444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Vaillant ecoTEC Kombide F65 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Vaillant ecoTEC Kombide F65 Arıza Kodu Nedir?

Elektrik sistem ısısının çok yüksek olduğunu belirten arıza kodudur.

Vaillant ecoTEC Kombide F65 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Böyle bir sorunla karşılaşıldığı zaman kullanıcı olarak yapmanız gereken tek uygulama resetleme işlemi olur. ecoTEC model kombilerde resetleme düğmesi: alev işaretine x işareti olan düğmedir. Bu düğmeye birkaç saniye kadar basılı tuttuğunuzda kombiyi resetlemiş olursunuz. Resetleme işlemini sorun devam ettiği sürece maksimum 3 kez daha tekrar edebilirsiniz. 3 resetleme sonrası sorun yine de düzelmiyor ise yapabileceğiniz başka bir işlem ya da müdahale yoktur. Uzman yardımı almanız gerekir.

Vaillant ecoTEC Kombide F65 Arızası nın Çözümü

ecoTEC model kombilerde karşılaşılan bu sorunda yerinde müdahale gerekmektedir. Sorunun birçok sebebi olmaktadır. Genelde sıkça karşılaşılan bir arıza durumu olmamakla birlikte görülmeden arıza durumu hakkında net bilgiler vermek doğru değildir. Bizler yine de sizlere muhtemel sebepler hakkındaki bilgileri sunalım.

  • Boruların ısısı yüksek olabilir Bu durum sebebi ile elektrik sistemi ısısı yükselebilir. Bu durum uzman servis ekiplerince yerinde görüldüğünde ve tespit edildiğinde gerekli müdahale yapılacaktır.
  • Yanma odası ısısı yüksek olabilir Yanma odasında ısının yükselmesi durumu da elektrik sistem ısısının yükselmesine neden olabilmektedir. Gereken tespit ve müdahale uzman servis ekibince yerinde yapılacaktır.
  • Elektronik kart arızalı olabilir Elektronik kart arızası da muhtemel sebepler arasında gelmektedir. Elektrik sistem ısısının yüksek olmasından kaynaklı anakart zarar görmüş olabilir. Yerinde yapılan müdahalede anakart sorunu görülür ise müdahale ona göre yapılacaktır.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.