444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Viessmann Vitopend 100 F51 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Viessmann Vitopend 100 F51 Arıza Kodu Nedir?

Çıkış sıcaklık sensör sorunudur.

Viessmann Vitopend 100 F51 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Vitopend 100 model kombinizin ekranında F51 hata kodu var ise yapabileceğiniz tek uygulama resetlemedir. Resetleme işleminin nasıl yapılacağını da sizlere kısaca sunalım.

  • Vitopend 100 kombiyi resetleme Panelde mode ve ok tuşları var ise aynı anda bastığınızda resetleme işlemini yapmış olursunuz. Bu tuşlar yok ise kalorifer ayar düğmesinin sağ tarafında doğru baktığınızda “reset” yazan bir yer olacak. Düğmeyi reset yazan yere çevirerek resetleme işlemini yapabilirsiniz.

Uygulama sonrasında sonuç değişmiyor ise işlemi birkaç kez daha tekrarlayabilirsiniz. Yine de sonuç alamadıysanız ve sorunda düzelme olmuyor ise başka bir müdahalede bulunmadan uzman yardımı almalısınız. Yapabileceğiniz başka bir işlem ya da müdahale bulunmamaktadır.

Viessmann Vitopend 100 F51 Arızası nın Sebepleri Nelerdir?

  • Çıkış sıcaklık sensörü arızalı olabilir Bu durumda tespit yerinde yapılır. Sensör olarak adlandırılan ntc de sorun görülür ise parça değişimi gerekir. Uygulama onayınız alınarak yapılır ve sorun yerinde uzmanı tarafından çözümlenir.
  • Sensör kabloları ile alakalı sorun olabilir Sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre durumlarında da bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda kopukluk veya kısa devre durumlarından hangisi söz konusu ise kablo grubu ile alakalı işlem yapılır ve sorun yerinde uzmanı tarafından çözümlenir.
  • Sensör borularında nemlenme durumu olabilir Düşük bir ihtimalle karşımıza çıkabilen bir durumdur. Sensör borularında nemlenme oldu ise bu nedenle de sensör sorunu yaşanabilir. Bu durumda borulardaki nemlenme silinir ve sorun uzmanı tarafından çözümlenir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.