444 1 837
infokombitamircisi.com.tr

Protherm Leon F2 Arızasıslogan
down
Paylaş:

Protherm Leon F2 Arıza Kodu Çözümü

Protherm Leon model kombilerde sıcak su sensör sorunudur.

Protherm Leon F2 Arızası nda Kullanıcı Ne Yapabilir?

Protherm Leon model kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda sadece resetleme işlemi yapabilirsiniz.

  • Protherm Leon Kombiyi Resetleme Leon model kombilerde 3 düğme yer alır. Bunlardan biri sıcak su ayar düğmesi, biri kalorifer ayar düğmesi diğeri ise açma-kapama ve konum değiştirme düğmesidir. Leon model kombilerde direk reset düğmesi bulunmaz. Resetleme işlemi yapmak adına düğmeyi “0” konumuna getirmeli birkaç saniye sonrasında hangi konumda çalıştıracaksanız (sıcak su veya ısınma) o konuma getirmelisiniz. Bu şekilde cihazı resetlemiş olursunuz.

Leon F2 Arızasında cihazı en fazla 3 kez resetleyin. Resetleme işlemi sonrasında arıza durumu devam etmekte ise yapabileceğiniz başka bir işlem veya müdahale bulunmamaktadır. Uzman Protherm Servisi yardımı almanız gerekmektedir.

Protherm Leon F2 Arızası Nasıl Çözümlenir?

  • Sıcak su sensöründe sorun olabilir Sıcak su sensörü kombide su sıcaklığını ölçerek elektronik karta bildirir ve sıcak su kullanımında cihazın çalışmasını sağlar. Sıcak suda görev alan önemli parçalardandır ve ntc olarak da bilinmektedir. Arıza durumunda bu sorun yaşanabilir ve ekranda bu hata kodu belirebilir. Parça arızasında tamir işlemi olmaz. Parça değişimi ile sorun çözümlenebilir.
  • Sensör kablolarında kısa devre ya da kopma olabilir Sıcak su sensör kablolarında kopma olduğunda veya kısa devre durumu olduğunda da bu sorun yaşanabilir. Bu durumda kablolar ile alakalı gereken işlemler yapılarak sorun çözümlenebilir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.