Protherm Leopar Kombi Kullanımı

Protherm Leopar Kombi Nasıl Kullanılır?

Protherm Leopar Kombi Kullanımı

 1. 1 numaralı düğme
 2. Kalorifer sıcaklık ayar ve konum seçme düğmesi
 3. 2 numaralı düğme
 4. Sıcak su ayar ve ON/OFF düğmesi
 5. 3 numaralı düğme
 6. Eco/Comfort seçimi ve RESET düğmesi
 7. 4 numara
 8. LED li gösterge (sıcaklık, parametre ve arıza kodları)
 9. 5 numara
 10. Yaz konumu
 11. 6 numara
 12. Kış konumu
 13. 7 numara
 14. Stand-by (bekleme) konumu
 15. 8 numara
 16. On (Açık) konumu

Leopar Kombiyi Yaz Konumunda Çalıştırma

Cihazı sadece sıcak su konumuna getirmeniz gerekir. Bunun için de 1 numaralı düğmeyi 5 konumuna yani güneş konumuna gelene kadar çevirmelisiniz. Bu konumda kombi kaloriferleri kapatır sadece sıcak suyu açar. 2 numaralı sıcak su ayar düğmesini sağa doğru çevirdikçe ısı derecesi artar. Panel üzerinde yer alan LED lerin yanma durumuna göre sıcak su derecesini görebilirsiniz. (Örneğin; 50 LED ışığına kadar tüm ışıklar yanıyorsa sıcak su ayarı 50°C civarında demektir) Bu şekilde beklentiniz olan sıcak su ayarını yapabilirsiniz.

Kullanım suyu sıcaklığı radyatörlü ısıtma sistemlerinde; min. 35°C max. 60°C dir.

Kullanım suyu sıcaklığı yerden ısıtma sistemlerinde; min. 35°C max. 60°C dir.

Leopar Kombiyi Kış Konumunda Çalıştırma

1 numaralı konum seçme (petek simgeli) düğmeyi sağa doğru 6 numaralı yere doğru çevirdiğinizde kış konumunu açmış olursunuz. Cihaz bu konumda sıcak su verir ve ısınma sağlar. Aynı düğmeyi sağa çevirdikçe ısı ayarı yükselir, sola çevirdikçe ısı ayarı düşer. LED lerin yanma durumuna göre ayarladığınız sıcaklık derecesini görüntüleyebilirsiniz.

Merkezi ısıtma sistemi suyu sıcaklığı radyatörlü sistemlerinde; min. 38°C max. 85°C dir.

Merkezi ısıtma sistemi suyu sıcaklığı yerden ısıtma sistemlerinde; min. 30°C max. 50°C dir.

Leopar Kombiyi Resetleme

Protherm Leopar Kombi Kullanımı sırasında arıza LED i yanıp sönme gibi durumlarda eco/comfort/reset butonlu düğmeye bir kez basmanız gerekir. Bu uygulama işe kombiyi resetlemiş olursunuz. Arıza tekrarında işlemi en fazla 3 kez uygulamalı, sorunda düzelme olmaz ise servis yardımı almalısınız.

Eco/Comfort Nedir?

Fabrika ayarı “eco” ve KIŞ konumudur.

Eco: Bu modda kombi ayarladığınız sıcaklık değerine ulaştığı zaman durur. Daha sonra ortamın ısı kaybına göre yeniden devreye girer. Ekonomik bir kullanım sağlanmasına yardımcı olur. Kombiyi eco moduna aldığınızda “eco ledi” sürekli yanar. Bu şekilde eco moduna aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Comfort: Eco moddan comfort moda geçmek için eco/comfort moduna bir kez basmanız gerekmektedir. Comfort modunda kombi tesisatta modülasyonlu çalışma yapmaktadır. Kalorifer suyu sıcaklığı ayarlanan değerin üzerine çıktığı zaman alevin boyunu alçaltıp yükseltmektedir. Bu şekilde otomatik sıcaklık ayarı yapmaktadır.

DİP NOT: LED ler sadece yanmakta ise bu cihazın normal çalıştığını belirtir. Hangi dereceye kadar LED lambası yanıyorsa o ayarlanan ya da çıkış sıcaklık derecesidir. LED ler yanıp sönüyorsa eğer bu bir arıza durumudur. Hangi LED yanıyorsa cihaz LED arızasını veriyor demektir.

Dilerseniz direk olarak Protherm Leopar arıza kodları linkini tıklayarak hangi arıza kodu ne anlama geliyor? arıza durumunda yapılması gerekenler nelerdir ve hangi parçalarda sorun olabilir gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Uzmanına Sor & Yorum Yap

Hafta içinde sormuş olduğunuz sorular, yapmış olduğunuz yorumlar en geç 6 mesai saat içerisinde cevaplanmaktadır.

Yorumlar (52 Yorum)

 1. Sevgi Aksu dedi ki:

  Merhaba
  Leopar kombi kullanıcısıyım herhangi bir ışık yanıp sönmüyor fakat sıcak su sirkülasyonu yok. Ne yapmalıyım?

  1. Kombi Tamircisi dedi ki:

   Merhaba Sevgi Hanım… Kombiye gaz ve elektriğin gelip gelmediğinden emin olmak için gerekli kontrolleri sağlamalısınız. Gaz ve elektrikte sorun yoksa, kombi basıncının ideal seviyede olduğundan emin olmalısınız. İdeal basınç seviyesi 1 ile 2 arasıdır. Basınç daha düşük veya yüksekse 1,5’a getirin. Düzelmezse teknik destek almalısınız.

Petek Yıkama