Vaillant Vck Kombi Kullanımı

Vaillant Vck Kombi Nasıl Kullanılır?

Vaillant Vck Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı LED
 2. Açık/kapalı LED i
 3. 2 numaralı LED
 4. Sıcak su LED i
 5. 3 numaralı LED
 6. Isıtma LED i
 7. 4 numaralı LED
 8. Baca LED i (Yanıyorsa sorun yok yanıp sönerse arıza)
 9. 5 numaralı LED
 10. Kum saati LED i (Yanarsa sorun yok yanıp sönerse arıza)
 11. 6 numaralı LED
 12. Alev var
 13. 7 numaralı LED
 14. Alev yok (arıza LED i)
 15. 8 numaralı düğme
 16. 0/1 konum düğmesi (açma-kapama)
 17. 9 numaralı düğme
 18. Kalorifer ısı ayar düğmesi
 19. 10 numaralı düğme
 20. Kullanım suyu ayar düğmesi
 21. 11 numaralı düğme
 22. Yaz-kış konumu/reset düğmesi
 23. 12 numaralı parça
 24. Termomanometre (basınç ve sıcaklık göstergesi)

Vck Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

11 numaralı konum seçme düğmesini musluk simgesi olan konuma getirdiğinizde yaz konumunu açmış olursunuz.

Vck Kombide Sıcak Su Ayarı

10 numaralı düğmeyi (musluk simgeli düğmeyi) sağa doğru çevirerek sıcak su ayarı yapabilirsiniz. Sıcak su ayarı 1’den başlayarak 9’a kadar devam eder. Vck model kombilerde ekran olmadığı için sıcaklık değerini göremezsiniz. Ayarladığınız sıcaklık değeri görüntülenemez. Termomanometrede görülen ise gidiş suyu sıcaklık değeridir.

► Sıcak su ayarı 35 ile 65°C arasıdır.

Beklentinize göre sıcak su ayarını kendiniz belirlemelisiniz. Su aşırı ısınırsa sıcak su ayar düğmesini sola çevirerek ayarı düşürebilir, su ılık olursa sıcak su ayar düğmesini sağa çevirerek ayarı yükseltebilirsiniz.

Vck Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

11 numaralı konum seçme düğmesini öncelikle “musluk ve petek simgeli” konuma getirmeniz gerekir. Kombi bu konumda hem ısıtma yapar hem sıcak su ihtiyacına yanıt verir. Kış konumunda kombinin önceliği sıcak sudur. Bu yüzden kış konumunda sıcak su musluğunu açtığınızda kalorifer konumu kapanır, sıcak su musluğunu kapattığınızda kalorifer konumu yeniden açılır.

Vck Kombide Kalorifer Sıcaklık Ayarı

Kalorifer sıcaklığını ayarlamak için 9 numaralı düğmeyi (kalorifer simgeli düğmeyi) sağa doğru çevirmeniz gerekir. Sıcaklık değeri 1’den başlayarak 9’a kadar devam eder. Ekran olmadığı için ayarladığınız sıcaklığı göremezsiniz. Termomanometrede görünen ise çıkış suyu sıcaklık değeridir.

► Kalorifer sıcaklık ayarı 35 ile 82°C arasıdır.

Düğmeyi sağa çevirdikçe ısıyı yükseltir, sola çevirdikçe düşürürsünüz. Beklentinize bağı bu şekilde ısıtma ayarı yapabilirsiniz.

Vck Kombiyi Resetleme

Vaillant Vck Kombi Kullanımı sırasında kırmızı alev yok LED i yandığında ya da mevcut LED ler yanıp söndüğünde cihazın arızaya geçtiğini anlayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda resetleme işlemi yapmak gerekir. Vck model kombilerde 11 numarası ile gösterdiğimiz konum seçme düğmesini en sağa doğru çevirdiğinizde resetleme işlemi yapmış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdikten sonra birkaç saniye kadar beklemeli, daha sonrasında mevcut konumuna (yaz ya da kış konumuna) geri getirmelisiniz. Arıza düzelmediği sürece işlem birkaç kez daha uygulanabilir. Sorunda yine bir düzelme durumu olmazsa eğer servis müdahalesi gerekir. Dilerseniz direk arıza durumunda Vaillant Vck arıza kodları linkini de tıklayabilirsiniz. Orada tüm arıza durumları, arızalarda servis öncesi yapılması gereken işlemler ve arıza çözümleri hakkındaki tüm detaylar yer almaktadır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama