Eca Proteus Kombi Kullanımı

Eca Proteus Kombi Nasıl Kullanılır?

Eca Proteus Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. ON/OFF (Açma/kapama) düğmesi
 3. 2 numara
 4. L3, L4, L6 ve L7 gösterge paneli (ikaz lambaları)
 5. 3 numaralı düğme
 6. Yaz/kış konum seçme ve kalorifer sıcaklık ayar düğmesi
 7. 4 numaralı düğme
 8. Sıcak su ayar düğmesi
 9. 5 numaralı düğme
 10. Reset / Servis / Bacacı butonları
 11. 6 numara
 12. Termomanometre (ayrıntılı basınç göstergesi)
 13. 7 numara
 14. Program saati (opsiyonel)

Proteus Kombiyi Sadece Sıcak Su Konumunda Çalıştırma

3 numaralı konum düğmesini en solda yer alan “güneş” simgesine getirdiğinizde sadece yaz konumunu açmış olursunuz. Bu konumda kaloriferler kapanır kombi sadece sıcak su verir. 4 numaralı musluk simgeli düğmeyi sağa çevirdiğinizde sıcak su ayarı yapmış olursunuz.

► Kullanım suyu sıcaklık ayarı 35 ile 60°C arasıdır.

Beklentinize göre ayarı artırmak için musluk simgeli düğmeyi sağa, ayarı düşürmek için aynı düğmeyi sola doğru çevirebilirsiniz.

Proteus Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Kış konumuna geçişlerde kombiyi direkt kış moduna almanız gerekir. 3 numaralı petek sembolü bulunan düğmeyi “kar” simgesinden sonraki değerlere doğru çevirdiğinizde kış konumunu açmış olursunuz. Düğmeyi sağa çevirdiğiniz sürece kalorifer ısı ayarı yükselecektir. Ayarı düşürmek için aynı düğmeyi sola doğru çevirebilirsiniz.

► Kalorifer sıcaklık ayarı 35 ile 80°C arasıdır.

Gösterge Paneli

L3, L4, L6 ve L7 olarak adlandırılan ikaz lambalarıdır. LED ler çeşitli şekilde yanarak ikaz vermektedir. Bunlar: Yanmıyor, yanıyor ve hızlı yanıp sönüyor şeklinde olmaktadır. Ledlerin yanma durumlarına göre arıza değişmektedir.

Reset / Servis / Bacacı butonları

“R” konumlu düğme; reset düğmesidir. Eca Proteus Kombi Kullanımı sırasında kombi arızaya geçtiğinde arızadan çıkarmak amacı ile kullanılır. Arıza durumunda cihaz birkaç kez arka arkaya resetlenir. Arıza düzelmezse eğer Eca Proteus Arıza Kodları linkini tıklayarak arıza durumu hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz.

Yanında bulunan düğme Proteus model kombilerde fonksiyonu olmayan bir düğmedir.

Anahtar simgeli düğme; servis ayar parametrelerinde bir değişiklik yapılmak istendiğinde uzman ekiplerce kullanılır.

Baca simgeli düğme; Bacacı fonksiyonunun çalıştırılması istendiğinde uzman ekiplerce kullanılır.

Termomanometre

Merkezi ısıtma su basıncı ve gidiş suyu sıcaklığının görüntülendiği parçadır. 1 barın altına düşmesi halinde kombiye su basılmalı, 2,5 barı geçmesi halinde kombideki fazla su tahliye edilmelidir.

Program Saati (Opsiyonel)

Kombinin çalışma saatlerini istediğiniz gün ve saate ayarlayarak program yapabileceğiniz bir konumdur. 8 başlangıç ve 8 bitiş zamanı bildirerek toplamda 8 program girişi yapılabilmektedir.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (308 Yorum)

 1. Şeyhmus dedi ki:

  Kaldığım konuta tesisat kurulup ilk kez gaz açımı yapıldı.kiraci olduğumdan melasef ev sahibi 2.ci el dijitalsiz e.c.a kombi aldı..ilk kullanımda evin soğuğunu kırsın due 1 gün boyunca 60 derecede kullandım oda sıcaklığı istenilen seviyeye geldiğinde paneli sola çevirip 45 dereceye getirdim lakin gün boyunca derce hiç düşmedi 60 yanmaya devam etti??neden düşmedi arttırmakta sorun yokta düşürünce düşmedi bir yerde hata mı yapıyorum

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Şeyhmus Bey… Kombi düğmesinde veya potansında sorun olabilir. Cihazı yerinde incelememiz gerekiyor.

 2. Bekir ak dedi ki:

  Merhaba eca kombinin yanlislikla programlarina girdim p42 nolu programı sectim kombi musluk kapaliyken kendi kendine cakisip su derecesini yukseltiyor su sicakligini 45 e ayarladigim halde 70lere cikiyor nasıl giderebilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Bekir Bey… Hangi ayarı nasıl değiştirdiğinizi bilmediğimiz için uzaktan bir yönlendirme yapamıyoruz maalesef. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

Petek Yıkama