Ariston Egis Kombiyi Resetleme

Ariston Egis Kombiye Reset Atma

Ariston Egis kombilerin üst kısımda mevcut olan 40-90°C arası olan ledlerin yanıp sönmesi halinde arıza olduğu anlaşılabilir. Bu durumda bazen tek bir led yanıp sönebilir, bazen birkaç led aynı anda yanıp sönebilir. Ayrıca bu ledlerin alt kısmında yer alan 3 ledden biri de yine yanıp sönerek uyarı verebilir.

Ledlerin yalnızca yanması cihaz içindeki suyun sıcaklık derecesini gösterir. Örneğin 40 ve 50°C ledi aynı anda sabit bir şekilde yanıyorsa bu cihaz içindeki suyun sıcaklığının ortalama 50°C civarında olduğunu belirtir. Bu bir arıza durumu değildir.

Ariston Egis Kombi Nasıl Resetlenir?

 • Ledlerin yanıp sönme durumunda Ariston yazısının alt kısmında on/off düğmesinin sağında “reset” yazan düğme vardır.
 • “reset” düğmesine yaklaşık 2 saniye basılı tutup parmağınızı çekin.
 • Cihaz bu şekilde resetlenmiş olur.

Tek bir resetleme işlemi sonrasında olur da sorunda düzelme olmazsa bu işlemi arka arkaya en fazla 3 kez uygulayabilirsiniz. Ancak 3 resetleme işleminden sonra da sorunda düzelme olmazsa cihazı resetlemeyi bırakarak servis çağırmanız gerekir.

Kombi her arıza durumunda resetlenmez veya her resetleme işleminden sonra sorun düzelir garantisi vermez. Resetleme işlemi belli başlı arızalarda yapılmalıdır. Ayrıca işlemin en fazla 3 kez uygulanması önerilir. Cihaz arka arkaya 3 resetleme işlemine rağmen düzelmiyorsa parçalarla alakalı bir sıkıntı olduğu anlamına gelir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (4 Yorum)

 1. Sedat Ergin dedi ki:

  Bu kombi yoğuşmalı mı.?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sedat Bey… Ariston Egis model kombiler yoğuşmalı değildir. Baca sistemlerine bağlı hermetik, bacalı kombilerdir.

 2. Mehmet halık dedi ki:

  Ariston combi 117 eror veriyor,banyo için sıcak su gelmiyor,kendimizin yapabileceği düzeltme durumu olabilir mi ,servis vasıtasıyla düzelecek bir arıza durumu mudur,cevaplarmısınız.teşekkür ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey… Ariston kombilerin kullanım kılavuzunda 117 arızası yok ancak 107 arızası var. Basınç düşük olabilir ya da harici bir problem olabilir. Öncelikle kombi basıncına bakın. Basınç göstergesi 1 barın altını gösteriyorsa kombi doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1,5 bara kadar çıkarın. (İşlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız 444 1 837 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz) Basıncı yükselttiğinizde muhtemelen sorun düzelecektir. Sorun düzelmez ya da basınç 1,5 bar değerinde olursa eğer farklı bir sorun olabileceği için servis yardımı almanız gerekir.

Petek Yıkama