Demirdöküm Nitron Kombi Kullanımı

Demirdöküm Nitron Kombi Nasıl Kullanılır?

Demirdöküm Nitron Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı buton
 2. Program saati LCD ekranı.
 3. 2 numaralı buton
 4. Program saati düğmesi (-)
 5. 3 numaralı buton
 6. Program saati RESET düğmesi.
 7. 4 numaralı buton
 8. Program saati ayar (SET) düğmesi
 9. 5 numaralı buton
 10. Program saati düğmesi (+)
 11. 6 numara
 12. Kumanda panosu dijital ekran (LCD)
 13. 7 numaralı buton
 14. Kullanım suyu sıcaklık düğmesi (-)
 15. 8 numaralı buton
 16. Yaz konumu seçim düğmesi
 17. 9 numaralı buton
 18. Kullanım suyu sıcaklık düğmesi (+)
 19. 10 numaralı buton
 20. Kalorifer sıcaklık düğmesi (-)
 21. 11 numaralı buton
 22. Kış konumu seçim düğmesi
 23. 12 numaralı buton
 24. Kalorifer sıcaklık düğmesi (+)
 25. 13 numaralı buton
 26. ECO konum seçim düğmesi
 27. 14 numaralı buton
 28. Servis parametre ayar düğmesi (MODE)
 29. 15 numaralı buton
 30. ON/OFF/RESET düğmesi

Nitron Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Öncelikle 8 numaralı düğmeye basın. Bu şekilde yaz konumunu yani sadece sıcak su konumunu açmış olursunuz. Daha sonra 7 ve 9 düğmeleri ile sıcak su ayarı yapmalısınız. 7 (-) butonu ile sıcak su ayarını düşürebilir 9 (+) butonu ile sıcak su ayarını yükseltebilirsiniz. Beklentinize göre bir sıcak su ayarı belirleyebilirsiniz. Ayarladığınız sıcaklık derecesi ekranda kısa süreliğine yer alacaktır.

► Sıcak su ayarı Nitron kombide 30°C ile 64°C arasıdır.

Sıcak suyu ekonomik konumda kullanmak isterseniz eğer ECO (13) düğmesine birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. ECO konumda çalıştırırsanız 50°C sıcaklık akımı olur ve tasarruflu çalışma sağlanır.

Nitron Kombiyi Kış Konumuna Alma

Öncelikle 14 numaralı “mode” düğmesine ekranda kar sembolü görene kadar basın. Kombiyi bu şekilde kış konumuna almış olursunuz. Kombi bu konumda hem sıcak suda hem de peteklerde çalışacaktır. Kalorifer ısı ayarlaması yapmak için 10 ve 12 numaralı düğmeleri kullanabilirsiniz. 10 (-) butonu ile kalorifer ayarını düşürebilir 12 (+) butonu ile kalorifer ayarını yükseltebilirsiniz. Ayarı konfor sıcaklığınıza göre ayarlayın. Ekranda ayarladığınız dereceyi kısa süreliğine görüntüleyebilirsiniz.

► Kalorifer ayarı Nitron kombide 30°C ile 80°C arasıdır.

Nitron Kombiyi Resetleme

Demirdöküm Nitron Kombi Kullanımı sırasında ekranda arıza kodu görüntülendiğinde 15 numaralı düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. Kombi kapanacaktır. Düğmeye yeniden bastığınızda kombi yeniden açılacaktır. Bu işlev ile kombiyi resetlemiş olursunuz. İşlemi sadece ekranda arıza kodu belirdiği zaman uygulamalısınız. Arıza durumunda düzelme olmazsa veya arızanın sebeplerini öğrenmek isterseniz Demirdöküm Nitron Arıza Kodları linkini tıklayabilirsiniz.

Nitron Kombide Zamanlayıcı Ayarı

Bunun için sistemde 3 tanesi fonksiyon ve 1 tanesi reset olmak üzere 4 buton bulunmaktadır. Butonlar Nitron kombinin panelinin sol kısmındadır. Kombinizin hangi gün ya da günlerde, hangi saatler arasında otomatik çalışacağını seçmenize yardımcı olur.

“Set” (4) düğmesine ekranda saat simgesi belirene kadar basılı tutun. Ekranda saat simgesi ile birlikte haftanın günleri (1 2 3 4 5 6 7) yanıp sönmeye başlar. “+” (5) ve “-“ (2) düğmeleri ile kombinizin çalışmasını istediğiniz gün ya da günleri seçin. Yanıp sönmekte olan gün ya da günler kombinin çalışacağı günlerdir. Çalışma periyotları; haftalık, günlük, hafta içi ya da hafta sonu olarak belirlenebilir.

İstediğiniz çalışma günleri için aşağıda yer alan tablodan yararlanabilirsiniz.

 • Tüm hafta ► 1 2 3 4 5 6 7
 • Hafta içi ► 1 2 3 4 5
 • Hafta sonu ► 6 7
 • Pazartesi ► 1
 • Salı ► 2
 • Çarşamba ► 3
 • Perşembe ► 4
 • Cuma ► 5
 • Cumartesi ► 6
 • Pazar ► 7

Bu şekilde ayarlama yaparak “SET” (4) tuşuna basın. Daha öncesinde programlama yapmadıysanız eğer ekranda “Pr:01” program numarasını belirten ifade gelir. Belirtilen program numarasına kayıt yapılmak üzere ekranda “ON” yazısı ve “_ _:_ _” görüntüsü belirir. Saatin ilk hanesi de yanıp söner. Kombinizi hangi saatte çalıştırmak istiyorsanız ilk haneye saati girmelisiniz. Saat ayarı 24 saat olarak formatlıdır. “+” (5) ve “-“ (2) düğmelerini kullanarak saat ayarının ilk hanesini belirleyebilirsiniz. Saat ayarının ilk hanesini girdiğinizde “SET” (4) numaralı tuşa basarak ilk haneyi kaydedin. Kaydetmeniz sonrasında ikinci hane yanıp sönecektir. Aynı şekilde ayarlama yapabilirsiniz. Bu şekilde 2, 3 ve 4. Haneler için aynı uygulamayı yaparak ayarı kaydedin.

Demirdöküm Nitron Kombi Kullanımı sırasında ayar kaydedildiğinde “ON” işareti sönecek yerine “OFF” işareti ve “_ _:_ _” görüntüsü belirecektir. Ayrıca saatin ilk hanesi yanıp sönecektir. Burada da kombinin durması gereken saati girmelisiniz. Saat ayarı yine 24 saat formatındadır. Yine aynı işlemleri yaparak kombinin kapanış saatini girmeniz gerekir. İşlemlerden sonra kapanış saati kaydedilir ve ekranda “Pr:02” belirir. Bu da sizden aynı gün ya da günler için yemi bir program yapmanızı ister. Yeniden kayıt girmek istiyorsanız aynı işlemleri tekrar edin. Yeni kayıt girmek istemiyorsanız eğer “SET” (4) tuşuna basın. Zamanlayıcı ekranı otomatik olarak kapanacaktır.

Bilmenizi İsteriz: Herhangi bir ayar, düzeltme ya da silme yaparken 20 sn ara verirseniz eğer ayar ekranından otomatik çıkarsınız. Yaptığınız ayar kaydedilmez.

Bahsettiğimiz şekilde ayar yaparken yanlış bir şey yaparsanız önceki adıma geri dönmek için “-“ (2) düğmesine 3 sn den uzun süre basılı tutmanız gerekir.
Dilerseniz Demirdöküm Nitron Kombi Kullanımı Videosu linki tıklayarak video anlatımlı Nitron kombi kullanımını inceleyebilir, bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kaydedilen Programı Silme

Demirdöküm Nitron Kombi Kullanımı sırasında o gün için önceden girilmiş programlar var ise bu programlardan başlangıç saati en yakın olan program ekranda “Pr:XX” (XX iki basamaklı bir sayısı ifade etmektedir)olarak görüntülenir. “+” (5) düğmesini kullanarak silmek istediğiniz programa gelin ve “-“ (2) düğmesi ile ON tıme yani açılma saatini girin. Sonrasında “SET” (4) tuşuna basın. Ekranda seçilen programa kayıt yapılmak üzere “ON” yazısı ve saatin ilk hanesi yanıp söner. “+” (5) ve “-“ (2) tuşları ile saatin ilk hanesini “_” şekline getirin. Sonrasında “SET” (4) tuşuna basın. Bu şekilde programı silmiş olursunuz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (91 Yorum)

 1. Vedat Güven dedi ki:

  Merhabalar Demir döküm nitron kombide kendi kendine sıcak su vermiyor musluğu açtığımda gaz kesiliyor ve bar alev işareti gözüküyor sıcak su akmıyor bilgi verebilir misiniz teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Vedat Bey… Kombi sıcak su vermediği zaman direkt servis çağırmak yerine birkaç işlem uygulamak gerekir. ilgili makalemizden gerekli bilgiyi alabilirsiniz; https://kombitamircisi.com.tr/kombi/sicak-su-arizasi/ . Sorun düzelmez ise ntc, tribün, akış şalteri, plaka eşanjör, fan, elektronik kart, üç yollu vana, diyafram, pompa gibi birçok parçada sorun olabilir. Arızaya müdahale için servis yardımı almanızı öneririz.

Petek Yıkama