Protherm Lynx Kombi Kullanımı

Protherm Lynx Kombi Nasıl Kullanılır?

Protherm Lynx Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Kalorifer sıcaklık ayar/yaz-kış konumu seçim düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Sıcak su ayar/on-off düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. Eco/Comfort/Reset düğmesi
 7. 4 numaralı gösterge
 8. LCD gösterge (sıcaklık, parametreler, arıza kodları)

Lynx Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Bu konumda kombi sadece sıcak su vermektedir. Petek konumunu kapatmaktadır. Yaz konumuna geçmek için petek simgeli düğmeyi “güneş sembolü” olan yere doğru çevirmelisiniz. Daha sonrasında musluk simgeli düğmeyi saat yönünde çevirerek sıcak su ayarı yapmalısınız. Düğmeyi sağa çevirdiğinizde sıcak su ayarı yükselir, sola çevirdiğinizde ayar düşer. Ekranda da sıcak su ayarını görüntüleyerek beklentinize göre derece belirleyebilirsiniz.

► Kullanım suyu sıcaklığı kaloriferli ve yerden ısıtmalı sistemde min. 35°C max. 64°C dir.

Lynx Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

Petek simgeli düğmeyi sağa doğru çevirdiğinizde hem kalorifer sistemine geçmiş olursunuz hem de kalorifer sıcaklık ayarını yapmış olursunuz. Düğmeyi saat yönünde çevirdiğinizde ekranda kalorifer ısı derecesi görüntülenecektir. Bu şekilde beklentinize ve konforunuza göre ısıtma ayarı belirleyebilirsiniz.

► Merkezi sistem sıcaklığı radyatörlü sistemde min. 38°C max. 85°C dir.

► Merkezi sistem sıcaklığı yerden ısıtmalı sistemde min. 30°C max. 50°C dir.

Eco Modu

Eco moduna geçmek için eco/comfort/reset düğmesine bir kez basmanız gerekir. Ekranda “E” harfi belirdiğinde eco moduna geçmiş olursunuz.

 • Eco modunda; Kombi ayarlanan kalorifer tesisatı sıcaklığına ulaştığı zaman durur. Daha sonrasında ortam ısısı kaybolduğunda yeniden devreye girer. Bu modun kullanım suyu konforuna herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Comfort Modu

Comfort moduna geçmek için eco/comfort/reset butonuna ekranda “C” sembolü belirene kadar arka arkaya basmanız gerekir.

 • Comfort modunda; Kombi tesisatta modülasyonlu çalışma sağlamaktadır. Yani kalorifer suyu sıcaklığı ayarladığınız değerin üzerine çıkarsa eğer alevin boyunu otomatik ayarlar. Alçaltıp yükseltme yapar. Otomatik sıcaklık ayarı yaptığı için konforlu kullanım sunar. Comfort modunun kullanım suyu konforuna etkisi bulunmamaktadır.

Lynx Kombiyi Resetleme

Protherm Lynx Kombi Kullanımı sırasında ekranda hata kodu belirdiği zaman 3 numaralı düğmeye bir kez basmanız yeterlidir. Reset düğmesi olarak da bulunan bu düğmeye bir kez basmanız halinde cihaz arızadan çıkacaktır. Sorunda düzelme olmaz ise işlemi arka arkaya 3 kez tekrarlayabilirsiniz. Arıza durumunda düzelme olmazsa eğer Protherm Lynx arıza kodları linkini tıklayarak arıza hakkında daha fazla bilgi alabilir veya size orada belirtilen uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (262 Yorum)

 1. Eslem Çelik dedi ki:

  İyi günler lynx kbide eco ve comfort göstergesini kapatmak istiyoruz nasıl yapabiliriz

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Eslem Çelik… Eco ve comfort modunu aktifleştirdiğiniz tuşlara tekrar basarsanız modlar deaktif olacak yani kapanacaktır.

 2. Engin Eroğlu dedi ki:

  Selam aleyküm protherm lynx kombim sıcak su vermesi ne rağmen petekleri ısıtmıyor basınç normal içinden sanki su doluyor gibi vızıltı geliyor ekranda petek işareti yanıp sönüyor arıza kodu vermiyor sebeb. Ne olabilir acaba şimdiden teşekkürler.

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Engin Bey… Cihazın fan motoru, pompa, üç yollu vana veya gaz grubunda sorun olabilir. Kombi kapağı yerine oturtulmamış olabilir veya kombi bacası yerinden çıkmış olabilir. Net bilgi aktarabilmemiz için sesi yerinde incelememiz lazım. Peteklerin ısınmaması ise; pompada oluşan arızadan kaynaklı olabilir, kalorifer sensörü arızalı olabilir ya da kalorifer filtresi kombi bakımı düzenli şekilde yapılmadığı için pislik ile tıkanmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

 3. Musa Sezgin dedi ki:

  Protherm lynx condes kombim Eco gösterge ekranından kalkmış Eco nasıl etkinleştirme bilirim

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Musa Bey… Eco moduna geçmek için eco/comfort/reset düğmesine bir kez basmanız gerekir. Ekranda “E” harfi belirdiğinde eco moduna geçmiş olursunuz.

Petek Yıkama