Vaillant Vuw Pro Kombi Kullanımı

Vaillant Vuw Pro Kombi Nasıl Kullanılır?

Vaillant Vuw Pro Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı LED
 2. Açma/kapama LED i
 3. 2 numaralı LED
 4. Sıcak su konumu açık
 5. 3 numaralı LED
 6. Petek konumu açık
 7. 4 numaralı LED
 8. Yanıyorsa sorun yok, yanıp sönüyorsa atık gaz sistem sorunu
 9. 5 numaralı LED
 10. Kum saati LED i (Yanıyorsa sorun yok, yanıp sönüyorsa arıza durumu)
 11. 6 numaralı LED
 12. Alev oluştu LED i
 13. 7 numaralı LED
 14. Alev yok arıza LED i
 15. 8 numaralı düğme
 16. Arızadan çıkarma (reset) düğmesi
 17. 9 numaralı düğme
 18. Sıcak su ayar düğmesi
 19. 10 numaralı düğme
 20. Kalorifer ayar düğmesi
 21. 11 numaralı düğme
 22. Açma/kapama düğmesi
 23. 12 numaralı parça
 24. Termomanometre (basınç ve tesisat gidiş suyu sıcaklık gösterimi)

Vuw Pro Kombide Sıcak Su Ayarı Nasıl Yapılır?

Musluk simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde kullanım suyu ayarı yapmış olursunuz. Kullanım suyu sıcaklık ayarını düşürmek için düğmeyi sola çevirebilir ayarı yükseltmek için düğmeyi sağa çevirebilirsiniz. Beklentiniz olan ayarı bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Vuw Pro Kombide Kalorifer Ayarı Nasıl Yapılır?

Kalorifer simgeli düğmeyi sağa çevirerek kalorifer ısı ayarı yapabilirsiniz. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde ısı ayarı yükselir, sola çevirdiğinizde düşer. Beklentinize göre kalorifer sıcaklık derecesini bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Vuw Pro Kombiyi Yaz Konumuna Çevirme

Kış bitiminde kalorifer konumunu kapatmak isterseniz eğer kalorifer simgeli düğmeyi en sola çevirmeniz yeterlidir. Kalorifer konumu bu şekilde kapanır ve kombi sadece yaz konumunda çalışır. Yani sıcak su beklentinize karşılık verir.

Musluk simgeli düğmeyi de en sola çevirirseniz cihaz hem sıcak su vermeyecektir hem de ısıtma yapmayacaktır. Bu durumda donma koruması fonksiyonu açılır. Cihaz donma durumlarına karşı emniyete alınır.

Vuw Pro Kombiyi Resetleme

Ledlerin yanma durumlarına göre cihazda arıza olup olmadığı anlaşılabilir. Vaillant Vuw Pro arıza kodları linkin tıklayarak yaşadığınız sorunların sebeplerini öğrenebilirsiniz.

Vaillant Vuw Pro Kombi Kullanımı sırasında LED lerin yanma durumlarına bağlı olarak cihazda bir arıza durumu söz konusu olduysa eğer “kırmızı renkte olan alev üzerine x işaretli düğme” ye birkaç saniye basılı tutmanız yeterlidir. Bu işlemi arızanın tekrar etme durumlarında birkaç kez uygulayabilirsiniz. Uygulama neticesinde yine de sonuç alamıyorsanız eğer servis desteği almanız gerekir.
AYRICA;
►► LED ler kombinin hangi konumda çalıştığına bağlı olarak yanar. Aşağıdan yukarıya doğru LED ler açık olur. LED lerin sadece yanması durumu cihazda bir sorun olmadığını gösterir. LED ler eğer yanıp sönüyorsa bu kombide arıza olduğunu gösterir. Hangi simge yanındaki LED yanıp sönüyorsa bu cihazda o arıza durumu olduğunu belirtir. Gaz yokluğu, aşırı ısınma sorunu gibi arıza durumlarında kombi resetlenebilir. Bu arıza durumları dışında meydana gelen her bir sorunda servis yardımı almak gerekir.

►► 12 numarası ile gösterdiğimiz termomanometreyi ara sıra kontrol etmeli, bar değeri 1 in altına düşerse kombiye su basmalısınız. Kombiye fazla su basarsanız petek havasını alarak basıncı düşürebilirsiniz. Ancak basıncın sıklıkla düşmesi ya da basıncın kendi kendine yükselmesi durumlarında mutlaka servis yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (70 Yorum)

 1. Merve Aydın dedi ki:

  Merhabalar kombi modelim vaillant vuw pro sürekli su basınç bar kısmı düşüyor anlık değil ancak bir saate düşmüş oluyor sebebi ne olabilir?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım… Kombide ya da tesisatta su kaçağı olduğunda, genleşme tankının havası bittiğinde veya tank delik olduğunda, ana eşanjör kireçlendiğinde ve sıva altında gözle görülmeyen tesisat kaçakları olduğunda basınç düşmektedir. Arızanın tespiti ve çözümü için teknik destek almalısınız.

 2. Hacı dedi ki:

  Kombinin klorifer sıcaklık ayarı bozuk galiba 2. Çizgi ile 3. Çizgi arasında 40 derecede yanıyordu eskiden artık ayarlanmıyor hafif yükseltince 45 50 dereceye çıkıyor. Çok az gözükmücek şekilde kıstığım zaman petekler buz gibi oluyor 30 35 e kadar düşüyor nasıl bi ayar yapmalıyım

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Hacı Bey… Düğmede tutarsızlık olabilir, kart arızası olabilir. Ayarlara bağlı bir durum değil maalesef. Cihaz vuw ise eski model olduğu için performans düşüklüğünden de ısıtma yeterli olmayabilir. İncelemeyi yerinde yapmamız gerekiyor.

Petek Yıkama