Alarko Serena E01 Arızası

Alarko Serena E01 Arızası Nedir?

Eski model Serena kombilerde ateşleme problemidir.

Kullanıcının Yapması Gereken İşlemler

 • Ocağınız doğalgazlı ise çalışıp çalışmadığını kontrol edin
 • Ocağınız yanmıyorsa kapı dışında bulunan gaz vanasını kontrol edin
 • Kapı dışındaki gaz vanası kapalı ise açın. Gaz vanası hangi yöne doğru açılır? Merak ediyorsanız veya bilgi almak istiyorsanız linki tıklayabilirsiniz. Doğalgaz saatinin yanında eğer mühür var ise fatura ödenmediği için kesilmiştir. Faturayı ödeyin, faturayı ödedikten sonra doğalgaz firmasını arayın ve mührü açtırın. Gaz vanası açık ise buna rağmen ocak yanmıyor kombideki sorun devam ediyorsa bölgede çalışma sebebi ile gaz kesilmiş olabilir. Bu konudaki bilgileri doğalgaz firmasından alabilirsiniz
 • Ocağınız yanıyorsa kombi yanındaki gaz vanasına bakın. Vananın açık olduğundan emin olun, kapalı ise mutlaka açın
 • Kombi yanındaki gaz vanası açık, ocağa gaz geliyor yani ocak yanıyorsa Serena model kombinizi resetleyin. Panel üzerinde “R” harfinde ufak bir düğme olması gerekir. Birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda resetleme işlemini yapmış olursunuz. Sorun düzelmiyorsa eğer işlemi birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz

Arızanın Çözümü

Bu parçaların birinde veya birkaçında sorun olabilmektedir. Net olarak hangi parça veya parçalar arızalı diye bulmak adına uzman yardımı almak gerekir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 1. Yücel dedi ki:

  E1 arızası veriyor, ateşlemeyi kesiyor.OFF düğmesinden kapatıp açınca normal çalışmaya devam ediyor. Bun durum arasıra oluyor, ne yapayım.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Yücel Bey… Makalemizde yapabileceğiniz işlemler ve arızanın sebepleri detaylı olarak açıklanmıştır. Bu durum çok sık yaşanıyorsa servis yardımı almalısınız.

 2. Sadık Boyraz dedi ki:

  Kombi alarko serena eski model sıcak suda iken normal çalışıyor ama peteklere aldığımda kısa devre yapar gibi ses çıkarıyor ateşlemiyor

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sadık Bey… Bu durum hem tesisatınıza hem de kombinize bağlı olabilir. Cihaz eski olduğu için parçalar çalışmakta zorlanıyor bu nedenle de ses yapıyor olabilir. Bu aşamada hem tesisatı hem de kombiyi yerinde incelememiz gerekiyor.

 3. Azad Özmen dedi ki:

  E01 yazısı çıkıyor ve kombi ateşlemeye girmiyor ne yapmam gerekiyor(Kombi eski model alarko serena)

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Azad Bey… Makalemizde servis öncesi yapılması gereken işlemler bilgisi, arızanın muhtemel sebepleri ve arızalı parçalar bilgisi yer almaktadır. Size belirtilen işlemleri uygulamalı, arızanın devam etmesi halinde veya düzelmemesi halinde teknik servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama