Demirdöküm Vinto Kombi Kullanımı

Demirdöküm Vinto Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Vinto Kombi Kullanımı

 1. 0/1 konumlu tuş
 2. Açma/kapama tuşu
 3. Mode tuşu
 4. Konum değiştirme/donmaya karşı koruma fonksiyonu
 5. Musluk simgeli +,- tuşu
 6. Sıcak su ayar tuşu
 7. Kalorifer simgeli +,- tuşu
 8. Kalorifer ısı ayar tuşu

Vinto Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle mode tuşuna basarak konum ayarlamanız gerekir. Ekranın sağ tarafında bulunan musluk simgesi yanana kadar mode tuşuna basın. Musluk simgesi yeşil ışık olarak yandığında sıcak su konumunu açmış olursunuz. Musluk +,- düğmelerini kullanarak sıcak su ayarı yapabilirsiniz. + ile sıcak su ayarını yükseltebilir – ile sıcak su ayarını düşürebilirsiniz. Ayarlama yaptığınızda ekranda ayarladığınız sıcak su derecesi çıkar. Bu şekilde ideal sıcak su ayarını beklentinize göre ayarlamış olursunuz. Musluğu açtığınızda kombi devreye girer ve suyu kısa sürede ısıtmaya başlar.

Vinto Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Öncelikle mode tuşuna basarak kış konumunu ayarlamanız gerekir. Ekranın sağ tarafında en üstte yer alan musluk ve petek simgesi yanana kadar mode tuşuna basın. Bu simgedeki yeşil led yandığında kombi kış konumuna alınmış olur. Petek simgeli +,- düğmelerini kullanarak ısıtma ayarı belirlemeniz gerekir. + ile dereceyi artırabilir – ile dereceyi düşürebilirsiniz. Siz düğmelere bastıkça ekranda derece belirir. Bu şekilde konforunuz olan kalorifer ayarını isteğinize bağlı belirleyebilirsiniz.

Vinto Kombiyi Donma Korumasına Alma

Vinto kombilerde ekranın sağında yer alan kilit ya da çantaya benzer simge “donma koruma fonksiyonu” dur. Mode tuşuna basarak bu fonksiyon yanana kadar bekleyin. Yandığı zaman cihaz donmaya karşı koruma altına alınır. Kış aylarında evde uzun süre bulunmayacağınız zaman kombiyi kapatmak yerine donma koruma fonksiyonuna alabilirsiniz. Hava sıcaklıkları – leri gösterdiği zaman fonksiyon devrede ise kombiniz donmaya karşı emniyette demektir.

Vinto Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Vinto Kombi Kullanımı sırasında 0/1 konumlu düğmeyi ekranda arıza belirdiği zaman “0” konumuna alın. Bir süre bekleyin yeniden “1” konumuna alın. Bu şekilde kombinizi resetlemiş olursunuz. Arızanın devam ettiği durumlarda işlemi birkaç defa daha uygulayabilirsiniz. Yine de sorun devam ediyor ve sorunun sebeplerini merak ediyorsanız Demirdöküm Vinto Arıza Kodları linki tıklayabilirsiniz.

Vinto kombide düşük su basınç arızası (F21) karşılaşırsanız eğer sol alt tarafta bulunan mavi doldurma musluğu ile kombiye su basmanız gerekir. Su basma işlemini yapamazsanız ya da arıza durumu sıkça yaşanırsa mutlaka servis yardımı alın.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (45 Yorum)

 1. Mesut dedi ki:

  F2 arızasını nasıl gideririm bir kaç kez resetledim açma kapama yaptım hatta fişi çıkarıp taktım olmadı

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Mesut Bey… Cihazın atık gaz sisteminde sorun oluşmuş. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda herhangi bir işlem ya da müdahale uygulayamazsınız. Cihaza yapacağınız her tür müdahale can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atacaktır. Teknik destek için bizlere 0850 811 88 22 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Petek Yıkama