Alarko Serena Arıza Kodları

Serena Arıza Kodları (Eski Model)

 1. E01 Arızası Ateşleme sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumu cihazda alev oluşmadığı anlamına gelir. Dilerseniz detaylı bilgiler için Serena E01 arızası çözümü anlatılan sayfayı inceleyebilirsiniz.
 1. E02 Arızası Limit termostat sorunu.
 • Çözüm Aşırı ısınma sorunu olduğunu belirtir. Yani kombi tesisatındaki suyun aşırı yükseldiğini belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce kombi altındaki vanaları ve peteklerin vanalarını kontrol edin. Vanaların açık şekilde olduğundan emin olun. Daha sonra kombiyi kapatıp yeniden açın. Düzelme olmaz ise ana eşanjör kireçlenmiş-tıkanmış, üç yollu vana arızalı, kalorifer filtresi-kalorifer tesisatı tıkalı, pompa sıkışıyor olabilir. Tespit ve çözüm için mutlaka servisi aramalısınız.

 1. H20 Arızası Düşük su basınç sorunu.
 • Çözüm Serena model kombilerde en sık karşılaştığımız arıza durumudur. Kombi tesisatındaki suyun azaldığını belirten bu arıza durumunda tesisata su basarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Serena kombiye su basma işlemi için de linke tıklayabilirsiniz.
 1. E05 Arızası Kalorifer ntc arızası.
 • Çözüm Kalorifer sistemindeki ntc sensörde sorun olduğu zaman, sensör kablolarında kopukluk- kısa devre durumu olduğu zaman veya sensör boruları nemlenme yaptığı zaman bu sorun yaşanır. Tespit yapılması ve arızanın çözümlenmesi için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E06 Arızası Sıcak su ntc arızası.
 • Çözüm Sıcak su sistemindeki sorun yaşanır. Cihazı bazı durumlarda sıcak su veriyorken bazı durumlarda verimli şekilde sıcak su sağlamaz. Serena E06 arıza kodu çözümü linkini tıklayarak bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
 1. E14 Arızası Hava akış arızası.
 • Çözüm Serena model hermetik kombilerde böyle bir sorun yaşandığı zaman atık gaz sisteminde sorun var demektir. Yani bu durumda hava akışını sağlayan fanda sorun olabilir. Fanın yanı sıra prosestat ya da anakart da arızalı olabilir. Ayrıca hava akım borusu yani baca yerinden çıkmış ise yine böyle bir arıza durumu ile karşılaşılabilir. Kullanıcı olarak arıza durumunda hiçbir müdahalede bulunmadan mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. E22 Arızası Parametre ayarları bozuk.
 • Çözüm Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi aramalısınız.
 1. E35 Arızası Alev yokluğu sorunu.
 • Çözüm Brülörde yanma olmasına karşın alevin algılanmadığını veya alevin söndüğünü belirten arıza kodudur. Bu arıza durumunda önce cihazı birkaç kez kapatıp açın. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer mutlaka servis yardımı almalısınız.

Serena Arıza Kodları (Yeni Model)

Serena model kombiler yenilendi. Artık günümüzde daha emniyetli hale dönüştü. Yeni model Serena kombilerde meydana gelen arıza kodlarını size makalemizde sunuyor olacağız. 2 ayar düğmeli (sıcak su ve kalorifer ayar düğmeli) yeni model Serena kombilerde karşınıza çıkan veya çıkabilecek arızaların anlamlarını merak etmekte iseniz aşağıda sunduğumuz bilgileri inceleyebilirsiniz.

 1. F4 Arızası Ateşleme denemesi sonrası alev yok.
 • Çözüm Ekranda arıza kodu ile birlikte reset yazısı da belirir. Bu arıza durumunda önce dairenizde gaz olup olmadığına bakın, gaz varsa sorun gaz girişleri ile alakalı değildir. Daha sonrasında “R” konumlu düğmeye basın ve resetleme işlemi yapın. Yine bir sonuç alınamıyorsa eğer servisi arayın. Anakartın arızalanması, gaz valfinde sorun olması, elektrotların arızalanması veya tıkanması halinde bu sorun yaşanabilir. Tespit yerinde yapılabilir ve tespit sonrasında arıza durumu çözümlenir.

►►► F4 Arızası ile birlikte ekranda eğer anahtar sembolü belirir ise bu yalancı alev yani sahte alev demektir. Bu durumda gaz vanası kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyordur. İyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız. İyonizasyon elektrodunda, anakartta veya gaz armatöründe sorun olabilir.

 1. F1 Arızası Limit termostat arızası.
 • Çözüm Ekranda F1 arızası ile birlikte reset yazısı ve anahtar sembolü de belirir. Bu arıza durumunda aşırı ısınmaya karşı cihaz bloke durumdadır. Yani tesisat su sıcaklığı maksimumu aşmış demektir. Böyle bir durumda önce kombi altında bulunan tesisat vanaları ve petek vanaları kontrol edilmelidir. Vanaların kapalı olması sebebi ile sorun yaşanıyor olabileceğinden vanalar açık konuma getirilmelidir. Daha sonrasında kombi “R” harfindeki düğmeye basılarak resetlenmelidir. Resetlenme sonucunda sorunda düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. Ana eşanjörde meydana gelen tıkanma-kireçlenme, üç yollu vanada meydana gelen konum değiştirme-ortada kalma, pompada meydana gelen sıkışma, kalorifer filtresinde ya da kalorifer tesisatında meydana gelen tıkanma durumlarında bu sorun yaşanabilmektedir. Arızanın net tespit edilmesi ve çözümlenmesi adına mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F5 Arızası Fark basınç anahtarı sorunu.
 • Çözüm Hava akışında sorun olduğunu belirtir. Yeni sürüm Serena model kombilerde böyle bir durumla karşılaşıldığında atık gaz sisteminde bir problem olduğu anlaşılabilir. Bu arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan servisi aramalısınız. Anakart ile birlikte fan veya prosestat gibi hava akışında görev alan parçalarda sorun olabilir. Bacanın yerinden çıktığı durumlarda da bu sorun yaşanabilir. Bu yüzden önerimiz uzman Alarko Servisi yardımı almanızdır.
 1. F3 Arızası Kalorifer tesisatı ntc sorunu.
 • Çözüm Ekranda hata kodu ile birlikte anahtar sembolü de belirir. Bu arıza durumunda kaloriferleriniz ısınmaz ya da beklenen şekilde ısıtma sağlamaz. Kalorifer ntc sinin yanı sıra ntc kablolarında veya borularında da sorun olabileceği için net tespit ve çözüm için servisi aramalısınız.
 1. F2 Arızası Sıcak su ntc sorunu.
 • Çözüm Ekranda hata kodu ile birlikte anahtar sembolü de belirir. Bu arıza durumunda sıcak su elde edemezsiniz. Sıcak su ntc sinde arıza olabilir. Ntc kablolarındaki kopukluk-kısa devre durumları veya ntc borularında nem oluşması sebebi ile de sorun yaşanabileceğinden tespitin ve müdahalenin yerinde yapılması gerekir. Bu sebeple de mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. F0 Arızası Su basınç sorunu.
 • Çözüm Tesisat su basıncının düştüğü belirten arıza kodudur. Ekranda belirdiği zaman panelin sağındaki bar göstergesine bakabilirsiniz. En solda yer alan kırmızıya yakın durumdadır. Yani basınç düşüktür. Su basmanız gerekir. Yeni model Serena kombilerde sağ alt tarafta bulunan mavi doldurma musluğunu sola çevirerek bar göstergesinin ortasındaki yeşil konuma gelene kadar su basmalısınız Su basma işleminden sonra arızanın çözümlendiğini göreceksiniz. Düzelme olmazsa eğer “R” konumlu reset düğmesine basarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. İşlem sonrasında düzelme olmuyorsa mutlaka Alarko Servisi’ni aramalısınız.

Serena Arıza Kodları (Pilot Alevli Ledli Eski Model)

Serena model kombilerin piyasada eski sürümlerinden biridir. Pilot alev sistemine sahiptir. Ekran bulunmaz ve ledlerle arıza durumları belirtilir. Meydana gelen arıza durumları hakkındaki detaylı bilgiler aşağıdaki yazımızda sunulmuştur.

Eski model ledli Serena kombilerde ledler sadece yanıyor ise cihazın su sıcaklığını gösterir. Bu bir arıza durumu değildir. Ledler yanıp sönüyor ise bu bir arıza durumudur. Yanıp sönen lede göre arıza sebebi ve çözümü değişmektedir. En üstte yer alan “ON” ledi sürekli yeşil yanar. Bu cihazın çalıştığını belirtir. Cihazı kapattığınız zaman bütün ledler söner.

