Egis Arıza Kodları

Egis Arıza Kodları ile alakalı merak edilen bilgilerin açıklamalı ve detaylı bir şekilde sunulduğu sayfamıza hoş geldiniz! Bu yazımızda sizlere Egis Arıza Kodları ve açıklamalarını detaylı olarak sunmuş bulunuyoruz. Bilgileri inceleyerek ya da yazımızı okuyarak sizler de bilgi sahibi olabilirsiniz.

90 ledi ve arıza ledi yanmaktaysa; Cihaz aşırı ısındığı ve kendini bloke ettiği zaman 90 ledi ve arıza ledi yanmaya başlar. Bu arızada aşırı ısınma termostatı devreye girerek cihazı olası zararlardan korur. Biraz bekleyin. Eğer bu sorun devam ederse Ariston Egis Servisi’nden destek alınız.

50 ledi, 60 ledi ve baca ledi yanıp sönmekteyse; Cihazın su bar ayarı düşmüş ve kombiden herhangi bir verim alınamadığını belirten arıza ikazıdır. Kullanıcının cihaza 1 ile 2 bar arasına gelene kadar su basması gerekir. Böylelikle cihaz da normale döner.

60 ledi, 70 ledi ve baca ledi yanıp sönmekteyse; Isı akışının sıcaklık değerini kontrol eden probların devresi açık kalmış veya kısa devre yapmış durumda. Servis tarafından müdahale gerekir.

50 ledi, 70 ledi ve baca ledi yanıp sönmekteyse; Sıcaklığının derecesini ölçen probların devresi açık kalmış durumda veya kısa devre yapmış. Ariston Servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

70 ledi ve baca ledi yanıp sönmekteyse; Egis kombi cihazlarının içerisin de bir adet çip mevcuttur. Bu çip tıpkı bellek gibi tüm bilgileri saklar ve korur. Fakat ekran da böyle bir kod ile karşılaşıyorsanız bu çipte arıza meydana gelmiş olduğunu göstermektedir. Teknik Servis çağırıp yardım almanız gerekir.

80 ledi ve baca ledi yanıp sönmekteyse; Elektronik kartla kumanda panosu arasın da irtibat kesik durumda. Pano elektronik karta bilgi yollayamıyor veya bilgi yollasa da kart bunu algılayamıyor. Hangisinde sorun meydana geldiğini anlayabilmek için Ariston Teknik Servis tarafından teşhis gerekir.

40 led, 50 ledi, 60 ledi, 70 ledi, 80 ledi ve baca ledi yanıp sönmekteyse; Kombi de üst üste çok sayıda reset atılmış. Bir süre cihazın düzelmesi için bekleyiniz. Şayet herhangi bir düzelme olmaz ise servis tarafından müdahale ettiriniz.

70 ledi yanıp sönüyor arıza ledi yanmaktaysa; Kombinin elektronik kartına yani beynine hasar gelmiş. Bu şekilde Egis Kombi bir çalışma sergilemez. Ariston Servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.

Arıza ledi yanmaktaysa; Cihaz ateşleme işleminin ardından alevi hissedemiyor. Böylelikle de verim sağlayamıyor. Elektronik kartta, gaz armatürün de, iyonizasyon da sorun meydana gelmiş olabilir. Ariston Kombi Servisi numarasını arayarak yardım almanız gerekmektedir.

50 ledi, 60 ledi, 70 ledi ve baca ledi yanıp sönmekteyse; Kombiye gaz girişi sağlayan gaz vanaları kapalı fakat kombi hala ateşleme yapıp alev alıyor ve devreye giriş çalışma sistemi gösteriyor. Böyle bir durumda cihazı kapatınız. Teknik servisi arayınız.

60 ledi, 70 ledi, 80 ledi ve baca ledi yanıp sönmekteyse; Cihaz çalışırken alev kesilmesi yaşanıyor ve kombi çalışmasını durduruyor. Elektrotlarda, elektronik karta, gaz armatürün de arıza olabileceği gibi iyon sorunu da yaşanıyor olabilir. Egis Kombi Servisi‘ne gösteriniz.

Baca ledi yanmaktaysa; Kombinin egzos dumanını tahliye edemediği anlamına gelen arıza ışığıdır. Bir süre kadar bekleyiniz. Bu süre zarfının sonucun da eğer kombi çalışmaya devam ederse egzos dumanını dışarı atmış demektir. Fakat çalışmaz ise tahliye edilemiyor demektir ve servis tarafından müdahale edilmesi gerekir.

Egis Arıza Kodları hakkında sunulan bilgiler yeterli değilse ya da yardım almak istiyorsanız firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir