20. Cem YURDAKUL dedi ki:

  Merhaba. Egis kombinin devirdaim pompası değiştrildikten sonra sıcak su çok ısınmamaya başladı. Önceden kombi sanki turboya geçiyordu. Sıcaksuyu çok açınca birden kombi yüksek yanıyordu sonra düşük yanıyordu. Aynı durumu peteklerde de yapardı. Şimdi o yüksek yanma konumuna geçmiyor. Hep normal yanıyor. Sıcak su derecesini yükseltsem bile aynı yanıyor yetiştiremiyor. Yardımcı olabilirmisiniz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cem Bey… Pompalar genelde devirli olur. Kombinizde devri düşük bir pompa takıldı ise bu yüzden önceki verimde olmayabilir. Muhtemel sebep bu gibi görünüyor. İşlemi yaptırdığınız firmayla görüşerek durumu izah edin, gelip cihazı kontrol etsinler.

 21. Hasan B dedi ki:

  Merhabalar ariston egis kombi kullanmaktayım petekler 50 dereceye ayarlı 40 derece sabit yeşil yanıyor bu ne demektir

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey… Kombinizde ekran olmadığı için ledlerin yanma durumlarına göre ayarladığınız dereceyi veya kombi içinde bulunan suyun sıcaklık derecesini anlayabilirsiniz. Kombiyi 50°C ye aldığınızda panele bakın 40 ve 50°C ledi bazen de 60°C ledi sabit yanar. Brülörde yanma kesildiğinde pompa devir daim işlemine devam eder ve yavaş yavaş tesisat suyunu soğutmaya başlar. Yani cihaz bir nevi dinlenmeye geçer diyebiliriz. Bu dinlenme aşamasında sıcaklık düştüğü için ledlerden sadece 40°C ledi sabit yanar. Bu da ortalama sıcaklığın 40°C civarında olduğunu belirtir.

 22. Mesut Azseven dedi ki:

  Merhabalar benim sorunum kombimde sıcak su veya petek ısıtmadında zaman zaman 60-70-80 ve baca ışıkları yanıp sönüyor sonra kombi devre dışı kalıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mesut Bey… Makalemizde de belirtmiş olduğumuz gibi 60-70-80 ledleri ile birlikte baca ışığı olan sarı led de yanıp sönüyorsa bu cihazda alevin kesildiğini belirtir. Yani bir sebeple brülörde yanma kesilir ve cihaz alev kesildiğine dair yanmanın gerçekleştirilemediğine dair bu uyarıyı verir. Arıza durumunda cihazı resetlediğinizde düzeliyorsa bu şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. Ancak arka arkaya cihazı 3 kez resetlemenize karşın yine de sorunda düzelme olmuyor, devam ediyorsa; iyon elektrodu, gaz valfi ya da anakart gibi parçalarda sorun olabilir, hava akışı sağlanamıyor olabilir. Sorunu net teşhis etmek adına yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

 23. Murat tavukçu dedi ki:

  Daha önce farklı firmalarda servislik yaptım.taşındığım ecde ariston var.sıcak suda poroblem yok.kaloriferde açınca alev minimum yanıyor fakat maxsimuma geçmiyor haliyle petekler ısınmıyor her şeyi yaptım gaz valf hortuma üfleyince maksimuma geçiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Gaz valfinde sorun olsa kombi sıcak su da vermemesi gerekir. Gaz valfi sonuçta gazı şebekeden alır, bir kısmını brülöre gönderir ve orada yanma oluşmasını sağlar. Sorun olsa brülörde yanma olmaz ve kombi sıcak su da vermeyip gaz yokluğu hatasına geçer. Peteklerin ısınmaması birçok sebebe bağlıdır. Kalorifer filtresinin tıkalı olması, kombi tesisatında tıkanıklık durumlarının olması da yine peteklerin ısınmamasına sebeptir. Kombide; kalorifer sensörü, pompa, anakart, üç yollu vana ya da eşanjör gibi parçalarda da sorun olabilme ihtimali var. Sorunu net teşhis edebilmek için yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

   1. Murat tavukçu dedi ki:

    Telefonla teknik destek alabilirmiyim.yardımcı olurmusunuz.bütün olasılıkları yaptım.petekleri dahil yıkadım.tek kafama takılamgaz valf inden yanma odasına çıkan hortum.bu konuda yardım istiyorum

    1. Zehra dedi ki:

     Merhabalar ben kombiyi açtım bar seviyesi 2 deydi. Gayet güzel yandı başta. Sonra bir anda alttan su bıraktı ve ateş simgesi olan yer kırmızı yandı. Ne yapmam gerekiyor

     1. Kombi Tamircisi dedi ki:

      Merhaba Zehra Hanım… Kombi petekler çalıştığında basıncı yükseltmiş ve yüksek basınç sebebiyle su akıntısı olmuş olabilir. Alev simgesi ile birlikte muhakkak üst kısımda da yanan veya yanıp sönen ledler vardır. Yani kombi yüksek veya düşük basınç arızası veriyor olabilir. Tabi bu sadece bir tahmin. Kombi basıncı yüksekse fazla suyu petekten alın, kombi basıncı düşükse kombiye su basın. Sorun tekrarlanırsa veya basınçla alakalı bir durum söz konusu değilse servis yardımı almanız gerekir.