 1. 40 Ledi Yanıp Sönüyor ise Sıcak su sensör sorunu.
 • Çözüm Sıcak su ntc sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bu arıza durumunda sıcak su alamazsınız. Sıcak su ntc si arızalı olabilir, sıcak su ntc kablolarında kopma olabilir, sıcak su ntc kablolarında kısa devre olabilir ya da sıcak su ntc borularında nemlenme olabilir. Net teşhis ve çözüm için mutlaka Alarko Servisi’ni aramalısınız.
 1. 50 Ledi Yanıp Sönüyor ise Kalorifer sensör sorunu.
 • Çözüm Bu arıza durumu kalorifer sensöründe sorun olabileceğini belirtir. Bu durumda kaloriferleriniz ısıtma yapmayacaktır. Veya beklenen ısıda çalışma yapmayabilir. Böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman cihaza müdahalede bulunmadan mutlaka servisi arayın. Kalorifer sensörünün yanı sıra, sensör borularında veya sensör kablolarında da sorun olabilir. Bu nedenle net tespit ve çözüm için mutlaka uzman yardımı almalısınız.
 1. 60 Ledi Yanıp Sönüyor ise Su sirkülasyonu yapılamıyor.
 • Çözüm Cihazın su devir daimi yapamadığını belirtir. Bu arıza durumunda öncelikle kombi altındaki vanaları ve peteklerin yanında bulunan vanaları kontrol etmelisiniz. Vanalar açık durumda olmalıdır. Kapalı ise açık konuma çevirin. Buna rağmen arıza devam ederse eğer tesisatta hava olabilir, pompa arızalı olabilir, ana eşanjör tıkalı veya kireçlenmiş olabilir, kalorifer tesisatı tıkalı ya da kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Tespit ve çözüm için servisi aramanız gerekir.
 1. 70 Ledi Yanıp Sönüyor ise Tesisat suyu azaldı.
 • Çözüm Yani kombiye su basmanız gerekiyor. Böyle bir arıza durumu ile karşılaştığınız an tesisat su basıncının düştüğünü ve sistemin suya ihtiyacı olduğunu anlayabilirsiniz. Panelin sağında yer alan bar göstergesine bakarsanız eğer “0” konumuna yakın olduğunu görürsünüz. Eski Serena model kombinin sağ altındaki mavi doldurma musluğunu sola çevirmeli, su sesini duyduktan sonra bar göstergesini takip etmeli 1,5 bar değerine kadar su basmalısınız Su basma işlemi bittikten sonra doldurma musluğunu açık bırakmayın ve mutlaka kapatın. Sorun düzelecektir. Düzelme olmadığında da servis yardımı alabilirsiniz.
 1. 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise Su sıcaklığı 85°C yi aştı.
 • Çözüm Bu arıza durumunda kombi sıcaklık ayarını yüksek tutmuş olabilirsiniz. Öncelikle ayarı düşürmeyi deneyin. Ayar düşük olmasına karşın sorun yaşanıyor ise problem var demektir. Bu şekilde ısı ayarı 95°C nin üstüne çıkarsa cihaz kendini kapatır ve arızaya geçer. Bu durumda mutlaka uzman yardımı almalı, cihaza müdahalede bulunmamalısınız.

Kırmızı yuvarlak buton (reset ışığı) cihazı çalıştırma sırasında yanarsa cihazın ateşleme yapmadığı anlamına gelir. Cihaz devredeyken yanarsa atık gaz sisteminde sorun olabileceğini ya da aşırı ısınma sorununun yaşandığını belirtir. Bu gibi durumlarda bir süre kadar beklemeli, düzelme olmazsa “reset” butonuna basmalı yine düzelme olmazsa Alarko Servisi aranmalı yardım alınmalıdır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (30 Yorum)

 1. Şeniz ünal dedi ki:

  Alarko Serena kombim var. Eski model reset ışığı ateşleme yaptıktan hemen sonra yanmaya başlıyor.Arızaya geçiyor.Sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şeniz Hanım… Eski cihazlarda arızayı bu şekilde tahmin etmek zordur. Teknik bir sorun olabileceği için servis yardımı almanızı öneririz.

 2. Nedim dedi ki:

  Eskimodel alarko seren bacalı kombim var yaz ayarında musluğu sicak su vermiyor kus ayarında musluktan sicak su alabiliyoruz ama eteğin ayarlı olduğu sıcaklıkta su veriyor birde kombi petek ayarı 60 a ayarlı iken 16 sn çalışıp 58 sn dinleniyor sürekli bu şekilde calisiyor problem ne olabilir ne tavsiye edersiniz tesekkurler….

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Nedim Bey… Öncelikle kombinizdeki sıcak su sorununu yerinde görüp incelememiz gerekiyor. Kombi bir hata kodu veya uyarı vermediği sürece bu sorun hakkında uzaktan bilgi aktarmak çok zor. Hele ki kombiniz eski ve bacalıysa işimiz daha da zorlaşıyor. Petekler 60°C ye ayarlıysa eğer ciddi bir ısı olması gerekir ve cihazın 16 sn kadar çalışmaması gerekir. 16 sn de ısınma durumu olamaz yani cihaz tam ısıtma sağlamadan devre dışı kalır. Yani kombinin 60°C de çalışma süresi de dinlenme süresi de belirttiğiniz sürelerden daha uzun olur. Bu demektir ki kombinizdeki sıcak su sorunu dışında tesisatınızda sorun olabilir veya kombide petek devresinde de ayrıca bir sorun olabilir. Tavsiyemiz bir servis çağırıp hem tesisatınızı hem de kombinizi kontrol ettirmenizden yanadır.

 3. Ferat Akdeniz dedi ki:

  Selamın aleyküm kombi normal çalışıyor.banyodan sıcak su alınca 15 dakika falan kombi arızaya geçiyor.sonra açıp kapatıyoruz ilk ateşleme yapıyor ikinciyi yapmıyor.lambalar 60-70-80 değişiyor şu an çalışmıyor servis geldi sıcak su sensörü bozuk dedi değişti iki gün çalıştı sonra tekrar aynı.oldu sebeb ne olabilir.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Aleyküm Selam Ferat Bey… Bu durumu mutfakta da yapıyor mu diye deneme yapın. Hem mutfak hem de banyoda oluyorsa; kart, sensör, üç yollu vana dahil birçok parçayı kontrol etmek gerekir. Ancak sadece banyoda oluyorsa banyo musluğu bozuk olabilir, filtre tıkalı olabilir ya da banyoya gelen tesisatınızda bir sorun olabilir.

 4. Canan demir dedi ki:

  Iyi akşamlar alarko kombi önce e 16 arızası veriyordu şimdi 07 yanıp sönüyor ekranda yardımcı olabilir misiniz neden acaba

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Canan Hanım… Alarko kombilerde E16 arızası fan sorunudur. Yani bir nevi cihaz yeterli hava akışı sağlayamadığı için bu hatayı veriyor diyebiliriz. 07 arıza kodu kullanım kılavuzunda belirtilmemiş. Bizim de daha öncesinde karşılaştığımız bir sorun olmadığı için uzaktan bilgi aktaramıyoruz maalesef. Cihazı birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir.

 5. Altan cakir dedi ki:

  Alarko serena kablosuz termostat bağladık bazen kombi termostat yokmuş gibi calisiyor termostat komut verse bile uygulamıyor neden acaba tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Altan Bey… Oda termostatı hizmeti vermediğimiz için tam detaylı bilgiye sahip değiliz. Ancak oda termostatı bağlantıları, oda termostatı ve kombi kartının kontrol edilmesi gerekir. Bu konuda bi servis yardımı almanızı öneririz.

 6. Polat dedi ki:

  Slm hocam Serena kombi var 8, yılık 3, yollu motorun oraadan su damlıyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Polat Bey… Üç yollu vana motorunda da sorun olabilir farklı bir parçadan da su geliyor olabilir. Ancak cihazı yine de yerinde incelememiz gerekiyor. Piyasada hali hazırda kullanılan 3 çeşitte serena model kombi bulunmaktadır. Cihazı görmeden yerinde tespit etmeden yine de net bilgi sunmak çok zor. Bu yüzden bi servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 7. şaban ulusoy dedi ki:

  kombı ayarlanan dereceye kadar calısıyor stop ettıgınde tekrar 30 _40 dereceye kadar dusup oyle calısıyor kapatıp acarsak tekrar cakısıyor ama yıne aynı sey oluyor
  bız sadece su ısıtmada kullanıyoruz sadece

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şaban Bey… Kombiyi sadece sıcak suda kullanıyorsanız musluğu açtığınızda su ısındığı için derece yükselir, musluğu kapattığınızda derece yavaş yavaş düşer. Siz sıcak su musluğunu açmadığınız halde ekrandaki sıcaklık değeri kendi kendine yükselip düşebilir. Bu da sağlıklı bir devir daim için olması gereken bir durumdur. Kombiyi kapatıp yeniden açmanıza gerek yok. Cihaz zaten siz musluğu açmadığınız sürece devreye girmez ve gaz tüketimi de yapmaz. Bize kalırsa kombinizde bir sorun yok. Isıtmada bu durum olsaydı yine aynı durumla karşılaşırdınız. Çünkü kombi ayarlanan sıcaklık kadar çalışır, beklenti sona erdiğinde dinlenmeye geçer, sıcaklık düşünce yeniden devreye girer. Bu kombilerin çalışma sistemidir.

  2. bende serena 3 yıldız kombi var sıcaksuyu actığımde bazan ısıtıyor bir müttet sonra su soğuyor tekrar musluğu açıp kapatıyorum bazan çalışıyor bazan ateşlemiyor kullanma suyuna dönmiyör petek suyunu ısıtmağa devam ediyor servis çağırdım üçyol arzalı dediler 530 tl kadar masraf çıkardılar

   1. Kombi Tamircisi dedi ki:

    Merhaba İbrahim Bey… Sizin yaşadığınız sorun farklı. Sıcak suda soğuma oluyor. Musluğu açtığınızda normalde petek konumunun kapanması ve sıcak su talebinin karşılanması gerekirken, kombi petek konumunu kapatmıyor petekleri ısıtmaya devam ediyor ve bu arada sıcak su talebine yanıt vermiyor. Bu üç yollu vana ya da anakart arızasıdır. Bu iki parçanın da arıza durumunda tamiri yapılabiliyor. Firmamızda fiyatlar daha düşüktür. Çağrı merkezimizi arayarak fiyat bilgisi ile bu konuda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 8. Serhat soydan dedi ki:

  Merhaba benim evimde alarko serana modeli kombi var. Birkac gündür calisirken kendiliginden kapaniyor ve ortadaki kirmixi atesleme tusu yanip sonuyor. Basinca atesleme yapip calisiyor fkat belli sure sonra tekrardan ayni seyi yapiyor. Simdiden cevabiniz icin tesekkurler

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Serhat Bey… Kombinizde ateşleme sorunu var. Bu yüzden kırmızı ışık arızasına geçiyor. Yani brülörde alev kesiliyor veya kısa süreli cihaz gazı algılamıyor. Bu birçok sebeple yaşanabilir. Anakart, gaz valfi, fan, elektrotlar gibi birçok parçada sorun olabilir. Servis çağırarak cihazı kontrol ettirmenizi öneririz.

 9. MUSTAFA AÇIKGÖZ dedi ki:

  KOMBİ ATEŞLEME YAPIYOR AMA SICAK SU VERMİYOR.SICAK SU VERMEDİĞİ ZAMAN PETEKLERİN ISISI AŞIRI DERECEDE ARTIYOR.ARIZA NEDEN OLABİLİR ORTALAMA MASRAFI NE ÇIKAR.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey… Kombi sıcak su vermiyor ve petekleri aşırı şekilde ısıtıyorsa sıcak suyu kalorifere kaçırıyordur. Bu durum anakart ve üç yollu vana arızası sebebiyle yaşanır. Ancak arıza durumunda her iki parçanın da hem tamiri hem değişimi yapılabileceği içim masraf konusunda tahmini de olsa bilgi vermek çok zor. Servis çağırarak bu konudaki yardımları alabilirsiniz.

