444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Vaillant Vck Arıza Kodlarıslogan
down

Canlı Destek
Bağlan

Arızanı Çöz
Çözüme Git

Pratik Bilgiler
Hayatınızı Kolaylaştırın

Paylaş:
 1. Ana şalter açık konumda iken yeşil ışık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyor ise  Cihazda aşırı ısınma sorunu vardır. Bu durumda tesisat vanalarının ve petek vanalarının açık olduğundan emin olun, kapalı ise mutlaka açın. Kombiyi resetleyin. Düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis yardımı alın.
 • Yanmıyor ise  Elektriğe giriş bağlantılarında, binaya ait ana giriş sigortasında, kablo bağlantılarında, ana kartta yahut trafoda sorun meydana gelmiş olabilir. Net teşhis için servisi aramalısınız.

[sc name=”reklam”]

 1. 2.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanmıyor ise  Cihazın kış modunda olup olmadığına bakınız. Oda termostatı üzerinde talep var mı kontrol ediniz. Tümü doğru ise ana kartta sorunlu olabilir. Vaillant Servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.
 • Yanıyor ise  Sıcak su isteği mevcut demektir. Kombide bir sorun yoktur.

Vaillant Vck Arıza Kodları

 1. 4.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyor ise;

Bacalı tip kombilerde Baca çekimini yerine getiremiyorsa kombi deneme aşamasına geçiş yapar. Sonrasında işe ışık yanar. Vaillant Servisi’nden yardım isteyiniz.

Hermetik kombilerde Prosestat açık konumdan kapalı konuma geçemiyor demektir. Servisten yardım istemeniz gerekir.

 • Yanmıyor ise;

Bacalı tip kombilerde  Baca çekimini yerine getiremiyor ve bu sebeple de kombi bloke olmuş. Baca tıkalı ya da çekiş gücü kuvvetli olmayabilir, baca sensöründe arıza olabilir. Tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

Hermetik tip kombilerde Hava prosestatının kontak kısımları yapışık kalmış durumda yahut kısa devrede. Aynı şekilde fanda da sorun oluşmuş olabilir. Servis tarafından müdahale gerekir.

 1. 5.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyor ise  Kombi içerisinde su kalmamış olabilir. Basıncı kontrol etmeli eğer düşük ise cihazın su seviyesini 1,5 bara getirmelisiniz. Su seviyesinde herhangi bir anormallik yoksa mikro şalter kısa devrede olabilir. Sirkülasyon pompası yahut fark basınç şalteri daima açık konumda kalıyor olabilir. Vaillant Servisi’nden yardım almalısınız.
 • Yanmıyor ise  Elektronik kart ya da gaz valfinde arıza olabilir. Vaillant Servisi tarafından tespit gerekir.
 1. 6.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyor ise  Tesisat gidiş sensörünün kabloları kopmuş yahut kısa devre yapmış olabilir. Servisi aramalı ve yardım almalısınız.
 • Yanmıyor ise
 • Alev oluşuyor fakat iyon alevi hissedemiyor. Elektrot kablosunda sorun oluşmuş olabilir.
 • Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme kabloları kopuk, ana kart arızalı, gaz valfi ya da iyonizasyon-ateşleme elektrodunda sorun olabilir.
 • Kombi ateşlemesini gerçekleştiriyor fakat cihaz alev almıyor. Gaz valfinde veya gaz ayarların da hata olabilir. İyonizasyon elektrodu ya da anakartta da sorun olabilir.
 1. 7.Işık yanmakta mıdır?
 • Yanıp sönüyor ise Mikro işlemci arızası var. Kombiye bir kez reset atınız. Düzelmez ise iki defa daha üst üste reset atınız. Hala düzelmiyor ise servis elektronik kart yanmış veya röleleri arızalanmış olabilir. Servis talebinde bulununuz.
 • Yanıyor ise Kombi ateşleme yapmaya çalışıyor fakat cihaz alev almadığı için çalışmıyor. Gaz valfinde, anakartta, iyonizasyon-ateşleme elekrotlarında sorun olabilir.
 • Yanmıyor ise Kombinin herhangi bir sorunu yoktur. Bir süre bekleyiniz. Cihazı kapatıp açınız. Düzelmez ise servisi arayarak bilgi alınız.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (6 Yorum)

 • Gürcan KAARAOGLU

  İyi günler,

  Vaillant VCK-260 XE kombim var. Son birkaç seferdir sıcak su yada sıcak su+ısıtma modlarının her ikisinde de çalışırken kısa bir süre sonra arıza lambası yanıp sönmeye başlıyor.
  1-yani sıcak su modunda ya devreye giriyor yada girmiyor. Eger devreye girerse sıcak suyu kapatıp açtığınızda ya ilk seferde yada ikincisinde arızaya moduna geciyor.
  2-sıcak su ve ıstma modunda çalısırken de birkaç kez sıcak su açıp kapatınca yada sadece ısıtma yaparkende birkac kez otomatik yaptıktan sonra yine arıza moduna geçiyor.

  Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

  Saygılarımla,
  Gürcan KARAOGLU
  5322770822

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Gürcan Bey… Cihaz her iki konumda da bir süre çalışırken ya da hiç çalışmadan arızaya geçiyor. Bu tribün arızası, elektronik kart arızası, pompa arızası veya sensör arızası olabilir. Tabi arızayı net teşhis etmek adına sorunu yerinde görmek gerekir. Görmeden tahmini de olsa bilgi aktarmak güçtür. Bu yüzden önerimiz servis yardımı almanız yönündedir.

   • Gürcan Karaoğlu

    İyi günler,
    Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim.
    Belirttiğiniz muhtemel arızalı parçalardan “sensör” derken hsngisi yada hangileri olabileceğini belirtebilirseniz çok memnun olurum.

    Tekrar teşekkürler, iyi çalışmalar.

    • Kombi Tamircisi

     Yeniden Merhaba Gürcan Bey… Sıcak su ve kalorifer sensörü yani her ikisinde de sorun olabilir.

 • Merhaba. VAİLLANT VCK 242 kombimizde sıcak su veriyor, belli bir ısıya ulaştıktan sonra kendi kendine sönüyor, soğuk su vermeye başlıyor tekrar ısıtma moduna geçmiyor. ancak suyu kapatıp bi kaç dakika beklediketen sonra tekrar sıcak suyu açınca ısıtma işlemi devreye giriyor, aynı şekilde bi iki dakika sonra ısıtma kapanıyor ve su soğuk akmaya başlıyor.

  • Kombi Tamircisi

   Merhaba Mehmet Bey… Yaşadığınız sorun üç yollu vana veya elektronik kart arızası gibi görünüyor ancak yine de sorunu yerinde görmek gerekir. Bu yüzden servis çağırmanızı öneririz.