Ariston Egis Kombiye Su Basma

Ariston Egis Kombiye Su Doldurma

Ariston Egis model kombide “50 ve 60°C ledi ile birlikte sarı led de yanıp sönüyorsa” tesisat basıncı düşük demektir.

Ariston Egis Kombiye Nasıl Su Basılır?

Ariston Egis model kombide düşük basınç uyarısı olduğunda veya bar göstergesi (manometre) 1 barın altını gösterdiğinde aşağıda yer alan işlemleri sırası ile yaparak kombiye su basabilirsiniz.

 • Videomuzda anlatıldığı gibi kombi altına eğilip bakın.
 • Sağ alt kısımda yuvasında gömülü olan mavi plastik uçlu doldurma musluğunu önce aşağıya doğru çekin.
 • Ardından sola doğru yavaşça çevirin.
 • Çevirmeniz ile birlikte kombiden su sesini duymanız gerekir. (su sesi gelmiyorsa parça bozuktur, boşa dönüyordur)
 • Su sesini duyduktan sonra bar göstergesine (manometreye) bakın. Yükselme olacaktır.
 • Bar göstergesi 1 ile 2 bar arasına geldiğinde işlemi sonlandırmanız gerekir.
 • Çevirdiğiniz mavi doldurma musluğunu sağa doğru çevirerek kapatın, iyice sıkın.
 • Daha sonrasında yeniden gömülü olduğu yere getirmek için yukarıya doğru itin.

İşlem sonrası yaşadığınız sorun da düzelmiş olur. Kombiniz yanmaya yani çalışmaya devam eder.

Doldurma musluğunu çevirmenize rağmen su sesi duymuyorsanız, su sesi geliyor ancak basınç değerinde ilerleme olmuyorsa, doldurma musluğu işlem sırasında kırıldıysa, doldurma musluğunu açtınız ancak kapanmıyorsa, basıncı yükseltmenize rağmen yaşadığınız sorun devam ediyorsa bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden servis çağırmanız gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. AYKUT ÖZER dedi ki:

  Merhaba
  1 yıla yakındır kombi basınç azalıyor ve haftada 1 kez barı 2-3 arasında sabitliyorduk daha önceleri kombi bakımına gelen yetkili genleşme tankının bittiğini söyleyerek hava pompalamaya çalıştı ki nitekim değişen birşey olmadı. Son 1 haftadır basınç tam tersine sürekli yükseliyor ve kombi altından su gelmeye başladı. sitenizde tavsiye üzerine doldurma musluğunu ve üstündeki süzgeci soktum musluk contalarinda herhangi bir deforme görünmüyor ama süzgeci söker dökmez beyaz kısmı ufalanarak kırıldı. Tavsiyeniz nedir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Aykut Bey… Sitemizde kombiler hakkında detaylı bilgi sunuyor olmamızdaki amaç; kullanıcı olarak sizlerin bilinçlenmesi ayrıca teknisyenlerin de bilinçlenerek muhtemel durumları kontrol etmesi içindir. Basıncın yükselmesi 3 temel parçaya bağlıdır. Ancak size tek tavsiyemiz: bu konuda servis yardımı almanız yönünde olur. Taktir edersiniz ki bu yorumu sadece siz değil bu sayfayı inceleyen ve Egis model kombi kullanan herkes okuyor. Sunacağımız teknik bilgiler de siz dahil herkes için can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ediyor. Bu nedenledir ki arıza durumu hakkında size uygulatmak üzere bir işlem tarifi yapamayız. Bize ve sunduğumuz bilgilere güveniyorsanız, arıza durumunun çözümü konusunda 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak uzman yardımı alabilirsiniz.

 2. Meral saricsm dedi ki:

  Merhabalar daha geçenlerde değişirdim mavi musluğu boşa dönüyor dediler şimdi de musluk dönüyor ama ses yok basınç yükselmedi yok yardımcı olur musunuz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Meral Hanım… Kombi tesisat vanaları açıksa, dairede su kesintisi yoksa, buna rağmen doldurma musluğunu açtığınızda su sesi gelmiyorsa parça bozuktur ve değişimi gerekir. Ancak kısa süre önce değiştirdiğinizi söylemişsiniz. Demek ki parçayı çok sık kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Yani kombinizin basıncı çok sık düşüyor. Böyle bir durum varsa eğer bu duruma bi bakılması gerekir. Yani her şekilde bi servis yardımı almanız gerekiyor. 0850 811 88 22 numaralı telefonumuzu arayarak ekiplerimizden bu konuda yardım alabilirsiniz.

 3. Abdullah Çakır dedi ki:

  Kombiye su bastığım halde derece de ilerleme olmuyor lütfen acele edin

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Abdullah Bey… Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu bozuktur yani boşa dönüyordur, değişimi gerekebilir. Doldurma musluğunu açtığınızda su sesi geliyor basınç yükselmiyorsa bar göstergesinde yani manometrede sorun olabilir. Her iki durumda da servis yardımı almanız gerekiyor. Sizi maalesef ki yönlendirebileceğimiz bir işlem bulunmuyor.

Petek Yıkama