 10. Sabiha Aslankaya dedi ki:

  Alarko serena marka kombimiz de panelde 07 yaziyor ve petekler asiri isiniyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sabiha Hanım… Alarko Serena model kombilerde 07 arıza kodu yok. Derece 07 olsa peteklerinizde aşırı ısınma durumu olmaz. Basınç değeri 0.7 olsa cihaz ekranda farklı bir hata kodu verir. Kombi su basıncına bakın 0.7 bar ise kombiye su basıp basıncı 1.5 bara çıkarmanız gerekir. Basınç değeri normalse buna rağmen peteklerinizde aşırı ısınma durumu da oluyorsa servis yardımı almanız gerekir. Kalorifer sensörü, üç yollu vana, eşanjör, pompa, anakart gibi birçok parçada sorun olabilir.

 11. Güneş karğı dedi ki:

  Serena *** sıcak su panelinde derece —— c var ve sıcak su açılmıyor acil yardım yarın Bayram

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Güneş Hanım… Kombi ekranında derece görüntülenmiyor. Bu genel olarak elektronik karta bağlı arıza durumudur. Ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Net arıza teşhisi ve çözümü için servis çağırmalısınız.

 12. Hulya yilmaz dedi ki:

  Kombim Alarko serena eski model kombi yaz konumunda peteklerim isiniyor gelen servislerden ve arastirmalarim sonucu uc yolluda ariza oldugu az once gelen servis Ankara Sincan Celikler yetkili servisi arizeyla ilgilenmedi bile cokdaha farkli bir ariza oldugunu soyledi benim israrimla sicak suyu actim yaz konumunda peteklerin isindigini israrla kendisine gosterdim tamir olamayacagini 700 lira bir masrafin oldugunu soyledi aciklamalarınızda servisi arayin diyorsunuz gelen servis ariza tespit bile yapmadigi halde bunun ucretini talep ediyor soruna cozum bulmanizi istiyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hülya Hanım… Öncelikle bahsettiğiniz firma bizle bir bağlantısı olmayan firmadır. Yaşadığınız soruna gelecek olursak eğer yaz konumunda olmasına rağmen kombiniz tüm petekleri ısıtıyorsa bunun 2 temel sebebi vardır. 1.si üç yollu vana arızasıdır. Sıcak su kullanımında kalorifer devresini kapatması gerekirken kapatmaz ve ısıyı kalorifere kaçırır. Bu yüzden tüm petekleriniz yaz konumunda ısınır. 2.si elektronik kart arızasıdır. Net tespit için servisin görmesi lazım. Ancak bizim tarafımızdan arıza tespiti yapılmadığı için ve gelen firmanın da bizle bir bağlantısı olmadığı için bu konuda yorum yapamıyoruz. Hangi parçada sorun olduğunu gelen servis ekiplerinden öğrenin, bize dönüş yapın biz de size ona göre fiyat vermeye çalışalım. Veya kayıt oluşturalım bizim ekiplerimiz sorunu yerinde tespit etsin.

 13. Halef dedi ki:

  Alarko kombi var derece yükseliyor ve orada tekrarlıyor 48 49 arası sürekli kapatıp açtığında sorun gidiyor
  Servis dugmesi ne ise yarıyor tesekkur ederim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba efendim… Kombilerde ekranda beliren sizin ayarladığınız sıcaklık derecesi değildir. Kombi içerisinde bulunan suyun sıcaklık derecesidir. Bu yüzden ekranda beliren derecenin sabit kalmaması normaldir. Hiçbir zaman sizin ayarladığınız derece ekranda sabit kalmaz. Siz mesela 40°C ayarlıyorsanız kombi ısı kaybı olmaması adına daha yüksek bir ısıtma yapar, ekranda da bu derece görüntülenir. Mesela sıcak su konumunda deneme yapın. Sıcak su musluğunu açın, ekrandaki derecenin arttığını göreceksiniz, musluğu kapatın derece düşecektir. Bu her kombinin özelliğidir. Servis düğmesi derken? bahsettiğiniz düğmeyi anlayamadım. Net açıklayabilir misiniz?

   1. Ali alaca dedi ki:

    Ekranda S harfi yazan bi düğme var onunla mı reset atıyoruz kombiye

    1. Kombi Tamircisi dedi ki:

     Merhaba Ali Bey… Serena kombilerin bazı çeşitlerinde “R” harfinde küçük bir düğme vardır. Ona birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda resetleme işlemi yapabilirsiniz. Kombinizde böyle bir düğme yoksa açma-kapama düğmesinden resetleyebilirsiniz. Yani kombiyi kapatıp birkaç saniye bekledikten sonra yeniden açabilirsiniz.

Petek Yıkama