 24. Arif toklu dedi ki:

  Sayın yetkili benim.kombim f24 clas ateşleme yaptığında sadece 15 veya 20 saniye sürüyor. Daha sonra beklemeye geçiyor. Bunun süreside takriben 100-130 saniye arası. Bir türlü çaresini bulamadık. Dolayısı ile kombiden verim alamıyoruz. Ne yapmamız gerekir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Arif Bey… Kombi anladığım kadarıyla 15-20 saniye kadar çalışıyor. Sonrasında ortalama 2 dk. sonra yeniden devreye giriyor. Bu durum ntc sensöre veya anakarta bağlı olabilir. Ancak cihazı yerinde görüp incelemekte fayda var. Bi servis çağırarak kombiyi kontrol ettirmenizi öneririz.

 25. Ali Hikmet Şişman dedi ki:

  Ariston kombi (Türünü bilmiyorum) termostan 23 dereceye ayarlı ancak iki gündür 18 dereceyi geçmiyor. Zira kombi yanıyor 60-70 dereceleri görüyor ve derece hemen tekrar düşüyor, sürekli böyle, dolayısıyla da ev ısınmıyor. bir kaç kez resetledim durum değişmiyor. sağdaki düğmeye basarak komfort yada otomatik ayarladadığımda da aynı durum devam ediyor. Servis çağırmadan benim yapabileceğim bir şey var mıdır. Teşekkür ederim.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Ali Hikmet Bey… Oda termostatı kullanıyorsanız eğer kombi kalorifer ayarı en yüksekte olmalıdır. Yani kaloriferin sıcaklığı en yüksekte maksimum değerde olması gerekir. Aksi halde kombi oda termostatına göre çalışmaz, düzensiz bir çalışma sergiler. Kombi kalorifer ayarını en yükseğe getirerek bi deneme yapın, durum aynı ise termostatta, bağlantılarda ya da anakartta bir sorun olabilir.

 26. Okan boztoprak dedi ki:

  Merhabalar mutfak ve banyoya sıcak suyum geliyor ancak peteklere sıcak su gelmiyor kombine de herhangi bi arızada vermiyor sebebi nedir acaba teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Okan Bey… Peteklerin ısınmaması birçok sebebe bağlıdır. Devir daim pompası, kalorifer sensörü, anakart, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Kalorifer filtresinde ya da tesisatında tıkanma olabilir. Sorunun yerinde görülmesi daha iyi olur. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 27. Hamza aras dedi ki:

  Kombim ariston egıs24ff sıcak suyu açtığımda kombi hiç çalışmıyor ama petekleri açtığımda devreye giriyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hamza Bey… Kombiniz kaloriferleri ısıtıyor ancak sıcak su vermiyor. Bir hata kodu da vermiyor anladığım kadarıyla. Hata kodu vermediği için tahmini de olsa bilgi aktarmak çok zor. Çünkü kombide neredeyse hemen her parça sıcak su devresinde çalışır. Bu yüzden sorunu yerinde görüp incelemekte fayda var. Servis yardımı almanızı öneririz.

 28. Veysel beyazoğlu dedi ki:

  Reset düğmesi sabit kırmızı yanıyor ekranda Err 501 yazıyor. Belirtilen ariza hakkında bilgi alabilir miyim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Veysel Bey… Ariston kombilerde 501 gaz yokluğu yani ateşleme sorunudur. Dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olun. Gaz vanalarına bakın, vanaların açık durumda olduğundan emin olun. Yine de sorun devam ederse kombiyi arka arkaya sorun düzelmediği sürece birkaç kez resetleyin. Sorun hala düzelmiyorsa servis çağırmanız gerekir. Cihazın anakartı, gaz valfi ya da elektrotlarında problem olabilir. Yine de sorunu yerinde görüp incelemek gerekir.

