Vaillant ecoTEC Kombide F65 Arızası

Vaillant ecoTEC F65 Arıza Kodu Nedir?

Elektrik sistem ısısının çok yüksek olduğunu belirten arıza kodudur.

Kullanıcı Bu Sorunda Ne Yapabilir?

Böyle bir sorunla karşılaşıldığı zaman kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetleme işlemi olur. ecoTEC model kombilerde resetleme düğmesi: alev işaretine x işareti olan düğmedir. Bu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz. Resetleme işlemini sorun devam ettiği sürece maksimum 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. 3 resetleme sonrası sorun yine de düzelmiyor ise yapabileceğiniz başka bir işlem ya da müdahale yoktur. Uzman yardımı almanız gerekir.

Muhtemel Sebepler Nelerdir?

  • Boruların ısısı yüksek olabilir Bu durum sebebi ile elektrik sistemi ısısı yükselebilir. Bu durum uzman servis ekiplerince yerinde görüldüğünde ve tespit edildiğinde gerekli müdahale yapılacaktır.
  • Yanma odası ısısı yüksek olabilir Yanma odasında ısının yükselmesi durumu da elektrik sistem ısısının yükselmesine neden olabilmektedir. Gereken tespit ve müdahale uzman servis ekibince yerinde yapılacaktır.
  • Elektronik kart arızalı olabilir Elektronik kart arızası da muhtemel sebepler arasında gelmektedir. Elektrik sistem ısısının yüksek olmasından kaynaklı anakart zarar görmüş olabilir. Yerinde yapılan müdahalede anakart sorunu görülür ise anakart tamiri veya anakart değişimi yapılarak sorun giderilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Petek Yıkama