 29. hüseyin dedi ki:

  Kombiyi calıştırdığımda alev alıyor ayarladığım dereceye gelmeden kombi sönüyor ledlerde sönüyor ve petekler ısınmıyor resetliyorum ve derceyi birazdaha yükseltiyorum ama yine aynı sorunu yapıyor yaklaşık 1dakika yanıyor ve tekrar derece ledleri sönüyor herhangi bir arıza vermiyo yani ledler yanıp.sönmüyor sadece derece ledleri sönüyor nasıl bi yol izlemem gerekiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hüseyin Bey… Kombi devreye tam olarak girmeden yani ısıtmayı yapamadan devreden çıkıyor. Bu birçok sebebe bağlıdır ve cihaz bir uyarı ledi vermediği için tahmini de olsa bilgi vermek çok zor. Yani bu durum devir daim pompası, anakart, sensör, üç yollu vana gibi birçok parçaya bağlı olabilir. Net teşhis için tabi sorunu yerinde görmek daha iyi olur. Bu yüzden servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

 30. Hakan dedi ki:

  Merhabalar

  Kombiyi ilk açınca,baca işareti olan değil,öteki yani en sağdaki 3.bölüm kırmızı olarak yanıyor..Reset atınca 1 dakika felan süre çalışıp,tekrar aynı bölgedeki kırmızı yanarak kombi çalışmıyor..Sadece ocağı yakabiliyoruz,ocağa gaz geliyor,onun haricinde ne petek nede çeşmede kombi devreye girmiyor.40 dan 90 a kadar olan bölümdede hiçbir şey yanmıyor ?

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey… Kombiniz gaz yokluğu hatası veriyor. Ocak yanıyorsa dairenizde gaz vardır, yani gaz kesintisi yoktur. Kombiyi arka arkaya sorun düzelmediği sürece 3 kez resetleyin. Ancak 3 resetleme sonrası düzelme olmuyorsa yine kırmızı ışık uyarısı veriyorsa servis yardımı almanız gerekir. Kombide alev oluşmadığı için ateşleme yapmıyor. Yani içindeki suyu ısıtamıyor. Cihaz buna bağlı olarak da çalışmıyor. İçindeki bulunan suyun sıcaklığı 40°C nin altında olduğu için de hiçbir led (40 dan 90°C ledine kadar) yanmıyor. Cihaz neden ateşleme yapmaz; anakart, gaz valfi, iyon elektrodu, ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun varsa ateşleme yapmaz. Ancak yine de sorunu net teşhis etmek için yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı tavsiye ederiz.

  2. Ahmet Tunahan dedi ki:

   Kombi elektrikler gelip gittikten sonra tüm ledler aktif olarak yanmaya başladı ve şarteli kapatıp açtıktan sonra yine aynı ışıklar sürekli yanıyor sorun nedir?

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba Ahmet Bey… Kombinizde muhtemelen kart sorunu var. “reset” düğmesine bir kez basarak veya birkaç saniye kadar basılı tutarak cihazı resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha uygulayın. Yine de düzelme olmazsa muhtemelen kart arızası mevcut. Yine de tabi sorunu yerinde gelip incelememiz gerekiyor.

 31. Tolunay Yılmaz dedi ki:

  Merhaba 40 50 derece ve kırmızı led yanıp sönüyo sorun nedir? Teşekkürler şimdiden

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Tolunay Bey… Ariston Egis model kombilerde 40-50°C ve kırmızı ışık led uyarısının bir açıklaması bulunmuyor. Yani kullanım kılavuzunda belirtilen bir arıza durumu değil. Kombi basıncının 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Kombide “reset” yazan düğmeye birkaç saniye basılı tutarak cihazı resetleyin. Tüm petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan ve dairenizde gaz olduğundan emin olun. Yine de arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almanız gerekir.

 32. sadettin orakcı dedi ki:

  kombi 5 dakikka falan yandığında kırmızı ışık yanıyor rest yapıyrum biraz yandıktan sonra yine kırmızı yanıyor ve kombi sönüyor yardımlarınız için şimdiden tşkrler

  1. k.tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sadettin Bey… Kırmızı ışıkla birlikte yukarıda yer alan ledlerde de yanma durumu olması gerekir. 40-80 arası ledler vardır. Bu ledlerden hangisi veya hangileri yanıp sönüyor bunu da belirtirseniz arıza durumu hakkında size bilgi aktarabiliriz.

 33. MURAT GÜNYILDIZ dedi ki:

  ariston kombim egis marka sıcak su bir geliyor bir gidiyor (banyoda) derece lambaları 40 den başlayıp 80 e kadar çıkyor tekrar geri geliyor.baca lambası yanıp sönüyor reset atınca tekrar düzeliyor.çeşmeden sıcak suyu gelince takır tukur ses geliyor.sıcak su ve ısınma olmadığı zamanda kendiliğinden ateşleme yapıyor.sönüyor.on/off düğmesi devamlı yanıp sönüyor. yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler…

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Murat Bey… Kombinizde aşırı ısınma sebebiyle bloke durumu olabilir. Bu yüzden kilitlenme yaşanıyor anladığım kadarıyla. Ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Kombi tesisat basıncına bakın. Basınç değeri 1 bar altındaysa cihaza su basın, basıncı 1 ile 2 bar arasına getirin. Yine de sorun düzelmiyorsa servis müdahalesi gerekir. Bu yüzden servis çağırmalısınız.

 34. Muhammet Osmanoğlu dedi ki:

  Merhaba benim kombim egis 24 ff 40 derecenin ışığı yanıp sönüyor peteklerim kullanmıyorum peteklerimi sadece sıcaksu ama sürekli 5 saniyede bir ateşleme yapıyor sıcak su geliyor kesme yok normal durummu ateşleme yapması

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Muhammet Bey… Kombiyi düşük sıcaklıkta kullanıyorsanız eğer çok sık devreye girmesi normaldir. Dereceyi yükselterek cihazı denemeye alın, yine de çok sık devreye girerse sorun var demektir. Sadece 40 LED inin yanıp sönüyor olması bir arıza durumu değildir. Musluk sıcak su ihtiyacı için açıksa eğer cihazın içerisinde bulunan suyun sıcaklığının 40°C civarında olduğunu belirtir. Bu yüzden yanıp söner.

 35. Engin Güven dedi ki:

  Sıcak suyu açtığımda 40C ışığı yanıp sönüyor. Su bir ısınıp bir soğuyor. Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Engin Bey… Yaşadığınız sorun sıcak su ntc sensörü ile alakalı olabilir. Ancak farklı arıza durumları da olabilir. Net arıza teşhisi için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı öneririz.

 36. Şahin Parmaksız dedi ki:

  Mrb ariston Egis model kombi bar su seviyesi kendi kendine yükseliyor doldurma vanası işlem yapıyor ama vızıl vızıl su alıyor ve arada tak tak ses yapıyor sebebi nedir ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şahin Bey… Kombi basıncının yükselmesi birçok arıza durumuna bağlıdır. Genleşme tankının havası bitmiş olabilir, genleşme tankı delik olabilir, eşanjör veya doldurma musluğu arızalı olabilir. Bu gibi durumlar basıncın yükselmesine neden olur. Ses yapma durumu ise ayrı bir arıza durumudur. Bu arızaların net teşhis edilmesi için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı öneririz.

   1. Boray Sucuğ dedi ki:

    Kombi Işığı 40 da yanıp sonuyor sadece bu arza nedendir

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Boray Bey… Ariston Egis model kombilerde sıcaklık dereceleri 40°C den başlar 90°C ye kadar çıkar. Tek başına bir led yanıp sönüyorsa bu bir arıza değildir. Sadece 40°C ledi yanıp sönüyorsa ve özellikle de musluk açık olduğunda yanıp sönüyorsa ölçülen sıcaklığın yaklaşık 40°C kadar olduğunu belirtir. Ancak 40°C ledi ile birlikte alt tarafta yer alan ledlerden biri de yanıp sönüyorsa bu bir arızadır. Arızanın net teşhisi için tabi sorunu yerinde görmek gerekir. Kombinizden sıcak su alabiliyorsanız sorun yok, ancak sıcak su alamıyorsanız bu bir sorundur ve işin uzmanından yardım almak gerekir.

 37. cennet imalı dedi ki:

  su basıncı düşük ve su almyor 50 60 yanıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cennet Hanım… Mavi doldurma musluğu yıkarıdaysa aşağıya çekerek sola çevirin. Su sesi gelmesi lazım ve basınçta yükselme olması lazım. Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi gelmiyorsa parçada sorun vardır. Bunun için de servis yardımı almanız gerekir.

 38. Eray dedi ki:

  Kombi yaklaşık 10 dakika kadar çalışıyor sonra baca ledi yanıyor ve ısı kesiliyor. İşlem her kombiyi kapatıp açtığımızda böyle gerçekleşiyor 10 dakika kadar sonra yineliyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eray Bey… Kombinizin atık gaz devresinde sorun var. Bu gibi durumlarda cihazın çeşidi önemlidir. Hermetik ve bacalı çeşit kombilerde atık gaz sistemi aynı olmaz. Kullandığınız kombi bacalı yani bina bacasına bağlıysa; baca tıkalı, baca çekmiyor, baca sensörü veya elektronik kart arızası olabilir. Kullandığınız kombi hermetik yani bacası dışarı çıkıyorsa prosestat, fan veya elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir. Net arıza tespiti için sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almalısınız.

 39. Cemal ayaz dedi ki:

  Baca ışığı yanyor sönmüyor kombi ısı vermiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Cemal Bey… Baca ışığı yanıyorsa eğer atık gaz sisteminde sorun vardır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. Kombiniz bacalıysa; baca tıkalı olabilir, çekmiyor olabilir ya da baca sensöründe sorun olabilir. Öncelikle bacayı kontrol ettirin baca çekişinde sorun yoksa servis müdahalesi gerekir. Kombiniz hermetikse; fan, prosestat ya da anakart arızası olabilir. Yine servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama